Post has attachment
akale Yazarı Aranıyor

Makale yazarlığı yapmak istiyorsanız ya da daha önce bu mesleği duyup ta merak ediyorsanız sizlere öncelikle bir makale yazarı nasıl olmalı onlardan bahsedelim. Makale yazarı olmak demek, yazılan dilin dilbilgisi kurallarına ve kelime doğruluklarına hakim olmak demektir. Cümle kurmayı bilmek ve anlatımda gerekli olan kelimeleri bir araya getirebilmek demektir. Eğer Türkçe bir yazı yazıyorsanız, bu konuda da dilbilgisi eğitimi de almış olmanız gerekir. Aksi taktide hem ortaya anlaşılması zor, devrik cümleler çıkacaktır hem de bozuk imla hataları kaçınılmaz olacaktır.

makale yazarı

Makale Yazarak Para Kazanmak

Evden para kazanmak fikri, son 10 yıldır hayatımızın en bilinenlerinden olmuştur. Artık hemen hemen herkes ek gelir elde edebilmek adına evde ek iş yapmak düşüncesini değerlendirmiş ve kendi rahat ortamında bu fırsatı da elde etmiştir. Peki evde para nasıl kazanılır? Evde para kazanmanın pek çok alternatifi vardır elbette. İnternet aracılığı ile evde yapmanızı istedikleri birçok boncuk, magnet, nikâh şekeri gibi işler alabilirsiniz. Bu tarz işler oldukça meşakkatli ve risklidir. Gelen ya da aldığınız malzemelerin bozulması, kaybolması gibi giderleri düşünmelisiniz. Elbette bu tarz işlerle meşgul olmak size keyif verebilir ve aslında bu sizin için bir ek gelir oluşturabilir. Bizim sizler için önerebileceğimiz internetten para kazanma yöntemi ise makale yazarak para kazanmaktır. Makale yazmak, en başta da belirttiğimiz gibi hakimiyet isteyen bir mevzudur. Türkçe ya da her ne dilde yazıyorsanız o dilin gerek dilbilgisi gerek ise cümle kurulumu açısından bilinçli yapılmalıdır. Aynı zamanda araştırma gereken de bir meslektir makale yazarlığı.

makale yazarı aranıyor

Makale Yazarında Aranan Özellikler

Makale yazarlarımız genellikle zamanlarının2 ya da 3 saatini internette geçiren kişilerdir. Genellikle öğrenci, ev hanımı ya da emekli kişiler, eğer bu tarz bir mesleğe ilgileri varsa ve ek gelire de ihtiyaç duyuyorlarsa yapıyorlar. Hızlı ve kaliteli yazmak da bizim için aranılan özellikler arasında diyebiliriz.

Makalelerde Aranılan Özellikler

Öncelikle makaleler, bilgi ve tanıtım olarak ayrılmaktadır. Bilgi makaleleri araştırmaya çok daha gerekli makalelerdir. Bu tarz makalelerde konunun okuyucuya bilgi vermesi üzerinde durulmaktadır. Tanıtım yazıları ise daha çok hizmet tanıtımları ve reklam nitelikli yazılardır diyebiliriz. Makalelerimizde kesinlikle özgünlük bekleriz. Herhangi bir yerden alıntı olan makaleler, özel bir program yarsımı ile tespit edilebilir özelliktedir. Özgünlük konusundaki hassasiyetimiz de Google için anlam taşıyan ve diğer sitelerden farklı cümlelerle yazılmış, bilgi verici yazılar olmasıdır. Makalelerde aynı zamanda belirli kurallar vardır ve her yazardan bu kurallara uymasını bekleriz. Kurallar paralelinde de verilen tüm yazılarda anahtar kelime denilen, Google aramalarında en çok taranan kelimeler gelmektedir. Bu kelimeleri makale içinde anlamlı bir şekilde geçirmelerini isteriz.

http://www.makalesayfasi.com/makale-yazari-araniyor

Post has attachment
Yüzde Cilt Kurtları Neden Olur?

Yüzde veya cildin her hangi bir bölgesinde oluşan cilt kurtları, özellikle yağlı cildi olan insanlarda daha fazla görülür. Ergenlik döneminde; hormon bozukluğu sebebi ile cildin aşırı yağlanması, bu kurtların çabucak çoğalmasına sebep olur. Tedavi edilmediğinde ise cildin bozulmasına, siyah noktaların artmasına ve cildin pütürlü görünmesine sebep olur. Cilt kurtları, cilt yüzeyinde çeşitli çukurluk ve gözeneklerde çok rahat yaşamaktadır. Çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük olan kurtların, deri arasında, burun içinde hatta kirpiklerin üzerinde yaşaması mümkündür. Genellikle bozuk cilt yüzeyi ve çukur bölgeler, cilt kurdu oluştuğunu belli eder.

Cilt Kurtlarının Belirtileri

Yüzünde fazla çukur bölge olanlarda, geçmeyen sivilce veya siyah nokta bulunanlarda ve deri yüzeyi sürekli kaşınanlarda, cilt kurdu bulunması mümkündür. Özellikle uzun süre geçmeyen sivilceler, siyah noktalar ve derin sivilce izleri, çoğu zaman cilt kurdunu işaret eder. Burun içinde meydana gelen kaşıntılar da yine burun içine yerleşen ve gözle görülemeyen kurtçukları işaret eder. Doktor kontrolünde verilen ilaçlar veya bazı bitkisel yöntemler ile tedavi edilmesi mümkündür.

cilt kurtları neden olur

Cilt Kurtları Neden Olur?

Ciltte kurtçuk, genellikle ergenlik dönemindeki aşırı yağ salgılanması sonucunda oluşmaktadır. Cilt yüzeyinde biriken yağlar, bu bölgelerin bakteri üretmesine ve çıplak gözle fark edilemeyen çok küçük kurtların oluşmasına sebep olur. Yine sık banyo yapmamak, gözenekleri açık derinin içini, iyi temizlememek, kısaca yüz temizliğini aksatmak cilt kurtlarının kısa süre içinde çoğalmasını sağlar.

Cilt Kurtları Nasıl Geçer?

Her evde bulunan soğan ve sarımsak, cilt kurtlarını dökmekte oldukça etkilidir. Yine edinilen kristal tuz, kurtçukların tekrardan çıkmasını engelleyecektir. İlk olarak, rendelenmiş soğan ve sarımsağı, bir miktar kristal tuz ile karıştırmak ve bir beze yerleştirerek cilt yüzeyine hafifçe sürmek gerekir. Yaklaşık yarım saat beklendikten sonra cilt yüzeyine yerleşen kurtlar kendiliğinden dökülecektir. Ardından boşalan gözeneklerin içine tekrar kristal tuz sürülmeli ve bu bölgelerde kalan yumurtaların yok olması sağlanmalıdır.

cilt kurtları

Doğal Yağlar İle Cilt Kurtlarını Dökmek

Taze soğan ve sarımsaktan hariç, bu besinlerin yağları da cilt kurtlarının dökülmesinde oldukça etkilidir. Bir tatlı kaşığı soğan yağı ve bir tatlı kaşığı sarımsak yağı, bir kâsede karıştırılmalı ve içine yine bir miktar kristal tuz eklenmelidir. Ardından, bir bez hazırlanan karışıma batırılmalı ve cilde hafifçe bastırarak masaj yapar gibi karışım cilde sürülmelidir. Cilt yüzeyinde 1 saat bekletilen ve kristal tuz ile masaj yapılarak çıkartılan karışımdan hemen sonra, yüz ılık su ile yıkanmalı ve doğal bir nemlendirici ile nemlendirilmelidir.

http://www.makalesayfasi.com/yuzde-cilt-kurtlari-neden-olur.html
Wait while more posts are being loaded