Post has attachment
Çocuk ve Ergenlerde Aile ve Çocuklara/Ergenlere Yaklaşım
Eğitimi / 07 Mayıs 2017
Eğitimin İçeriği;
1.Kliniğe baş vuran anne ve babalarda en sık karşılaşılan yaklaşımların, özelliklerin ve beklentilerin nelerdir?
2.Bunlar karşısında terapistin yaklaşımı nasıl olmalıdır?
- Anne –baba ile ilk görüşmede ve sonrasındaki görüşmelerde terapistin;
- Dikkat etmesi gereken konular,
- Yapılması ve yapılmaması gerekenler.
3. Çocukla yapılan ilk görüşmede ve izleyen görüşmelerde, çocukların gelişimsel dönemlerine göre;
- Dikkat edilmesi gereken konular,
- Yapılması ve yapılmaması gerekenler.
4. Vaka örnekleri
5. Uygulamalı çalışmalar
Kimler Katılabilir: Klinikte çocuk ve ergen alanında çalışmak isteyen psikoloji lisans 3. ve 4. sınıf öğrencileri; mezunları; klinik/gelişim/aile terapisinde yüksek lisans öğrencileri.
Detaylı bilgi ; http://madalyonakademi.com/
İletişim ; 444 85 90
Photo

Post has attachment
Doç Dr Cebrail Kısa ile Cinsel Terapi Teori ve Uygulama 1. Modül Eğitimi 17-18 Eylül 2016'da İzmir'de Scİnn Boutique Hotel'de başlıyor. Kayıt ve bilgi için tolga.naran@gmail.com ve/veya 05453503835'i arayabilirsiniz.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
8/18/16
7 Photos - View album

Post has attachment
Prof Dr Mehmet Z. Sungur'la Kognitif Davranış Terapileri Eğitimi İzmir'de 2 Ekim'de başlıyor. Kayıtlar sınırlıdır. Kayıt ve bilgi için tolga.naran@gmail.com ve/veya 05453503835'i arayabilirsiniz.
İZMİR'DE KOGNİTİF VE DAVRANIŞ TERAPİLERİ KURSU
Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Sungur tarafından 2 Ekim 2016 Pazar günü Avrupa Davranış ve Kognitif Terapileri Birliği (European Association for Behaviour and Cognitive Therapies - EABCT)’nin eğitim standartlarına göre düzenlenen "Kognitif ve Davranış Terapileri (KDT)" kursunun ilk modülü başlatılacaktır. Her teorik eğitim günü sonunda ve her bir klinik tablo ele alınırken, konu ile ilgili olarak bir uygulama videosu gösterilmesi ve/veya “rol oynama” tekniği ile yapılan bir eğitim verilmektedir. Ülkemizde halen EABCT standartlarına göre eğitim veren, EABCT tarafından akredite edilmiş ilk kurum Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği (KDTD)dir. Eğitimin daha sonra devam edecek ikinci bölümünü de başarıyla tamamlayanlara EABCT tarafından “KDT terapisti” olarak kabul edildiklerine dair bir sertifika verilecektir. EABCT eğitim standartları açısından "terapist olmak" ve "terapist kalmak" için kısa sureli kurslar yeterli olmamaktadır. Bu nedenle eğitim programının İlk modül ayda bir gün olmak üzere toplam 10 tam gün olarak planlanmıştır. 2 Ekim 2016 tarihinde başlayıp ayda bir gün olarak devam edecek bu eğitimlere katılımcı sayısı sınırlı tutulacaktır. İlgilenen ruh sağlığı profesyonellerin tolga.naran@gmail.com adresine mail atmalarını ya da 05453503835 no’lu telefonu arayarak göndereceğimiz müracaat formunu doldurmalarını rica ediyoruz.
Eğitimin Adı: Kognitif ve Davranış Terapilerinin Temel İlkeleri, Depresyon ve Anksiyete Bozukluklarının (fobiler, OKB, panik bozukluk, TSSB ve yaygın anksiyete bozukluğu) Anlaşılması ve Tedavisinde Kognitif ve Davranışçı Terapi Eğitimi Eğitimci: Prof. Dr. Mehmet Sungur Eğitimin Amacı: Kognitif davranışçı terapiler konusunda eğitim almak isteyen ruh sağlığı profesyonellerinin günlük uygulamalarındaki gereksinmeleri karşılayacak, uygulamalı ve denetimli bütüncül bir program sunmaktır. Süre: 10 tam gün Tarihi ve Saati: İlk eğitim 2 Ekim 2016 Pazar günü saat 9:30’ da başlayacaktır (Eğitimin diğer günleri ve saatleri katılımcılar ile birlikte kararlaştırılacaktır).
Kontenjan: Sınırlıdır.
Tel: 05453503835
Kayıt için: tolga.naran@gmail.com adresine müracaat edip gönderilen formun doldurulmasını takiben kursa katılacakların seçim işlemi tamamlanacak ve adaylara bildirilecektir. Daha ayrıntılı bilgiye 05453503835 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
8/18/16
8 Photos - View album

Post has shared content

Post has shared content
2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü
Otizm eksiklik değil farklılıktır !
Farkında mısınız?

Otizm Spektrum Bozukluğu Nedir?
 Çocuğunuzda aynı yaştaki diğer çocukların davranışlarından farklı davranışlar gözlüyorsanız kaygılanabilirsiniz. Bu davranışların otizm belirtisi olabileceğini düşünüyorsanız otizmin ne olduğunu, sizi ve ailenizi ne şekilde etkileyeceğini bilmek isteyebilirsiniz. Otizm spektrum bozukluğu, doğuştan gelen ya da yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan karmaşık bir nöro-gelişimsel bir bozukluktur. Otizmin, beynin yapısını ya da işleyişini etkileyen bazı sinir sistemi sorunlarından kaynaklandığı sanılmaktadır. Bu metinde otizm spektrum bozukluğu için kullanım kolaylığı nedeniyle zaman zaman otizm terimi kullanılmıştır.

Otizm spektrum bozukluğunun nedeni nedir?
 Bugün, otizm spektrum bozukluğuna neyin neden olduğu bilinmemekle birlikte genetik temelli olduğuna ilişkin bulgular vardır. Ancak hangi gen ya da genlerin sorumlu olduğu henüz bilinmemektedir. Çevresel faktörlerin de otizme yol açabildiğine ilişkin görüşler vardır. Hem genetik temellerin hem de çevresel faktörlerin etkileri üzerine çok sayıda araştırma yapılmaktadır. Otizmin çocuk yetiştirme özellikleriyle ya da ailenin ekonomik koşullarıyla hiçbir ilişkisi yoktur; bu nedenle otizm spektrum bozukluğunu her çeşit toplumda, farklı coğrafyalarda, ırkta ve ailede rastlanmaktadır.
https://www.tohumotizm.org.tr/otizm-spektrum-bozuklugu-nedir

#2NisanDünyaOtizmFarkındalıkGünü   #Otizm   #2Nisan  

Post has attachment
Merhaba bay pazartesi, biz senin üstünden geleceğiz, nasıl mı renkli bir müzik video ile kobo twinin eşsiz gitar performansı :)
https://yandakises.wordpress.com/2016/01/30/merhaba-bay-pazartesi/

Post has attachment

Post has shared content

Post has shared content

Post has shared content
Wait while more posts are being loaded