Post has attachment
Lüpsiklubi – peacecop kalmer: – Medium

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Võitsime kõik meile ette nähtud võistluskohtumised kogu turniiri jooksul ja saime viienda koha. Leia viga või tõesta, et see on võimalik!

Sain kõne kaialt. Ei, mitte kanepilt ilmselt, aga kelleltki, kes on pandud tanki, et müüa Tennise ajakirja. Ütles, et nüüdsest peaksin sellele hakkama peale maksma. Küsis 12 eurot.

Tennise ajakiri pole minu jaoks oluline asi. Sealt saab vahel häid nippe lugeda ja vaadata, ent kogu enda jaoks vajaliku tennisteabe saan kätte ilma eurodeta mujalt. Kaia küsis, mille ta üles märgib, et kas ma soovin või ei soovi. Ma soovitasin tal kirja panna, et soovin endistel tingimustel. Ta ei nõustunud sellega ja väitis, et kui ma ajakirja loen, peaksin Eesti tennist ka toetama. Ilmselt on inimesel taustatöö tegemata, sest kui ma arvestaksin oma ajalise panuse eurodeks, mille ma Eesti piirkondliku tennise jaoks olen teinud, saaksin kümnetes kordades suurema toetussumma kokku.

Ta põhjendas tasu küsimise alustamist sellega, et mõnda peresse tuli korraga neli ajakirja. Ja sellega, et vahel visatakse ajakiri lihtsalt minema. Ütlesin, et mul on kõik mulle tulnud eksemplarid alles ja ma ei viska neid minema ning võin talle ette näidata. Lisaks võiks ajakiri olla tehtud loodussõbralikust materjalist, kui muidu on oht loodusele. Kas siis, kui igaüks 12 € maksab, hakatakse ajakirja printima loodussõbralikule pruunikale paberile? Ja miks pole siis tehtud uuringut, kuhu aadressile rohkem kui üks eksemplar korraga läheb? Mulle ei tulnud kunagi rohkem kui üks. Ainult siis anti üks pealekauba, kui selle ajakirja küljendaja mulle mingeid toidulisandeid pähe määrida üritas. Oomega-toidulisandid olid.

Üks tegelane on mind kunagi selliste euroasjade eest rotiks nimetanud. Mulle meeldib olla rott. Rott teab, kust saab tervisliku toitainete rikka osa kätte, ja jätab muu kõrvale. Ent kas ta ikka pidas silmas roti intelligentset poolt? Või seda, et ma ei soovi ise väga eurosid välja käia, küll aga olen kunagi vastavalt kokkuleppele transpordi hüvitust küsinud sõltumata küsitava soost? Kas EESTI TENNISE LIIDU tegelased on pigem rotid või inimesed või hoopis sisalikud? Või kuidas on BEST PRESSI juhi donatasega? Mulle tundub, et tegemist on sionistliku äriga, mille eesmärk on saada oma taskud pungil libaväärtusi täis, et nende eest välja petta reise, kodusid, autosid. Kas tädi maali saaks minna osalema nende klubivõistlusele Hispaanias? Muidugi eeldades, et tädi maali on mees, sest isegi naisi sinna ei võeta mängima. Kui ma kunagi ühele teosele vastavalt kokkuleppele toortõlke tegin, keelduti poolest tasust, sest oodati viimistletud tõlget, milles me kokku ei leppinud. Ma kandsin selle võla lõpuks maha, sest vastu tahtmist ei saa kelleltki midagi küsida. Nüüd ta aga tahab mult 12 eurot saada ja nagu kaiagi mainis, pealemaksuks.

Olen kolm aastat järjest küsinud pallitoetust ETL-i esindajalt. Kolm aastat järjest on keeldutud. Kui oli "Tennis 100", ei jagunud isegi diplomeid. Raamatust jäeti täies mahus välja üliõpilastennis, sest selle kaudu ei liigu eurod sellisel määral, nagu nad sooviksid. Nüüd ma loobusin isegi treeneriloa uuendamisest, sest ma ei taha nende süsteemi järgi toimetada. Ma toimetan lähtuvalt õpilasest. Kui ETL-i tegelased teevad treeneritekoolitusi, siis pole harvad juhud, kui mainitakse, et osalustasu on hüpersoodne. Kas aga on? Kelle jaoks? Jõuame välja sinna, et nende jaoks, kes on ka kasuahned ja ajavad kahe käega oma taskutesse eurosid.

Kui palju on ETL-i tegelased panustanud piirkondlikku tennisesse? Kas tädi maali saab talvel minna väljakule, võtta treeneri ja harjutada? Seda me teame, et kontaveit ja siimar saavad, aga kas nad on erilised jumalad, et me peaksime neid teenima? Korduvalt on ETL-i esindajate poolt väidetud, et tennis areneb tänu tipptennisele. Ma ei ole mitte kunagi selle väitega nõustunud ega nõustu ka praegu. Tipptennist võime vaadata TV kaudu, aga on palju inimesi, kes tahaksid ise mängida. Miks me tädi maalide võistlusele ei saa panna pukikohtunikku, otseülekannet, statistikat? Sest et nende mängu ei vaataks tuhanded inimesed, mistõttu ei telliks keegi reklaami ja taskud jääksid täitmata. Minu taskud on tühjad. Sest täis taskutega on pisut raske tennist mängida. Harku valla tennise meistrivõistlustel käisin ise kohapeal statistikat tegemas, võtsin mänge videona üles, andsin kohapeal inimestele nõu, kuidas paremini mängida, kasutasin kunagi üliõpilastennise jaoks ETL-i tegelaste poolt annetatud palle, mis olid veel üle, kulutasin transpordile üle saja euro. Alustasin augustis, lõpp oli septembri keskel. Ajaline kulu vähemalt sada korda suurem kui kaia küsitav 12 eurot. Ma teen seda, sest mulle meeldib. Ma teen seda, sest on inimesi, kes tahavad tennist mängida, aga kel pole selleks muidu võimalusi. Kui lähme liigatennist mängima, tasume umbes 25 eurot ühe või kahe mängu eest. Lisaks aastamaks. Ma küsisin viimati 24 € üksik- ja paarismängude eest kokku, lisaks tegime matka, aerutennise üksik- ja paarismängud ning seiklusmängu pimedas. Ja sedagi küsisin neilt, kes muul moel ei panustanud. Ja nüüd ütles kaia, et ma võiksin ikka panustada ka Eesti tennisesse. Ma panustan rahvatennisesse ja kui ETL-i jaoks on tähtis sõna "Eesti", siis ma pigem distantseerin ennast "Eesti tennisest" ja räägin konkreetselt nt "Harku tennisest".

Kuidas on võimalik, et orienteerumises on nii palju osalejaid? Kas ainult selle pärast, et see on lihtsam? Kui palju on orienteerumises keskendumist tipporienteerumisele? Ma mäletan, et vaatasin kunagi üht suurvõistlust üle interneti, mis toimus Soomes. Ühte. Pakun, et orienteerumine elab, kuna tädi maalidele tehakse sündmusi. Aastaringselt. Nii lumega kui palava päikeselise ilmaga. Nii öösel kui päeval. Nii maja sees kui väljas. Nii tavalise kui tavatu kaardiga. Ma isegi ei tea, kes on maailma parim orienteeruja. Aga ma tean palju inimesi, kellega on koos seda ala nautida siin, kus ma elan. Ja nendel sündmustel osalemine on pea kõigile jõukohane eurode mõttes.

Nii et kokkuvõtteks, kas kogu see jutt sai nüüd kirja seetõttu, et ma nutan taga Tennise ajakirja? Ei. See sai kirja seetõttu, et inimesed, kes on seal juhtpuldis või tankis, endast selle teabe läbi laseksid, järele mõtleksid. Sest võib-olla on mul õigus. Õigus selles, et nad ei väärtusta inimeste tööd, kes seda õhinapõhiselt teevad, kui see ei teeni tipptennist. Sestap on mul hea meel, et suureneb inimeste arv, kellega koos arendada piirkondlikku tennist sõltumatult igasugustest ajakirjadest ja liitudest ning tipptennise propagandast. Elagu rahvatennis!

Post has attachment
Kas statistika kalab või oli tõesti 57 sunnitud viga?

Post has attachment
rahvatennise videod
Wait while more posts are being loaded