שם הבלוג שלי יהיה: "מיהו מנהיג בשבילי?"

במסגרת שיעורי תנ"ך בשכבת ח' תלמידים התבקשו לחקור מנהיגים שונים שהופיעו בספרי התנ"ך. בכל כתה ישנן מספר קבוצות, כאשר כל קב' חוקרת מנהיג אחד לפי תכונותיו ופעולותיו. את שלבי החקר השונים התלמידים יתבקשו להעלות אל הבלוג וכך יוכלו להתרשם מהעבודות אחד של השני ואני אוכל לתת להם משוב במהלך העבודה.

כותרתו של הבלוג שלי היא: "אני והמחאות שלי." במסגרת שיעורי ספרות בשכבת ט' אנו מתמקדים השנה בשירה פוליטית/ שירת מחאה. התלמידים יצטרכו להתחיל לכתוב על עוולות שמפריעות להם באופן אישי, בחייהם הפרטיים, וככל שנתקדם במרוצת השנה, יצטרכו לחשוב על עוולות שפוגעות בקבוצות גדולות יותר של אנשים, בעלי חיים והסביבה כולה..
פעם בחודש התלמידים יצטרכו לעלות פוסט על-פי הוראה ספציפית שיקבלו בכיתה, גם מבחינת סוג העוולה וגם מבחינת צורת הכתיבה.
בכל כיתה ייבחר או תיבחר תלמיד/ה שיהיו אחראיים על ניהולו.
התכנים יועלו על ידי התלמידים ויישלחו אל כתובת הדואר האלקטרוני של הבלוג.
הבלוג יתרום מאוד לתהליך שהתלמידים יעברו בכיתה מכיוון שלקראת סוף שנה הם יצטרכו בקבוצות לכתוב טקסט טיעון על נושא בו בחרו להתמקד, לכתוב שיר מחאה ולמצוא תמונות מתאימות.
בעזרת הבלוג וגודש הרעיונות שיועלה על-ידי כל התלמידים, וכן תרגול צורות כתיבה שונות, התלמידים יגיעו לישורת האחרונה מוכנים ומגובשים!

כותרתו של הבלוג שלי היא "חברות אמיתית - מהי?" וזהו נושא הפרויקט של כיתה ז' במקצוע ספרות.
במסגרת הפרויקט כל קבוצה כותבת סיפור קצר, בהתאם למאפיינים שנלמדו בכיתה, ויוצרת סרטון סטופ-מושן המתאר את העלילה בסיפור או חלק ממנה.
הבלוג ירכז את כל התוצרים של חברי הכיתה, כאשר התלמידים הם אלו ששולחים את הסרטונים. הם יכולים לצפות בסרטונים של חבריהם, לנתח, לתת משוב מקדם למידה וללמוד מכך לפעם הבאה. 

שם הבלוג: על חשיבות ספר הספרים. הוא ישמש לאחד משיעורי הפתיחה של הוראת התנ"ך. תלמידים יראיינו הורים, קרובי משפחה או חברים ויכתבו בבלוג מספר תשובות שקיבלו מדוע התנ"ך הוא ספר בעל חשיבות וערך. התכנים יועלו מסלולרי או מייל מיד לאחר שיעור הפתיחה של היכרות בסיסית עם התנ"ך.
בהמשך המחצית ניתן יהיה לשוב ולהשתמש בו לאור הפרקים והנושאים הנלמדים, כאשר יתווסף מידע או רעיון מקריאה או דיון בכיתה באשר לחשיבות המקרא. העלאת פוסטים לבלוג עשויה להיות גם משימת הערכה.
אני אנהל את הבלוג תוך מתן תגובות לחלק מן הפוסטים, כולל קישורים למאמרים או סרטונים או אתרים רלוונטיים.

כותרתו של הבלוג שלי תהיה: "בין שתי מלחמות עולם - למידת עמיתים". במסגרת שיעורי ההיסטוריה התלמידים חקרו על מצבן של מדינות ההסכמה לאחר מלחמת העולם הראשונה. במליאה דיברנו על הנושאים החשובים לנו לדעת בנוגע למצב של מדינה לאחר מלחמה ארוכה ומלאת הרס ואובדן. לאחר שהגענו למסמך מגובש, יצאה כל קבוצה לחקור מדינה מההיבטים שסוכמו. כל קבוצה תכין  סיכום, תשלח אותו לבלוג וכך תוכל לקבל משוב מחברי הכיתה בנוגע לבהירות והיות החומר ברור לתלמידים.
אני אוכל לעקוב אחר עבודתם, למשב אותם, כך שיהיה בידיהם סיכום ברור ופשוט כדי להופכו למצגת שתועלה בשלב הבא לבלוג.

כותרתו של הבלוג שלי היא: "החטא ועונשו", במסגרת שיעורי תנ"ך בשכבת ט' אנו מתמקדים בחטאים מוסריים בתנ"ך. כל קבוצה של 4 תלמידים/ות יקבלו חטא מוסרי אחר אותו יצטרכו לחקור בהתאם לשלבי העבודה השונים. בכל שלב ושלב התלמידים את התוצר שלהם אל הבלוג וכך יוכלו להעניק משוב מקדם זה לזה, וכמו כן אני אוכל לעקוב אחרי שלבי ההתקדמות שלהם.

הבלוג שלי נקרא " Act of Kindness" ונכתב בשפה האנגלית. המטרה של הבלוג היא ראשית, לגרום לתלמידים לקרוא, להגיב ולכתוב באנגלית. שנית, להיחשף למנהיגות חיובית, פעילות התנדבותית אפילו במימדים קטנים. אני אנהל את הבלוג, התלמידים יוכלו לצפות, לקרוא, להגיב ולשתף. הבלוג מתלווה לפרוייקט שכבתי בו תלמידים מתנסים ב act of kindness ושולחים מכתב עם סיפורם לתלמידים אחרים בארצות הברית. בבלוג יוכלו התלמידים לשתף חוייות , לספר על מה שהם עשו למען אחרים, במה זה תרם להם וכו....

הבלוג שלי נקרא: "מקיימים קיימות". והוא יעסוק בנושא איכות הסביבה בדגש על אקטיביות של התלמידים.
אני אעלה לבלוג חומרים ועדכונים בנושאי קיימות ואיכות הסביבה. אתן דוגמאות (ע"י סרטונים/ כתבות) שימחישו כמה כוח יש לנו בלשמר את הסביבה. המטרה היא לחשוף את התלמידים לאפשרויות המגוונות שיש לנו כדי לשמור על סביבתנו ולקדם את נושא הקיימות בבית הספר ובעיר.

במהלך המחצית כל תלמיד יצטרך להעלות פוסט שבו הוא יתאר מפגע סביבתי בעיר או ביישוב שלו ופתרון שחשב עליו וביצע אותו (גם אם באופן חלקי).

בלוג זה יעסוק בנושאים שונים בלימודי המדעים. שם הבלוג הוא: "עניינים במדעים" אל הבלוג יועלו דפי מידע / סרטונים ודפי עבודה בנושאי הלימוד השונים.
הבלוג ינוהל על ידי והתלמידים יוכלו להעלות חומרים שונים. בלוג זה ילווה את התלמידים לאורך כל השנה.

הבלוג שלי ישמש ככלי עבודה שבו התלמידים יכלו לצרף תמונות, כתבות, שירים , ביקורות על ספרים, סרטים , הקשורים לנושאים הנלמדים בכיתה במסגרת שיעורי תרבות ישראל. כמו כן, תלמידים יוכלו לשתף ולהוסיף הערות . לכל כיתה יהיה בלוג משלה ,וכך התלמידים יוכלו להשתתף.
Wait while more posts are being loaded