Post has attachment
Can you help me?
VirtualBox-5.1.14 Gentoo linux emerge --ask x11-base/xorg-x11

Can you help me?
Photo

Objev roku!
Už mnoho měsíců mi nefungovalo přehrávání Google Music na Firefoxu pod Gentoo (ve Fedoře na jiném stroji bez problémů). Vinil jsem z toho špatnou podporu ze strany Googlu, ale dnes jsem zjistil, že to byl klasický PEBKAC.
Gentoo používá pro multimédia ve Firefoxu gstreamer, který má různé moduly. Jeden z nich, media-plugins/gst-plugins-mpg123, je však z nějakého důvodu nenainstalovaný a dokonce maskovaný, není tedy ve stable branchi. Po jeho instalaci se mi zvuk konečně rozjel. Sice je stále třeba nainstalovaný Flash, ale aspoň nemusím mít kvůli Google Music puštěné extra Chromium.
#firefox #gstreamer #googlemusic

Co za verzi nvidia-drivers máte? Já 340.93-r1, ale stále mě to chce instalovat 361.28-r2, věčně to otravuje.

Tak uz se i nova verze opery postavena na webkitu dostala do gentoo. Jsem zvedav jak se projevi, obecne prechodem na webkit sem nadsen nebyl...

Post has shared content
Joke for better day :)
Ladies and Gentlemen - Microsoft now claims that Linux falls short solely on server-side. See for yourself in attached image.

LOL what? This is so sad to read. The FUD page is here - http://www.whymicrosoft.com/Pages/linux.aspx

#Linux #Microsoft #FUD #AdFails
Photo

Funguje vám Adobe Flash v Chromiu? Mám nainstalovaný www-plugins/adobe-flash, ve Firefoxu v pohodě, ale v Chromiu a v nastavení chrome://plugins ten Flash vůbec není. V /usr/lib64/chromium-browser/ není po flashi ani zmínka, /usr/lib64/nsbrowser/plugins/libflashplayer.so ale existuje.

Do Gentoo se dostalo Gnome 3.8, které vyžaduje rozjetý systemd.
Tím pádem hraní si s rozjížděním initramfs, překopávání kernelu, opakované restarty, až to konečně naběhlo, rozjíždění služeb přes systemctl (třeba takový dhcpcd se nespouští defaultně)... ale jo, po pár hodinách se mi to povedlo!
Ještě nějak upravit GDM, aby nabízelo spouštění Fluxboxu, který používám hlavně, a je to snad za mnou.

Používáte +bindist nebo -bindist a proč?

Možná to moc s Gentoo nesouvisí, ale třeba nějaké špatné USE flagy nebo něco blbě nastaveného, třeba jste to někdo řešil:

Setkal se už někdo u přehrávání větších videí (1080p) s problémem sekání?
Mám i7-3770, 8GB RAM a občas se mi přehrávače (VLC i mplayer) na chvíli seknou. Z logů mplayeru moc nezjistím, změna -vo ani -ao nepomohla. Myslel jsem, že trochu pomůže -cache 8192, ale ani to nepomohlo (akorát to vypsalo "Cache empty, consider increasing -cache and/or -cache-min. [performance issue]"

Napadá mě snad problém s /tmp, který mám v RAMdisku (7GB), jestli si tam ty přehrávače (nebo nějaký kodek, knihovna?) odkládají. Procesor totiž nijak extra vytížený není, RAM taky stíhá. swap nemám.
Jakékoliv další tipy, kde hledat chybu, uvítám.

Teď na mě vybafla zpráva, že se pomalu přechází na GRUB2. Předpokládám, že z dlouhodobého hlediska se počítá s přechodem, takže bych si ty konfiguráky asi jeden večer měl přepsat, co?
Wait while more posts are being loaded