Witam. Chcę założyć wydarzenie. Niestety coś muszę robić źle, lub coś jest nie tak z G+. Dodając zaproszenie dla całej społeczności, nikt takiego zaproszenia nie dostaje. Ktoś ma jakiś pomysł?

Post has shared content
Witam wszystkie Smerfy i Żaby. Mniej więcej przed rokiem robiliśmy wspólne spotkanie przy piwku i bilardzie, tzw. X-Faction. Impreza była przednia i wszyscy się doskonale bawili. Chcielibyśmy to powtórzyć. Bez zbędnych kłótni i wypominek, w końcu jesteśmy jedną wielką społecznością, niezależnie od frakcji. Piątek, 18 listopada, Jameson. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Post has attachment
Zapraszam na prezentacje online to tylko 30 min twojego cennego czasu ! Obiecuję, że pokarzemy Ci jak można Ty i cała twoja rodzina korzystać w Polsce ze służby zdrowia i jeszcze do tego dobrze na tym zarabiać !

POLECAM !!!
Photo

Post has attachment
Siema,
w związku z sytuacją z którą ostatnio się borykam dość często u swoich klientów, a który dotyczy wszystkich użytkowników internetu, chciałbym was przestrzec przed dość szybko rozwijającym się problemem w sieci, jakim są wirusy typu cryptolocker. W tym wypadku ani poczta na gmailu, ani antywirus nie pomogły. A często firma bez zapisanych faktur to firma padnięta.

W prostym tłumaczeniu dostajecie maila/wiadomość z nieznanego źródła z załącznikiem, który otwieracie zwykłym dwuklikiem i 'jebs!', po kolejnym restarcie komputera macie zaszyfrowane wszystkie pliki na komputerze.
PRZED PODJĘCIEM JAKIEJKOLWIEK WALKI NALEŻY SPRAWDZIĆ W INTERNECIE, CZY NIE ISTNIEJE NARZĘDZIE DO ODSZYFROWANIA DANYCH, GDYŻ NA NIEKTÓRE WERSJE TEGO SYFU SĄ JUŻ GOTOWE ROZWIĄZANIA.

Jednym z rozwiązań oczywiście jest zapłata kurwisynom, którzy tego wirusa rozsyłają, bo o to w nim chodzi. Za odpowiednią opłatą, dostajecie program do odszyfrowania danych. Proces raz musieliśmy z klientem przeprowadzić, gdyż dane na jego komputerze były zbyt ważne, no i był na tyle bogaty, że mu te półtora klocka wisiało. Tym razem się udało jednak NIE MA NAJMNIEJSZEJ PEWNOŚCI, że po zapłacie dane zostaną odszyfrowane.

Drugim sposobem (tym realnym, wg. mnie jedynym słusznym lecz nie zawsze skutecznym) jest skorzystanie z przywracania systemu, pod warunkiem, że wirus nie usunął punktów jego przywracania, oraz usunięcie wirusa specjalnymi programami, które mogę podać na priv, gdyż one mogą również namieszać w komputerze przy nieumiejętnym użyciu, dlatego nie umieszczam ich publicznie, żeby ktoś potem nie miał pretensji, że zamieszczam jakieś poradniki, które komuś zaszkodziły. Ten tekst ma na celu tylko ZAPOBIEC pieczeniu wiadomo czego.

Proces ataku wygląda różnie, najczęściej to jest mail z czymś, co ma użyszkodnika zwabić do kliknięcia załącznika. W przypadku firm, dwa razy spotkałem się u klientów z personalnie napisanym mailem od innego "klienta" na zasadzie, "znalazła się zagubiona faktura, czy to wasza?" Załączam przykładowe zdjęcie.
Drugim ze znanych mi sposobów, są torrenty, wystarczy pobrać i otworzyć folder. Jebs! pliki zaszyfrowane.
Testowałem na jednym z moich poligonowych komputerów i od infekcji muszą minąć około dwa uruchomienia komputera w tym jedno w trybie awaryjnym wymuszone przez robaka, do pełnego zaszyfrowania danych. Proces w wersji, którą testowałem wyglądał mniej więcej tak: Uruchamiam wirusa, system zaczyna się ciąć, 100% zużycie dysku cały czas - pliki się szyfrują. Potem samoczynny restart do trybu awaryjnego, prawdopodobnie wtedy wirus wyłącza blokujące część jego działań przeszkody, możliwe, że może wtedy usunąć punkty przywracania systemu. I restart normalny, znów zużycie dysku 100%, czyli pewnie kolejne szyfrowanie. Po kolejnym restarcie magiczna zmiana tapety na czułą informację, płać albo spie**.

Dane można próbować jeszcze odzyskać za pomocą programów do odzyskiwania danych, gdyż wirus po zaszyfrowaniu pliku usuwa jego oryginalną wersję, jednak jest to metoda najmniej skuteczna, aczkolwiek udało odzyskać mi się kilka plików które umieściłem na kompie, żeby popróbować.
Jednym "słowem", nie należy polegać w stu procentach na programach antywirusowych, ani na tym, że "no jak to, przecież ja nie rejestruję się na żadnych stronach z ruskim porno". Tylko należy dokładnie czytać co się otwiera. Nie otwieramy żadnych nieznanych plików z rozszerzeniami .exe, .scr, .com, .pif oraz innymi podejrzanymi, często przesyłane pliki z wirusem mają podobną nazwę do takiej: faktura_nr_12/12/1212.PDF.exe z adresów biuro_nazwa_popularnej_firmy@xx.xx. W celu ochrony przed tym wirusem można zainstalować program CRYPTOPREVENT, który blokuje dużą większość tego typu infekcji. Ja tego nie instalowałem nigdy, ale ponoć jest sprawdzone i działa.

~~Rahu
Photo

Post has attachment
Karolina poprosiła mnie o napisanie tu do was. Jej koleżanka z pracy zaginęła w nocy z niedzieli na poniedziałek w drodze ze starego miasta do domu w kierunku rataj ostatnio była widziana na ul. mostowej idąc z kolega w niebieskiej bluzie. Sprawa dość głośna w mediach może ktoś coś z was kojarzy prosiła by bardzo jeśli ktoś w tym czasie mógł gdzieś w tym rejonie grać przypomnieć sobie może coś widział.
Photo

Dwa razy pomyśl zanim zrobisz coś głupiego ... i dotyczy to obydwu frakcji.
Wczoraj ze zdziwieniem zauważyłem, że portal, który zgłaszałem jako Plac zabaw z trzema wieżami - Koziegłowy zmienił nazwę na Plac zabaw Multikont. O ile mogę zrozumieć, że konto agenta +shadow balckgrey @blackgrey niektórzy mogą traktować jako moje własne bo nie mieli okazji widzieć Jaśka w realu to nie mogę zrozumieć po co zmieniali poprawną nazwę portalu na nieprawidłową. Taki sposób podejścia do gry jest, delikatnie mówiąc słaby dla obydwu frakcji. Potrale i ich jakość są dobrem wspólnym - jak będziemy przy tym majstrować to gra na tym straci. Mleko się rozlało i nie będę dłużej nad tym płakał - nazwę portalu proponuję zachować jako przykład słabego podejścia do gry.

Czesc, wybieram sie na weekend do mojego ulubionego miasta w Polsce (ulubionego, ponieważ mieszkałem i pracowałem u Was ponad 3 lata). Szybkie pytanko--> jakie krótkie 6 misji mi polecicie? (zabieram trochę fantów w plecaczku..) Z góry dzięki za propozycje i pozdrawiam Was gorraco!

Post has attachment
Kochani ! Zwracam się do Was z ogromną prośbą - piszę pracę magisterską na temat Ingress. Pomożecie?
Ankieta jest bardzo krótka! Będę wdzięczna za odpowiedzi :)
https://docs.google.com/forms/d/1kf8arzMaPrRB1GLPvyiI-vqybpBaU_DpT8t7DGEMcfg/viewform 

Post has shared content
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wielkim malowaniu!
Chemy pokazać nie tylko Polsce, ale również całemu światu, że w Poznaniu potrafimy się bawić i przygotować fieldart nie tylko w mieście, ale i w całej naszej komórce pomiarowej!

Plan działania obejmuje całkiem spory teren, a zadania przygotowane będą oddzielnie dla każdej frakcji - każda odpowiedzialna będzie za swojego koziołka :) Projekt jest, lista portali również - teraz potrzebujemy jedynie WASZEGO UCZESTNICTWA

Nie przejmujcie się godziną - najprawdopodobniej ulegnie ona zmianie w trakcie szlifowania szczegółów - tym zajmiemy się już na specjalnie przygotowanej na ten cel społeczności, do której dostęp otrzymają wszyscy zainteresowani udziałem we wspólnej akcji.

Post has attachment
Ktos wyjaśni koledze xzartowi elementarne podstawy miedzyfrakcyjnej etykiety?
Photo
Wait while more posts are being loaded