Post has attachment
 
HATERS GONNA HATE
SDÜ ROCK GONNA CALIBRATE!

4 yıl aradan sonra efsanevi Metal Meeting serisine kaldığı yerden Vol. 4 ile devam ediyoruz! 20 Aralık'ta Isparta No 1847​'de gerçekleşecek olan bu etkinliğin afişini RAVEN WOODS​'dan bildiğimiz Ozan Yıldırım çizdi. SDÜ ROCK TOPLULUĞU​ için resmen bir milestone niteliği taşıyan bu afiş için kendisine özel olarak teşekkür ederiz.

Diğer yandan kuruluşumuzun 7. yılını kutlayacağımız bu etkinliğe kurucu ekibin büyük çoğunluğu katılıyor!

Üstelik Pamukkale Üniversitesi Rock Topluluğu​ da destek için 4785 kişilik ekibiyle yanımızda olacaklar!

Yıkım ekibine Ankara'dan IN REVEL OF SEDUCE​ ve In White​, Isparta'dan NOT SAFE FOR WORK ve IRON TUSK, Denizli'den LOTUS hazır!

Tarih:20 Aralık 2015 Pazar
Yer: No 1847
Kapı açılış: 19:00
Bilet: 10 Lira

Not: Biletler Cafe Sessiz​, SDÜ Rock Kulüp Odası ve Kapıda satılacaktır.

Post has attachment

SDÜ ROCK TOPLULUĞU VE İPTAL EDİLEN DUMAN KONSERİ İLE İLGİLİ ULUSAL VE YEREL BASINDA YER ALAN BİRÇOK HABERİN TÜMÜ HAKKINDA BASIN BİLDİRİSİ VE TEKZİP!

SDÜ Rock Topluluğu olarak yaptığımız açıklamaların neredeyse bütün Türkiye tarafından takip edilmesi ve dikkate alınır değerde bulunması bizim için sevindirici olmuştur. Bu konuda duyarlı olan takipçilerimize sonsuz saygımızı en başta iletmek isteriz.

1-) 26 Aralık 2012 Çarşamba günü Isparta Süleyman Demirel Kongre Merkezi'nde gerçekleşmesi planlanan ve iptal edilen Duman Konseri organizasyonu, sanılanın aksine SDÜ Rock Topluluğu'na ait değil, özel bir organizasyon şirketine aittir. Bu konuda sorumlu kişi Voice Organizasyon adına MURAT NECİP TURP'tur.

2-) İlk açıklamamızdaki bilginin kaynağı üzerine; bahsi geçen ve iptal edilen Duman Konseri’nin iptal kararı, Isparta Valiliği ve Emniyeti tarafından 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C Maddesi doğrultusunda verilmiştir ve bu bilgi Murat Necip Turp’a aittir.

3-) SDÜ ROCK TOPLULUĞU'nun bu organizasyondaki misyonu, sesini binlerce insana duyurabilme gücü, kaliteli ve belli bir duruşa hakim organizasyonlar gerçekleştirmiş olması ve gerçekleştirebilme yeteneği, Isparta'da sosyo-kültürel ve marjinal her türlü etkinliğin gerçekleşebilmesine katkıda bulunma isteği doğrultusunda insanların bu konser için bilet temini konusunda sıkıntı yaşamamalarını sağlamak ve konser ile ilgili duyuruların yapılmasına yardımcı olmak olmuştur.

4-) Konserin gerçekleşeceği yer olarak hazırlanan Süleyman Demirel Kongre Merkezi ile Süleyman Demirel Üniversitesi'nin hiç bir bağı yoktur ve bu kongre merkezi Süleyman Demirel Üniversitesi sınırları içerisinde değildir.

5-) SDÜ Rock Topluluğu, Süleyman Demirel Üniversitesi'nde faaliyet gösteren bir öğrenci kulübünü temsil etmektedir. Bir müzik grubu ya da sivil toplum örgütü ya da buna benzer bir oluşum değildir. Buna istinaden ismi "SDÜ Rock Grubu Topluluğu" değil "SDÜ ROCK TOPLULUĞU"dur.

6-) 26 Aralık 2012 Çarşamba günü düzenlenmesi planlanan ve iptal edilmiş olan Duman Konseri için SDÜ Rock Topluluğu tarafından Retro Cafe'de ve Kulüp Odasında satılan biletlerin seri numaraları E476 ile E481 arasındaki, E501 ile E525 arasındaki, E626 ile E637 arasındaki, D651 ile D671 arasındaki, D676 ile D691 arasındaki ve D826 ile D850 arasındaki seri numaralı biletlerdir. Bu seri numaralı biletlerin dışındaki biletler bizim tarafımızdan satılmamıştır ve sorumluluğu bize ait değildir. Bu seri numaraları dışındaki biletlerin ücretleri Voice Organizasyon ve Murat Necip Turp tarafından Isparta Merkez’de açılacak standlardan ve diğer bilet satış noktalarından iade edilecektir.

7-) Konserin iptal edilmesini isteyen eylemciler DUMAN grubunun REZİL isimli parçasında Kuran-ı Kerim'de İhlas Suresi'nin "Lem yelid ve lem yuled" kısmının "deforme edildiği ve ayet ile oynandığı" görüşünü savunsalar bile sanılanın aksine bu parçada belirtilen ve eleştirilen durum DİNİN SUİSTİMAL EDİLMESİ ve dini suistimal ederek menfaat sağlayan insanların bulunmasından duyulan rahatsızlık ve isyanı simgelemektedir. Bu konu ile ilgili Duman grubu üyelerinden KAAN TANGÖZE ve CENGİZ BAYSAL’ın 29 Mart 2009 tarihli ZAMAN GAZETESİ'nde H. SALİH ZENGİN tarafından yapılan bir röportajda net ve gayet anlaşılır bulduğumuz açıklama aşağıda yer almaktadır.

Röportaj Sorusu: (H. Salih Zengin - Zaman)

Ama yine de 'ortada bir yanlış var' yok mu? 'Rezil' isimli parçayı dinleyince haliniz duman diye düşündüm. "Ortada bir dergah var / Devrilir başın yarar / Arkasında tezgah var / Lem yelid ve löp yutar" diyorsunuz. İhlas Sûresi'nde geçen "Lem yelid" ifadesinin ardından löp yutar demenizin amacı ne?

Kaan Tangöze (Vokal/Gitar, Duman):

Orada eleştirdiğimiz şey dinin suistimal edilmesi. Yani kendine menfaat sağlaması insanların. Ki bu, yıllardan beri Türkiye tarihinde her kesimin yaptığı bir şey. Forumlarda İhlas Sûresi'yle dalga geçiyorlar diye alakasız konulara değinmişler. Kimsenin haddine düşmez insanın dini ve inancıyla dalga geçmek. Konunun öznesi, ortada dönen bir tezgâhın olması. Burada fena olan, bunu tespit edip ortaya koymak mı, yoksa bunu yapıp çıkar sağlayanlar mı fena? İhlas Sûresi, çok da güzel bir ayet. Sade ve en güzel ayetlerden bir tanesi. Biz değerini bilmeden, farkında olmadan bir şeyler yapmıyoruz. Ama orada konunun ayetle bir alakası yok. Din adamı gönülden inanarak, iyilik ve güzellik içindeyse biz de onunla beraberiz. Ama bunu söyleyip üstüne de bundan çıkar sağlıyorsa onun karşısındayız.

Cengiz Baysal (Davul, Duman):

Teknik bir detay var orada. 'Lem Yelid'in arkasından gelen 'löp yutar' ifadesi tezgâhın fiili. Yani dörtlüğe bakarsanız, son iki dizede yıkılan dergâh, löp yutan tezgâhtır. Lem Yelid'le kesinlikle bağlantılı değildir. Şiirin yorumlanmasında hızla yapılmış yorumlar olabilir, ama Lem Yelid'i deforme etmek kimsenin haddine değil, bizim de haddimize değil.

8-) Biz, SDÜ Rock Topluluğu olarak, bu kadar açık ve anlaşılması kolay olan bir konuda Duman grubunun konserinin aynı nedenlerden 2.KEZ iptal edilmesinin, Isparta'da ve topluluğumuz bünyesinde bu grubu izlemek isteyen müzikseverlere yapılan bir haksızlık olduğunu düşünüyoruz. Sorgulamadan, olayın iç yüzünü öğrenmeye çalışmadan, bağnaz bir tutumla ve basit bir bakış açısıyla sanata ve sanatçıya yapılan bu engellemenin ne üniversite gençliğine, ne de gelişen Türkiye'nin resmi makamlarına yakıştığını düşünüyoruz.

9-) SDÜ Rock Topluluğu olarak 22 Aralık 2012 tarihinde birçok medya ve haber kuruluşunda yayınlanan "Isparta'da Duman Konseri'nin İptali" konulu haberlere istinaden, yayınladığımız bu metin aracılığı ile gerekli açıklamaları ve düzeltmeleri yaptığımızı düşünüyoruz. Başta kamuoyuna ve tüm Yerel ve Ulusal Basın Kuruluşları'na duyurulur.

SDÜ Rock Topluluğu Yönetim Ekibi – 2012

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded