Post is pinned.Post has attachment
عرض سلام و خیر مقدم به برادران و خواهران بزرگوار.
جهت کسب آشنایی اجمالی با «نهضت بازگشت به اسلام و رهبر فرزانه اش، علامه منصور هاشمی خراسانی»،
مطالب زیر را مطالعه بفرمائید.
🏴🏴🏴
****نهضت مبارک «بازگشت به اسلام» با رهبری عالم مجاهد حضرت علامه منصور هاشمی خراسانی حفظه الله تعالی، یک نهضت مردمی با محتوای اسلامی و رویکرد علمی به منظور إحیاء اسلام نخستین بر بنیاد کتاب خداوند و سنّت متواتر پیامبرش و در روشنایی عقل سلیم است که برای تأسیس حکومت خداوند در زمین از طریق تأسیس حکومت خلیفه‌اش با جمع‌آوری و تربیت حامیان کافی برای او تلاش می‌کند. واضح است که چنین نهضتی با این محتوا، رویکرد و آرمان اسلامی، برای هر مسلمانی در جهان که به خلیفه‌ی خداوند باور دارد، قابل احترام و تأیید است و مقابله با آن جز با عبور از همه‌ی اصول و ارزش‌های اسلامی ممکن نیست؛ نهضت مقدّس و متمایزی که با اتّکاء خالص بر منابع مشترک و یقینی و استقلال کامل از همه‌ی جریان‌های سیاسی و مذهبی، چتر خود را برای همه‌ی مسلمانان جهان گشوده و در حال مبارزه‌ی فرهنگی با موانع شناخت در آنان مانند جهل، تقلید، اهواء نفسانی، دنیاگرایی، تعصّب، تکبّر و خرافه‌گرایی و شناساندن اسلام خالص و کامل به آنان بر کنار از برداشت‌های ظنّی و بدعت‌های مذهبی است، تا با این شیوه آنان را با یکدیگر متّحد کند و به تدریج مقدّمات لازم برای سقوط حاکمیّت دجّال و تحقّق حاکمیّت مهدی به عنوان خلیفه‌ی عادل و مورد قبول همه‌ی آنان را فراهم سازد.
***
****منصور هاشمی خراسانی صرفاً عالمی مسلمان است که با هدف ظاهر ساختن مهدی علیه السلام و رساندن او به قدرت، قیام کرده است و مسلمانان را به بیعت با آن حضرت به جای بیعت با این و آن فرا می‌خواند و بدین سان برای اقامه‌ی اسلام خالص و کامل در جهان زمینه‌سازی می‌کند و به همین جهت، حمایت از ایشان بر هر مسلمانی واجب است [...]؛ چراکه این عالم مسلمان به صورت عینی و مشهود، به سوی مهدی علیه السلام فرا می‌خواند و برای ظهور آن حضرت زمینه‌سازی می‌کند و همین برای حمایت از ایشان توسّط هر مسلمانی کافی است؛ چنانکه خداوند فرموده است: «وَتَعَاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَالتَّقْوَىٰ ۖ» (مائده/ 2)؛ «و به یکدیگر در نیکی و پرهیزکاری یاری رسانید»!
***
****منصور هاشمی خراسانی از هیچ مسلمانی برای خود بیعت نمی‌گیرد؛ چراکه بیعت را تنها برای خداوند می‌داند و مرادش از آن، بیعت با کسی است که خداوند به بیعت با او فرمان داده و او کسی جز مهدی نیست که بیعت با او بر هر مسلمانی واجب است. بر این اساس، منصور هاشمی خراسانی از مسلمانان جهان برای مهدی بیعت می‌گیرد؛ به این معنا که از آنان عهد و میثاق می‌گیرد بر اینکه اگر مهدی برایشان ظاهر شد، او را حفاظت، اعانت و اطاعت کنند و مانند کسانی که پیش از آنان بودند، تنهایش نگذارند. این مضمون پیمانی است که منصور هاشمی خراسانی از هر مسلمانی می‌گیرد و اگر شماری کافی از مسلمانان، چنین پیمانی را با او بسته کنند، زمینه برای ظهور مهدی فراهم می‌شود.
***
****
منبع و مطالعه ی اطلاعات بیشتر:
www.alkhorasani.com/fa/ashenaee
🏴🏴🏴
نماهنگ زیر را مشاهده بفرمائید.

Post has attachment

«بازگشت به اسلام؛ خاری در چشم طاغوت‌پرستان متعصّب»
********************
مطالعه این یادداشت برای دو دسته از دوستان توصیه می شود:
1 . آزاداندیشان عقل گرا، منصف و متعهّد
2 . قشری گرایان متحجّر و سرسپردگان به طواغیت و بت های انسانی

گروه اوّل پند می گیرند و گروه دوّم ملال؛ بر گروه اوّل حجّت می افزاید و بر گروه دوم حجّت را تمام می کند و از این حیث برای هر دو مفید خواهد بود ان شاء الله.

* لینک جهت مطالعه:
https://www.alkhorasani.com/fa/moshahede-maghaleh/56

Photo

Post has attachment
نقدها و بررسی‌ها؛ موانع بازگشت به اسلام؛ حاکمیّت غیر خداوند

🌸 متن نقد:
من از برخی علمای محترم در ایران درباره‌ی آقای خراسانی سؤال کرده‌ام. آن‌ها غالباً در جریان دعوت این بزرگوار قرار گرفته‌اند، ولی تصوّرشان این است که ایشان تنها حکومت شیعه در جهان را قبول ندارد و آنارشیسم را ترویج می‌کند و به همین دلیل، با ایشان موافقت نمی‌کنند. نظر آن‌ها این است که باید از همین حکومت شیعه با وجود همه‌ی ضعف‌ها و اشکالاتی که دارد دفاع کرد و تبلیغ علیه آن و تضعیف آن جایز نیست. البته آن‌ها کمابیش برکات و محسّنات دعوت این بزرگوار را هم درک کرده‌اند و به همین دلیل، دشمنی با آن را هم به صلاح نمی‌بینند. لذا آرزو می‌کنند که ایشان به نحوی با این حکومت کنار بیایند و آشتی کنند تا به اصطلاح این دَوَران بین المحذورین برطرف شود.
تشکّر از اینکه تبیین می‌فرمایید.

برای مطالعه بررسی نقد به آدرس زیر مراجعه فرمایید:
https://www.alkhorasani.com/fa/moshahede-naghd/8507/

Photo

Post has shared content
✨به رسم هر صبح ✨🍃

🍀 اللهم صل علی محمد
وآل محمد و عجل لولیک✨🍀🍃 الفرج💚🍃
🌟✨ السلام علیک یا رسول الله
صل الله علیک و
علی اهل بیتک 🍃✨🌟

🌟✨🍀 اَلسَّلامُ عَلَیْک✨
✨ َیااَباعَبْدِاللَّه🍏✨
ِوَعَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ🍃
بِفِناَّئِک✨َ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ
اَبَداً ما بَقیت✨🍀
ُ وَبَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهار🌟🍃
✨ُ وَلاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ ✨
🍀✨الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِکُم🍃
🌟 ْ اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ و
َ ✨عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ 🍀🍃َ
🍀و عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الحسین
🍀🍀🍀🍀🍀

Post has attachment
#تعصب یکی از موانع هفت گانه شناخت اسلام است .

#بازگشت_به_اسلام
#علامه_منصور_ هاشمی_خراسانی

Photo

Post has attachment
مقاله: برشی از یک گفت‌وگو
نوشته: مجید توکّلی
تاریخ: 1396/2/28
***************************

- نظرت درباره‌ی انتخابات چیست؟ آیا رأی می‌دهی؟
- انتخابات خوب است، ولی به شرط آنکه مردم کسی را انتخاب کنند که خداوند تأیید صلاحیّت کرده است.
- یعنی چه؟ مگر خداوند هم کاندیدایی را تأیید صلاحیّت کرده است؟!
- بله. آیا گمان می‌کنی که خداوند برای اداره‌ی جامعه تدبیری نداشته و حاکمی را تعیین و معرّفی نکرده است؟! آیا در این صورت ممکن نیست مردم حاکمی را انتخاب کنند که به آنان ستم کند یا آنان را به انحراف بکشاند؟ آیا خداوند که ارحم الراحمین است مقدّمه‌ی گمراهی و انحراف بندگانش را فراهم می‌کند؟!
- متوجّه منظورت نشدم. خداوند صلاحیّت کدام یک از این کاندیداها را تأیید کرده است؟
- خداوند صلاحیّت هیچ یک از این کاندیداها را تأیید نکرده است. صلاحیّت همه‌ی آن‌ها را تنها چند نفر از مردم تحت عنوان شورای کذا با توجّه به ملاحظات سیاسی و باندی خودشان تأیید کرده‌اند. کسی که خداوند او را تأیید صلاحیّت کرده، توسّط این شورا تأیید صلاحیّت نشده و او امام مهدی است که بنا بر روایات صحیح و متواتر اسلامی به عنوان خلیفه‌ی راشد رسول الله و حاکم بر مسلمانان در آخر الزمان تعیین و معرّفی شده و به دلایل فراوانی هم‌اکنون زنده و در میان مردم است.
- حالا فهمیدم چه می‌گویی! اما ما کجا امام مهدی کجا؟! این حرف‌های موهوم و خیالی را کنار بگذار و منطقی فکر کن. به من بگو از میان این کاندیداهای موجود به کدام یک رأی می‌دهی؟ برای من شعر نگو و فلسفه‌بافی نکن!
- شعر؟! فلسفه‌بافی؟! حرف‌های موهوم و خیالی؟! یعنی به نظر تو چیزی که من می‌گویم شعر و فلسفه‌بافی است؟! حرف‌های موهوم و خیالی است؟! نه دوست من! شاید آن‌ها در نظر کسانی که به خداوند و وعده‌ی او ایمان ندارند این طور باشد، ولی قطعاً در نظر مؤمنان این طور نیست! متأسفانه حاکمان ظالم و عالمان فاسد در طول سال‌ها این طور تبلیغ و فرهنگ‌سازی کرده‌اند که سخن گفتن درباره‌ی مهدی شعر، فلسفه‌بافی و حرف‌های موهوم و خیالی است و تنها به درد روضه خواندن در مجالس مذهبی می‌خورد! آن‌ها با این شیوه خواسته‌اند تلاش برای به حکومت رساندن مهدی را «غیر واقعی» جلوه دهند، تا مردم را به خود مشغول کنند و از مهدی باز دارند و تو دوست ناآگاهم امروز دقیقاً همان طور فکر می‌کنی که آنان خواسته‌اند و به تو القاء کرده‌اند! اما واقعیت دقیقاً عکس این است. چیزی که شعر، فلسفه‌بافی و حرف‌های موهوم و خیالی است همین خیمه‌شب‌بازی تکراری و رایج تحت عنوان «انتخابات» است که مدّت‌هاست با شعارها و وعده‌های دروغین انجام می‌شود، ولی هیچ وقت مشکلی را حل نکرده و نخواهد کرد!
- ناراحت نشو! دلیل اینکه می‌گویم موهوم و خیالی است آن است که امروز امام مهدی در میان ما نیست، اما کاندیداهای دیگر در میان ما هستند و ما آن‌ها را با چشممان می‌بینیم، در حالی که امام مهدی را نمی‌بینیم و برایمان ملموس نیست.
- اتّفاقاً امام مهدی در میان ما هست و تنها چیزی که سبب اختفاء او از ما شده، خیانت و شیطنت همین حاکمان و عداوت آنان با اوست. آنان زمین را برای او تنگ و ناامن ساخته‌اند و اجازه‌ی بروز و ظهور به او نداده‌اند. امام مهدی هم یک کاندیدا است مانند کاندیدهای دیگر، تنها تفاوتش آن است که خداوند او را تأیید صلاحیّت کرده و کاندیدهای دیگر را ردّ صلاحیّت کرده است. این شعر و فلسفه‌بافی نیست، بلکه حقیقتی معقول برآمده از آموزه‌های اصیل اسلامی است. اما از تو می‌پرسم: چه چیز موجب شد حاکمان کنونی به حکومت برسند دوست عزیز؟
- مردم به امید اصلاح امور و رفع مشکلات خود، از آن‌ها حمایت کردند و به آن‌ها رأی دادند و آن‌ها هم به پشتوانه‌ی این آراء مردم، حکومت بر آنان را به دست گرفتند.
- آفرین بر تو. اما می‌بینی که مشکلاتشان برطرف نشده است و هر بار از انتخاب خود پشیمان شده‌اند! حال اگر همین مردم همان طور که از دیگران حمایت می‌کنند از امام مهدی حمایت کنند، دیگر چه مانعی برای ظهور و حاکمیّت او هست؟! آیا در صورت روی کارآمدن او، مشکلات آنان برطرف نخواهد شد؟!
- البته انصاف آن است که مردم هنوز این گزینه را امتحان نکرده‌اند و شاید دلیلش آن باشد که اطمینان ندارند که بعد از حمایت از امام مهدی، او واقعاً بیاید!
- این بدگمانی به خداوند و امام مهدی است! اگر مردم وظیفه‌ی خود را انجام دهند، آیا خدا و امام مهدی وظیفه‌ی خود را انجام نخواهند داد؟! هرگز این طور نیست. مگر نه اینکه خداوند وعده داده است: «إِنَّ اللَّهَ لَا يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّىٰ يُغَيِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ ۗ» (رعد/ 11)؛ «خداوند چیزی که در مردم است را تغییر نمی‌دهد تا آن گاه که آن‌ها چیزی که در خودشان است را تغییر دهند»؟! مگر نه اینکه خداوند به وعده‌ی خود وفا می‌کند؟! بنا بر این، این یک بهانه و تعلّل است که از ضعف ایمان مردم نشأت گرفته و شیطان آن را در نظرشان زینت داده است!
- راستش من این حرف‌ها را شنیده‌ام. مدّتی است که فردی به نام منصور هاشمی خراسانی این حرف‌ها را مطرح کرده و بین مردم انداخته، ولی تا به حال کسی از علما حرف‌های او را تأیید نکرده است! گمان می‌کنم اگر این حرف‌های او عملی بود، حتماً علما از او حمایت می‌کردند! مثلاً همین دیروز که نامه‌ای از او در قم منتشر شد، آقای مکارم شیرازی در درس خارج فقه خود بدون اینکه از او نامی بیاورد از مردم خواست که در انتخابات شرکت کنند و رأی سفید ندهند و گفت: «نباید با خیال‌پردازی‌ها و کارهایی که دست‌نیافتنی است دست روی دست گذاشت و کاری انجام نداد»! البته به نظر من حرف‌های او حرف‌های بدی نیست، ولی فکر می‌کنم با توجّه به تأکید علما و شرایط منطقه، ما باید حتماً در انتخابات شرکت کنیم و به یکی از این کاندیداها رأی بدهیم! فعلاً چاره‌ی دیگری نیست!
- اشتباه می‌کنی دوست من! منصور هاشمی خراسانی به تأیید علما نیازی ندارد؛ چراکه حرف‌های او حرف‌های اسلام است و علما برای اینکه اعتبار و آبروی خود نزد خدا و نزد صالحان را از دست ندهند نیاز دارند که حرف‌های او را تأیید کنند و ان شاء الله دیر یا زود این کار را می‌کنند، مگر کسانی از آن‌ها که از قِبل این حاکمان نان می‌خورند و اعتبار و آبروی خود را مرهون آن‌ها می‌دانند، نه مرهون اسلام! با این وصف، من هم مثل شما رأی می‌دهم، اما نه به این کاندیداهای فاسد و افسد و نه با انداختن یک کاغذ در صندوق آراء، بلکه از طریق همراه شدن با منصور هاشمی خراسانی و حمایت عملی و میدانی از تنها کاندیدای صالح یعنی امام مهدی و تبلیغ برای او به جای تبلیغ برای دیگران و تلاش برای آگاهی‌بخشی به مردم برای ضرورت ظهور و حکومت او؛ چراکه وظیفه‌ی ما حفظ نظام و حاکمیّت کنونی نیست، بلکه روی کار آوردن نظام و حاکمیّت مهدوی است. ما وظیفه داریم به مردم بفهمانیم که این پیام آزادی‌بخش، یک «خیال‌پردازی و کار دست‌نایافتنی» نیست، بلکه واقعیتی عملی و فراموش شده در زیر خروارها خیانت و کتمان حاکمان ظالم و عالمان خائن است. رسالت ما، روشنگری در این حوزه است دوست عزیز!

منبع:
https://www.alkhorasani.com/fa/moshahede-maghaleh/8404/

Post has shared content

Post has attachment
نهضت بازگشت به اسلام (5)

علامه منصور هاشمی خراسانی حفظه الله تعالی: «هیچ انتخاباتی نیست مگر اینکه او [مهدی] در آن کاندیدا است، ولی مردم او را انتخاب نمی‌کنند» (پرسش و پاسخ 155).
افسوس که امروز مردم نسبت به خلیفه‌ی خداوند نگرشی خرافی و آکنده از خیال‌بافی و رؤیاپردازی دارند و گمان می‌کنند نقشی در برقراری حکومتش ندارند و این گمان باطل و سخیف در حالی است که به نقش خود برای به حکومت رساندن سایر حاکمان به خوبی واقفند و بسیار عجیب است تا نوبت به مهدی رسیده است، از نقش خود غافل شده‌اند! همچنانکه مردم فراموش کرده‌اند خلیفه‌ی خداوند، همواره آماده‌ی حکومت و مهیّای برقراری عدالت است، لکن هر انتخاباتی که می‌آید و می‌رود، مردم با غفلتی هولناک و حماقت بار، از کنار خلیفه‌ی خداوند می‌گذرند و کمترین اعتنایی به او نمی‌کنند و حتّی او را در حدّی نمی‌بینند که انتخابش کنند! (مقاله «کاندیدای فراموش‌شده» نوشته محسن حسینی)Post has shared content
یادداشت روز

* عنوان مقاله: کاندیدای فراموش شده
* نویسنده مقاله: محسن حسینی
* شماره مقاله: 73
* تاریخ مقاله: 1396/2/14

* متن مقاله:

علامه منصور هاشمی خراسانی حفظه الله تعالی: «ما مِنِ ٱنْتِخاباتٍ إِلّا وَ هُوَ مُرَشَّحٌ فِیها وَ لٰکِنَّ ٱلنَّاسَ لا یَنْتَخِبُونَه»؛ «هیچ انتخاباتی نیست مگر اینکه او [مهدی] در آن کاندیدا است، ولی مردم او را انتخاب نمی‌کنند»! (پرسش و پاسخ 155)
چه اندازه دردناک و تأسّف‌بار است که این روزها در آستانه‌ی برگزاری انتخابات در ایران، احزاب، جریان‌ها، گروه‌های سیاسی و مردم مقلّد و سرگشته‌ای را می‌بینیم که هر یک با شمشیری آخته از جنس انواع رذائل نفسانی، بی‌رحمانه به جان هم افتاده‌اند و در همه جا اعم از فضای مجازی و حقیقی برای تخطئه، تخریب، مچ‌گیری و مفتضح کردن جبهه‌ی سیاسی مقابل خود از هیچ تلاش نامبارکی فروگذار نمی‌کنند؛ تلاشی که نام آن را «تبلیغات سیاسی و انتخاباتی» می‌گذارند! تا جایی که به کرّات مشاهده می‌شود افراد برای تأمین اهواء بی‌پایه و إرضاء حبّ و بغض‌های کوته‌فکرانه‌ی خویش به هر مستمسک جاهلانه‌ای می‌آویزند و با انواع تجسّس، تفتیش و سایر روش‌های نامشروع، از یافتن گزکی خبرساز و دستاویزی آبدار علیه خصم، در پوست خود نمی‌گنجند!
چه اندازه شرم‌آور و آزاردهنده است که اینان برای کسانی گریبان می‌درند و گلو پاره می‌کنند که هر یک از دیگری ظالم‌تر و ناکارآمدترند و غالباً سوء سوابقی شوم و نامیمون در ظلم و فساد و سرکوب و جنایت و خدمات مؤثّر به طاغوت‌های زمانه و انواع سیاسی‌کاری و دغل‌بازی و دروغ‌پردازی دارند؛ کسانی که با جاه‌طلبی آمده‌اند تا حکومت - این لقمه‌ی چرب و نرم و متاع فتنه‌انگیز - را به چنگ آورند. از همین رو تا می‌توانند وعده می‌دهند و دروغ می‌بافند و عوام می‌فریبند تا شاید بتوانند بر این مرکب چموش سوار شوند و چند صباحی بتازند...
این در حالی است که مردم، مانند گله‌ای بی‌چوپان رها نشده‌اند تا امثال این گرگ صفتان نقش چوپان را برایشان بازی کنند و هر روز گوشه‌ای از پیکر آنان را به دندان بگیرند، بلکه خداوند در هر زمان برای مردم خلیفه‌ای قرار داده است و آنان را متمکّن از مراجعه و اعطای حکومت به او نموده است؛ همان طور که آنان را متمکّن از مراجعه به کسانی غیر از خلیفه‌ی خداوند و اعطای حکومت به آنان نموده است. این به خاطر آن است که مردم حاکم بر سرنوشت خویش هستند و هیچ کس امکان حاکمیّت بر آنان را نخواهد یافت مگر زمانی که آنان به آن راضی باشند و مقدّماتش را فراهم کنند. لکن مردم همواره از این تمکّن و قوّه‌ی انتخاب خویش به سود حاکمانی دیگر و به زیان خلیفه‌ی خداوند بهره جسته‌اند؛ چراکه همواره کسانی را به مسند قدرت رسانده‌اند که خون آنان را دوشیده و شیره‌ی جانشان را مکیده‌اند و به حضیض بیدادگری و فساد و انحطاط در انداخته‌اند و در این میان، خداوند از آنان ناراضی بوده است؛ چراکه حکومتش را نخواسته‌اند و خلیفه‌اش را خوار ساخته‌اند و با این شیوه، به خود و دیگران آسیب‌های جدّی و خانمان‌سوز رسانده‌اند.
افسوس که امروز مردم نسبت به خلیفه‌ی خداوند نگرشی خرافی و آکنده از خیال‌بافی و رؤیاپردازی دارند و گمان می‌کنند نقشی در برقراری حکومتش ندارند و این گمان باطل و سخیف در حالی است که به نقش خود برای به حکومت رساندن سایر حاکمان به خوبی واقفند و بسیار عجیب است تا نوبت به مهدی رسیده است، از نقش خود غافل شده‌اند!
همچنانکه مردم فراموش کرده‌اند خلیفه‌ی خداوند، همواره آماده‌ی حکومت و مهیّای برقراری عدالت است، لکن هر انتخاباتی که می‌آید و می‌رود، مردم با غفلتی هولناک و حماقت بار، از کنار خلیفه‌ی خداوند می‌گذرند و کمترین اعتنایی به او نمی‌کنند و حتّی او را در حدّی نمی‌بینند که انتخابش کنند!
در حالی که اگر با همگرایی و هماهنگی و هم‌افزایی، عزم خویش را جزم کنند و همگی به حمایت عملی و علنی و میدانی از مهدی علیه السلام برخیزند و یک صدا او را انتخاب کنند و گزینه‌های دیگر را مردود شمارند، او بدون شک بر سر کار خواهد آمد و قدرت را به پشتوانه‌ی پایگاه مردمی خویش به دست خواهد گرفت؛ چراکه حکومت او مانند همه حکومت‌ها معلول حمایت، همراهی و زمینه سازی مردم است و از این جهت، تفاوتی با سایر حکومت‌ها ندارد.
برادران و خواهران مسلمان! این تذکّر تکان دهنده و ندای بیداری بخشی است که حضرت علامه منصور هاشمی خراسانی حفظه الله تعالی، این معلّم ربّانی و رهبر آسمانی، آن را با صدایی رسا و بیانی فصیح به گوش ما رسانده و در حال ابلاغ آن به همه‌ی مسلمانان جهان است؛ باشد که این ندای روحانی به گوش‌های شنوا و دل‌های بیدار در هر گوشه‌ی این جهان برسد و مانند بذری که به زمین حاصلخیز می‌رسد، شکوفا شود و ثمر بخشد ان شاء الله.
بیایید در این کار بزرگ با ایشان همراه شویم و به کاروان زمینه‌سازان ظهور مهدی بپیوندیم.
--------------------------------------------------------
* منبع:
https://www.alkhorasani.com/fa/moshahede-maghaleh/8310/
---------------------------------------------------------------------------------
* لینک دانلود:
https://www.alkhorasani.com/fa/download/8310/
---------------------------------------------------------------------------------
* لطفاً برای مشاهده‌ی مقاله‌های دیگر، بر روی لینک زیر کلیک فرمایید:
https://www.alkhorasani.com/fa/didgahha/
----------------------------------------------------------------------------------
* توجّه: دیدگاه‌های منتشر شده دیدگاه‌های ارسالی توسط کاربرانند و لزوماً دیدگاه‌های این دفتر محسوب نمی‌شوند.
Photo

Post has attachment

🏴🏴🏴
📝 * نکته *

* موضوع نکته: «به مناسبت نیمه‌ی شعبان»
* نویسنده نکته: مهتاب مرادی
* شماره نکته: 13
* تاریخ نکته: 1395/2/29

📝 «ماه شعبان است. قلم به دست می‌گیرم. می‌خواهم بنویسم برای روزهایی که عطر عدالت، کوچه‌های دلتنگی را لبریز می‌کند و نسیم شادی بخش شاپرک‌ها چتری برای دلخوشی شمعدانی‌ها می‌شود.
می‌نویسم از زیبایی‌ها و فضیلت‌های ذاتی این ماه پر خیر و برکت که با کارهای جاهلانه‌ی ما کم رنگ شده است!!! اما خدایا آشفته حالم! نمی‌دانم از جشن‌های تولّد اماممان تنها منجی بشریت بنویسم که به عادت شیعیان جهان تبدیل شده است! یا از تنها گذاشتن او که به عادت دیگرشان!!!
چه قدر عجیب است! حدود 1400 سال پیش هم همین اتفاق افتاد! امام حسین (ع) در گودال شهادت افتاده است و فریاد می‌زند: «هل من ناصر ینصرنی»؛ «آیا یاری کننده‌ای هست که من را یاری کند؟» و ما در حالی که در زندگی روزمره‌ی خود غرق شده‌ایم و به راه و روش و آرمان او پشت کرده‌ایم می‌گوییم: «لبّیک یا حسین»!
مشک عباس، آن پیرو راستین امامش در حال خالی شدن است! و ما در حالی که دست در دست یزیدهای زمانه داریم و بر سر سفره‌ی ابن زیادها نشسته‌ایم، همچنان می‌گوییم: «لبّیک یا حسین»!
ندا دهنده ندا می‌دهد: خورشید در حال غروب است، به کمک امامتان بشتابید! ولی ما در حالی که رختخواب خود را پهن می‌کنیم تا بخوابیم می‌گوییم: «اللهم عجّل لولیّک الفرج»!
ای مهدی! به چشمانت خیره می‌شوم و می‌گویم دوستت دارم، تنهایت نمی‌گذارم! اما باز دست در دست غیر تو می‌گذارم و اغیار را در روزگار غیبت، پناه خود می‌شمارم... و تو مانند همیشه به محراب می‌روی و برای این همه بی‌توجهی و بی‌معرفتی من طلب مغفرت می‌کنی!
راستی یادت باشد! حتماً در زمان ظهورت شناسنامه همراه خود داشته باشی!!! چراکه در این زمان، هیچ‌کس به درستی راه و روش و آرمان تو نمی‌اندیشد، هیچ کس به حقّانیت کلام تو توجه نمی‌کند، هیچ کس به دلایل و براهین تو نمی‌نگرد، بلکه همه به دنبال ظواهر و اسامی و اعتبارات عرفی و قانونی هستند! اگرچه می‌دانم که بیّنات تو از چشم اهل بصیرت پنهان نخواهد ماند، ولی شکّی ندارم که خیلی‌ها تو را انکار خواهند کرد و بسیاری از بزرگان قوم علیه تو فتوا خواهند داد!
چه قدر عجیب است! تاریخ تکرار می‌شود!
خواهران و برادران! مهدی (ع) مانند حسین (ع) تنهاست و ما چه خوشبینانه و شاید ساده‌لوحانه می‌گوییم: «اللّهم عجّل لولیّک الفرج»! از بزرگ و کوچک و پیر و جوان و عالم و عامّی، همه باورشان شده که با دعا و گریه و تضرّع و با ادای واجباتی مانند نماز و روزه و حج و زکات و پرهیز از محرّماتی مانند نگاه بد و پوشش بد، تو می‌آیی!! در حالی که نمی‌دانند این‌ها لازم است، اما کافی نیست! به راستی ترک کدام محرّمات بالاتر از موانع هفت‌گانه‌ی شناخت است که حضرت علامه منصور هاشمی خراسانی در کتاب شریف «بازگشت به اسلام» آن‌ها را تببین فرموده است؟! یا کدام واجبات بالاتر از زمینه‌سازی برای ظهور مهدی (ع) است که حضرت علامه منصور هاشمی خراسانی در کتاب شریف «بازگشت به اسلام» به سوی آن دعوت کرده است؟! امروز یاری «نهضت بازگشت به اسلام» به رهبری این عالم مجاهد از همان واجباتی است که ترک شده است... «به انتظار نشستن خطاست، باید به انتظار ایستاد و حرکت کرد»!
ای امام من، مهدی!
نمی‌دانم از برش کیک تولّد شما در این روزها بنویسم یا از بریدن سر مسلمانان به دست مسلمانان در عراق و سوریه؟!
نمی‌دانم از چراغانی و آتش‌بازی این مردم برای 1182 سالگی شما بنویسم یا از بمب‌هایی که این روزها خانه‌ها را بر سر ساکنینش آوار می‌کند؟!
نمی‌دانم از هزینه‌ی میلیاردی تراکت‌ها و بیلبوردهای بی‌حاصل در این ماه بنویسم یا از شکم گرسنه‌ی کودکان یتیم!
حالم از این همه غفلت و ساده‌لوحی به هم می‌خورد! سرمان بدجور کلاه رفته است! جفت پوچ آورده‌ایم که تو نیستی! چه آدم‌های خوبی هستیم!!! حتی صدایمان هم بلند نمی‌شود و چندان هم ناراضی نیستیم! برای به دست آوردن همه چیز حرص می‌زنیم و تا می‌توانیم تلاش می‌کنیم و دوندگی می‌نماییم! پول، مقام، ثروت، شهرت و ... را با هر مشقّتی و به هر قیمتی به دست می‌آوریم، اما نوبت به ظهور تو که می‌رسد می‌نشینیم و می‌گوییم: «خدا کند که بیایی»!! آن قدر با تو نبوده‌ایم که «با تو نبودن» عادتمان شده است و به آن خو کرده‌ایم.
باز نمی‌دانم از کدام بنویسم ... از پخش شیرینی و شربت در این روزها به دست آن جوانک متعصّب دو آتشه که از مسلمانی حتی الفبای آن را هم نمی‌داند و با این حال، به پرچمدار اسلام در روزگار خود اهانت می‌کند؟! یا از تلخی زهر غیبت که از کودکی گوشت و پوستمان را مسموم کرده است؟!
نمی‌دانم از جشن‌های بی‌پایه و اساس و پر از گناه که در این ماه بر پا می‌شود بنویسم یا از زندانیان سیاسی که بدون هیچ جرم شرعی و تنها به خاطر انتقاد از ظلم، آزادی‌شان سلب شده است و زندگی‌شان از هم پاشیده است؟!

آقای مظلوم من! مگر می‌شود این همه تناقض؟! قلبم گواهی می‌دهد که اگر این حاکمان ظالم و غاصب اندکی مجال بدهند، تو می‌آیی و آیینه‌ی زنگارگرفته‌ی قرن‌ها جهالت و سکوت و روزمرگی را دوباره جلا می‌دهی. ولی مگر این قدرت‌پرستان مجال می‌دهند؟! این‌ها خوب می‌دانند که ذرّه‌ای غفلت آنان به ظهور تو منجر خواهد شد و از این جهت، همه‌ی حواسشان را جمع کرده‌اند که مبادا در دشمنی با زمینه‌ساز ظهور تو ذرّه‌ای سستی یا کوتاهی به خود راه دهند! و جیره‌خواران و مزدورانشان که همّی جز حمایت از غیر تو ندارند، از هیچ شرارت و توطئه‌ای بر ضدّ دعوت کننده‌ی به سوی تو خودداری نمی‌کنند! با این حال، همه می‌دانیم که آن‌ها نخواهند توانست از ظهور تو جلوگیری کنند. تو مانند آفتاب می‌آیی و قلب‌های تاریک بشریت را پس از این تنهایی و مسکنت طولانی، با لبخند مهرت روشنی می‌بخشی. تو می‌آیی و درمانی می‌شوی برای تمام آلام بشریت!
پس اینک ای مسلمانان! گوش بسپارید و چشم تیز کنید.
چندی است که در ورای رنگین‌کمان زیبای آسمان دنیا، در دورترین سرزمین‌های شرقی از جهان اسلام، پرچمی افراشته شده و نور هدایتی هویدا گشته است که منبع آن قرآن کریم، سنّت متواتر پیامبر و حکم قطعی عقل است. پس آن را اجابت کنید و به سویش بشتابید! همانا سروش آسمانی نوید می‌دهد که پایان درد و هجران فرا رسیده است و سرگردانی و حیرت مؤمنان سرانجامی خوش خواهد یافت.
خواهرم و برادرم! مهدی منتظر ماست تا ببیند آیا با کنار گذاشتن جهل و تقلید و اهواء نفسانی و دنیاگرایی و تعصّب و تکبّر و خرافه‌گرایی، دست در دست تنها زمینه‌ساز واقعی ظهور او حضرت منصور هاشمی خراسانی، در مسیر زمینه‌سازی ظهورش گام برمی‌داریم؟! بدون شک گام اول این حرکت مبارک، مطالعه‌ی کتاب شریف «بازگشت به اسلام» است. کتابی که امروز بسیاری از مسلمانان جهان را نجات داده و از اسارت موانع شناخت رها کرده و به سوی واقعیّت اسلام و حقیقت مسأله‌ی امام مهدی و چگونگی ظهور آن حضرت رهنمون شده است. با مطالعه‌ی این کتاب زلال، چشم دل انسان روشن می‌شود.
نگو که اول عکس نویسنده‌اش را نشانم بده! نگو نویسنده‌اش کجا زندگی می‌کند! نگو در کدام حوزه و دانشگاه ما درس خوانده است؟! چراکه این سؤالات تنها از کوته‌فکری و سطحی‌نگری نشأت می‌گیرد.
نگو که آیا کتاب مورد تأیید ولیّ فقیه یا مراجع تقلید یا دارای مجوّز وزارت ارشاد ایران هست یا نه؟! چراکه تأیید یا عدم تأیید عقل تو برایت کافی است و هیچ‌کدام از این منابعی که می‌گویی به جای تو در قبر و برزخ و قیامت پاسخگو نخواهند بود. نه رهبر، نه مراجع تقلید و نه وزارت ارشاد ایران! دینت را از هر کس گرفته‌ای به تأیید او هم نیاز خواهی داشت و وای بر ما اگر دینمان را از این رجال گرفته باشیم! ما دینمان را از خدا و رسولش گرفته‌ایم نه از روحانیون دینی و مبلّغان مذهبی و سرسپردگان نظام‌های سیاسی!
پس بدون تعصّب و پیش‌داوری آن را مطالعه کن تا ببینی تنها راه حلّ موجود برای صلاح و فلاح مسلمانان در همین کتاب است.
من به عنوان خواهر کوچک شما از شما عاجزانه خواهش می‌کنم که بدون تعصّب و شخص‌پرستی و انفعال در برابر تبلیغات منفی و بی‌اساس، این کتاب را مطالعه کنید و اگر آن را با قرآن کریم و سنّت پیامبر و حکم عقل همسو و مطابق دیدید، بپذیرید و به کمک نویسنده‌ی آن حضرت علامه منصور هاشمی خراسانی بشتابید تا از این آتش که با دستان خودمان برافروخته‌ایم، بیرون بیاییم؛ «وَالْعَاقِبَةُ لِلْمُتَّقِينَ»!»

📚 
Photo
Wait while more posts are being loaded