Post has attachment
Żeby czuć się zdrowo i przede wszystkim być zdrowymi powinniśmy uprawiać jakiś sport, ja polecam zapoznać się z bieżnią: http://www.silownia.net.pl/bieznia-tego-o-niej-wiesz/

Post has attachment

Post has attachment
Smartfon wczoraj i dziś. Pochylenie głowy dokładnie takie samo. Pamiętajmy, żeby nie przebywać w jednej pozycji zbyt wiele czasu. Nasze ciało lubi ruch i zmiany, każda nawet "najzdrowsza" pozycja utrzymywana przez wiele godzin spowoduje zmęczenie i przeciążenie mięśni.
Photo
Photo
18.11.2016
2 Photos - View album

Post has attachment

Post has attachment
Co to jest dyskopatia? Jakie są jej objawy i co możemy z tym zrobić? Zobacz na przykładzie prostej infografiki.

Post has attachment
Czy wiesz jak rozluźnić mięśnie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym?
Najlepszą pozycją jest leżnie na plecach z lekko ugiętymi nogami (rys.2). W takiej pozycji mięśnie odcinka lędźwiowego ulegają rozluźnieniu, a lordoza ulega spłaszczeniu. W efekcie cały kręgosłup lędźwiowy leży na podłożu, a mięśnie przykręgosłupowe oraz mięśnie brzucha są naturalnie rozluźnione.
Jeżeli wolisz spać na boku, możesz ugiąć nogi i włożyć pomiędzy kolana poduszkę (rys.1). Taka pozycja będzie wskazana nie tylko w dolegliwościach odcinka lędźwiowego, ale również w przypadku bólu biodra.
Pamiętaj o najważniejszym: nigdy nie utrzymuj jednej pozycji przez dłuższy czas. Dzięki zmianie pozycji wszystkie mięśnie sukcesywnie ulegają rozluźnieniu, a my budzimy się wypoczęci i zrelaksowani.

Post has attachment
Współczesne życie bardzo często wymusza u nas wielogodzinne spędzanie czasu w jednej pozycji - podczas pracy biurowej, jazdy samochodem czy spędzania wolnego czasu przed komputerem. Tym samym pozbawiamy się spontanicznej aktywności ruchowej na rzecz wielogodzinnej pozycji statycznej.
Nie musisz zmieniać pracy czy środka transportu, wystarczy jak co kilka minut zmienisz pozycję. Raz usiądź prosto, za chwilę odchyl się na oparciu fotela, możesz podwinąć nogę lub wstać.
Zmieniaj pozycję w której przebywasz, tak często, jak tylko się da.
Photo

Post has attachment
Bóle pleców to bardzo powszechne zjawisko. 80% ludzi przynajmniej raz w życiu doświadczy bólu pleców. Bóle pleców po prostu są i będą, prawdopodobnie ja, jak i ty będziemy kiedyś cierpieć z ich powodu, czy nam się to podoba, czy nie.
Najczęściej bóle pleców powstają w wyniku jakiegoś przeciążenia czy naciągnięcia mięśni i szybko przechodzą. Większość ludzi odczuwa znaczną ulgę w przeciągu dwóch tygodni od pojawienia się pierwszych objawów. A w przeciągu trzech miesięcy 85% osób wraca do pełnej aktywności. Tylko niewielki procent ludzi będzie cierpiało z powodu przewlekłego bólu.
Najważniejszym i podstawowym sposobem walki z bólami pleców są ćwiczenia i aktywność fizyczna.
Photo

Post has attachment
Jak myślisz, dlaczego dziecku na tym zdjęciu tak łatwo przychodzi siedzenie z prostymi plecami? A Tobie sprawia to tak wiele trudu i po chwili czujesz zmęczenie?
Odpowiedź znajdziesz w odpowiednim ustawieniu miednicy. Jeśli miednicę pochylisz lekko do przodu, Twoje plecy automatycznie się wyprostują bez zbędnego wysiłku mięśniowego.
Spróbuj.


Źródło zdjęcia: E. Gokhale, S. Adamas "8 kroków do pozbycia się bólu pleców"
Photo

Post has attachment
Bóle pleców u jednych pojawiają się sporadycznie, innym towarzyszą niemal przez cały czas. Zwróć uwagę jak podnosisz dziecko, jak myjesz zęby czy dźwigasz zakupy. Czasami niewielka zmiana ułożenia ciała może uchronić Cię przed pojawieniem się gwałtownego bólu.
Photo
Wait while more posts are being loaded