Post has attachment
با توجه به اینکه شیرین کننده های مصنوعی از جمله سوکرالوز جای خود را در زندگی روزانه ی ما پیدا کرده اند و از جایگاه قابل توجهی برخوردار هستند بهتر است از خصوصیات این مواد آگاهی لازم را داشته باشیم تا با آسودگی خاطر به سراغ بهترین مواد شیرین کننده برویم.
سوکرالوز یکی از شیرین کننده های مصنوعی است که از نظر طعم و مزه شباهت قابل توجهی به شکر طبیعی دارد و اگر از وجود سوکرالوز از قبل در مواد غذایی اطلاع نداشته باشید، اصلا نخواهید فهمید که به جای شکر از سوکرالوز استفاده شده است.
سوکرالوز یک شیرین کننده بدون کالری می باشد که با جایگزینی 3 مولکول کلر به جای 3 گروه OH در فرمول ساکارز (شکر معمولی) به دست می آید. این تغییر فرمولاسیون باعث عدم جذب این فرآورده در دستگاه گوارش می شود به نحویکه 99% آن از راه دستگاه گوارش دفع می گردد. سوکرالوز دارای خواص زیادی است که به چند مورد آن در زیر اشاره خواهیم کرد:
1- فاقد کالری است.
2- باعث بالا رفتن قند خون نمی شود.
3- مناسب برای افراد دیابتی و دارای رژیم غذایی کم کالری است.
4- هیچ گونه عوارض جانبی ندارد و به راحتی توسط کلیه ها دفع می گردد.
5- در بدن به عنوان کربوهیدرات شناخته نمی شود و هیچ گونه تغییری در میزان قند خون و یا انسولین ترشحی از پانکراس ایجاد نمی کند.
6- ترکیبی ایده آل برای افرادی که در صدد جلوگیری از ابتلا به دیابت می باشند.
7- باعث پوسیدگی دندان نمی شود.
8- شیرین کننده ایی که مستقیما از شکر تهیه می شود و 600 بار شیرین تر از آن است.
9- سوکرالوز در سال 1998 مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار گرفته است و در حال حاضر تنها ترکیب جایگزین شکر می باشد که فاقد هر گونه عوارض جانبی است.
10- این فرمول شیرین کننده ( سوکرالوز ) فاقد ساخارین، آسه سولفام، آسپارتام و عوارض جانبی مرتبط با مصرف این ترکیبات است.

سوکرالوز یکی از محصولات تولیدی شرکت نوش البرز است و این شرکت آماده همکاری با تمام سازمان های مرتبط است.
Wait while more posts are being loaded