Post has attachment
Příští víkend 10. - 12. 8. se chystá další výjezd na Biostatek Valeč. Kdo se přidá?
Podívejte se, jak vypadalo naše setkání v červnu ;-)

https://blog.cooland.cz/post/176709782754/23-d%C3%ADl-z-den%C3%ADku-kpz-cooland-nezapomenuteln%C3%A1

Post has attachment

Post has attachment
Za pár dní nás můžete potkat na festivalu Povaleč 2018, kde budeme mluvit o potravinových alternativách v rámci Zvedni zadek Zone.

Může dnešní člověk přežít bez supermarketů? Jak jinak si ale obstarat potraviny? A proč to vůbec řešit? Jiné cesty existují, přijďte se s nimi seznámit a vyberte si tu svou.

Zároveň vám představíme organizace, jejichž vizí je zdravá zemědělská krajina, a které podporují blízký vztah lidí ke krajině i k sobě navzájem

Těšíme se na viděnou

https://www.facebook.com/events/644517472579872/

Post has attachment
Bartákův hrnec je takový "Oskar" pro nejlepší ekologické zemědělce u nás. Letos jej získal Ekostatek Vlkaneč. Jejich skvělé sirupy, zeleninové omáčky i marmelády máme letos možnost ochutnat i v KPZ CooLAND, jsou prostě skvělé.

A nám se líbí, jakým způsobem o zemědělství ve Vlkanči přemýšlí. Jak totiž říká Diana: "Jsme víc ekologové než zemědělci". Poslechněte si rozhovor s Dianou a Stanislavem na Český rozhlas Plus v pořadu Natura.

https://plus.rozhlas.cz/bartakuv-hrnec-je-cena-pro-nejlepsiho-ekozemedelce-roku-7575131

Post has attachment
Komunitou podporované zemědělství je víc než nákup kvalitních potravin. V ideálním případě je KPZka inspirativním prostorem pro setkávání a nové nápady :-)

https://blog.cooland.cz/post/176354320404/21-d%C3%ADl-z-den%C3%ADku-kpz-cooland-%C5%A1kola-v-p%C5%99%C3%ADrod%C4%9B-na

Post has attachment
Jestli Vás zajímají novinky ze světa biopotravin, tak by neměly Vaší pozornosti ujít stránky Lovime.bio. Je léto, čas výletů a dovolených. V Lovime.bio pro Vás nalovili spoustu zajímavých tipů...

https://www.lovime.bio/

Post has attachment
Fotografie ze setkání KPZ CooLAND na statku Karla Tachecího na stránkách evropské sítě Urgenci, Community Supported Agriculture around the world​. To nás těší, zejména když se jedná o příspěvek s titulkem: Komunitou podporované zemědělství jako model pro novou společnou potravinovou a zemědělskou politiku EU.

Pro nás hezky symbolické, protože sami chceme ukazovat pozitivní příklady z praxe a být jedním z nich.

Kéž by se evropská i česká politika ubírala rozumnějším směrem ke skutečné podpoře lidí, kteří pečují o zemědělskou krajinu a vztahy v místě, kde žijí. Ale to není jen záležitost EU, nebo naší vlády, to záleží na nás všech :-)

https://urgenci.net/community-supported-agriculture-as-a-model-for-a-new-common-food-and-agriculture-policy/

Post has attachment
Jste odběratelem v některé z iniciativ komunitou podporovaného zemědělství? Pak právě Vás chceme požádat o vyplnění krátkého online dotazníku. Nebojte, je to jednoduché a nezabere Vám to víc než 10 minut ;-).

Dotazník je v češtině a vyplnit jej můžete do 31. 7. 2018.

Vaše odpovědi nám pomohou lépe porozumět roli odběratelů ve vztahu k finanční udržitelnosti KPZ. Zároveň nám pomůžete při vytváření nového tréninkového programu pro zemědělce a koordinátory KPZ.

Více informací najdete zde
http://kpzinfo.cz/zpravy…/online-dotaznik-pro-podilniky-kpz/

Post has attachment

Post has attachment
Víte, že to, co zasadíte po svatém Jánu, už nevykvete? I takové věci se můžete dozvědět od svého zemědělce, když jste součástí KPZky.

https://blog.cooland.cz/post/175485046574/20-d%C3%ADl-z-den%C3%ADku-kpz-cooland-o-rozjet%C3%A9m-vlaku
Wait while more posts are being loaded