Post has attachment

Post has attachment
Gelişmekte olan ülkelerden gelen sonuçlara göre, Snapchat'daki ilk yatırımcısına göre, Bitcoin fiyatının önümüzdeki 13 yıl içinde 500.000 dolara kadar yükselebileceğine dair yeni bir tez değil de , Afrika ile ilgili bazı figürlerin ve trendlerin bir analizi geliyor Akıllarına.

Jeremy Liew ve Blockchain Kurucu Kurucu Peter Smith , Bitcoin'e gönderim , belirsizlik ve mobil penetrasyon konularında artan bir ilgi gösterdiklerini belirttiler. Bu faktörler, özellikle de havale, gelişmekte olan ülkelerin bileşimi önümüzdeki yıllarda çeşitli mali amaçlarla Bitcoin'ün yükselişini ve kullanımını güçlendirecek olan Afrika'ya çok bağlı.

Yılda 4 milyar dolar
Afrika'daki Bitcoin kullanımının yanı sıra Asya ve Latin Amerika'nın bir bölümünde havale giderek büyük bir artışa dönüşüyor . Bir noktadan diğerine para göndermek amacıyla dijital para birimini kullanan yeni hizmetlerin ortaya çıkması, bankaların ve diğer kuruluşların Afrika'ya yaptığı uluslararası transferlerden yılda yaklaşık 4 milyar dolara mal vermeye başladı.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu bölgedeki birçok ülke ve Asya'da dünyanın en pahalı transfer oranları ve sevdikleriyle arasında para gönderme ve alma konusunda bürokratik süreçler biraz zorlanıyor. Bu, Bitcoin'in getirdiği kullanım kolaylığının teşvikinin neden önemli olduğunu gösteriyor.

Yüzde 19 havale ücreti
Örneğin Bitwala , Güney Doğu Asya'ya para aktarmanın, bankalar ve aracıların yüksek ücret talep ettiği ve döviz kurlarını kendi lehlerine yönlendirdiği Afrika'ya kıyasla daha ucuz olduğunu belirtiyor. Bankaların çoğunluğu, Afrika ülkeleri arasında ve Afrika ülkelerinde yapılan herhangi bir transferde yüzde 10-19 arasında ücret almaktadır.

Ödeme hizmeti sağlayıcısı, büyük bir İspanyol bankacılık grubu olan Santander'den sızdırılmış bir belgeye işaret ediyor ve bankaları kullanmanın tehlikelerini doğruluyor.

"2016 yılında banka, uluslararası para transferlerinden sadece 585 milyon dolar kazandı ve bu gelirin tümünün yüzde 10'unu oluşturdu. Transfer ücretlerine ek olarak banka döviz bozdurmayı kontrol ederek bir başka öldürme de yapmıştı. 290 milyon euro kazan. "

Belki de en şok edici unsur, tüm küresel para transferlerinin yüzde 80'inin halen bankalar ve geleneksel para transfer kanalları vasıtasıyla yürütülüyor olmasıdır.

Bitwala , gelişmekte olan ülkelerden kendi platformlarına yapılan kayıt sayısının ABD ve AB'deki toplam kayıt sayısıyla neredeyse aynı olduğunu ve gelişmekte olan ülkelerin yeni kayıtlarının yaklaşık% 30'unu oluşturduğunu belirtti. Bitwala kısa bir süre önce BitPesa, BITSSA ve Luno gibi diğer şirketlerle pazar payı için rekabet etmek üzere Afrika'ya girdi .

Afrika şu anda dünyanın en gelişmekte olan pazarlarından bazılarını sunmaktadır. Bir milyardan fazla insanın kıtanın pazarının neden iki yıl içinde bir paylaşım mücadelesinin merkezinde olması için bir şans doğurmasının başlıca nedeni budur.

En genç nüfus
Afrika, dünyanın en genç nüfusa sahiptir - 2010'da Afrika'da 15-29 yaş arası bir milyar insanın yaklaşık dörtte biri. Şu andaki eğilim, bu rakamın 2045 yılına kadar iki katına çıkacağına işaret ediyor. Afrika Kalkınma Bankası (AfDB), BM Kalkınma Programı (UNDP), Birleşmiş Milletler Afrika Ekonomik Komisyonu (ECA) ve sanayileşmiş ülkelerin Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) gibi uluslararası kuruluşlar tarafından yürütülmektedir.

IMF'nin 2016 Dünya Ekonomik Görünümü 2017 yılına kadar hızlıca ilerliyor, dünyanın en hızlı büyüyen 25 ekonomisinin 12'sinin Afrika'da olduğunu gösteriyor.

Bu ülkeler, görünümüne göre, en son tahmini durduğu 2019 yılına kadar büyümelerine devam edecek. Özellikle Afrika'da artan İnternet bağlantı hızı, Bitcoin'e artan ilgiyi de artıracak.

Afrika'dan ortaya çıkan rakamların çoğu, büyüyen ekonomi anlayışını genişletmek ve gelirlere erişimi kolaylaştırmak, maliyetleri düşürmek ve mutlaka kullanımına güvenmemek için nasıl bir dizi etkinlik düzenlendiği LATAM bölgesinde uygulanmaktadır. Fiziksel bir yapı.

Ancak öngörülen yükselişin önündeki kilit engel, henüz kullanılmayan pazar potansiyelleri değil, altyapılar için değil, farkındalık eksikliği. "
Photo

Post has attachment
Madencilik, Bitcoin'in çalışmasına izin veren omurgadır. Yeni Bitcoins, blokaj ödemelerini güvence altına alan ve kaydeden madenciler için bir ödül olarak yaratılmıştır.

Post has attachment
Bitcoin, paranın geleceğidir. Merkez depoya ihtiyaç duymadan eşler arası çalışan ilk merkezi olmayan dijital para birimi.

Post has attachment
BitClub ile paylaşılan madencilik havuzlarınızdan günlük kazançlar kazanabilirsiniz. BitClub'u paylaştığınız herkes için ücret alabilmeniz için bir tavsiye programımız da bulunmaktadır.

Post has attachment
Bitclub Blockchain sisteminde BTC ve en değerli coin leri üreten tek network firmasıdır. Vakit kaybetmeden Sizde BitClub a katılın ve kazanmaya başlayın
bitclub.network/ucretsizkayit

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded