Post has attachment
دستگاه تصفیه آب خانگی

از سنین خردسالی به ما در مراحل مختلف آموزش داده شده که پیشگیری بهتر از درمان است . این در حالیه که بسیاری از ما به این موضوع اهمیت نمیدهیم و برای مثال در استفاده از سوسیس ، کالباس و ... ملاحظه ای نداریم و بعضی از ما لذت خوردن این مواد غذایی را حتی به سلامتی هم نمیدهیم. اما بعضی از موارد است که پیشگیری از درمان ، حالتی است که هم شما قرار است لذت بیشتری ببرید و هم از بسیاری بیماری های گوارشی ، کلیوی و ... پیشگیری کنید . استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی هم همینطور است . با استفاده از آن و با هزینه ی بسیار ناچیز میتوانید اوج لذت نوشیدن را حس کنید . آبی سالم و گوارا و بدون هیچ بو و طعمی .

بعضی افراد ممکن است خیلی راحت از این موضوع عبور و از این نعمت خودشون رو محروم کنند اما بهتراست بدانند ، حداقل کاری که میتوان برای حفظ سلامتی خانواده انجام داد ، استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است .

چرا بعضی افراد از خرید #تصفیه_آب خانگی پرهیز میکنند ؟

به این سوالات دقت کنید :

 از کجا معلوم این دستگاه های تصفیه آب خانگی بتونه آب رو واقعا تصفیه کنه ؟
نمیشه به فروشنده های اینترنتی تصفیه آب اعتماد کرد . ممکنه وجه رو پرداخت کنی و دستگاه تقلبی بهت بدن
میگن تصفیه آب خانگی نخرید چون همه املاح آب رو میگیره . بدن به این املاح نیاز داره
یکی میگه این تصفیه آب های خانگی هر چی نیترات رو از آب تصفیه میکنه یکدفعه فیلترش پر میشه و همه ی اونها رو که نخوردی به یکباره وارد آب میکنه . پس نداشته باشیم بهتره!
اصلا کی گفته که آب شهر املاح داره ؟ آب شهر ما رو قبلا صادر میکردن به کشور های خارج . هیچ نیازی به تصفیه آب نداره
توان پرداخت هزینه ی دستگاه تصفیه آب رو ندارم

خوب اگر سوال ها رو خواندید حتما پاسخ های آنها را هم بخوانید و قضاوت کنید :

جواب این سوال بسیار ساده است . اول اینکه با خشکسالی بوجود آمده افت کیفیت آب را شاهدیم و اگر ذائقه ی متوسطی هم داشته باشیم میتوانیم تفاوت بو و طعم نامطبوع آب را در مقایسه با آب سالم و بدون بو و طعم تصفیه آب خانگی را تشخیص دهیم . و دوم اینکه میتوان آب را آنالیز کرد . با دستگاه های الکترولیز میتوان تفاوت آب تصفیه شده با روش اسمز معکوس و آب تصفیه نشده را کاملا مشاهده نمود . سوم اینکه اگر دو موردی که گفته شد شما را قانع نکرد میتوان با هزینه ای در حدود 100 هزار تومان ، آب قبل از دستگاه تصفیه آب و بعد از دستگاه تصفیه آب را به آزمایشگاه هایی که آنالیز آب انجام میدهند بدهید و با دیدن جواب آزمایش قانع شوید .

با توجه به تقلب هایی که در سیستم های تصفیه آب خانگی انجام میشه ، امکان اینکه فرضا یک دستگاه تصفیه آب شش مرحله ای قلابی جای یک دستگاه تصفیه آب شش مرحله ای ROداده بشه زیاد هست اما پیشنهاد میشود خریدتان را با تضمین و معتبر خرید کنید و همچنین پیشنهاد میشود که حتما از نصاب دستگاه تصفیه آب بخواهید بعد از نصب دستگاه ، میزان سختی آب را قبل از تصفیه و بعد از آن با دستگاه TDSمتر چک کند و به شما نشان بدهد که در حالت صحیح ، حتما بین میزان سختی آب در دوحالت گفته شده باید تفاوت زیادی باشد. لازم به ذکر است پرداخت وجه پس از اطمینان از عملکرد دستگاه انجام شود.
 این موضوع کاملا درسته که دستگاه تصفیه آب به صورت غیر هوشمند املاح آب را اعم از مفید و مضر تا بیش از 90 درصد تصفیه میکند اما در بخشی از دستگاه های تصفیه آب شش مرحله ای فیلتر مینرال وجود داشته که باعث افزودن املاح مفید آب میگردد . در این صورت نه تنها املاح مضر حذف میشوند بلکه املاح معدنی و مفید آب هم اضافه میشوند . قابل ذکر است که برای تشدید این املاح مفید در آب میتوان از فیلتر قلیایی به عنوان فیلتر هفتم استفاده کرد تا آب تصفیه شده کاملا غنی از مواد معدنی و با PHمناسب گردد.
این موضوع هم از مواردیه که متاسفانه توسط برخی افرادی که هیچ تخصصی در این موضوع نداشته و حتی زحمت تحقیق درباره ی نحوه عملکرد تصفیه آب را به خودشون ندادن شایع شده است و این درحالیه که اگر کسی به اندازه ی یک خط درباره ی این دستگاه تحقیق کند این موضوع برایش مضحک دیده میشود . به طور مختصر در پاسخ به این سوال باید گفت : قسمتی که نیترات و املاح مضر دیگر حذف میشود فیلتر ممبران نام دارد . نحوه عملکرد ممبران به این صورت است که آب تصفیه نشده با فشار بالا وارد آن میگردد ؛ داخل آن تشکیل شده است از غشاهایی با روزنه های به قطر 0.0001 میکرون که قطرات و املاح آب اگر از این روزنه ها عبور کنند به ادامه مسیر تصفیه هدایت میشود و در غیر این صورت به خروجی فاضلاب هدایت شده و از دستگاه خارج میشود . به عبارت دیگر فیلتر ممبران یک فیلتر جذبی نیست که املاح را به خود جذب کند بلکه فیلتر جدا کننده ی آب خالص از ناخالص میباشد.
در زمان گذشته مشکلات کم آبی وجود نداشت و نتیجتا حجم آب سدها زیاد و سفره های زیر زمینی پر آب بودند اما متاسفانه به دلیل پیش آمدن کم آبی در کشور حجم آب پایین آمده و در نتیجه از میزان کیفیت آن کاسته شده است . استفاده از چاه های زیرزمینی برای تامین آب مصرفی نیز یکی از عوامل افت کیفیت آب شده است . در تصفیه خانه های شهری آب مطابق با گذشته تصفیه میگردد اما نه تنها در کشور ما بلکه در هیچ جای جهان تمام املاح در تصفیه خانه های شهری حذف نمیشود و نیاز به تصفیه آب مجدد هنگام مصرف میباشد.
هزینه ی دستگاه تصفیه آب خانگی در مقابل سایر اقلام لوازم خانگی بسیار ناچیز است . بسیاری افراد برای خرید یک قلم از لوازم خانگی برای مثال دستگاه مایکروفر که نه تنها برای سلامتی خانواده مفید نیست بلکه طبق تمام تحقیقات جهانی بسیار مضر است حاضرند چندین برابر قیمت یک دستگاه تصفیه آب خانگی هزنیه کنند اما برای سلامت آبی که مینوشند و بیشترین مصرف خانواده است حاضر به هزینه کردن نیستند ! اما ما برای کسانی که توان پرداخت یکجای خرید یک تصفیه آب خانگی را ندارند نیز تمهیداتی اندیشیده ایم تا به صورت اقساط بتوانند یک دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری کنند .

Post has attachment
گارانتی چیست؟
گارانتي يعني ضمانت چيزي كه فروشنده براساس آن به شما قول مي دهد در مدتي مشخص براي كالايي كه به شما فروخته خدماتي ارايه كند، اين خدمات مي تواند تعمير، تعويض قطعات يا حتي تعويض كالا باشد.
هنگام خرید کالا مخصوصا دستگاه های #تصفیه_آب خانگی , قصد خریدار ; تنها خرید یک تصفیه آب و یا تصفیه هوا  با کیفیت بالا ,قیمت مناسب و گارانتی معتبر و قصد فروشنده تنها فروش است!! و اگر هم خریدار از گارانتی سوال کند , فروشنده در پاسخ خواهد گفت که گارانتی هم دارد! حال چند سوال به وجود می آید:
 این گارانتی مربوط به چه شرکتی است؟!
اصلا  این دستگاه کارت گارانتی دارد و یا روی فاکتور فروش گارانتی داده میشود؟!
اگر دستگاه عیبی داشته باشد که اصلا کار نکند و یا کیفیت گفته شده هنگام فروش را نداشته باشد آیا این نوع گارانتی این مشکل را حل خواهد کرد؟ و چندین سوال دیگر...
حال تصور كنيد وسيله اي را كه با كلي پس انداز و سختي خريداري كرده ايد و فروشنده حين قالب كردن آن به شما قول داده است كه خراب نمي شود و اگر هم بلايي به سرش آمد حتما درستش مي كند، خراب شده است و فروشنده هم زير بار خرابي آن نمي روند و همه تقصير را گردن شما مي اندازند كه خرابي با شماست و مشمول گارانتي نمي شود.
با این توضیحات معلوم شد که پس از انتخاب کالای خوب , گارانتی دستگاه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
 
گارانتی ایلیا با بیش از 8 سال سابقه فروش و خدمات پس از فروش , چندین هزار اشتراک گارانتی و با ده ها نفر افراد فنی و کارآزموده توانسته است رضایت تمامی مشتریان خود را جلب کرده و نامی خوش از خود به جا بگذارد.
                                             
گارانتی ایلیا شامل تعمير، تعويض قطعات يا حتي در صورت لزوم تعويض كالا میباشد.
 
نحوه خرید دستگاه تصفیه آب خانگی با گارانتی ایلیا:
 
طی تماس تلفنی با بخش فروش , محصول خود را سفارش میدهید (در صورتی که در انتخاب نوع محصول شک دارید از اپراتور مشاوره بگیرید). پس از ثبت سفارش , همکاران فنی با شما جهت زمان نصب و راه اندازی دستگاه تماس خواهند گرفت ؛ سپس در زمان هماهنگ شده دستگاه به محل مورد نظر شما ارسال و نصب میگردد.
                                                                                                                               
پرداخت وجه , پس از نصب کامل دستگاه به همراه کارت گارانتی ایلیا و رضایت مشتری , انجام میگیرد.
 
مزیت خرید از ایلیا


حتما برای شما هم پیش آمده است که یک محصولی را خرید کنید و پس از خرید احساس کنید که به نتیجه مطلوبتون از خرید دست نیافتید حالا شما هستید و یک محصولی که نتوانسته نظرتان را جلب کند ؛ در اینصورت یا با این محصول کنار آمده و از آن استفاده میکنید و یا قید هزینه پرداختی خود را زده (اصطلاحا پول خود را توی جوب ریخته میدانید) و محصول را کنار میزنید.!
ما در راستای رضایت مندی و اطمینان خاطر خریدار , این را فراهم ساخته ایم تا دستگاه تصفیه آب به میزان کافی و استاندارد آب را تصفیه نکرد , خریدار وجهی پرداخت نکند و در حقیقت پرداخت وجه دستگاه توسط مشتری, فقط با تحویل دستگاه تصفیه با تست آب قبل از تصفیه و بعد از تصفیه و میزان TDS آب صورت میگیرد.
حال با خیالی آسوده میتوانید تماس گرفته و محصول خود را سفارش دهید...
                        
سیاست فروش ما بر پایه رضایت مشتریان است ؛ و اکنون مشتریان ما , خود تبلیغ کننده ایلیا میباشند.
 
کلیه ی دستگاه های تصفیه آب و تصفیه هوای ایلیا با یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش میباشند
 
دستگاه های تصفیه آب و تصفیه هوای ایلیا

Post has attachment
در سالهای اخیر و بالارفتن سطح آگاهی مردم ، استقبال از دستگاه های #تصفیه_آب_خانگی رشدی چشمگیر داشته است. این استقبال باعث شده تا برخی از سودجویان با سوء استفاده از موقعیت فراهم آمده و بی اطلاعی برخی از مشتریان ، دستگاه های تصفیه آب غیر استاندارد و گاه غیر بهداشتی را با تکیه بر قیمت ارزان آن به متقضیان عرضه کنند. تحقیقات در بازار نشان می دهد این فروشندگان سودجو و متقلب با شگردها و شیوه های مختلف سعی در گمراه کردن مشتریان دارند. در این راهنما سعی کرده ایم برخی از این شگردها را معرفی کنیم.
دستگاه های تصفیه آب پنج مرحله ای یا شش مرجله ای بی مصرف!
شاید شما هم نام "دستگاه تصفیه آب 5 یا 6 مرحله ای" را شنیده باشید. سیستم هایی که تکنولوژی اسمز معکوس در آنها به کار رفته است ، به طور استاندارد دارای 5 الی 8 مرحله فیلتر هستند که معروف ترین آنها تصفیه آب شش مرحله ای است . این باعث شده است که به نام "شش مرحله ای" در بین مردم معروف شوند. دیده شده است که برخی از تولید کنندگان سودجو با استفاده از شهرت این عبارت در بین مردم ، در یک اقدام شیادانه ، تعداد 6 عدد فیلتر ساده الیافی و کربنی را به یکدیگر متصل کرده و به عنوان سیستم آب تصفیه کن "شش مرحله ای" با قیمتی بسیار ارزان به مشتریان عرضه کرده اند!
این آب تصفیه کن های ابداعی! از آنجا که فاقد فیلتر اسمز معکوس (RO) هستند، در نتیجه قادر به حذف سموم و ترکیبات محلول در آب نمی باشند. سختی و سنگینی آب را از بین نمی برند و قادر به حذف رسوب آب نیستند. نیترات ، فلزات سنگین و دیگر ترکیبات حل شده در آب را نیز نمی توانند حذف کنند. بنابراین هیچ گاه با شنیدن عبارت "شش مرحله ای" یک نفس راحت نکشید! از فروشنده بخواهید دقیقا توضیح بدهد که هر مرحله چه عملکردی دارد؟
چگونه متوجه شویم که این دستگاه های شش مرحله ای قلابی بوده و یا با سیستم اسمز معکوس کار میکند؟
اولین نکته در تصفیه آب های تقلبی اختلاف قیمت این دستگاه ها با حداقل قیمت های دستگاه های تصفیه آب با روش اسمز معکوس میباشد و همچنین این دستگاه ها, فیلتر ممبران ,شیر برقی,پمپ,منبع ذخیره آب و بسیاری دیگر از قطعات لازم برای سیستم RO را ندارند. (البته جالب اینجاست که این قطعات و ملزومات سیستم تصفیه , اضافی و گاهی مضر!! خوانده میشود)
تماس از طرف سازمان آب و یا سازمان بهداشت جهانی!
این هم یکی دیگر از ترفندهای عجیب است. گزارشهای بسیاری حاکی از این است که کلاهبرداران طی تماس تلفنی با منازل ، ادعا می کنند که از طرف سازمان آب و یا حتی سازمان بهداشت جهانی! تماس می گیرند و با هماهنگی این سازمان ها ماموریت دارند که برای منازل آن منطقه دستگاه تصفیه آب نصب کنند تا مشکلات بهداشتی ناشی از آلودگی آب در منطقه ریشه کن شود. این افراد جهت جلب توجه مشتریان ، عنوان می کنند که سازمان آب نصف هزینه دستگاه را به عهده گرفته است و مشتری فقط می بایست نصف هزینه را پرداخت کند!
واقعیت این است که هیچ تخفیفی درکار نیست. دستگاه های بی کیفیت و غیر استاندارد چینی ، قیمتی بسیار کمتر از آنچه که اعلام می شود دارند و در عوض از کیفیت بسیار نازلی برخوردار هستند. علاوه براین سازمان آب و فاضلاب نیز بارها و بارها طی اطلاعیه های گوناگون در روزنامه ها و تلویزیون هرگونه ارتباط با این گونه شرکت ها را تکذیب کرده است.
بنابراین توصیه می شود هرگز به این تماس های تلفنی اعتماد نکنید. می توانید با یک تماس ساده با سازمان آب شهر و منطقه خود درباره صحت و سقم اینگونه ادعاها تحقیق کنید.
دستگاه های تصفیه آب و تصفیه هوای ایلیا

Post has attachment
آلودگی آب شرب و اهمیت #تصفیه
همان‌طور که می‌دانید آب بیش از سه‌چهارم سطح کره زمین را پوشانده است. ۲/۹۷ درصد از آب‌های موجود در این سیاره در اقیانوس‌ها و دریاها انباشته شده‌اند، لیکن تنها حدود ۸/۲ درصد از آب‌های موجود قابل شرب می‌باشد. قدار قابل توجهی از کل آب‌های سطح کره زمین به‌صورت مناطق قطبی، یخچال‌های طبیعی، رطوبت هوا و خاک می‌باشد که عملاً غیرقابل دسترسی است و تنها ۶۲/۰ درصد از آن در رودخانه‌ها جاری بوده و یا به‌صورت دریاچه‌های آب شیرین و منابع زیرزمینی قرار گرفته‌اند و انسان‌ها آب آشامیدنی خود را از این منابع تأمین می‌نمایند.
 امروزه این منابع محدود آب شیرینقابل دسترس در معرض انواع آلودگی‌های میکروبی و شیمیائی قرار گرفته‌، و آلاینده‌های فراوانی از طریق فاضلاب‌های صنعتی و کودهای شیمیائی منابع حیاتی انسان‌ها را به‌طور جدی تهدید می‌نماید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در باره ی آلودگی آب شرب و اهمیت تصفیه کلیک کنید
املاح موجود در آب
 آبی که ما می نوشیم حاوی املاح و مواد گوناگونی می باشد که پاره ای از آنها مضر و پاره ای دیگر نه تنها مضر نیستند بلکه برای سوخت وساز بدن بسیار مفید می باشند . مواد موجود در آب را می توان به شاخه های بیولوژیکی که عبارتند از انواع میکروبها و ویروسهاوانگلها و آمیب ها و ... ،و شیمیائی که عبارتست از عناصر ومواد شیمیائی نظیر بی کربنات وانواع کاتیونها آنیونها کربناتها سولفاتها فسفاتها و ... که وجود برخی از آنها در آب مایه سلامت و برخی دیگر عامل نقاهت و مرض می باشد .
آب یکی از مهمترین و پر قدرت ترین حلالهای شیمیایی می باشد لذا آب جاری با توجه به ترکیبات شیمیایی بسترخود مقداری از عناصر را در خود حل می کند در زیر به بررسی اجمالی آنها می پردازیم.
ترکیبات موجود درآب عبارتنداز : نیترات ونیتریت ، آهن و منگنز، جامدات معلق،سولفات ، فسفات ،کلراید، فلوراید ،کلسیم و سدیم وعناصرناچیز
برای کسب اطلاعات بیشتر در باره ی املاح موجود در آب کلیک کنید
اهمیت بهداشت آب سالم
بهداشت آب موضوعی بسیار مهم در بهداشت عمومی و مدیریت سلامت میباشد..
آب یك مایع زیست شناختی است كه واكنش‌های فیزیكی وشیمیایی سوخت و ساز در پیكره موجودات زنده را مقدور و تسهیل مینماید ومحیطی است برای نقل و انتقال مواد در بدن موجودات زنده و دفع مواد زائد حاصل از فعالیت‌های زیست شناختی موجود زنده را موجب میشود
اگر چه آب خالص در طبیعت یافت نمیشود.
آب در چرخه گردش خود قادر است املاح و گازهای موجود در طبیعت را به صورت محلول در آورده و بسیای از آلودگیها را همراه خود به حركت در آورد. آب باران قبل از رسیدن به زمین ناخالصیهای موجود در هوا نظیر ذرات، گازها، مواد رادیواكتیو و میكروب‌ها را به سطح زمین آورده و در حین حركت در مین نیز آلاینده ها را با خود حمل می كند.

بسیای از مشكلات بهداشتی كشورهای در حال پیشرفت، عدم برخوردای از آب آشامیدنی سالم است. از آنجایی كه محور توسعه پایدار، انسان سالم است و سلامت انسان در گرو بهره مندی از آب آشامیدنی مطلوب میباشد بدون تامین آب سالم جایی برای سلامت مثبت و رفاه جامعه، وجود ندارد
 
 علاوه بر مواد شیمیایی، موجودات ذره بینی گوناگونی نیز در آب پیدا میشوند كه بعضی از آنها بیمای زا بوده و ایجاد بیمایهای عفونی خطرناكی میكنند.بهسازی آب رابطه مستقیمی با كاهش بیمایهای عفونی دارد.
 
 
از آنجائی که نیترات در آب به صورت محلول وجود دارد. روش های معمول تصفیه آب قادر به حذف آن نیستند از این رو نیاز به آن دسته از روش های تصفیه پیشرفته می باشد که قادر به کاهش آلاینده های محلول هستند که روش اسمز معکوس بهترین و مقرون به صرفه ترین روش است
نیترات یکی از آنزیم های معدنی است که در نتیجه اکسیداسیون نیتروژن عنصری حاصل می شود.
این ماده یکی از عناصر بسیار ضروری برای سنتز پروتئین در گیاهان است و نقش مهمی را در چرخه نیتروژن دارد.نیترات از طریق اکسیداسیون طبیعی تولید و بنابراین در تمام محیط زیست یافت می شود.
 فاضلاب های شهری، صنعتی، مواد دفعی حیوانی و گیاهی در شهرهای بزرگ که دارای نیتروژن آلی هستند به خاک دفع می شوند
 لایه سطحی خاک قادر به حفظ و نگهداری این دو ترکیب نبوده و در نتیجه نیتریت و نیترات به آب های زیرزمینی راه می یابند.
از آنجائی که نیترات در آب به صورت محلول وجود دارد. روش های معمول تصفیه آب قادر به حذف آن نیستند
 از این رو نیاز به آن دسته از روش های تصفیه پیشرفته می باشد که قادر به کاهش آلاینده های محلول هستند از سوی
دیگر چرخه نیترات سازی در شهرهائی که دفع نادرست فاضلاب از طریق چاه های جذبی انجام می شود همچنان ادامه دارد
و مشکل تولید پیوسته نیترات و انتشار آن به آب های زیرزمینی را سبب می گردد.
متهموگلوبین ظرفیت اکسیژن رسانی بسیار کمتری از هموگلوبین دارد و در نتیجه به بافت ها اکسیژن کافی نمی رسد. بعد از مدتی رنگ پوست (در ناحیه دور چشم و دهان) به تیرگی می گراید.
 این عارضه اولین نشانه مسمومیت با نیترات است و نوزادان زیر شش ماه، آسیب پذیرترین گروه سنی در این مورد هستند
و همچنین نیترات به عنوان یکی از عوامل اصلی سرطان معده و بیماریهای گوارشی شناخته شده است .
 نیترات دارای حلالیت زیاد در آب و بدون بو و مزه است که به سختی از آب قابل حذف می باشد. بنابراین کاهش نیترات در مقیاس بالا اغلب با مشکلات و هزینه زیاد روبرو است
 روش های متفاوتی برای حذف نیترات از آب آشامیدنی وجود دارد که برخی از آنها در مقیاس بزرگ عملیاتی نیستند.
 متداول ترین روش های موجود برای کاهش نیترات در مقیاس بزرگ عبارتند از:
▪ رقیق سازی(Dilution)
▪ تبادل یون(Ion Exchange)
▪ اسمز معکوس(Reverse Osmosis)
در این جا فقط سیستم اسمز معکوس توضیح داده شده؛ برای کسب اطلاعات بیشتر از روش های دیگر و روش اسمز معکوس کلیک کنید
 اسمز معکوس (R.O):
 در فرآیند اسمز معکوس آب با فشار زیاد از یک سری غشاء نیمه تراوا عبور داده می شود. این فشار خارجی از فشار اسمزی طبیعی بیشتر است در نتیجه مولکول های کوچکتر از منافذ غشاء، عبور می کنند در حالی که مولکول های بزرگتر، قادر به عبور از غشاء نیستند و سپس در جریانی جانبی از کنار غشاء عبور داده شده و دفع می گردند . در این فرآیند میکروارگانیسم ها نیز از آب حذف می شوند.

اسمز معکوس یک روش تصفیه فیزیکی و نوعی فیلتراسیون است که نیاز به موادشیمیائی ندارد منابع از روش اسمز معکوس به عنوان روشی موفق و اقتصادی در درازمدت برای کنترل آلاینده های آب از جمله نیتراتیاد شده است.
حذف نیترات در مقیاس های بالا با روش اسمز معکوس اصلا مقرون به صرفه نبوده و در تصفیه خانه های شهری نه تنها در کشور ما بلکه در هیچ کشوری نیترات حذف نمیشود و در مقابل, این روش برای تصفیه آب های خانگی با توجه به میزان مصرف ,کاملا مقرون به صرفه و با بازدهی بالا میباشد.

در دستگاه تصفیه آب خانگی ایلیا پس از 5 مرحله (سیستم اسمز معکوس) بیشتر املاح آب اعم از املاح مضر (مانند نیترات , نیتریت , مواد شوینده , مواد شیمیایی و ...) و مفید حذف میگردد فیلتر مرحله ششم به عنوان مینرال و یا مواد معدنی مفیدمثل کلسیم، منیزیم، منگنز و بی کربنات ها بوده و علاوه بر بالا بردن کیفیت املاح آب تصفیه شده، در بهبود طعم و رفع تلخی آب تصفیه شده بسیار موثر است اضافه میکند و در نهایت آب مطابق با استانداردهای بهداشت جهانی تصفیه میگردد.

بطری های آب معدنی
اکثر کشورهای غربی برای شرب از آب لوله کشی استفاده نشده و بجای آن از آب آشامیدنیبسته بندی شده در بطری استفاده میشود. دلیل این امر بدی کیفیت آب لوله کشی این ممالک که از رودخانه های حاوی فاضلاب تصفیه شدهتامین میگردد میباشد.
آبمعدنی در کشورهائی که آب لوله کشی از تصفیه پساب تهیه میشود و فاقد املاح مفید میباشد و یا دسترسی به آب پاک میسر نمی باشد، تنها شیوه مطمئن تامین آب شرباست.
در مورد استفاده از آبمعدنی در کشور ما بایستی به موارد زیر توجه نمود:
 
همه آبهای بطری شده آبمعدنی نمیباشند. عبارت” آب آشامیدنی “قید شده بر روی بطری ها نشان دهنده آن است که این آبها فاقد املاح معدنی کافی بود و اکثرا از چاههای داخل یا اطراف شهر بدست می آیند.
ـ منشاء آب ( چشمه یا چاه) میتواند بعلت مجاورت با عوامل آلوده کننده آب مانند چاههای فاضلاب محدوده شهری و ییلاقی، کارخانجات و محل چرای دام و غیره در معرض آلودگی قرار گیرد.
               
ـ عدم رعایت مسائل بهداشتی و آلوده بودن احتمالی بطری و درب بطری در خط پرکن آبمعدنی می تواند موجب آلودگی آبمعدنی گردد.
و از همه مهمتر میکرواورگانیزم ها در شرایط مساعد در داخل بطری بسرعت رشد و تکثیر می یابند و تنها کافیست این بطری ها در یک زمان خاص در محیط گرم بوده باشند تا شرایط برای تکثیر میکروبها و ویروس های داخل آب محیا شود.
 
 
دستگاه های تصفیه آب و تصفیه هوای ایلیا
Wait while more posts are being loaded