Post has attachment
13 powodów, dla których serial "13 reasons why" nie do końca wyszedł, choć i tak warto go zobaczyć...

Post has attachment
Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego, skończony pierwszy sezon, odnotowuję sporą frajdę. Nie oglądałam brytyjskiego serialu Dirk Gently (2010-2012), niewykluczone, że nadrobię, zanim jeszcze w tym roku drugi sezon tej nowszej odsłony. Dla zabełtania błękitu w głowie, w sam raz na wiosnę. Jeszcze nikomu Douglas Adams nie zaszkodził, a tu porządnie brykają adamsem;)


Post has attachment
Serial jak dobre kino. Może nawet jak stare dobre kino, momentami bowiem nieco teatralnie. Może dlatego, że na tapecie film w filmie i to nie byle jaki film, a zapamiętany przeze mnie do ostatniej kropli Co się zdarzyło Baby Jane. Oczywiście ten z 1962 - w reż. Roberta Aldricha z Bette Davis i Joan Crawford http://www.imdb.com/title/tt0056687/ , nie ten z 1991, bo kiepski to remake z niezłymi skądinąd siostrami Redgrave http://www.imdb.com/title/tt0103242/?ref_=nm_flmg_act_81
Nie wiem, jak może odbierać ten serial ktoś, kogo w swoim czasie potężnie nie uderzyło genialnym thrillerem Aldricha, ale kto wie? Może wystarczy opowieść o dwóch świetnych, oscarowych aktorkach z odległej dość przeszłości, granych przez dwie cenione dziś, i słusznie, aktorki, mocna dynamika ich wieloletniego konfliktu, może wystarczy zanurzenie się w starym Hollywood, z posmakiem Bulwaru Zachodzącego Słońca?
Mi aż nadto. Potknęłam się o Feud i rozkosznie utknęłam. 

Post has attachment
W maju czeka nas kilka dni wolnego, ale także kilka ciekawych premier serialowych - w tym ekranizacji książek :)

http://wielopasja.blogspot.com/2017/05/serialowe-zapowiedzi-maj-2017.html

Post has attachment
"Zakłamany detektyw", drugi odcinek czwartego sezonu, to Sherlock w najlepszym wydaniu.

Post has attachment

Most nad Sundem, po pierwszym sezonie, choć bardzo mi podszedł, jakoś nie pilnowałam, kiedy i co dalej, za to teraz ciurkiem poszły dwa następne. Już nie ten zachłyst co przy pierwszym, bo bez elementu zaskoczenia innością, ale i tak. Drugi prawie tak samo mocny narracyjnie, dobrze trzyma spójność wątków, trzeci namnożył ich ciut za dużo i momentami rozłaziły się po krzakach, ale w tzw. zamiast zboksował mi przyjemnie mózg obłędną relacją dwójki głównych śledczych. Ktoś widział i coś na to?

Post has attachment
Przypominam o ustawieniu nagrywania na PVR-ach, za dwa dni w AleKino+ premiera (zaraz po światowej) skandynawskiego serialu "Okupowani" - politycznego thillera sci-fi o rosyjskiej okupacji Norwegii.
Autor to sam Jo Nesbo, serial jest najdroższą norweską produkcją w historii, realizuje go ekipa od "Millenium" i "Wallandera".

Szerszy opis: http://media2.pl/media/129849-Serial-Okupowani-tuz-po-swiatowej-premierze-w-Ale-kinoplus.html

Photo

Post has attachment

No dobra, udało się im sprawić że boję się halloweenowych odcinków seriali.
Zrobili dwuodcinkowy crossover Bones i Sleepy Hollow…
Wait while more posts are being loaded