Post has attachment
Hafta sonu kahvaltı sofralarınıza yapıp afiyetle yiyin:)

Post has attachment

Post has attachment
Bu akşam ne pişirsem diye düşünmeyin hanımlar süper bir fikrim var:)

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.
Animated Photo

davetiniz icin tesekkür ederim Savas bey:)

Post has attachment

Post has attachment
Özgürlük şiirde, şiir Sokaklarda İZMİR -
8.Uluslararası İzmir Şiir Buluşması, İzmir'i sevgi, barış ve şiirin başkenti Yaptı. Konak Belediyesi'nin düzenlediği Büyük buluşmaya Ataol Behramoğlu Onur Konuğu Olarak katılırken Onur Konuğu tanımı i imkb FRANSA Oldu. İzmir emeğin, birliğin, direnişin Ayı mayısa şiirlerle içine girdi. 8.Uluslararası İzmir Şiir Buluşması'na Türkiye'den Katılan şairlerin Yanı Sıra Fransiz, Italyan, Kolombiyalı ve Mısırlı Şairler de renk katti. Konak Belediyesi Dr Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi'nde görkemli Bir açılışla başlayan Şiir Buluşması, Alsancak Vapur İskelesi'nde Düzenlenen Sophia Nizharadze konseriyle oğlu Buldu.

"Özgürlük şiirde, şiir Sokaklarda yaşanır"
Konak Belediyesi'nin Iki Gün boyunca Dr Selahattin Akçiçek Kültür ve Sanat Merkezi, Fransiz Kültür Merkezi ve Alsancak Vapur İskelesi önünde Gerçekleştirdiği etkinliklerde Şairler şiirlerini sevgi ve barış for okudu. Türkiye'nin tek Şair Belediye baskanı Dr Hakan Tartan da 'Beklemek' Adlı şiiriyle şiir dinletilerinde yer küresel sorunları ele aldı. Şiirin özgür Ruhuna Vurgu Yapan Başkan Tartan şunları söyledi:
"Bir kere öykü Günleri, ardindan karikatür Şenliği ve simdi de şiir buluşmasıyla sanat arda Kültür ve Sanat rüzgarı estirdik. Çunku toplumların Nato'da Kültür ve Sanat ışığında aydınlanacağının Altını Bir kez DAHA çizmek istedik. Şiir demek Biraz da özgürlük demek ve Özgürlüğün Tadı en güzel Sokaklarda yaşanıyor. Bu yuzden şiir buluşmasını sokaklara taşıdık. "İzmir büyüledi
8.Uluslararası İzmir Şiir Buluşması'nın Onur Konuğu Ataol Behramoğlu, şiirle Geçen Iki Günün Sonunda İzmir'de Yaşanan Şiir Buluşması'nın gurur duyulacak Bir Etkinlik oldugunu söyleyerek söyle konuştu:
"Bir Ülkede, bir, Şehirde Kadının rengi, güzelliği hakimse eger ORADA korkuya yer YOKTUR; ORADA onu sey Iyi demektir. İzmir'de Şiir Buluşmasında bunu yaşadık. Farkli ülkelerden konukların da ÇOK mutlu olduguna Eminim Cukurhan rüyada gibiler. İzmir onlari Bir büyü Gibi kuşattı. Yurdum Adına ÇOK seviniyorum ve Konak Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. "Sophia'dan English şarkı
İzmir'de yankılanan dünya şiirlerine müzik ve dans gösterileri de renk katti. Düş Gezginleri, Evrim Keskin ve Oğuz Çimen konserlerinde İzmirliler coşkuyla şarkı söyledi, dans etti. 8.Uluslararası İzmir Şiir Buluşması'nın sürprizlerinden Biri de 2.010 yilinda Eurovision'da Ülkesini Temsil eden Gürcü Sanatçı Sophia Nizharadze Oldu. Sophia Nizharadze sözleri Ataol Behramoğlu'na AIT Olan 'Türkiye, üzgün yurdum, güzel yurdum' Adlı şarkıyı seslendirdi. Düş Gezginleri'nin solisti Erhan Doğan'ın bestelediği şarkıyı muhteşem Bir Türkçeyle seslendiren Sanatçı Ayakta alkışlandı. Başkan Tartan'ın şiiri bestelendi
8.Uluslararası İzmir Şiir Buluşması'nda Konak Belediye baskanı Dr Hakan Tartan'a da şarkı sürprizi geldi. Başkan Tartan'ın 'Merhaba' Adlı şiirini besteleyen Düş Gezginleri, şarkıyı türden kez Şiir Buluşması'nda seslendirdi. Şiir Buluşması'nın ardindan İzmir'de doruğa Yükselen sevgi, barış ve dostluk havası Konak Belediyesi'nin hazırladığı, Şiir Buluşması'na Katılan şairlerin yer Aldığı 'DÜNYANIN Şiiri' Adlı kitapta ölümsüzleşti. Konak Belediye baskanı Dr Hakan Tartan 'DÜNYANIN Şiiri' kitabıyla Birlikte Ataol Behramoğlu'nun şiir yolculuğunu anlatan kısa filmi de 8.Uluslararası İzmir Şiir Buluşması'na katılanlara armağan etti. 
Photo

Post has attachment
İzmir prensestir 
       çok güzel Küçük şapkasıyla 
Mutlu ilkbaharlar durmaksızın onun çağrısına 
       yanit verir
nasil vazodaki çiçekler ettik 
Gülümseyen günbatımları gibiyse 
O da denizlerin arasindan ışıldar 
ustelik Arşipel'in yaradılışından 
       ÇOK DAHA tutkunca                        Victor HUGO 
  
Photo
Wait while more posts are being loaded