Post has attachment
Photo

Post has attachment
Photo

5 خوراکی برای کاهش کلسترول بد خون
متخصصان هندی مصرف پنج نوع غذا که در کاهش کلسترول بد موثرند را توصیه کردند.این متخصصان خوراک و مواد غذایی که در ادامه معرفی می‌شوند را در کاهش کلسترول مفید می‌دانند:

جو، خوراکی با فیبر بالا
خوردن یک کاسه بلغور جو می‌تواند یک روش در کاهش سطح برخی لیپوپروتئین‌ها که به عنوان کلسترول بد شناخته می‌شوند باشد که به صورت فیبر محلول است. این فیبر محلول به کاهش جذب کلسترول در خون کمک می‌کند. مصرف منظم حدود پنج گرم از این فیبر محلول، بسیار مفید است. جو در تهیه نان، کلوچه و انواع مختلفی از مواد غذایی به کار می رود.

روغن زیتون
روغن زیتون حاوی عوامل کاهنده کلسترول و آنتی اکسیدان‌هاست که به کاهش کلسترول بد کمک می‌کند و این در حالی است که بر روی کلسترول خوب بی تاثیر است. سعی کنید در رژیم غذایی روزانه خود، 23 گرم روغن زیتون را جایگزین سایر روغن‌ها نمایید.

چای سبز
نوشیدن یک فنجان چای سبز می‌تواند به میزان قابل توجهی در کاهش کلسترول بد موثر باشد. چای سبز همچنین مانع از لخته شدن خون می‌شود و در محافظت از قلب و پیشگیری از سکته مغزی و بیماری‌های قلبی عروقی موثر است.

مغزها
به گفته متخصصان تغذیه، مغزها مهار کننده جذب کلسترول در خون هستند و در نتیجه باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌شوند. مغزها حاوی مقدار کافی از پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها و چربی‌های غیراشباع هستند و می‌توانند کاهنده کلسترول باشند.

سویا
سویا به خودی خود یک غذای ارزان و از نظر تغذیه کامل است و به کاهش کلسترول کمک می‌کند. سویا یک منبع غنی از ویتامین‌ها، کلسیم، فسفر و آهن است و همچنین جایگزین مناسبی برای چربی‌های حیوانی محسوب می‌شود.

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

دارو های تب یونجه و التهاب دائمی

آنتی هیستامین Antihistamine
بسیاری از دارو های محتوی آنتی هیستامین بدون نسخه به فروش می رسند . فرآورده های حاوی حساسیت بشرح زیر هستند :

آنتی هیستامین های موجود تاثیر نا مطلوب بیشتری نسبت به آنتی هیستامینی که از سلولهای دیرکی ترکیده آزاد می شود دارد . آنها آب ریزش بینی را متوقف می سازند ، اما نوعی ار آنها احتمال دارد احساس خواب آلودگی را در شما به وجود آورد . در موقع مصرف آنها شما نباید رانندگی کنید ، زیرا احتمال سانحه وجود دارد . الکل اثر آنتی هیستامین ها را روی مغز تشدید می کند یک داروی جدید به نام (seldane ) terfenadune را کارخانه سازنده آن اعلام کرد که اثر خواب آوری ندارد . این دارو تنها با نسخه ارائه می شود .
آنتی هیستامین از سایر اثر های جانلی نیز برخوردار است که شامل مجموعه اثر هایی روی مغز و سیستم عصبی است . آها می توانند روی وضعیت اشتها و سطح فتالیت اثر گذارند و می توانند وزن را اضافه کرده ، مشکلاتی را برای معده ، تاربینی چشم ، خشگی دهان و تغییر ادراک ایجاد کند . بعضی از مردم می توانند به داروی محتوی آنتی هیستامین حساس شوند . امکان آشفتگی توسط بسته شدن دستگاههای دفاعی بدن به وجود می آید . آنتی هیستامین ها ممکن است مصرف کننده را برای عفونت مستعد تر کند .
– کرومولین سدیم cromolyn sodium
Cromolyn sodium ( Intal , Nasalcrom , opticrom) دارویی است که مصرف می شود تا پوششی را روی سطح سلولهای مخاطی ایجاد کند ، تا از واکنش آنها در برابر حساسیت گرده کاسته شود . شما می توانید قبل از اینکه تب یونجه شما شروع شود ، این دارو را استفاه کنید و استفاده آن را به طور منظم برای پرهیز از علائم و آثار آن ادامه دهید ، اما استفاده آن به این معنی نیست که متوقف کننده حساسیت باشد ، همانند آنتی هیستامین ها اثر های این فراورده ها روی مقاومت بدن نسبت به عفونت یک امر تخمینی است ، باور آن بسیار مشکل است که دستگاه دفاعی ، احتمال افزایش جلوگیری از عفونت را نخواهد داشت .
– قطره های بینی و اسپری های دیکونجستند Decongestant
تولیدات نامبرده زیر محتوی دارو های دیکونجستند هستند :
این داروها بویژه برای کسانی که مشکلات قلبی و فشار خون دارند مخاطره آمیز است . اگر چه افراد ستلم هم بعضی مواقع نسبت به /انها حساسیت نشان می دهند . اسپری ها و قطره های دیکونجستند اثرات جانبی روی بدن ما داررند . آنها می توانند بتعث سوزش بینی و عامل سر درد و تپش قلب باشند . اگر شما برای یک دوره طولانی از آنها استفاده کنید . ( طول مدت زمان برای افراد متفاوت است ) به آنها عادت خواهید کرد . وقتی که شما استفاده از این دارو را قطع می کنید ، استفاده مجدد از آن متحمل خواهد بود ، و بینی شما مسدود خواهد شد . این مشکل برای بینی شما ممکن است برای مدت طولانی ادامه پیدا کند و حتی ممکن است همیشگی شود .

– استروئید ها
استروئید ها (strictly , corticosteroids) از تجزیه انواع هورمونها توسط غده آدرنال تولید می شوند . آنها التهاب و سایر علائم واکنش های حسلسیت را کاهش می دهند . ترکیبات استروئید را می توان به طور مستقیم به داخل غشاهای بدن اسپری کرد یا روی پوست مالید و یا به شکل قرص و تزریق مصرف کرد .
بسیاری از انواع و اشکال این دارو وجود دارد ریال، سیاهه اسامی این دارو ها در زیر آورده شده است . این سیاهه تمامی تولیدات را برای موقعیتهای متعددی که توسط استروئید ها درمان شده ، در بر نمی گیرد .
نام بر چسبهای استروئیدی :
استروئید ها دارو های بسیار قوی هستند . آنها می توانند زندگی انسانها را نجات داده یا آنها را فلج کرده ، از بین ببرند . آنها برای فرو نشاندن حالتهای حساسیت و واکنشهای هیجانی بسیار موثر هستند. اما استفاده مکرر از استروئید ها بی نهایت خطر ناک است ، مگر اینکه مقدار مصرف آن بسیار پایین باشد . مصرف قرص و تزریق آنها از اسپری ها خطرناکتر است . هورمونهای کورتیکو استروئید برای درمان طبیعی و بهبودی بدن ضروری است . در زمان فشار فیزیولوژیکی مقادیر زیادی را بدن تولید می کند . برای مثال : وقتی شما از زخم یا عفونتی رنج می برید اگر کورتیکو استروئید ها را به عنوان دارو مصرف کنید تولیدات طبیعی بدن شما تعدیل می یابد . بنابراین ممکن است توانایی تولید هورمون های استرو ئیدهارا برای ماهها و سالها استفاده می کنند ، توانایی خود را برای زندگی بدون مصرف این دارو ها از دست می دهند. در واقع زندگی این افراد برای همیشه به استروئید وابسته خواهد بود .
استرودید ها می توانند کودکان را از رشد باز دارند . کسانی که معتاد به استروئید ها هستند ، به میزان وسیعی از مشکلات متابولیکی ، پوکی استخوان ( در نتیجه شکستگی خود به خود ) ، دیابت و مرض قلبی رنج می برند . زمانی اندام آنها باد کرده ، چروکیده می شود ، در این حالت برای عفونت آمادگی بسیار دارند . بیشترین حساسیتها در زمینه استفاده از استروئید ها ایجاد می شوند . مثل تب یونجه ،اما به نظر می رسد بسیاری از پزشکان خطرات ناشی از استروئید ها را جدی نمی گیرند .
– مصونیت درمانی
به مبتلایان حساسیت بعضی اوقات یک دوره تزریق شامل مقادیر کمی از موادی که آنها حساسیت زا هستند پیشنهاد می شود . بعضی از متخصصان عقیده دارند که این روش خوبی برای کاهش واکنشهای بیش از حد بدن نسبت به مواد آلرژیک است ، این یک روش غیر قابل اعتماد است و در بسیاری از مردم بی تاثیر است . بعضی ها بدتر و بعضی ها هم تلف شده اند ، چونکه نتیجه آن قابل پیش بینی نیست .
مصونیت درمانی ( همچنان به عنوان حساسیت شناخته شده ) در ایالت متحده نسبت به انگلستان تا حد بیشتری رایج است ، ممکن است برای درمان بسیاری از مبتلایان به آلرژی که احتیاط های لازم را رعایت می کنند ، استفاده شود . اگر شما این دوره را مورد توجه قرار می دهید ، حتما باید تا دوره یک سال پس از تزریق تحت مراقبت ویژه پزشک باشید ، و با توجه به عدم پبش بینی پیامد های بعدی ، اکسیژن واپی نفرین باید موجود باشد . هر نوع ناراحتی از جمله خارش و تنگی نفس را بلافاصله گزارش کنید .

توصیه‌هایی برای ازدواج با مردان ناموفق در ازدواج
انتخاب فرد مناسب برای شروع زندگی که درن با مشکلات اندکی مواجه شوی، از دغدغه های تمام افرادی است که در سن ازدواج به سر می برند. این مسئله در میان دختران که به نوعی در گردونه انتخاب قرار می گیرند و حق انتخاب در میان آنهاوجود ندارد،‌ بیشتر دیده می شود.

توصیه‌هایی برای ازدواج با مردان مطلقه
در میان خواستگاران یک دختر مخصوصا کسانی که به نوعی وارد سن تاخیر ازدواج و یا نزدیک به تجرد قطعی هستند، حضور مردانی که طلاق گرفته اند و یا همسر خود را از دست داده اند، بیشتر به چشم می خورد.
البته تنها این دختران با این مسئله مواجه نیستند، دخترانی که در شرایط زندگی نامناسب به لحاظ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به سر می برند و یا در میان خانواده های بزهکار هستند، نیز با این نوع افراد مواجه هستند.
اما این دختران و زنان در انتخاب خود و یا حتی بعد از شروع زندگی خود با دغدغه ها و مشکلاتی روبرو می شوند که بد نیست به این مسائل توجه کنیم.

علت طلاق قبلی را دریابید
شناخت علل اینکه فرد طلاق داده و چرا قبلا طلاق گرفته بسیار مفید است، چرا که ممکن است این دلیل برای من امکان وقوع نداشته باشد، گاهی طلاق به دلیل مشکلات فرهنگی، ‌بد حجابی، مادی و غیره بوده است یعنی دلایلی که اصلا برای شما که به عنوان فرد انتخابی بعدی هستید، ‌صدق نمی کند. در نتیجه می توان با دانستن این مسائل انتخاب درستی انجام داد.

با همسر سابق مرد، صحبت نکنید
اکثر اختلافات بین زوجین طلاق گرفته، حالت دعوا دارد و در دعوا منصفانه نظر دادن بسیار سخت است. بنابراین برخلاف توصیه های رایج، صحبت با زن سابق مرد را راه حل مناسبی نیست و برای ایجاد شرایط یک انتخاب صحیح به دختران توصیه می شود که به مشاور مراجعه کنند تا بر اساس شرایطی که فرد داشته دست به انتخاب صحیح بزنند. اما در مواردی که شرایط تشخیص بسیار سخت می شود به آنها توصیه می شود که شرایط حال را نگاه کنند و بر اساس آن آینده خود را انتخاب کنند. یعنی با توجه به شرایطی که فرد مورد نظر دارد دست به انتخاب بزنند و نگاه نکنند در آینده چه خواهد شد ببینند آیا می توانند با این شرایطی که وجود دارد زندگی کنند.

مقایسه اتفاق می افتد
در چنین ازدواج هایی دغدغه زنان ناشی از مقایسه شدنشان با همسر سابق مرد طبیعی است. شما باید بدانید که حتما در مواردی مورد مقایسه قرار خواهید گرفت. بهتر است قبل از هر گونه انتخابی در مراحل اولیه هر دو نفر باهم به مشاوره بروند تا بتوانند بحران هایی را که در این مسئله ممکن است پیش بیاید را به آنها بشناسانند تا بهتر مسیر را طی کنند.

۵ ماده غذایی برای افزایش قدرت عضلات
ماهی ها شامل تمام اسید آمینه مورد نیاز برای ساخت ماهیچه ها هستند و مواد مورد نیاز برای بازسازی بافت ها را در خود دارد. تحقیقات نشان می دهد ارتباط قوی بین حجم عضلات و سلامتی بدن وجود دارد. وقتی پا به سن می گذاریم بدن حالت عضلانی خود را از دست می دهد به ویژه اگر به خوبی مورد استفاده قرار نگیرد. این عارضه کیفیت زندگی، تعادل، قدرت و توانایی بهبود بدن بعداز یک بیماری یا تصادف را تحت تاثیر قرار می دهد.


در واقع ماهیچه ها همه کار انجام می دهند ، کمک به شما در حرکت کردن تا هضم غذا، در مورد ماهیچه های قلب هم، مواد مغذی را به بدنتان پمپاژ می کنند. قلب، مغز، پوست و دیگر ارگان های بدن همواره درحال تغییر شکل توسط بافت هایی هستند که ساخته شده و از بین می روند. ماهیچه ها بخش مهمی از اسیدهای آمینه را برای این بخش های حیاتی تامین می کنند تا همواره قوی بمانند.


ماهیچه های فعال نه تنها خطر ابتلا به دیابت و پوکی استخوان را کاهش می دهند، بلکه هر چقدر مقدار عضله در شما بیشتر باشد، کالری بیشتری خواهید سوزاند. برای اینکه ماهیچه هایتان را قوی و سالم نگه دارید، باید رژیم صحیحی داشته باشید:


● ماهی

بخصوص ماهی هایی که از نظر امگا۳ غنی باشند مانند قزل آلا، تن، هالیبوت و کنسرو ساردین. ماهی ها شامل تمام اسید آمینه مورد نیاز برای ساخت ماهیچه ها هستند و مواد مورد نیاز برای بازسازی بافت ها را در خود دارد. حجم ماهیچه به میزان پروتئین مصرفی بستگی دارد. مصرف امگا۳ به سرعت از بین رفتن ماهیچه ها در هنگام پیری را کاهش می دهد. پیشنهاد می شود شما هفته دو یا سه وعده ماهی غنی از چربیهای امگا۳ مصرف کنید.


● سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین منبع بسیار غنی از پتاسیم و آنتی اکسیدان هاست که برای ساخت ماهیچه مفید است. هر کسی که برای عضلانی شدن تمرینات ورزشی می کند، در بدنش رادیکال آزاد تولید می شود. آنتی اکسیدان ها می توانند به خنثی کردن رادیکال های آزاد و بازسازی آن کمک کنند.
مواد خوراکی غنی از پتاسیم مانند سیب زمینی شیرین می توانند تاثیر غذاهایی که اسید اضافی تولید میکنند (گوشت، لبنیات) را خنثی کنند زیرا این غذاها قادرند سرعت از زایل شدن ماهیچه ها را افزایش دهند.


غذاهای دیگری که حاوی پتاسیم و آنتی اکسیدان هستند: کاهو، فلفل، کیوی، هندوانه، خربزه، مرکبات. بصورت ایده آل شما باید ۵ تا ۹ وعده انواع سبزیجات و ۳ وعده خوراکی های غنی از پتاسیم مصرف کنید.


● ماست کم چرب

ماست کم چرب از نظر پروتئین، کلسیم، پتاسیم و ویتامین دی غنی است و عملکرد عضلات را بهبود می بخشد. کمبود ویتامین دی باعث ضعف عضلات خواهد شد. ماست یک تولیدی را که ویتامین دی مناسبی دارد انتخاب کنید و این می تواند یک چهارم نیاز شما را در یک وعده روزانه تامین کند.


● کینوا

نوعی از حبوبات است که منشا آن آمریکای جنوبی است و پر از کربوهیدرات های مفید است که بدن برای تامین انرژی آنها را ترجیح می دهد. کربوهیدرات ها برای متراکم کردن عضلات بسیار لازم است، کمبود آن باعث می شود بدن برای انرژی همین مقدار کم را استفاده کند و چیزی برای نسوج جدید نماند. کینوا منبع مناسبی برای پتاسیم و دیگر مواد معدنی مانند آهن نیز هست.
نصف فنجان کینوا را برای صبحانه همراه با میوه خشک و آجیل یا همراه با لوبیا یا سبزیجات و یا اضافه کردن شیر یا ریختن آن در سوپ و سالاد مصرف کنید.


● تخمه کدو

تخم کدو حاوی منیزیم، منگنز، آهن و مس است. مواد معدنی موجود در بدن به یکدیگر مرتبط هستند. آنها با هم کار می کنند تا بافتها را بسازند و آنزیم ها را تشکیل دهند و از ارتباطات بین سلولی پشتیبانی کنند. همچنین در رشد عضلات نقش دارند. منیزیم به تولید پروتئین برای ماهیچه ها کمک می کند. منگنز برای ساخت پروتئین مناسب است و بخشی از آنزیمها را که نفش آنتی اکسیدان در بازسازی نسوج را دارند تامین می کند. آهن نیز به استقامت بافتها کمک می کند.
۲۸ گرم از تخمه کدو در حدود نیمی از منگنز مورد نیاز شما در یک روز را تامین می کند.

Post has attachment
Photo
Wait while more posts are being loaded