Post has shared content
До Дня Дунаю у Тячеві з'явився тематичний стінопис.

На малюнку зображено річку Тису, бокорашів та мальовничу природу Карпат.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=958686574273738&id=363250897150645
Photo

Post has shared content
Український художник Аркадій Пугачевський. "Пуща"
Photo

Post has attachment
На другий день ХІІІ фестивалю «Ніч у Львові» чисельні відвідувачі мали змогу поблукати середньовічними підземеллями храмів, взяти участь у пішохідних екскурсіях, майстер-класах, відвідати вечірки, концерти, поспівати пісень у форматі open-air, а також вперше у Італійському дворику побачити просто неба виставу «Ромео і Джульєтта» за перекладом Юрія Андруховича.

Проте найбільший аншлаг зібрав захід «Лемко-співи просто неба», адже згуртував на Площі Музейній велику кількість людей, і що приємно – чималий гурт молоді,  котрі співали як відомих, так і рідко виконуваних лемківських пісень посеред  історичного центру Львова.

«Ми звернулися до організаторів фестивалю «Ніч у Львові» з пропозицією провести лемко-співи, запропонували такий цікавий формат, оскільки співи на свіжому повітрі -  доволі-таки гарний вечірній захід, де всі охочі могли поспівати з нами пісень. У нас є невелике коло людей, які люблять і цінують такі вечори, але у межах фестивалю до нас долучилось набагато більше учасників, що для нас було надзвичайно не очікувано та приємно, адже небайдужа молодь долучалась і долучалась до спільного виконання фольклорних скарбів лемківського етносу», - зазначив організатор лемко-співів на Площі Музейній Микола Крупей.

Post has shared content
Тихий Іван Антонович (1927 - 1982рр.) - украінський художник "Лелеки"
Картина до 2014 року перебувала в Луганському художньому музеї. Що зараз з цим музеєм і що сталося з усіма картинами - невідомо..
..здається,що це захисники Украіни .. відлітаючи..,голосно стогнуть..,
прощаючись з рідним краєм..
Photo

Post has attachment
Відійшла у вічність парафіянка греко-католицької церкви св. Йосифа Обручника (Чикаго, США) Ксенія Бурачинська-Данилишин
Про сумну подію повідомим Ukrainian People.
Це та сама, справжня "Гуцулка Ксеня", яка стала прототипом головної героїні легендарної української пісні. Дитинство та підліткові роки Ксенія провела у гуцульських Шешорах (нині це однойменнне село Косівського району на Івано-Франківщині).
Автором пісні є учитель з села Семиголів Сокільського району Львівської області Роман Савицький. Дата народження пісні - 1932 рік.
Свою літню відпустку Савицький проводив, як правило, у домі двоюрідної сестри Ірини Бурачинської, яка жила в селі Шешори на Косівщині. Сестра мала вродливу доньку Ксеню.
На одному з музичних вечорів у садибі Бурачинських 10-річну племінницю Савицького обрали "королевою" вечора. "Ксеня була дуже веселою і дотепною, кожному давала якісь доручення, а до свого дядька звернулася з проханням написати таку пісню, щоб уся Гуцульщина її співала! Незабаром така пісня була написана, а музику на прекрасні слова згодом написав Іван Недільський.
Після виїзду до Сполучених Штатів рідні місця Бурачинська-Данилишин змогла відвідати лише 1994 року. Там - в гостях у родини Миколи Братівника, з яким вони часто гралися у дитинстві, - вона й розповіла про історію створення пісні. 
PhotoPhotoPhotoPhoto
08.06.2017
4 Photos - View album

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhoto
2015-08-14
4 Photos - View album

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Photo
Wait while more posts are being loaded