Post has attachment

Post has attachment
 
Kaçırmayın...Değerli arkadaşlar www.sudecicek.com.tr ye 05 mart 2016 ve 06 mart 2016 tarihlerinde  üye olup yorum yapan ilk 100 kişiye sitenin normal indirimleri dışında 2016 yılı için geçerli  +%10 indirim tanımlanacaktır, isteyen arkadaşlarımız faydalanabilir.

Suçtur kadın olmak...
 Çünkü herkesin sahip olmak istediği bir bedenin vardır. Korumak zorunda olduğun bir namusun ve sevmeye yasaklı törelerin..
 Adam gibi adam derler de, kadın gibi kadın demezler;mesela Taş gibi derler. Soğuk olmak zorundadır, hissetmemesi gerekir, iyi gözükmelidir ama öyle çok iddialı da olmaması gerekir. Erkeğin yanında yerini bilmelidir.
 Kadın olmak suçtur bu hayatta. Seversin deli derler, sevmezsin kötü derler. Elde ederler basit olursun, elde edemediklerinde konuşmalara meze olursun. Susarsın bir şey bilmiyor derler, susmazsın dili uzun derler.
 Erkek olmak doğuştan bir güçtür, kadın olmak eksikliktir, güçsüzlüktür. Eksik etektir kadın Aklı ermez, gözü açılmamalı, sırtından sopa karnından sıpa eksik olmamalıdır. Kadın, şeytana açılan kapıdır çünkü. O kapıyı, kadına açtırtmamalı.
Oysa erkektir kadını eksik hale getiren, namusunu alıp etek altına iten, inançlarını yok eden. Erkektir bir melekten şeytan yaratmasını bilen.
 Kadın yüzeyseldir görünürde ve karmaşıktır erkekten istediği şeylerde. Oysa kadın derindir ve derine dalmasını bilen vurgun yeme ihtimalini de göze alabilmelidir. Cesurdur kadın, erkek gibi tartıp biçmez. Seviyorsa, sevdiği için tüm engelleri aşar. Oysa erkek korkaktır. Ne kadının ilgisini kaybetmek ister ne de ona bir gelecek vaat eder Yedekte tutar. Daha iyisini bulamazsa, elinin altındaki ile idare eder.
 Kadın karmaşık gibi gözükür ama istediği üç şey;
 Sevgi, Sadakat, Dürüstlüktür.

Post has attachment
Aptalimm
Photo

O birilerine söyleyin, her şey istedikleri gibi olmaz bu hayatta..
Susması erdeminden, sabrı sevgisinden,
Ve fedakarlığı da insanlığından beslenen insanlarla oyun olmaz..
Ve söyleyin onlara;
Her saflığı aptallıkla, her gülümsemeyi mutlulukla ve her suskunluğu da korkaklıkla karıştırmasınlar.. Unutmasınlar ki;
Yarın üzülecek olanlar, bugün haksızlık yapan ve son gülenler ise,
Bugün sabredenler olacaktır....

Post has attachment
yaranladı bir aksam vakti kalbim
kan damladı gözlerimden gülüm
yokluğunu yüreğimden sökemedim
beni artık aşkın bile kurtaramaz
bulur beni bir aksam vakti ölüm
Photo

Post has attachment
Başka bir şehre yolculuğumsun benim,
Sevdanın ayırdığı koltuğa oturmuşum,
Aşka doğru uzayan bir yol önümde.
Sadece bir bavul mutluluk almışım yanıma,
Bir de sevgilerimi yaslanmak için soluma.

Atakan Korkmaz
Photo

Post has shared content
İçimde derin yarıklar bırakıyorsun git dediğim cümlelerde.Yanık kağıt uçları kokuyor hava.Ben ki sana git demedim hiçbir zaman, gittiğinden dolayı gitmeleri ezberlemiş gözlerime ağır geliyor gözyaşları biliyorsun. Of bu ne ağır bir akşam, bu nasıl derin iç soluklanması ölüm desem bu kadar kara değil. Ezberi bozulmuş kederler taşıyorum satırlarımda. Soluklandığın dünyanın insanıyım hala. Soluklandığın kıyıların ıslaklığında gözyaşlarım. Bu kaçıncı sarhoşluk ne önemi var. Bütün sarhoşluklarım sana çıkıyor ezberli.
Sarı , evet akşamlar senin dışında ve sarı. Üç adımda atabilirim sonsuzluğu heybeme, sarı. Ve hayır ama. Dillenmeli bir kez gördüğüm akşamın yapışkan sevdası dillerde. Ardında kocaman yalnızlıklar saklı sevdanın ayakları terlemeli rıhtımımda. Suskunluğu altın bilmiş kalabalıklara inat sözler akmalı geceme.
Bilesin istiyorum, yakışmıyor o dudaklara bu hüzün. Hani çocukluğumuzun masallarındaki gibi bitmeli kötü başlangıçlar. Bir yerde iyi bir şeyler olmalı. Duymalı bunu herkes. Birilerinin sevinç şaşkınlığını yüzüne yapışmalı çıkmalı karşıma. Diğeri patlayıncaya kadar oh be demeli. Demeli işte. Koşup gelmeli mutluluk ayaklarımın dibine, kapıyı açtığımda çıkmalı karşıma, piyango gibi çalmalı telefonumun zili, içimi serinletmeli telefondaki ses, dilimi uyuşturmalı, kalakalmalıyım oracıkta sevinçten. İçimde bahar çiçeklerinin kokusu, şaşkın, çocuksu ,çırılçıplak , sapsalak ama.
Göğsümü yaran bu şarkılara kapamalıyım kulaklarımı biliyorum. Her sözcüğü özenle seçip saklıyorum heybemde. Bütün harfleri parlatıp büyütüyorum. Yanık kağıt uçları kokuyor hava. Kim bilir belki bu sabah ,belki akşam , belki…
Belki isimsiz telefonların birinde senin nefesin…
Kim bilir?
Photo

Post has shared content

Post has shared content
Her an daha cok... Cogalarak seviyorum seni, giderek daha cok... Her seyi yeniden ögrenir gibi, ögrendiklerimi biriktirir gibi, cogala cogala. Uzakliginda da, yakinliginda da, her zamanda ve her mekanda...    Geceleri kisaltip gündüz oluyorsun, gündüzleri bitirip yildiz oluyorsun. Daha cok seviyorum seni, yaramin kanamasini kesen bir ilac gibi. Bir kivilcimdan, bir yangina dönüsür gibi, büyüyerek ve daha cok. Her an daha cok. Seni sevmenin nöbetini tutuyorum, yüregim ellerinde. Karda, kista, deli yagmurda. Mavide ve yesilde. Parlakligi giderek artan bir cicek gibi. Sevdikce cogaliyor benim parlakligim da...

    Sevdikce cogaltiyorum seni, cogaldikca daha cok seviyorum. Yollardaki sisi savuruyorum, rüzgar oluyorum. Aydinliga kosuyorum. Yüzünü tasiyorum rüyalarima, ellerin dariliyor, onlari da cagiriyorum. Gülüyorsun, gülüsüne hayran oluyorum. Sevdikce hayranligim da cogaliyor.  Sevdam hep bir an öncesinden daha büyük. Askim daha kararli, bulmusken seni kaybetmemek adina. Seni seviyorum, yasama sevincim cogaliyor, icimdeki kuslar cogaliyor, kanat cirpislarini dinle. Hepsi senin askina ucuyor.
Görmesek de birbirimizi ne gam! Varsin iste, oradasin. Onca ask ögretmedi; ama, simdi yalnizken de ögreniyorum seni sevmeyi. Ögrendikce daha da cogaltiyorum seni sevmeyi. Özlem askin cicegi, özlemle birlikte askin da cogaliyor. Kac acinin sinavindan gectim ve basardim sonunda. Bir tek aciyi azaltiyorum icimde, seni cogaltiyorum, cogalttikca aci yok oluyor. Simdi yildizlari daha büyük gecelerin, daha cok. Seninle birlikte yildizlar da cogaliyor.
Korkma, ne kadar cogalirsan cogal, yüregim askini tasirmayacak kadar büyük. Sana dair ne varsa hepsini tasiyacak kadar güclü. Senden gelecek herseyi kucaklamaya hazir. Seni cogalttikca atacak. Gelecegini bilirse, sensizlige de dayanacak. Ve sevgilim bu ask seni de cogaltacak...
Photo
Wait while more posts are being loaded