Post has attachment
Naděje, Žehrovské lesy
Photo

Post has attachment
Asi se shodneme na tom, že nejhezčí období v Českém ráji je podzim. Nikdy jsem odtud v tomto období neodjel domů bez desítek snímků. To je jeden z nich - poklidný podzim na břehu Jizery u Dolánek.
Photo

Post has attachment
Asi bych měl o sobě říct pár slov. Jsem amatérský fotograf a cestovatel. Ačkoli jsem už po Evropě procestoval pár míst, Český ráj je místo, kam se budu vždy rád vracet. Strávil jsem tam jako kluk kus svého dětství a je to kraj mých předků. Myslím, že toto místo netřeba představovat. Pamatuji na ty chvíle, kdy jsem objevoval Prachajdy a prolejzal nová místa.
Photo

Post has attachment
Děkuji za přijetí. Pro začátek se s ostatními podělím o zlatý pohled ze Zlaté stezky kterési podzimní ráno...
Photo

Post has attachment
Řekova hlava (Faraon), Příhrazské skály
Photo

Post has attachment
Dovoluji si nabídnou fotoalbum vytvořené z knihy kamaráda Ládi Fanty - *Mnichovo Hradiště a okolí ve fotografii*

- *Láďa Fanta* ja náruživý cyklista, fotograf, hudebník, především ale velký obdivovatel přírody, zejména Českého ráje. Kniha, kterou vydal ve vlastním nákladu již není k dostání, takže se nejedná o reklamu :-D

https://goo.gl/photos/PcZFeVjZUJMZcFteA

Post has attachment
v Příhrazských skalách
Photo

Post has attachment
Kobyla, skála moje nejmilejší.... :-)

Příhrazy
Photo

Post has attachment
Frýdštejn (Malá Skála) je zřícenina hradu ze čtrnáctého století ležící ve stejnojmenné obci v okrese Jablonec nad Nisou.
Dominantou hradu je velká hradní věž, postavená na nejvyšší pískovcové skále, odkud je vidět na celé údolí. Věž je 15 metrů vysoká, v průměru má 9 metrů a zdivo má mocnost 2 metry.
Vstupné pro děti 20 Kč, dospělí 50 Kč, studenti/senioři 30 Kč.
Na zříceninu se nejlépe dostanete z Malé Skály po červené (2 km). Doporučujeme však okruh přes rozhlednu Kopanina, tedy z Malé Skály po zelené a později po modré (7 km).
Photo
Photo
04.09.16
2 Photos - View album

Post has attachment
Svatá Anna (358 m n. m.) je vrch a přírodní památka v Českém ráji v obci Ostružno. Roste zde vzácná teplomilná květena. Na vrchu stojí kaple z roku 1670. Stavba dodnes slouží jako poutní místo, vstup dovnitř je povolen.
Pěšky se dá přijít odbočením z červené turistické značky vedoucí z Dolního Lochova, ze žluté začínající v Ostružně nebo ze silnice obě obce spojující. Automobilem se dá přijet do obou obcí odbočením ze silnice Mladá Boleslav – Jičín.
PhotoPhotoPhoto
05.09.16
3 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded