Post has shared content« احبب للناس ما تحب لنفسك و ابغض لهم ما تبغض لنفسك »
مي‏گويد : وقتي مي‏بيني كه اين بابا بت‏پرست است و مشغول بت‏پرستي هم‏ هست ، تو چه كار داري ؟ ! به او محبت كن . تو مي‏بيني كه اگر به او بگويي اين كار را نكن بدش مي‏آيد ، اين كار را نكن ، به او محبت كن ، چيزي نگو كه او بدش بيايد ، جلويش را نگير ، با او مبارزه نكن ، ناراحتش نكن .
اين ، دشمني كردن است و مثل اين است كه عده‏اي سخت مريض باشند ولي‏ خود اين مريضها اصلا دوست ندارند معالجه شوند و از معالجه بدشان مي‏آيد . وقتي مردم جاهل باشند همين جور است . در سابق كه هنوز دهاتيها عادت نكرده بودند مزارعشان را سمپاشي كنند ، و نيز روي يك سابقه‏اي كه داشتند كه هميشه مأمور دولت كه مي‏آمد ، به چشم يك‏ دشمن به او نگاه مي‏كردند ، وقتي مأمورين كشاورزي كه قصدشان خير و احسان‏ بود مي‏رفتند كه زراعتها را سمپاشي كنند - كه اين كار ، خير و مصلحتشان‏ بود - به آنها رشوه مي‏دادند كه از آنجا بروند ، دواهاي آنها را مي‏خريدند و بعد در جايي دفن مي‏كردند .
حال اگر مردمي اين جور بودند ، ما بگوييم : ما نبايد مردم را ناراحت‏ كنيم . حالا كه اينها ناراحت مي‏شوند از اينجا برويم ؟ ! نه ، مسأله‏ ناراحتي نيست . اينجا اگر اين مردم را مثلا به زور شلاق هم شده بايد آگاه‏ كرد و خير و مصلحت را به آنها رساند ، بعد هم خودشان متوجه آن خير و مصلحت خواهند شد .
پس مسأله محبت يكي از مسائل تربيتي اسلامي و بلكه در همه اديان است ، ولي با اين تفاوت كه در تفسير محبت بايد دقت كنيم كه اين محبت را با آن محبتهاي سطحي اشتباه نكنيم .
تربیت و رشد شهید مطهری

سه‏گونه دشمن براي انسان

نفس انسان كه دشمن انسان است ، چگونه دشمني است ؟ آيا دشمن‏بودن نفس‏ انسان با انسان به معني اين است كه احساسات كينه‏توزانه با انسان دارد ، يا فقط مي‏خواهد به هوا و ميل خودش رفتار كند ، ولي همينكه مي‏خواهد به‏ هوا و ميل خودش رفتار كند ، نتيجه‏اش رفتاري دشمنانه خواهد بود ؟ دومي‏ صحيح است . اين است كه مي‏فرمايد : " فاحذروهم " بترسيد و احتياط كنيد از دشمني اين دشمنها . آن دشمني كه با چهره دشمنانه با انسان روبرو مي‏شود خطرش كمتر است از دشمني كه با چهره دشمنانه روبرو نمي‏شود و حتي با قصد دشمني هم روبرو نمي‏شود . از اينجا معلوم مي‏شود كه انسان سه‏گونه دشمن‏ مي‏تواند داشته باشد : دسته اول دشمناني هستند كه با قصد دشمني و با چهره دشمني با انسان‏ روبرو مي‏شوند كه دشمنهاي آشكار و علني هستند .
دسته دوم دشمناني هستند كه با قصد دشمني و با چهره دوستي با انسان‏ روبرو مي‏شوند . مسلما خطر دوستان منافق براي انسان از خطر دشمنان صريح‏ بيشتر است .
دسته سوم كساني هستند كه با چهره دوستي مي‏آيند و با قصد دوستي هم‏ مي‏آيند ولي رفتارشان و تقاضاهايشان به گونه‏اي است كه از تيرباران كردن‏ يك دشمن ، بيشتر و بالاتر است . گاهي مادر انسان ضررش براي انسان از هر دشمني بيشتر و بالاتر است . مادر با چهره دوستي و با قصد دوستي ، با فرزندش رفتاري مي‏كند كه دشمن آن‏گونه رفتار نمي‏كند 

Post has shared content
به نام خدا

عشق واقعی حضرت زهرا(س) به همسرش

در روایتی آمده است آن حضرت ملاک و معیار ارزشمندی انسان را در مهربانی با همـسر و نرمی با دیگران ذکر کرده است: «بهترین شما کسی است که در برخورد با مـردم نرم ‏تر و مـهـربان ‏تر باشد و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با زنان خود مهربان و بخشنده‏ است .» (نهج‏الحیاه، ص 157)

«علی‏جان! جانم فدای تو، و جان و روح من سپر بلاهای جــان تو، ای اباالحسن! همواره با تو خواهم بود، اگر تو در خیر و نیکی به سر می‏بری با تو خواهم زیست و یا  اگر در سختی و بلاها گرفتار شدی باز هم با تو خواهم بود .»(نهج‏الحیاه، ص 147)

به خلاف عشق‏های ظاهری و دروغین، که تنها در هنگام عافیت و شادی ابراز می‏شود، نه در هنگام مشکلات و ناراحتی‏ها .

بیست روز فاطمیه با بیست روایت از آن حضرت(6) در +هیئت فرهنگی مذهبی غوث الفقرا(عج) 


#فاطمیه #داستانهایکوتاهاززندگیحضرتزهرا   #روایاتاززندگیحضرتفاطمه   #حضرتزهرا  
#امابیها #زهرا #عشقواقعی #عشقحضرتزهرابهعلی  

http://www.xn----zmcan6a0cwciq0b.com
Photo

Post has shared content
بسم الله الرحمن الرحیم

روضه بازگشت کاروان امام حسین(ع) از مدینه به شام...

دانلود با حجم حدود 180 کیلوبایت :
http://www.xn----zmcan6a0cwciq0b.com/arbaeen.jpg

+هیئت فرهنگی مذهبی غوث الفقرا(عج) 

#روضه #روضهبازگشتکاروان #روضه_حضرت_زینب  
Photo

Post has shared content
بسم الله الرحمن الرحیم

سری دوم عکس های حرم امام حسین(ع) و کربلای معلی.

چند نکته :
1- این عکس هایی که شاهد آن ها هستید بصورت فشرده شده هستند برای دانلود نسخه های اصلی(با کیفیت) به صفحه ای که خواهم گفت مراجعه کنید.
2- این آلبوم شامل 23 عکس است و فقط 10 تای آن برای شما گذاشته شده برای مشاهده و دانلود سایر عکس ها به لینک مذکور یعنی
http://www.xn----ymc4aj3a7d44bkb4s.xn----zmcan6a0cwciq0b.com/عکس_های_حرم_امام_حسین_و_کربلای_معلی-سری_دوم

 مراجعه کنید.
3- برای دریافت عکس های مذهبی بیشتر و یا دریافت فایل های سفر مجازی به حرم های مقدس (واقعاً حس میکنی تو حرمی!) پیج +هیئت فرهنگی مذهبی غوث الفقرا(عج) رو به حلقه هاتون اضافه کنید.

با تشکر...
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
عکس های حرم امام حسین(ع) - سری دوم (۱۰ عکس)
10 Photos - View album

Post has attachment

 در باب امر به معروف و نهي از منكر، اين مسئله مطرح است كه مرز اين‏ كار كجاست ؟
 بنده و شما كه بايد امر به معروف و نهي از منكر كنيم تا كجا بايد جلو برويم ؟
 يكوقت است كه امر به معروف و نهي از منكر مي‏كنيم‏
و هيچگونه آسيبي، خطري متوجه ما نيست، اگر نكنيم فقط تنبلي كرده‏ايم.
حقيقت را مي‏گوئيم بدون اينكه اگر بگوئيم خطري متوجه ما شود.
Photo
Wait while more posts are being loaded