Post has attachment

http://news.zar.ir/news/40834/پیش-بینی-قیمت-طلا-در-سال-2017

به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، قیمت جهانی طلا که روز دوشنبه به پایین ترین سطح در 5 ماه اخیر رسیده بود، بار دیگر با افزایش نسبی روبرو شده و به 1225 دلار در هر اونس طلا رسیده است.
بر اساس این گزارش تقویت ارزش دلار و گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر و همین طور سیاست های مالی و اقتصادی ترامپ تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا در روزهای گذشته داشته است.
قیمت جهانی طلا که لحظاتی پس از اعلام پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا به بیش از 1337 دلار رسیده بود با افت شدیدی روبرو شده و حتی تا مرز 1200 دلار در هر اونس طلا نیز کاهش یافت.


#قیمت_طلا #قیمت_سکه #قیمت_طلاسکه #پیشبینی_قیمت_طلا

Post has attachment
http://news.zar.ir/news/29559/مراحل-ساخت-طلا-و-جواهر-در-کارخانه-زر


یک زرگر و طلاساز ماهر باید بتواند وزن طلا و جواهر را مطابق خواست مشتری خود در آورد تا با توجه به اینکه قیمت طلا هر روز روند صعودی دارد، نیاز مشتری با قیمت زنده طلا همخوانی داشته باشد و مشتری طلا و جواهر بتواند طبق سلیقه و خواست مشتری کار جواهر خود را به بازار طلا ارائه نماید. در این خصوص مسعود رضائی، مدیریت مرجع تخصصی طلا و جواهر ایران، در مقاله ای مراحل ساخت طلا و جواهر را در کارگاه و کارخانه طلاسازی خود به صورت زیر تشریح کرده اند:

- مرحله اول: ایده پردازی طلا
مهمترین و اساسی ترین بخش کار از همین نقطه شروع می شود یعنی از اگر کارگاه ، کارخانه ، زرگری و ... در این زمینه فعالیت میکند ، باید سلایق افراد و اقشار مختلف مردم را در نظر داشته باشد ، که این مستلزم این است از شرایط فرهنگی ، تاریخی ، اقتصادی و حتی سیاسی یه منطقه استان و حتی کشور اطلاع نسبی ی دقیقی داشته باشد .مثلا از همین ایران خودمون مثالی بیاوریم اینکه در شهرها و استان های جنوبی کشور بیشتر طلا و جواهراتی با رنگ زرد مورد دلخواهشان است و یا در شهرهای آذری زبان هم تا حدود زیادی به همین شکل است با این تفاوت که وزن طلاهای درخواستیشان کمی بالاتر است و طلاهای با قیمت طلا بالاتر بیشتر مورد پسند آنها قرار می گیرد،اما در شهرهای دیگری نیز وجود دارد که بدلیل مسایل اقتصادی و همین طور قیمت طلا را در اوزان پایین تری سفارش میدهند و بیشتر از طرح های اسلیمی استفاده میکنند،... پس باید دقت داشت که هر طرح و رنگ و وزن و قیمت طلا را در طراحی برای همان استان در نظر گرفت.

#طلا #جواهر #طلاوجواهر #طلاسازی #آبکاری #ساخت_طلا

Post has attachment
http://news.zar.ir/news/40726/ماجرای-ورود-صدها-تن-طلا-به-خزانه-در-شرایط-تحریم


محمود بهمنی، رئیس‌کل سابق بانک مرکزی را همه می‌شناسند. او که دورانی از عمر کاری خود را با ولی‌الله سیف، رئیس‌کل فعلی بانک مرکزی سپری کرده، این روزها قضاوت در مورد همتای فعلی‌اش را به رسانه‌ها می‌سپرد و البته بارها بر روی این نکته پافشاری می‌کند که باید برای قضاوت عملکرد هر فرد، شرایط دوران مدیریتش را هم در نظر گرفت. بر این مبنا، او قائل به این است که برای سنجش عملکرد خودش در دوران ریاست بر بانک مرکزی، باید حتما شرایط تحریم و کاهش درآمدهای نفتی را هم لحاظ کرد؛ اما مدعی است که صدها تن طلا در زمان تحریم با نرخ ۶۵۴ دلار خریداری کرده که بعدها به ۱۷۰۰ دلار رسیده است. مشروح گفت‌وگو وی به شرح زیر است:

#طلا #قیمت_طلا

Post has attachment
http://news.zar.ir/news/40643/با-پیروزی-ترامپ-قیمت-طلا-بالا-رفت

بعد از آنکه قیمت جهانی طلا به دنبال اعلام نتایج انتخابات آمریکا حدود پنج درصد افزایش یافت و به بالاترین قیمت در شش هفته گذشته رسید، در بازار ایران نیز آخرین روند تغییرات حاکی از رشد قیمت طلا و همچنین انواع سکه است.
این در حالی است که قیمت سکه تمام بهار آزادی اعم از طرح قدیم و جدید تا ۱۷ هزار تومان، نیم سکه ۸۰۰۰ ، ربع سکه و گرمی هر کدام ۴۰۰۰ تومان گران شده است.
براین اساس قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم حدود یک میلیون و ۱۲۷ هزار تومان، طرح جدید یک میلیون و ۱۳۴ هزار تومان، نیم سکه ۵۷۰ هزار، ربع سکه ۳۰۰ هزار، گرمی ۱۹۰ هزار تومان است.
اما قیمت طلای ۱۸ عیار حدود ۱۹۴۰ تومان افزایش یافته و نزدیک ۱۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. هر گرم طلای ۲۴ عیار با ۲۵۸۵ تومان افزایش ۱۵۲ هزار و ۶۴۰ تومان قیمت خورده است. هر مثقال طلا نیز با افزایش ۸۴۰۰ تومانی همراه بوده و ۴۹۶ هزار و ۵۰۰ تومان معامله می‌شود.
#سکه #ترامپ #قیمت_سکه #قیمت_طلا

Post has attachment
http://news.zar.ir/news/40508/احتمال-راهاندازی-صندوق-طلا-در-بورس-کالا
مدیرعامل بورس کالا می‌گوید باید در ایران به انبارداری به عنوان یک فعالیت حرفه‌ای بیشتر توجه شود، چرا که هر انبار می‌ تواند نقش یک تالار را داشته باشد او همچنین با اشاره به حجم مبادلات طلا در کشور خبر از راه‌اندازی صندوق‌های طلا در بورس کالا می‌دهد.
حامد سلطانی نژاد اظهار کرد: بورس کالا در حال حاضر به سمتی حرکت می‌کند که بازیگران جدیدی را جذب کند. ما دنبال راه‌اندازی صندوق‌های طلا هستیم. چرا که حجم طلایی که در ایران مبادله می‌شود بسیار بالا است. البته رقم دقیقی در این مورد وجود ندارد، ولی حداقل روی سکه طلا که ما آن‌ را رصد می‌کنیم حجم بالای معامله صورت می‌گیرد.
وی افزود: این حجم بالای معاملات طلا می‌تواند به علت فرهنگ مردم ما باشد. ما می‌توانیم در فرصت نمایشگاه‌ بورس این صندوق را معرفی کنیم. اکثرا شرکت‌های سرمایه گذاری و بانک‌ها می توانند در این حوزه کار کنند.

#صندوق_طلا #طلا #بانک_طلا #بورس_کالا

Post has attachment
http://news.zar.ir/news/40526/قیمت-طلا-و-سکه-در-بازار-امروز-۱۳۹۵-۸-۱۷

#قیمت_طلا #قیمت_سکه #قیمت_طلا_در_بازار
در بازار آزاد امروز(دوشنبه) تهران، قیمت انواع سکه با افت محسوس مواجه بود، به نحوی که قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۸۲۰۰ تومانی به یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۰۰ تومان، قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم با کاهش ۸ هزار تومانی به یک میلیون و ۱۱۲ هزار تومان، قیمت نیم سکه با کاهش ۳ هزار تومانی به ۵۶۲ هزار تومان و قیمت ربع سکه با کاهش ۴ هزار تومانی به ۲۹۶ هزار تومان رسید. در این میان قیمت سکه یک گرمی اما، با یکهزار تومان افزایش به ۱۸۷ هزار تومان رسید.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۲۸۸ دلار و ۱۰ سنت، هر مثقال طلا با کاهش ۶ هزار تومانی به ۴۸۹ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش ۱۳۸۴ تومانی به ۱۱۲ هزار و ۹۴۱ تومان رسید.

Post has attachment
http://news.zar.ir/news/40552/آرامش-قیمت-طلای-جهانی-پس-از-ریزش-۲۵-دلاری

قیمت طلای جهانی پس از ریزش ۲۵ دلاری در معاملات روز گذشته، روز سه شنبه که دلار ثابت بود و سرمایه گذاران منتظر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بودند، تغییر چندانی نداشت.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۰۶ درصد رشد کرد و به ۱۲۸۲.۱۵ دلار رسید. این فلز روز دوشنبه به رکورد پایین ۱۲۷۷.۷۰ دلار سقوط کرده بود.
#xgh #طلا #قیمت_طلا #اونس_طلا #قیمت_زنده_طلا #قیمت_سکه

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded