Post has attachment
  معرفی رشته به زبان خودم،هرکی دوست داره هرچند جمله که می خواد اضافه کنه.تا یه مطلب بهتر دست پیدا کنیم. خواهشا

Post has attachment


لغت‌نامهٔ دهخدا دربارهٔ واژهٔ «نسک» چنین می‌نویسد:

هر دفتر را نام باشد از دفاتر پازند. (غیاث اللغات). قسمی باشد از بیست ویک قسم کتاب زند منسوب به زردشت که هر قسم را نسک نام نهاده و هر نسک را به اسمی موسوم ساخته بدین تفصیل: اول ایتا، دوم اهو، سیم دیر، چهارم یوا، پنجم تار، ششم توش، هفتم ناد (که در علوم نجوم و هیات است)، هشتم اشتاد، نهم جید، دهم هجا، یازدهم ونکهویش، دوازدهم وزدامنکهو، سیزدهم سیتنا، چهاردهم نام، پانزدهم انکهیش، شانزدهم مزدا، هفدهم خشرمچا، هجدهم اهرا، نوزدهم آیم، بیستم درکوبیو، بیست ویکم واستارم. اکنون چهارده نسک از این جمله تمام است و در میان مجوس یافت شود و هفت نسک ناتمام بوده که در جنگها و فتنه‌های ایران از میان رفته. (از انجمن آرا) (از آنندراج). قسمی باشد از بیست ویک قسم کتاب زند که زردشت آن را منقسم کرده‌است و هر نسکی را یعنی هر قسمی را نامی نهاده. (برهان قاطع). محمد معین آرد: به این معنی لغةً به فتح اول است، در اوستا نَسْک َ به معنی کتاب و سفینه آمده وهر جا که این لغت به کار رفته از آن اجزای کتاب مقدس اراده گردیده‌است (از خرده اوستا ص ۲۶)، اما در یسنا (های ۱۹ بند ۲۲) نسکه به معنی خود اوستا و دوره کامل آن (۲۱ نسک) استعمال شده من باب اطلاق جزء به کل. (یسنا ج ۱ ص ۱۶۶). در پهلوی نَسْک (متن، کتاب) آمده. (تاوادیا ص ۱۶۳). دینکرت درفصل‌های هشتم و نهم نویسد: اوستا دارای ۲۱ نسک می‌باشد و در آن نام هر یک از این ۲۱ بخش جداگانه آمده و خلاصه مندرجات آنها تشریح شده‌است. (از حاشیه برهان قاطع چ معین)


  اطلاعیه معاونت پژوهشی دانشکده
  اطلاعیه معاونت پژوهشی دانشکده در خصوص شرکت دانشجویان در انتخابات اعضاء کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی
 
به گزارش روابط عمومی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی: معاونت پژوهشی دانشکده در خصوص شرکت دانشجویان در انتخابات اعضاء کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی، اطلاعیه ای به شرح زیر منتشر نمود:

 

قابل توجه دانشجویان محترم دانشکده مدیریت

بدين وسيله از دانشجویان علاقمند به فعالیت در کمیته تحقیقات دانشجویی دعوت می گردد جهت شرکت در انتخابات اعضاء کمیته، رزومه خود را حداکثر تا روز شنبه 26 مهر ماه 1393 به دفتر معاونت پژوهشی دانشکده - سرکار خانم سلمانی (کارشناس پژوهش) ارائه نمایند.

 
Wait while more posts are being loaded