Post has attachment
Garland Kuru İncir

Nazilli denilince akla ilk gelen şüphesiz İncir’dir. Türkiye’nin en lezzetli inciri Nazilli’nin dağlarında yetişmektedir.
Nazilli deki incirler Nazilli’nin dağlarında sulama yapılmadan yetiştiğinden en lezzetli olma ünvanı’na sahiptirler. Her incir tanesinden akan incir balı incirin lezzetinin dışa vurumudur. Sulama yapılmadan elde edildiğinden incirde herhangi bir ekşilik ve incir üzerinde herhangi bir karartı bulunmamaktadır. İncirlerimiz genellikle yurtdışına 1. kalite olarak ihraç edilmekte olup dünyaca nam salmıştır.

Piyasada oldukça fazla Nazilli İnciri adı altında satılan İncir bulunmaktadır. Fakat Nazilli incirini diğerlerinden ayırmak çok kolaydır. Boyut olarak büyüktür ve incir kabuğunun %95 i beyaz tenlidir.

Henüz Nazilli inciri ile tanışmadıysanız bu sizin için bir fırsat ve vazgeçemeyeceğiniz bir alışkanlık haline gelecektir.

Bilindiği üzere Nazilli Uzun Yaşam Diyarı olarak dünyaca araştırmalara konu olmuş bir ilçemizdir ve Nazilli denilince akla İncir, Zeytin(Zeytinyağı) ikilisi göze çarpmaktadır. Zeytinyağı mideyi düzenler, İncir ise bağırsakları temizler. Birçok hemoroid hastası hayatına incir ile rahat ve huzurlu şekilde devam etmektedir. Bunun gibi bir çok sağlık bakımından faydaları bulunduğundan uzun yaşam sırlarından bir tanesi de incir olarak göze çarpmaktadır.
Photo
Wait while more posts are being loaded