Post has attachment
Gelen talepler doğrultusunda “TAO YOLU” online eğitimleri yeni grubun tanışma ve başlangıç dersi 17 Temmuz 2018 Salı akşamı saat : 21:00'de yapılacaktır.

Zihinsel bilgilerinizi, bedensel farkındalık çalışmalarınızı ve spiritüel gelişiminizi bütünleştirmeye katkı sunan TAO YOLU online eğitimlerimiz, Tao felsefesini ve diğer uzakdoğu öğretilerinin kadim bilgeliğini aktarmayı, Tao öğretilerini bedensel farkındalık çalışmalarıyla bütünleştirmeyi amaçlamaktadır.

Derslerde işlenecek konular Tai Chi ve/veya Qigong bilmeyi gerektirmemektedir. Işlenecek konularla ilgili ve meraklı olmanız yeterlidir. (Kadim Bilgelik, Taoist felsefe, Hermetik öğretiler, ezoterizm, teozofi, uzakdoğu felsefeleri, mitoloji, semboloji, astroloji… gibi )

Uygulamalı olarak tai chi, chigong, yoga, enerji çalışmaları yapıyorsanız bütünleştirici ve destekleyici olacaktır.

Online dersleri kaçırırsanız, kayıtlardan tekrar izleyebilirsiniz, gecikirseniz de katılabilirsiniz. İnternet erişiminizin olduğu herhangi bir yerden bilgisayar veya cep telefonunuzla takip edebilirsiniz.

BİRİNCİ SEVİYE : TAO YOLU , ZİHİNSEL VE FİZİKSEL BÜTÜNLÜK İÇİN TAO ÖĞRETİLERİ

Göğün Tao'su - İnsan'ın Tao'su - Yerin Tao’su

Eğitim süreci: 5 AY , Her hafta bir ders, toplam 20 ders

HER HAFTA Salı akşamları 2 saatlik ders ile AYLIK 4 DERS, 350 TL ( Her ay başında aylık ödeme yapılır. Toplu peşin ödeme yapılmak istenirse indirim uygulanır.)

Birinci seviye eğitimin tanışma ve başlangıç dersi 17 Temmuz 2018 Salı saat : 21:00 -23:00

Dersler her hafta Salı akşamları yapılacak, arada 10 dk mola yapılarak 2 saat sürecektir.

Kayıt olmak ve/veya bilgi almak için: zendo@zendoakademi.com adresine isim, soyad, telefon numaranızı ve sorularınızı içeren bir e-mail göndermeniz rica olunur.

Kayıt olmak isteyenlere hesap numarası bildirilir, ilk ay ödemesiyle kaydınız tamamlanmış olur. Sonrasında size online sınıf - Perculus sistemi ile ilgili gerekli bilgilendirmeler yapılır.

TAO YOLU - BİRİNCİ SEVİYE DERS KONULARI (ders başlıklarından bazıları aşağıda verilmiştir, daha detaylı eğitim programı tanıtım ve başlangıç dersinde aktarılacaktır.)

ZİHİNSEL VE FİZİKSEL BÜTÜNLÜK İÇİN TAO ÖĞRETİLERİ

Her şeyin titreşim halinde olduğu evrende, bu dünyada ve bu bedende dengeyi sağlamanın ve bütünleşmiş bir yaşam sürdürebilmenin anahtarları

TAO felsefesi

Taoist öğretiler: Tao Te Ching vb. uzakdoğu öğretileri

Çin kozmogonisi , Evrenin Tao’su

Yin-Yang

I Ching, Bagua, 8 Trigram

Martial Arts

İç güç, içsel güç, dingin güç

Taoist pratikler: Qigong, Neigong , Tai Chi

Chi Gong çalışmalarının amacı: Enerji, Chi , Prana , Kozmik enerji , Işık bedenimiz, Elektrik, Manyetizma

Zihinsel Tai Chi - Zihin eğitimi neden önemli ?

Tai Chi öğretisi ile yaşamda zıt kutupların dengesi

İç yaşam - Dış yaşam dengesi = Spritüel yol ve yaşam yolu entegrasyonu

Hareket, titreşim, enerjinin türleri

5 Element - Wu Hsing öğretisi

Bioenerjetik ilkeler

Nefes, önemi, zihin-nefes- beden bütünlüğü

Çakralar, Chi ve meridyenler

Bilimsel olarak Chi : Entropi, Heisenberg belirsizlik ilkesi, Tesla… vb.

Sağlık nedir ? Doğal sağlık, Bütünsel sağlık

Neden hastalanırız ? Hastalık ne anlama gelir ?

ve diğer konular...........

PRATİK QİGONG VE TAİ CHİ BULUŞMALARI : Online dersleri desteklemek üzere, 2 ayda bir fiziksel ve uygulamalı bir çalışma buluşması yapılacak, bunların tarih, zaman ve mekanı daha sonra duyurulacaktır. Bu çalışmalar, Teorik işlenen konuları pekiştirecek CHI Gong ( yaşam enerjisi) ve Tai Chi çalışmaları içerecektir. Her seviyenin sonunda inziva kampı yapılacaktır. ( Katılım zorunluluğu yoktur. Buluşmaların ilave ücreti de yoktur.)

Birinci Seviyeyi tamamlayanlar isterlerse ikinci seviye eğitimlere devam edebilirler.

İKİNCİ SEVİYE : BİLGİNİN TAO’SU, Zihinsel Tai Chi
Eğitim süreci: 5
AY, Her hafta bir ders, toplam 24 ders

Eğitimleri tamamlayanlara Zendo Akademi TAO YOLU TEORİK EĞİTİMİ katılım belgesi verilecektir.

Bu eğitimlerin dışında pratik Chigong ve Tai Chi temel seviye eğitmenlik eğitimi yeni sınıfı da açılacaktır ve detayları yakında duyurulacaktır. Eğitmenlik eğitimine katılmak isteyenlerin TAO YOLU online eğitimlerine katılması tavsiye edilir.

Qi Gong temel seviye eğitmenlik eğitimi yakında İstanbul’da başlayacak. Detayları duyurulacaktır.

Üst Benliklerimize, Evrensel Enerjiye, Evrensel Zihine, Birlik’e, BİR’e …. doğru dönüşüm yolculuğumuzda Işık ve Bilgeliğin çoğalması niyeti ve sağlıklı dengeli bir yaşam dilekleriyle…

Sevgilerimle
Başak Arpacıoğlu, ZENDO AKADEMİ

http://www.zendoakademi.com/taoyolu/

Post has attachment
Tüm dünyada her yıl Nisan ayının son cumartesi günü "Tek dünya, tek nefes" sloganıyla Dünya Tai Chi Chigong günü olarak kutlanmaktadır.

Zendo Akademi üyeleri ve Wing Tsun Self Defense spor klübündeki dostlarımız ile enerjilerimizi birleştirdik, Dünya Tai Chi Chigong gününü kutladık.

Kadim Çin Bilgeliği'nin doğal sağlık yöntemi ile tanışmak için www.zendoakademi.com

#worldtaichiqigongday2018 #taichi #chigong #dogalsaglik #tao #oneworldonebreath @zendoakademi #zendokakademi @ Moda, Istanbul, Turkey
PhotoPhotoPhoto
30.04.2018
3 Photos - View album

Post has attachment
ZENDO AKADEMİ “TAO YOLU” teorik eğitimleri internet üzerinden sanal sınıf uygulamasıyla başlıyor… Ücretsiz tanıtım günlerini kaçırmayın… ☯️

TAO YOLU dersleri, Tao felsefesini, Taoist ve bazı diğer uzakdoğu öğretilerini, Tao'nun hareketteki uygulaması olan Tai Chi ve Chi Gong’un bilgeliğini aktarmayı, böylece zihinsel bilgilerin - bedensel uygulamaların – spritüel gelişimin bütünleştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Üst Benliklerimize, Evrensel Enerjiye, Evrensel Zihine, Birlik’e, BİR’e …. doğru dönüşüm yolculuğumuzda Işık ve Bilgeliğin çoğalması niyeti ve dilekleriyle… ☯️

Eğitimin içeriğinin ve ders programının detaylı olarak anlatılacağı 1 saatlik tanıtım dersi 18 Nisan 2018 Çarşamba ve 19 Nisan 2018 Perşembe saat : 21:00 de iki kez yapılacaktır. Katılım ücretsizdir.
Kontenjan her tanıtım için 20 kişiyle sınırlıdır. Bu tanıtımlardan birine katılmanız yeterlidir.
Tanıtım dersine rezervasyon için 17 Nisan Salı saat 23:00e kadar basakarpacioglu@gmail.com adresine Isim, soyad, telefon numaranızı ve hangi tarihteki tanıtıma katılacağınız bilgilerini içeren bir e-mail gönderiniz.

Tanıtım sonrasında derslere kayıt olabilirsiniz.
DERSLERE KİMLER KATILABİLİR ?
1. Işlenecek konularla ilgili biraz altyapı, temel bilgilere aşina olmak veya Kadim Bilgelik. Hermetik öğretiler, ezoterizm, uzakdoğu felsefeleri, mitoloji, semboloji, astroloji… vb gibi alanlarla ilgili, araştırıyor, çalışıyor olmak.
2. Ve/ veya uygulamalı olarak tai chi, chigong, yoga, enerji vb çalışıyor olmak.
3. Tanıtım dersine katılmış olmak.

Tanıtım dersine katıldıktan sonra derslere başlamak isteyenlerin, kayıt olmak için bu eğitime katılım niyetini, kısa biyografisini ve iletişim bilgilerini yazdığı bir başvuru mektubu göndermesi rica olunur. Maiinizde sorularınız varsa ekleyebilirsiniz.

BAŞLANGIÇ : İlk dersin 24 Nisan Salı akşamı 21:00’de yapılması planlanmıştır ve dersler salı akşamları devam edecektir.
Sınıf kontenjanı 20 kişidir. Kontenjanın dolması durumunda haftaiçi başka bir akşam bir sınıf daha açılabilir.

EĞİTİM PROGRAMI :
☯️ BİRİNCİ SEVİYE : TAO YOLU , ZİHİNSEL VE FİZİKSEL BÜTÜNLÜK İÇİN TAO ÖĞRETİLERİ , Göğün Tao'su, İnsan'ın Tao'su, Yerin Tao'su.
Eğitim süreci: 5 AY , Her hafta bir ders, toplam 20 ders

☯️ İKİNCİ SEVİYE : BİLGİNİN TAO’SU, Zihinsel Tai Chi
Eğitim süreci: 5 AY, Her hafta bir ders, toplam 20 ders

Eğitim içeriğinin daha geniş detayları tanıtım dersinde aktarılacaktır.

Online dersleri desteklemek üzere, 2 ayda bir fiziksel bir buluşma yapılacak. Bu buluşmaların tarih, zaman ve mekanı daha sonra duyurulacaktır. Yüzyüze fiziksel toplanma şeklinde olacak aylık buluşmalar Teorik ve Pratik (Uygulamalı CHI pratikleri, Tai Chi Chi Gong ) dersleri içerecek. Her seviyenin sonunda ayrıca bir inziva kampı yapılacaktır .

Online dersleri kaçırırsanız, kayıtlardan tekrar izleyebileceksiniz. Gecikirseniz de katılabileceksiniz..
Aylık buluşmalara katılmanız teorik eğitimlerinizi derinleştirecek ve CHI uygulamaları yönünüzü de geliştirecektir. Katılım zorunluluğu yoktur.

Eğitimlerin her seviyesini tamamlayanlara Zendo Akademi katılım belgesi verilecektir.

Bu eğitimlerin dışında pratik Chigong ve Tai Chi temel seviye eğitmenlik eğitimi yeni sınıf Mayıs 2018 de açılacaktır ve detayları yakında duyurulacaktır.

Saygı ve sevgilerimle

#tao #dao #taoyolu #chi #taichi #chigong #beden #zihin #spirit #integrasyon #bütünsel #onlineegitim #sanalsinif #teorik #pratik #zendoakademi


http://www.zendoakademi.com/tao-yolu-teorik-egitimleri/

Post has attachment
Sifu Wing Cheung ile Tai Chi Qigong Shibashi 2.seviye eğitimi 7-8 Nisan 2018'de Zendo Akademi'de uluslararası katılımcılarla başarıyla gerçekleşti. ☯️ Sifu'ya ve tüm dostlarımıza teşekkürlerimizle.
Bahar ve yaz döneminde yapacağımız atölyelere katılarak siz de tai chi chigong öğrenmeye başlayabilirsiniz...

#qigong #taichi #neigong #zendoakademi #çanakkale #dogalsaglik #cintibbi #transformasyon #chi #dao #2018troiayili
PhotoPhotoPhotoPhoto
9.04.2018
4 Photos - View album

Post has attachment
Bugün de Sifu Wing Cheung ile Çanakkale Zendo Akademi merkezinde uluslararası Tai Chi Neigong içsel simya uygulamaları eğitimini gerçekleştirdik. Yarın ve pazar günü Tai Chi Qigong Shibashi 2.seviye eğitimiyle devam... ☯️...Sifu'ya ve tüm katılımcılara teşekkürlerimizle...

#qigong #taichi #neigong #zendoakademi #çanakkale #dogalsaglik #cintibbi #transformasyon #chi #dao #2018troiayili
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
7.04.2018
5 Photos - View album

Post has attachment
İkinci Trakya Tai Chi Festivali pek yakında İskeçe, Yunanistan'da... Geçen sene ilk festivalin tadı damağımızda kalmıştı, bu sene program daha da zengin... İskeçe'deki Tai Chi kardeş okulumuza teşekkürlerimizle

24-25-26-27 Mayıs , Perşembe-Pazar, Uluslararası 2.Trakya Tai Chi Festivali

Herkesin katılabileceği eğitimlerin programı ve detaylar için: https://sites.google.com/vi…/taichi-festival-democritus/home

https://youtu.be/wYooSdjxzMo

Post has attachment
24-25-26-27 Mayıs , Perşembe-Pazar, Uluslararası 2.Trakya Tai Chi Festivali, İskeçe, Yunanistan'da eğitimler veriyor olacağız.
Herkesin katılabileceği eğitimlerin programı ve detaylar için: https://sites.google.com/view/taichi-festival-democritus/home

Post has attachment
Baharda canlanan enerjinizi doğru kullanmayı öğrenmek isterseniz,
21-22 Nisan Haftasonu Çanakkale stüdyomuzda yapacağım Tai Chi Chigong Shibashi 1.seviye eğitimine katılabilirsiniz.
Tai Chi Çigong Shibashi’nin kökenleri TAO felsefesine ve Geleneksel Çin Tıbbına dayanır. Yang tarzı Tai Chi Chuan’dan seçilmiş hareketleri barındıran bir Çigongdur. Yaparken keyif veren, enerjinizi dengeleyen, derin gevşeme sağlayan yumuşak ve akıcı bir Çigong çalışma rutinidir.
Chi, qi, ki, can, evrensel yaşam enerjisidir.
Tai Chi Çigong Shibashi uygulayan kişinin genel sağlık ve dengelenmesini geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Sallanan, dalgalanan ve esnek hareketlerle kan dolaşımı ve sindirimi güçlendirir. Göğüs egzersizi ve düzenli nefesler akciğer sağlığı ve astıma iyi gelmektedir. Ve çalışmanın genel etkisi biriken zihinsel stres ve fiziksel gerginlikleri enerjetik blokajlari rahatlatmaktır. Bir yaşam tarzına dönüştüğünde bütünsel sağlığa yararları sayılamayacak kadar fazladır.
Bu Çigong’u öğrenmek oldukça basittir. Dünyada 10 milyondan fazla uygulayanı vardır. İlk defa başlayacaklar için uygundur.
Daha detaylı bilgiler için lütfen Zendo Akademi sayfamdaki etkinlik duyurusunu veya web sitemizi inceleyiniz.

http://www.zendoakademi.com/tai-chi-cigong-shibashi-set-1-egitimi/

Post has attachment
Bu seneki 2. Uluslararası Trakya Tai Chi festivalini kaçırmayın... 25-27 Mayıs'ta Iskeçe'de 4 farklı Hoca ile çalışma ve kültürlerarası köprüler kurma fırsatı

Post has attachment
Zendo Akademi bu hafta Cuma ve Cumartesi İstanbul, Kadıköy'deki Chigong ☯️ Tai Chi derslerimizde buluşmak üzere ☯️ Şubat ayı programı
9 Şubat Cuma 16:00
10 Şubat Cumartesi 10:30
23 Şubat Cuma 16:00
24 Şubat Cumartesi 10:30

Gelişiminizi derinleştirmek için yakın gelecekte katılabileceğiniz diğer eğitimler :
17-18 ŞUBAT CUMARTESİ-PAZAR ,
Tai Chi Çigong Shibashi Set 1 eğitimi, Çanakkale Stüdyomuzda

7-8 Nisan Cuma Cumartesi, Çinli usta Şifu Wing Cheung ile Çanakkale'de Tai Chi Çigong Shibashi Set 2 Atölyesi Detaylar için
Www.zendoakademi.com

#chigong #taichi #qigong #doğalsağlık #hareketlimeditasyon #enerjinindansi #titreşim #denge #yinyang #dao #hareketlibilgelikyolu - #regrann
@Regranned from @zendoakademi
Photo
Wait while more posts are being loaded