Stream

Sema Tastan

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
 
Allah herkese böyle bi evlat nasip etsin
 ·  Translate
40
Add a comment...

Hazal Kızıl

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
29
Add a comment...

Kadriye Aydoğan

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
 
İŞİN ÖZÜ. .
 ·  Translate
 
Tüm yaşananlardan sonra; "..ama hala.." diyen varsa bunu mutlaka okusun!!

#Fatih #Gülçebi'nin yazısı:

6 sene gülen cemaatinin içinde yer aldım.
Lisedeyken, Gece gündüz demeden bizi eğitmek için koşturan öğretmenlerimizi gördüm.İnsanların hiçbir karşılık beklemeden Allah rızası için yardımda yarıştıklarını gördüm. Gülen cemaatine laf soyleyenlerle tartışacak hale geldiğimi gördüm.4 senem böyle geçti.

Üniversiteye başlayınca,Bi şeylerin doğru gitmediğini anlayıp sorular sormaya başladım. Ne kadar iyi insanlar olduğuna hayret ettiğim insanların 'bizde yukardan gelen talimatlar sorgulanmaz, emre itaat esastır.' Dediklerini gördüm.
Bize facebook kullandığımız için kızan lise öğretmenlerimin hepsinin facebook ve twitter hesabı açtığını ve sürekli paylaşım yaptıklarını gördüm.
Namazlardan sonra 'Allahümme ecirna min-şerrin siyaset' diye dua eden adamların 7-24 siyaset konuştuklarını gördüm

Askeri ve Polislik sınavlarıyla ilgili dedikoduları ilk duyduğumda yetkili bi abiye gidip 'kesinlikle hayır biz böyle bir hakka girer miyiz.' cevabını alacağımdan emin olarak bu dedikoduları sorduğumda; o çok sevdiğim abinin ' fatih ahir zamandayız, herkes boyle yapıyor. Oralara bizim gelmemiz daha hayırlı' diyerek gözümde yerle bir olmasını gördüm.

Aynı abinin 30 mart seçimlerini konuşurken 'ne kadar güçlü olduğumuzu bilmiyorlar, Erdoğan 15 gün içinde Malezyaya kaçacak' diyecek kadar, gökten emir gelmişcesine kendinden emin olduğunu, buna inandırıldığını gördüm.

Çok sevdiğim abilerin 'bu zamanda hizmet twit atmak' diyerek ibadetlerimizin şeklini bile değiştirebilecek kudreti kendinde gören insanlarin her dediğine koşulsuz, şartsız inandığını ve bize aktardığını acıyarak gördüm.

16 aralığa kadar bana Ahmet davutoğlu nu, Erdoganı ne kadar sevdiğini, Davutoğlu nun ne kadar işinin hakkını verdiğini anlatan ev arkadaşlarımın 18 aralıktan itibaren ikisine de sövecek kadar değiştiğini gördüm.

Bizim eve gelip yatsı namazını kaldırdıktan sonra daha seccadeden kalkmadan, 'sen kim oluyorsun da benim dershaneme karışıyorsun.' gibi cümlelerle ülkemin 'dönemin başbakanını'nın utanmadan gıybetini yapan bölge abilerini gördüm.

Birer seçim arayla yazının başlığını bile değiştirme gereği duymadan 'bu seçim oyum.....' basligindaki boşluğa sırasıyla 'akp, chp, hdp' yazarak utanmadan köşe yazısı yazarak vantilatörden daha hızlı dönen köşe yazarlarını gördüm.

Siyasetle kafanızı meşgul etmeyin diyen abilerin 30 mart seçimlerinde insanlara 'biletlerinizi alalım sen memleketine git akp dışında herhangi bir partiye oy ver, gel' diyecek kadar boğazlarına kadar siyasete girdiklerini gördüm.

Tıp fakültesindeki iki öğrenciyi gerekli talimatları vererek GATA ya silahlı kuvvetlerin tam ortasına yatay geçişle gönderip, onları aramayın sormayın diyen abileri gördüm.

Sohbet ederken birlikte 'cemaatin siyasetle ne işi olur, bizi boyle şeylerle ugrastırmamalari gerekiyor.' dediğimiz, ortak fikirlerimiz olan sınıf arkadaşımın artık ne anlatıp, ne izlettirirlerse 1 hafta sonra tamamen değiştiğini üzülerek gördüm.

Bir anda ortaya çıkan ve kim olduğu hakkında hiçbir fikirleri olmadığı 'fuatavni' nin diyeceklerini dört gözle bekleyip retweet etmekte yarışan takkeli insanları gördüm.

'Cemaatin siyasetle ne işi var' diye sorduğum, 15 gün öncesine kadar odasında Erdoğan posteri olan abinin, 'Milleti Erdoğan in yaptığı pisliklerden kurtarmak lazım. Bişey yapmadan duramayız.' dediğini gördüm.

Seçimden once 'AKP yüzde 30 dan fazla oy alamayacak' diyen Taraf gazetesi yalancı yazarın cemaat icinde kahraman olduğunu gördüm.

En çok üzüldüğüm; bu milletin saf çocuklarına, cemaatten çıkanların üzerinin Efendimiz(s.a.v) tarafından çizildiğini rüyasında gördüğünü anlatan O zat in videosunun surekli izletildiğini gördüm.

Aynı zatın çeşitli gazetelerde dergilerde ülkemi kötüleyen makaleler yazılar yazdığını gördüm. Ülkemin cumhurbaskanina firavun' dediğini, cemaatten kimsenin de 'o bu ülkenin meşru lideri, sen kim köpeksin ki, nerden güç alıyorsun ki ona boyle hakaret edebiliyorsun.' demediğini, diyemediğini gördüm.

Ülkemizin çeşitli yerlerinde olan selleri bile 'Akp ye oy verdiğiniz için bunlar başımıza geliyor' diyecek kadar alçak Zaman yazarlarını gördüm.
400 dönüm arazideki malikanede yaşayan O zat' ın Zaman gazetesindeki röportajında yatağının fotoğrafını koyarak 'ayaklarını uzatmasin diye kısa yatakta yattığı'nın yazıldığını gördüm.

Bütün siyonistlere, misyonerlere bile, herkese hoşgörü gösteren zatın ülkeme beddua ettiğini, tabandakilere izletilip 'Amin diyin' diyenleri gördüm.

'baska hizmet edenler de var ama bizden fazla kimse hizmet edemiyor.' diyerek, türkçe öğretmeyi, twit atmayı, siyaset yapmayı ibadet addederek, riya'nın dibine vuran zavallı abileri gördüm.
Cemaatin, bir savaşta olduğunu kabul edip Erdogan i devirmeye yemin ettiğini gördüm.

Daha çok fazla şey gördüm.
2 sene daha dayanabildim.

Son olarak, Türk milletinin vergileriyle alınan, yapılan Türk Silahlı Kuvvetlerinin Helikopterlerleriyle, silahlarlariyla Türk Milletini bombalayıp Yunanistan'a kaçan P.İ.Ç üyesi teröristleri gördüm.

Yaşadıgımız her kötü olaydan hemen sonra olduğu gibi 15 temmuzdan sonra da, üç beş doğru yalan haber gördükten sonra 'Erdoğan in komplosu bu kendi kendine yaptiriyor.' diyen akıl izan yoksullarını gördüm.
20 yaşında, her fırsatta sokağa koşan siyaset ve sosyoloji uzmanı gençlerin 'erdogan niye milleti sokağa çıkarıyor ki, guvenlik güçleri önlesin darbeyi' dediğini gördüm.

Bunlar benim gördüklerim,
Allah gördüklerimden, bildiklerimden hesap soracak.

Yalancılıkta, riyakarlıkta döneklikte hikmet aramadım, vardır hocaefendinin bi bildiği demedim. En başından beri az çok farkındayken bile bağımı tamamen koparmam 6 senemi aldı.

Bugüne kadar da bağını koparamayanlara hoşgörüyle bakıyordum. Artık milletime ateş eden helikopterleri tankları gördükten sonra, ölen 246 masum insanımızı gördükten sonra hosgorü gösterecek bişey kalmadı.
Gördüklerimin gereğini yaptım. Yanlış görüyorsam da milletimle birlikte görüyorum, devletimle milletimle yürüyorum. Milletimin yanlışı, at gözlüklü bir cemaatin doğrusundan evladır.
 ·  Translate
3
Add a comment...

Sema Tastan

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
23
Add a comment...

Aynur Özkan
moderator

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
 
Rasûlullah (sav) buyurdular:

“Cennete giren hiçbir kimse, yeryüzündeki her şey kendisinin olsa bile dünyaya geri dönmeyi arzu etmez. Sadece şehit, gördüğü aşırı itibar ve ikram sebebiyle tekrar dünyaya dönmeyi ve on defa şehit olmayı ister.”
(Buhârî, Cihâd; Müslim, İmâre 109. Tirmizî, Fezâilü’l-cihâd 13, 25)
 ·  Translate
60
1
Add a comment...

Gıyasettin Bakır

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
 
Eselamualeyküm
Akşamınız hayırlı olsun 
 ·  Translate
17
Eyüp Can Mercan's profile photoGıyasettin Bakır's profile photo
2 comments
 
+Eyüp Can Mercan Allah sizdende razı olsun kardeşim sizede hayırlı akşamlar Allaha emanet olun 
 ·  Translate
Add a comment...

özkan ünal

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
21
Add a comment...

Aynur Özkan
moderator

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
116
Zehra Oflaz's profile photo
 
Amin
Add a comment...

Sümeyye Yıldız

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
 
“Allâh (CC) bu ümmete, zayıfların duâsı, namazları ve ihlâsları sebebiyle yardım eder.”

Hz. Muhammed (sav)
(Nesâî, Cihâd, 43)
 ·  Translate
92
2
Yok buruk's profile photo
 
Baba naapıyosun allahaşkına..
Add a comment...

Sümeyye Yıldız

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
 
 
Rabbim nefsimize CELALİYLE, kalbimize CEMALİYLE, hayatımıza HİKMETİYLE, hatalarımıza RAHMETİYLE, mahşerde MUHAMMED'İYLE yardım etsin İnşallah...
 ·  Translate
5
Add a comment...

Aynur Özkan
moderator

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
 
 
Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki: "Kim itaatten çıkar, cematten ayrılır (ve bu halde ölürse) cahiliye ölümü ile ölmüş olur. Kim de körü körüne çekilmiş (ummiyye) bir bayrak altında savaşır, asabiyet (ırkçılık) için gadablanır veya asabiyete çağırır veya asabiyete yardım eder, bu esnada da öldürülürse bu ölüm de cahiliye ölümüdür. Kim ümmetimin üzerine gelip iyi olana da, kötü olana da ayırım yapmadan vurur, mü'min olanlarına hürmet tanımaz, ahid sahibine verdiği sözü de yerine getirmezse o benden değildir, ben de ondan değilim."
#Kaynak :
Buhari, Ahkam 4, Müslim, İmaret 53, (1848), Nesai, Tahrim 28, (7, 123), İbnu Mace, Fiten 7, (3948) (Kütüb-i Sitte
 ·  Translate
35
Bayram Gocgun's profile photoEbubekir Temiz's profile photo
4 comments
 
DİYELİM ALÂ RASÛLÜNA SALAVAT .ALLAHÜMME SALLİ ALÂ SEYYİDİNA MUHAMMED.
 ·  Translate
Add a comment...

Ahmet Dinc

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
68
1
Gulay MEMIŞ YILDIZ's profile photoKeziban Aydemir's profile photo
5 comments
 
Amiiinnnn 
Add a comment...

Nazlı Bolat

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
 
 
HAYIRLI HUZURLU GÜNLER SAYFAMIN DEGERLİ ARKADAŞLARIM BEN HASTAYIM DUA EDİVERİRMİSİNİZ ALLAH RAZI OLSUN HEPİMİZDEN İNŞALLAH😔😔
 ·  Translate
43
2
İlyas Solan's profile photoOkkes EDE's profile photo
4 comments
 
Rabbim dertlilerimize deva, hastalarımıza şifa, borçlularımıza eda nasip etsin.
 ·  Translate
Add a comment...

Ahmet Dinc

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
59
1
Senem Baydar's profile photo
 
Amin inşallah 
Add a comment...

Soner Turkoglu

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
47
1
Add a comment...

Kadriye Aydoğan

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
48
1
Tavus Jumabayewa's profile photo
 
Bende kaybederek öğrendim hayatı.☺
 ·  Translate
Add a comment...

Mert Kandemir

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
55
2
Add a comment...

Ahmet Şahin

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
42
3
Add a comment...

Aynur Özkan
moderator

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
 
Hz. Ebu Musa (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

"Kıyametten hemen önce karanlık gecenin parçaları gibi fitneler var. Kişi o fitnelerde mü'min olarak sabaha erer, akşama kafir olur; mü'min olarak akşama erer, sabaha kafir çıkar. O fitnede oturan, ayakta durandan hayırlıdır. Yürüyen koşandan hayırlıdır. Öyleyse yaylarınızı kırın, kirişlerinizi parçalayın, kılıçlarınızı da taşa vurun. Sizden birinin evine girerlerse Hz. Adem'in iki oğlundan hayırlısı olsun (ölen olsun, öldüren değil)"
| Ebu Davud, Fiten 2, (4259, 4262); Tirmizî, Fiten 33, (2205).
 ·  Translate
34
2
Ozgul Yakut's profile photo
 
Rabbim hepimizi korusun ahir zamandayiz gercekden kim kimi niye öldürdüğünü bilmiyor imanimiza namazlarimiza en çok sarilacak zamandayiz kıyamet uzakda olabilir yarinda kopabilir imanı elde tutmak kor ateşi elde tutmak dan daha zor olcak
 ·  Translate
Add a comment...

Aynur Özkan
moderator

HADÎS-İ ŞERÎF'LER  - 
 
NAMAZINI İHMAL EDEN, DERDİNE SIKINTISINA SEBEB ARAMASIN.
HZ. MUHAMMED(S.A.V)
 ·  Translate
94
4
Add a comment...