Post has attachment
لوله های دوجداره پلی اتیلن با همان لوله های کاروگیت همانطور که در تصویر میبینید به لوله هایی گفته میشود که دارای دو جداره ، یکی بیرونی با شکل ظاهری موجدار و یا به عبارتی حلقه حلقه و یکی لایه درونی لوله که دارای سطحی صاف میباشد که جهت عبور سیالات با ماهیتهای فاضلابی اسیدی و بازی و پسابهای صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند لوله های کاروگیت فشار بار داخلی ندارند یعنی سیال در حال عبور از داخل این لوله ها دارای فشار بار داخلی نیست و این لوله ها عملا به عنوان یک جوی زیر زمینی وظیفه انتقال سیالات مایع را به عهده دارند .لوله های کاروگیت دارای یک سطح بیرونی نیز میباشند که به صورت حلقه حلقه و دارای استحکام بالا یی میباشند و کلیه فشارهای سطحی و زیر سطحی اعم از بار زنده و مرده را در زیر سطح زمین متحمل میشوند و علت این حلقه حلقه شدن سطح لوله به دلیل استحکام بخشی به لوله میباشد . لوله های کاروگیت در سه بخش فشاری دسته بندی میگردند (منظور از فشار ،فشار بار خارجی است) که به ترتیب عبارتند از ۱۶ /۳۱٫۵/۶۴ کیلونیوتن که هرکدام مصرف خاصی به لحاظ نوع سطح خاک فشار بار سطحی و زیر سطحی دارند .امروزه ما لوله های کاروگیت را به این صورت در دنیای خود و در روزمرگی در خیابانها و کوچه ها میبینیم با داخلی زرد رنگ و سط مقطعی برنگ سیاه .

معمولا عمر سرویس دهی لوله های کاروگیت ۵۰،۷۵ و حتی ۱۰۰ سال براورد میشود. توجه داشته باشید که در مواردی که لوله باید مدفون شود و شرایط محیطی را تحمل کند، مواردی است که هنگام نصب لوله باید مورد توجه قرار گیرد.در رابطه با لوله های کاروگیت ph خاک باید مورد توجه قرار گیرد. در رابطه با لوله های استیل ph خاک باید در مقدار معینی باشد و یا اینکه لوله ها باید روکش شوند به نحوی که بتوانند این مقدار ph خاک را تحمل کنند.روکش هایی که معمولا برای لوله استیل در نظر میگیرند شامل گالوانیزه کردن با زینک، الومینیوم،پلیمر و اسفالت میباشد. لوله کاروگیت پلاستیکی پلی اتیلن میتواند ph بیشتری را تحمل کندو رسانایی ندارد. لوله های پلاستیکی میتوانند به نحوی تولید شوند که قسمت بیرون انها به شکل کاروگیت باشد و قسمت داخل انها به شکل صاف و نرم باشد. لوله های کاروگیت را میتوان به طرق مختلفی به هم متصل کرد. برخی از لوله ها با اتصالاتی همچون اتصالات اسپیگات در سر لوله ساخته میشوند و بخش ها توسط واشر به هم متصل میشوند. لوله های کاروگیت میتوانند در طولهای بسیار بالا تولید شوند و به شکل کلاف به محل نصب انتقال داده شوند. برای زهکشی های سطحی لوله های سوراخ دار مورد است. سوراخها به رواناب این اجازه را میدهد که به داخل خاک مجاور نفوذ کند و در واقع این سوراخها به نحوی طراحی میشوند که اب از داخل لوله به خارج میرود اما از بیرون گرد و خاک و ضایعات وارد لوله نمیشود.
Photo

Post has attachment
لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای 16

لوله های لودن (بر گرفته از Low Density که با نام تجاری LDPE نیز شناخته می شود) از جنس پلی اتیلن نرم بوده و تقریباً تمام خواص لوله های پلی اتیلن سخت (HD مخفف High density که با نام تجاری HDPE نیز نمایش شناخته می شود) را دارا می باشد. اما به دلیل ساختار مولوکولی متفاوت، لوله لودن نرم تر و انعطاف پذیر تر از لوله پلی اتیلن سخت می باشد. لوله لودن با نام شیلنگ آبیاری قطره ای یا لوله ۱۶ نیز بین کشاورزان موسوم است.

از لوله لودن بیشتر در سیستم های آبیاری قطره ای استفاده می شود. لوله پلی اتیلن لودن در سایزهای مخصوص و محدودی تولید می شوند. به طور کلی مصرف سایز های ۱۶ و ۲۰ میلیمتر (قطر) لوله لودن بیشتر از سایر سایزهای آن است. لوله لودن در سیستم آبیاری قطره ای نقش بسیار مهمی را بر عهدا دارد.

فروش لوله لودن پلی اتیلن

خواص لوله پلی اتیلن لودن
یکی از مهمترین خواصی که لوله آبیاری قطره ای داراست، خاصیت مقاوم بودن آن در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید (UV) است. به دلیل این که لوله آبیاری قطره ای لودن معمولاً بر روی زمین پهن می شوند و در معرض مستقیم تابش آفتاب قرار دارند، این خاصیت بیشتر خودنمایی می کند. لوله های لودن غیر استاندارد در مقابل اشعه خورشید دچار فرسودگی می شوند و به مرور زمان از بین می روند. به خاطر همین هنگام خرید لوله لودن دقت نمایید که لوله ای استاندارد و با کیفیت خریداری نمایید. فروشگاه بزرگ آبیاری مفتخر است که انواع لوله پلی اتیلن سخت و نرم را با مهر استاندارد و بیمه نامه به فروش می رساند.

همچنین از دیگر مزایای لوله لودن می توان به نصب آسان و سریع اتصالات آن اشاره کرد.

لوله نرم پلی اتیلنی به عنوان لترال در سیستم آبیاری قطره ای کاربرد دارد. این لوله ها به خاطر داشتن انعطاف پذیری بالا، جهت اجرای طرح آبیاری قطره ای با آرایش دم خوکی بسیار مناسب هستند.
Photo

Post has attachment

ازکلیه دوستان وهمکاران گرامی دعوت میشود مطالب مفید خود دردرارتباط با صنعت لوله واتصالات را در این انجمن به اشتراک بگذارند .
Wait while more posts are being loaded