Post is pinned.
بچه ها کی میتونه چنتا عضو بیاره توگروه
هرکس تونست حداقل 4تا عضو بیاره ناظر
گروه میشه الان هر کی میتونه کامنت بزاره 

Post has attachment
PhotoPhotoPhoto
۱۳۹۷/۳/۱۲
3 Photos - View album

Post has shared content

Post has attachment
😊دوستان صمیمی و شاد😄

دوستان شاد و باحال خودتون رو دعوت کنید

https://telegram.me/joinchat/D-e7YUGO9xtnlpVk0_rq2g


قوانین 👮
مثبت ۱۸ ممنوع🚫
تبلیغات ممنوع🚫
دعوا و فحش ممنوع🚫

روز تولدم مامانم میگه برو جارو و گرد گیری کن شب مهمونا میان
میگم مامان من تازه به دنیا اومدم برم جارو کنم؟
رفته زیر پتو میگه منم تازه زاییدم باید استراحت کنم!
+:))

Post has attachment

Post has attachment
سلام ی گروه فوتبالی تازه برای این تابستان

Post has shared content
تهدید به سوزاندن ، به چه جرمی ؟

اگر واقعا وجود بانوان در فوتبال جرم است با کدام منطق تیم ملی بانوان تشکیل میشود

مردانی که با خیالی آسوده پست میگذارند تا زنی را به جرم تماشای فوتبال آتش بزنند چرا زمانی که ،تیم ملی بانوان مقام می آوردند باپرچم به خیابآن آمده و خوشحالی میکردند ،حالا یادشان افتاده فوتبال مردانه است؟ اینان که چشم دیدن زنی را در کنآر برادر دینی در حال تشویق تیم محبوبش ندارند چگونه زمانی که بانوان تیمهای ملی درمیادین جهانی البته با پوشش مناسب اسلامی درمقابل دیدگان مردان بیگانه حاضر مشدند رگ غیرتشان باد نمیکرد ؟ یادمان باشد اینان همان وارثان شیر زنان کشورمانند و شیر زنان فردا

ارتش سرخ دات كام :
 خبر کمی عجیب بود و غیرمنتظره؛ یک دختر جوان در میان صدهزار مرد، دیدار پرسپولیس و راه آهن را از نزدیک تماشا کرده است. او لحظاتی بعد از شروع بازی عکسی از خودش در فضای مجازی منتشرکرد و نوشت: «گفته بودم به ورزشگاه آزادی می روم و بالاخره آمدم»؛ دخترک 21 ساله ای که 5 پیراهن و 5 شلوار را روی هم پوشیده بود تا لو نرود، حالا با مشکل بزرگی مواجه شده است؛ تهدید به بازداشت و حتی مرگ!

«قانون» با این مقدمه نوشت: «باید این دختر هنجارشکن بازداشت شده و در مقابل ورزشگاه آزادی در قفس آهنی سوزانده شود تا درس عبرتی برای تمامی بانوان فوتبال دوست نه تنها در ایران بلکه در کل جهان شود». این کامنت یک کاربر به نام «زینال بندری» است که در یکی از سایت های خبری برای او گذاشته اند. دختر از کامنت عکس گرفته و در اینستاگرامش منتشر کرده، کنار آن هم نوشته: «به کدامین جرم مرا می خواهند بسوزانند؟ به کدامین جرم می خواهند آتشم بزنند؟ شاید به جرم لذت تماشا و تشویق زنده تیمم! یا شاید بودن در میان مردانی که مرا ناموس می خوانند. همان مردانی که پایش برسد برای غیرتشان، به خاطر محافظت از جنس من خون می ریزند و جان می دهند».

کمی ترسیده است، شاید هم حق دارد. برخی نوشته اند احتمال بازداشتش منتفی نیست. دختری که در روز اول فالوئرهای اینستاگرامش 3 هزارتایی بود حالا به 20 هزار فالوئر رسیده و هر لحظه تعداد دنبال کنندگانش بیشتر می شود. حالا نگران است که نکند این موضوع برای او گران تمام شود. در اینستاگرامش نوشته نه عضو حزب و گروه خاصی است نه هدفی را دنبال می کرده، فقط یک عاشق فوتبال است. در اینستاگرام خودش را «حانیه» معرفی کرده، نمی دانیم شاید هم نام دیگری دارد، به هر حال خودش را از هر گروه و دسته ای مبرا می کند. می گوید: «من اصلا نمی دانم عکس هایم چطور پخش شد. خواهش می کنم برای من حاشیه درست نکنید. من یک دختر معمولی از یک خانواده معمولی هستم». روزهای اول با حوصله به تمام سوال ها جواب می داد، اینکه گریمش سنگین بوده و تا 4 ساعت بعد از بازی صورتش می سوخته، می گوید برخی متوجه شدند که او دختر است ولی مثل خانواده خودشان از او مراقبت کردند.

چرا در دربی شناسایی نشدم؟

این نخستین بار نیست که بانوان با پوشش مردانه به ورزشگاه آزادی می روند، برخی از آن ها شناسایی می شوند و برخی دیگر هم موفق می شوند از گیت ها رد شوند. در همین بازی آخر پرسپولیس مقابل راه آهن دختری که قصد ورود به ورزشگاه را داشت، شناسایی شد و در اعتراض گفت که چرا وقتی در بازی دربی به ورزشگاه آمده، او را نگرفته اند؟ این یعنی در بازی دربی به ورزشگاه آمده بود. موضوع اما هیچ وقت تا این حد بزرگ نشده بود، کسی تهدید نمی شد و در نهایت با چند کامنت «آفرین، دمت گرم» یا «شیرزن» ماجرا تمام می شد، این بار اما ابعاد ماجرا کمی گسترده تر شده، «زینال بندری» می خواهد او را بسوزاند و مشکل از همین زینال بندری ها شروع می شود.

آنهایی که شناسایی شدند

این ماجرا مربوط به حدود 8 سال پیش است. نیم ساعتی از آغاز دربی خوزستان گذشته بود که چند نفر از تماشاگران آبادانی مسابقه سراغ نیروی انتظامی ورزشگاه می روند تا تماشاگر مشکوکی را که روی سکوهای ورزشگاه تختی آبادان نشسته بود به نیروی انتظامی معرفی کنند. آن تماشاگر مشکوک تنها با پسری که همراهش بود حرف می زد و البته تن صدای ظریفش باعث شده بود تماشاگران به او شک کنند. آن تماشاگر اصلا هیبت پسرانه ای نداشت و البته در اولین برخورد ماموران نیروی انتظامی، دیگر همه فهمیدند او دختر است. دخترک از سوی نیروی انتظامی دستگیر شد. گویا پس از دستگیری دختر، نیروی انتظامی سراغ پسری که همراه او بوده می رود و پسر را که از خویشاوندان دختر بود، مجبور می کند به والدین دختر خبر بدهد تا با حضور در یکی از کلانتری های نیروی انتظامی دخترشان را از ماموران نیروی انتظامی تحویل بگیرند. ولی پس از اینکه ماموران نیروی انتظامی با فرمانده مستقر در ورزشگاه مشورت می کنند، متوجه می شوند که نمی توانند دختر را بازداشت کنند چرا که از نظر قوانین موجود او اصلا هیچ جرمی مرتکب نشده. به عبارت دیگر حضور یک دختر با لباس پسرانه در استادیوم های فوتبال به شکلی رسمی، خلاف قانون نیست و برای همین بود که ماموران نیروی انتظامی دختر تماشاگر را در مقر خود در ورزشگاه نگه داشتند تا عموی دختر برخلاف تصور، با اطلاع قبلی از حرکت برادرزاده اش او را از ماموران نیروی انتظامی تحویل بگیرد.

این تنها موردی نبود که در مسابقات لیگ برتر دختری با لباسی پسرانه برای تماشای بازی فوتبال به استادیوم می رفت. پیش از این اتفاق، در انزلی هم دختری در بازی ملوان انزلی - پرسپولیس خودش را به جمع تماشاگران حاضر در ورزشگاه تختی بندر انزلی رسانده بود. البته او از سوی ماموران نیروی انتظامی حاضر در استادیوم شناسایی نشد و حتی با اینکه نیمکت نشینان پرسپولیس هنگام گرم کردن در پیست تارتان متوجه حضور او روی سکوهای پشت نیمکت تیمشان شدند، باز هم این موضوع را به ماموران اطلاع ندادند.

از سوی دیگر سال 1386 هم در استادیوم شریعتی کرج یک دختر در کنار پدر و برادرش شاهد یکی از دیدارهای خانگی سایپا بود. این حضور هم با برخورد روبه رو نشد. البته هنوز از عکسی که از حضور مخفیانه او در ورزشگاه شریعتی کرج ثبت شده در کانال های تلگرامی «حامی حضور زنان در استادیوم» استفاده می شود ولی چون از پشت سر دختر گرفته شده، چهره او قابل شناسایی نیست. جالب اینکه او با پوشش متعارف دخترانه یعنی با مانتو و روسری به استادیوم شریعتی کرج رفته بود.

البته قطعا آمار دخترانی که مخفیانه برای تماشای مسابقات لیگ برتر به استادیوم های فوتبال می روند بالاتر از اینهاست ولی از آنجا که حضور آنها در ورزشگاه، هم از چشم خبرنگاران هم از دید ماموران نیروی انتظامی پنهان می ماند، رسانه ها خبر حضور آنها در استادیوم فوتبال را از دست می دهند. با وجود این کافی است پای حرف برخی از تماشاگران مرد بنشینید تا وقتی از خاطرات خود حرف می زنند با گوش خودتان بشنوید که چند مرتبه دختران را با لباسی پسرانه در صندلی های کنار خود در ورزشگاه شناسایی کرده اند و البته مواظب بوده اند که دستگیر نشوند.

جرمی صورت نگرفته است

عبدالصمد خرمشاهی، کارشناس حقوقی در رابطه با این ماجرا می گوید: ما در قانون مجازات اسلامی چنین عنوان مجرمانه ای نداریم که اگر زنی وارد ورزشگاه آزادی شد، مرتکب جرم شده است. این یک دستور است و یک بخشنامه داخلی نیروی انتظامی یا سایر نهادهاست که اجازه ورود بانوان را به ورزشگاه نمی دهد اما عمل او جرم تلقی نمی شود. مجازاتی هم برای او در نظر گرفته نمی شود در نتیجه صرف این عمل جرم نیست. اگرچه در همین بخشنامه هم تبعیض وجود دارد و می بینیم خانم هایی از کشورهای دیگر به ورزشگاه می آیند ولی مشکلی به وجود نمی آید.

او درباره تهدید صورت گرفته می گوید: اگر مشخص شود چه کسانی او را تهدید کرده اند و نوع تهدیدشان مشخص شود، عمل آنها مجرمانه است، اصلا هم مهم نیست چه نوع تهدیدی صورت گرفته باشد یعنی اگر تهدید جانی یا مالی، تلفنی یا در فضای مجازی، هر جایی این تهدید صورت بگیرد، جرم صورت گرفته و مجازات دارد.

خرمشاهی درباره اینکه تغییر پوشش یک زن به صورت یک مرد، جرم هست یا خیر، می گوید: این هم عنوان مجرمانه ای ندارد. ماده 637 قانون مجازات اسلامی می گوید اگر زنی حجابش را رعایت نکند، خلاف عفت عمومی است و مجرم است ولی اگر پوشش به نوعی عوض شود که عفت عمومی جریحه دار نشود، مشکلی به وجود نمی آید و جرمی صورت نگرفته است.

او در پایان گفت: این مشکل باید به صورت معقولانه ای حل شود. منع حضور بانوان در ورزشگاه سبب مشکلاتی در جامعه شده و بارها با این موضوعات در جامعه روبه رو شده ایم. مسئولان باید چاره ای بیندیشند و بدانند که بانوان حق دارند با حضور در ورزشگاه مسابقات را ببینند. این همه نیرو و هزینه نباید صرف این شود که از این اتفاق جلوگیری شود.

پایان

«حانیه» سوژه روز است. او چند روز دیگر شهرتش را بر باد می دهد و همه فراموشش می کنند اما دختران و زنان ایرانی مصرانه می خواهند در ورزشگاه حضور داشته باشند و تیم های محبوبشان را تشویق کنند؛ اتفاقی که به این زودی ها تحقق نمی یابد. حانیه نه نخستین بانویی است که در ورزشگاه حضور پیدا می کند و نه آخرینشان، سال هاست این داستان ادامه دارد و ادامه خواهد داشت. این ماجرا یک پایان باز دارد؛ پایانی از جنس فیلم های اصغر فرهادی.
Photo

Post has attachment
به صدیق رای بدید:
780*5*2*4
PhotoPhotoPhoto
2016-03-23
3 Photos - View album

همون که تو پارک زرین شهر بات دوست شدم
Wait while more posts are being loaded