سلام و درود بر شما دوستان عزیز
از علمای تاریخی خواهش مندم
در مورد 《حکومت تیموریان》
اطلاعاتی در اختیارم قرار دهند

Post has attachment
اندیشه برتر
انجمنی با اعضای ادیب و فرهیخته

در زمینه :

فرهنگ و تمدن
تاریخ
فلسفه

حضورتان باعث شادی ست

Post has attachment

Post has attachment

Post has shared content

Post has attachment
میدان نقش جهان در تاریخ ۸ بهمن ۱۳۱۳ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد و در اردیبهشت ۱۳۵۸ جزء نخستین آثار ایرانی بود که به‌عنوان میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت جهانی رسید.
بناهای تاریخی موجود در میدان نقش جهان شامل عالی‌قاپو، مسجد جامع عباسی، مسجد شیخ لطف‌الله و سردر قیصریه است. علاوه بر این بناها دویست حجره دو طبقه پیرامون میدان واقع شده‌است که عموما جایگاه عرضه صنایع دستی اصفهان می‌باشند. تا پیش از دوره صفویه، در جایگاه کنونی این میدان، باغی به نام نقش جهان وجود داشته‌است. این باغ، نام خود را از شهری در آذربایجان گرفته که اینک به نام نخجوان خوانده می‌شود...
ادامه دهید

Post has attachment
در جنگ‌های داغستان روزی نادر در حین اشتغال بجنگ برای صرف ناهار کنار رودخانه ارس روی تخته سنگی نشسته در حالی که آستین‌هایش را بالا برده و شمشیر خون آلودش را روی زانویش گذارده و پیاز خرد کرده با مقداری نان مشغول صرف ناهار بود، سفیر روس را بحضور می‌پذیرد و باو می‌گوید به فرماندهان قوای روس که در شهر‌های متعلق به ایران مستقر هستند ابلاغ کن که اگر شهر‌ها را تخلیه نکنند و به خاک خود مراجعت ننمایند به همین حالی که می‌بینی به آن‌ها حمله کرده و همه را کشته و جسدشان را به دریا خواهم ریخت و سر‌هایشان را نزد امپراطور روسیه خواهم فرستاد. سفیر پیغام نادر را گزارش می‌دهد و اضافه می‌کند، نادر را در وضعی دیدم که لباسش بوی خون می‌داد و مصلحت آن است که قوای روس هر چه زود‌تر ایران را تخلیه نماید امپراطور فرمان می‌دهد قوای روس بدون جنگ و خونریزی شهرهای ایران را تخلیه کنند.

هوش و تدبیر نادر
...
Photo

Post has attachment
نادر شاه - امتحان حافظه
به نقل از کتاب سردارانی از ايلات و طوايف درگز

Post has attachment
خصوصیات نادرشاه
به نقل از کتاب سردارانی از ایلات و طوایف درگز

Post has shared content
#آخرین_خبر  
عکس/ گروگان‌های زن سفارت آمریکا
آزادی گروگان‌های زن و سیاه‌پوست سفارت آمریکا به دستور امام خمینی(ره).
Photo
Wait while more posts are being loaded