Post has attachment

Post has attachment
... Yanlış anlamayın merhamet veya yardımcı olma isteği filan değildi beni buna yönelten sadece teşekkürdü içten bir teşekkür.

Post has attachment
19-20-27 Kasım 2016 tarihlerinde erişkin psikopatolojisini her yönden tanıma ve tanılamaya yönelik kapsamlı test eğitimi! Bilgi için 0 533 815 81 44 veya sozutek@yahoo.com #psikolojiktestler #testeğitimleri #psikolojieğitimleri #psikoloji #psikolog #mmpı #psikologlar
Photo

Post has attachment
İZMİR'DE KOGNİTİF VE DAVRANIŞ TERAPİLERİ KURSU
Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Sungur tarafından 2 Ekim 2016 Pazar günü Avrupa Davranış ve Kognitif Terapileri Birliği (European Association for Behaviour and Cognitive Therapies - EABCT)’nin eğitim standartlarına göre düzenlenen "Kognitif ve Davranış Terapileri (KDT)" kursunun ilk modülü başlatılacaktır. Her teorik eğitim günü sonunda ve her bir klinik tablo ele alınırken, konu ile ilgili olarak bir uygulama videosu gösterilmesi ve/veya “rol oynama” tekniği ile yapılan bir eğitim verilmektedir. Ülkemizde halen EABCT standartlarına göre eğitim veren, EABCT tarafından akredite edilmiş ilk kurum Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği (KDTD)dir. Eğitimin daha sonra devam edecek ikinci bölümünü de başarıyla tamamlayanlara EABCT tarafından “KDT terapisti” olarak kabul edildiklerine dair bir sertifika verilecektir. EABCT eğitim standartları açısından "terapist olmak" ve "terapist kalmak" için kısa sureli kurslar yeterli olmamaktadır. Bu nedenle eğitim programının İlk modül ayda bir gün olmak üzere toplam 10 tam gün olarak planlanmıştır. 2 Ekim 2016 tarihinde başlayıp ayda bir gün olarak devam edecek bu eğitimlere katılımcı sayısı sınırlı tutulacaktır. İlgilenen ruh sağlığı profesyonellerin tolga.naran@gmail.com adresine mail atmalarını ya da 05453503835 no’lu telefonu arayarak göndereceğimiz müracaat formunu doldurmalarını rica ediyoruz.
Eğitimin Adı: Kognitif ve Davranış Terapilerinin Temel İlkeleri, Depresyon ve Anksiyete Bozukluklarının (fobiler, OKB, panik bozukluk, TSSB ve yaygın anksiyete bozukluğu) Anlaşılması ve Tedavisinde Kognitif ve Davranışçı Terapi Eğitimi Eğitimci: Prof. Dr. Mehmet Sungur Eğitimin Amacı: Kognitif davranışçı terapiler konusunda eğitim almak isteyen ruh sağlığı profesyonellerinin günlük uygulamalarındaki gereksinmeleri karşılayacak, uygulamalı ve denetimli bütüncül bir program sunmaktır. Süre: 10 tam gün Tarihi ve Saati: İlk eğitim 2 Ekim 2016 Pazar günü saat 9:30’ da başlayacaktır (Eğitimin diğer günleri ve saatleri katılımcılar ile birlikte kararlaştırılacaktır).
Kontenjan: Sınırlıdır.
Tel: 05453503835
Kayıt için: tolga.naran@gmail.com adresine müracaat edip gönderilen formun doldurulmasını takiben kursa katılacakların seçim işlemi tamamlanacak ve adaylara bildirilecektir. Daha ayrıntılı bilgiye 05453503835 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
8/18/16
8 Photos - View album

Post has attachment
İzmir'de Çocuk Testleri Eğitimi 5-6 Kasım'da...
İZMİR
ÇOCUK TESTLERİ UYG. EĞİTİMİ (13 TEST)
ÜNİVERSİTE ONAYLI SERTİFİKALI
ADEP PSİKOLOJİ İle
Eğitime
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Psikolog, Okul Öncesi Eğitimi, Özel Eğitim, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ve Tıp Fakültesi Mezunları, Psikiyatri Hemşireleri. Sosyoloji ve Sosyal Hizmet Uzmanları, öğretmenler ve bu alanda ki 3. ve 4. sınıf öğrencileri Katilabilir
Eğitim Programının İçeriği
ANKARA GELİŞİM TARAMA ENVANTERİ: 0-6 yaş arası erken gelişim döneminde çocukların genel gelişimlerini değerlendirmek için Türkiye ‘de oluşturulmuş bir testtir. Test genel gelişimi, dil-bilişsel, ince motor, kaba motor ve sosyal beceri-özbakım alt testleriyle yordar.
PEABODY RESİM KELİME EŞLEŞTİRME TESTİ:2-12 yaş arası çocukların alıcı dil yaşını ölçmek için kullanılır.
FRANKFURTER DİKKAT TESTİ: 60-72 ay arası çocukların dikkatini 90 saniyede değerlendirmek üzere planlanmış bir performans testidir.
GOOD-ENOUGH HARRİS BİR ADAM ÇİZ TESTİ : Zekayı objektif biçimde, emasyonel göstergelerle de projektif biçimde çocuğu bir bütün olarak değerlendiren bir kağıt kalem testidir.
AİLE ÇİZİMİ TESTİ: Çocukların aileleriyle etkileşimlerinin değerlendirildiği projektif bir testtir. Çocuktan bir aile çizmesi istenir.
METROPOLİTAN OKUL ÖNCESİ OLGUNLUK TESTİ: Okul öncesi olgunluk düzeyini, 5 yaş 6 ay ile 6 yaş arasında test etmeyi sağlar.
GESSEL TESTİ: 2-6 yaş arası çocukların görsel algı ve görsel belleklerinin değerlendirildiği bir gelişim testidir.
FROSTİG GELİŞİMSEL-GÖRSEL ALGI TESTİ: Görsel algı, görsel uyaranları, tanıma ,ayırtetme ve daha önceki deneyimlerle ilişkili olarak yeteneğine denir. 3-8 yaş arasındaki çocuklara uygulanır. Bireysel ve grup olarak uygulanabilir.
PORTEUS LABİRENTLERİ TESTİ : Zeka testi olarak kullanılır. Bireyin genel yeteneği hakkında bilgi verir. 7-14 yaş arasındaki bireylere uygulanır. Erişkinler içinde uygulaması mevcuttur.
KENT e.g.y. TESTİ: Bir zeka testidir. 6-14 yaş arasındaki bireylere uygulanabilir. Bireysel olarak uygulanır. Bilgiye ve dile dayanan bir testtir.
BENDER-GESTALT TESTİ : Bu test, 5-11 yaş arasındaki bireylere uygulanan bireysel zeka testi olarak kullanılır. Zekanın görsel devinimsel motor algılamasında gerilik , regresyon, fonksiyon kaybı, ve organik beyin hasarlarını saptamak amacıyla kullanılmaktadır.
LOUİSA DUSS PSİKANALİTİK HİKAYELER TESTİ : 4-12 yaş arasındaki çocukların iç dünyalarını ve olası çatışmalarını anlamak için psikanalitik teori temelli hazırlanmış bir projektif testtir. 10 tane tamamlanmış öyküden oluşan test bireysel olarak uygulanır. Testte zaman sınırlaması yoktur.
BEİER CÜMLE TAMAMLAMA TESTİ: Testin A formu 8-16 yaş arası için , B formu da 16 yaş üstü için kullanılmaktadır. A formunda 56; B formunda da 67 eksik cümle vardır. Form öğrenciye verilerek, açıklamayı okuyarak, eksik cümleleri tamamlaması istenir. Bu modülde, çocuk testleri eğitimi olduğu için yalnızca A formu anlatılacaktır.
Sertifikasyon
Eğitim sonunda katılımcılara ADEP – AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİM VE PSİKOLOJİK DESTEK DERNEĞİ onaylı Katılım Sertifikası verilecektir. Eğitim sonunda 1 Ay İçinde en az 1 test uygulaması yaptıktan sonra raporlaştırıp, ADEP'e sunan kişilere KAMU ÜNİVERSİTESİ ONAYLI UYGULAYICI Sertifikası verilecektir)
Eğitim Merkezi: Katılımcı sayısına göre belirlenecektir
EĞİTİM ÜCRETİ
Çalışan 650 TL
Öğrenci ve 5 Kişi ve Üstü Gruplara 600 TL dir
KESİN KAYIT: EĞİTİME KESİN KAYIT OLABİLMEK İÇİN İLGİLİ TELEFON NUMARASINDAN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ VE ÖDEME YAPABİLİRSİNİZ ÖDEME YAPILDIKTAN SONRA TELEFONLA BİLGİ VERMENİZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR
Photo

Post has attachment
Doç Dr Cebrail Kısa ile Cinsel Terapi Teori ve Uygulama 1. Modül Eğitimi 17-18 Eylül 2016'da İzmir Scİnn Boutique Hotel'de...
Kayıt ve bilgi için 05453503835 ve/veya tolga.naran@gmail.com arayınız.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
8/18/16
7 Photos - View album

Post has attachment
Merhaba,
 
Az önce "Talim ve Terbiyeyi Esas Alan Maarif Sistemi İstiyoruz!" başlıklı kampanyaya imza verdim. Acaba sen de adını ekleyerek bize yardımcı olur musun?
 
Amacımız 200 imzaya ulaşmak, ancak bunu başarmak için daha çok desteğe ihtiyacımız var. Kampanya metnini şu bağlantı üzerinden okuyup imza verebilirsin:
 
https://www.change.org/p/talim-ve-terbiyeyi-esas-alan-maarif-sistemi-istiyoruz?recruiter=66140709&utm_source=share_petition&utm_medium=email&utm_campaign=share_email_responsive  
Teşekkürler
Ali Sedat

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded