I teach in a small rural school. We have been trying to incorporate STEM ideas into our teaching once a week for an hour. The students enjoy learning and exploring. We have been using different materials to build things. I can already see this is going to start costing quite a bit. Any ideas for cutting costs?

Whoop! Whoop! Look at you go!
Wait while more posts are being loaded