Profile cover photo
Profile photo
magicube soft
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment

Post has attachment
چگونه مشکل روشن ماندن نمایشگر آیفون را حل کنیم؟
📱📲📲📲

👇👇👇👇👇👇👇👇👇

از زمانی که آپدیت iOS 10 منتشر شده احتمالاً متوجه روشن ماندن نمایشگر آیفون به طور خودکار شده اید. اگرچه به نظر می‌رسد که این اتفاق به صورت تصادفی رخ می‌دهد، اما این طور نیست، در حقیقت این یک قابلیت جدید است که طراحی شده تا زمانی که گوشی را در دست می‌گیرید یا نوتیفیکیشن جدیدی می‌رسد، موبایل‌تان روشن شود.

💢قابلیت جدید Raise to Wake

روشن ماندن نمایشگر آیفون از سنسور شتاب سنج برای تشخیص برداشته شدن موبایل استفاده می‌کند. به کمک این ویژگی بدون نیاز به فشردن حتی یک دکمه می‌توانید گوشی را از روی میز برداشته و نوتیفیکیشن‌های خود را بررسی کنید. پس از روشن شدن صفحه‌ی گوشی به سادگی می‌توانید دکمه‌ی هوم را فشار داده و بلافاصله صفحه را قفل گشایی کنید.

قابلیت Raise to Wake به همراه آپدیت iOS 10 عرضه شده است، بنابراین به محض نصب این به‌روز رسانی قادر به استفاده از آن خواهید بود.

اگر نمی‌خواهید از روشن ماندن نمایشگر آیفون استفاده کنید باید به مسیر
Settings > Display & Brightness
رفته و سوئیچ Raise to Wake را غیرفعال کنید. با این کار عملکرد آیفون شما مشابه قبل خواهد شد؛ یعنی نمایشگر دستگاه فقط زمانی روشن می‌شود که دکمه‌ی آن را فشار داده باشید.

💢نوتیفیکیشن‌های صفحه قفل

نمایشگر آیفون هنگام دریافت نوتیفیکیشن‌هایی که در صفحه‌ی قفل به نمایش در می‌آیند هم روشن می‌شود. اگر زیاد نوتیفیکیشن دریافت می‌کنید، روشن شدن دائمی نمایشگر موبایل شما، می‌تواند به طرز قابل توجهی بر عمر باتری‌تان اثر بگذارد. علاوه بر این اگر در یک اتاق نسبتاً تاریک باشید، روشن ماندن نمایشگر آیفون موجب حواس‌پرتی شما خواهد شد.

🔎برای جلوگیری از اتفاق چند راه پیش رو دارید:

آیفون خود را به صورت پشت و رو بگذارید. در این حالت با دریافت نوتیفیکیشن هم صفحه‌ی دستگاه روشن نمی‌شود.

با سوایپ از پایین به بالا بخش Control Center را باز کرده و آیکن ماه را انتخاب کنید تا دستگاه به حالت Do Not Disturb برود. زمانی که در این حالت هستید، نمایشگر دستگاه با دریافت نوتیفیکیشن روشن نمی‌شود. این قابلیت را می‌توان طوری تنظیم کرد که در زمان‌های مشخص مثل زمانی که خواب هستید، روشن شدن دستگاه مزاحم شما نشود. حالت
Do Not Disturb
را از بخش تنظیمات گوشی پیکربندی کنید.

نمایشگر دستگاه فقط هنگامی روشن می‌شود که نوتیفیکیشن جدیدی از راه برسد، بنابراین می‌توانید به بخش Settings > Notifications رفته و تنظیمات Show on Lock Screen را برای هر اپلیکیشنی که نمی‌خواهید غیرفعال کنید. با این کار نوتیفیکیشن‌های اپلیکیشن مذکور دیگر بر روی صفحه‌ی قفل شما نمایش داده نخواهند شد.

به این ترتیب با استفاده‌ی ترکیبی از روش‌های گفته شده می‌توانید از روشن شدن نمایشگر دستگاه خود جلوگیری کنید و از مزایای ثانوی آن یعنی، افزایش طول عمر باتری و عمر دستگاه بهره مند شوید.

دسته بندی: #آموزش_آیفون
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
🔜https://telegram.me/joinchat/Bbrw30C4czBooTfWn7chBA
Photo

⚙ ربات تلگرامی فوق العاده برای تبدیل عکس های اسکن شده فارسی به متن
💻📋✍📲


♨️با استفاده از این ربات می توانید متن های اسکن شده فارسی را به متن تایپی تبدیل کنید و حتی ویرایش کنید.

📎آدرس ربات:
🎯 @iocrbot

#معرفی_ربات_تلگرامی
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
🔜https://telegram.me/joinchat/Bbrw30C4czBooTfWn7chBA

Post has attachment
🔐 بدون هیچ نرم افزاری پوشه های ویندوز را رمزگذاری کنید... 🗝
🗝🔓🔑🔒🗝🔐

با استفاده از ترفند مي توانيد بدون نياز به هيچ نرم افزاري، فولدر هاي ويندوز را رمز گذاري کنيد.

☑️قدم اول : نرم افزار Notepad ويندوز را اجرا نماييد.

☑️قدم دوم : متن زير را در آن کپي کرده و در صورت تمايل براي تغيير رمز، عبارت Hello1goto را به رمز موردنظر خود تغيير دهيد.


@ECHO OFF
title lokendra's-hacking-ideas
if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK
if NOT EXIST MyFolder goto MDMyFolder
:CONFIRM
echo Are you sure to lock this folder? (Y/N)
set/p "cho=>"
if %cho%==Y goto LOCK
if %cho%==y goto LOCK
if %cho%==n goto END
if %cho%==N goto END
echo Invalid choice.
goto CONFIRM
:LOCK
ren MyFolder "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
echo Folder locked
goto End
:UNLOCK
echo Enter password to Unlock Your Secure Folder
set/p "pass=>"
if NOT %pass%== Hello1goto FAIL
attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" MyFolder
echo Folder Unlocked successfully
goto End
:FAIL
echo Invalid password
goto end
:MDMyFolder
md MyFolder
echo MyFolder created successfully
goto End
:End

☑️قدم سوم: فايل را با نام و پسوندي بصورت locker.bat ذخيره کنيد.

☑️قدم چهارم: بر روي فايل ساخته شده دوبار کليک کنيد تا باز شود. سپس مشاهده خواهيد کرد که يک پوشه به نام "MyFolder" در کنار آن ساخته خواهد شد. هم اکنون مي توانيد فايل هايي که قصد مخفي سازي و قفل آنها داريد را به اين پوشه منتقل کنيد.

☑️قدم پنجم: سپس بار ديگر بر روي فايل locker.bat کليک کنيد و برنامه از شما مي پرسد که آيا قصد قفل کردن پوشه را داريد؟ با وارد کردن حرف Y تاييد کنيد. صفحه دوباره باز مي شود و مشاهده مي کنيد که پوشه ي MyFolder پنهان شده است.

☑️قدم ششم: براي نمايش و باز کردن پوشه کافيست دوباره بر روي برنامه locker.bat کليک کرده و رمز عبور تعيين شده را وارد نماييد. در صورت صحت رمز وارد شده، پوشه ي مربوطه نمايش داده مي شود. براي قفل کردن دوباره ي آن کافيست همان قدم هاي چهارم و پنجم را تکرار کنيد.

#آموزش_ویندوز
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
🔜https://telegram.me/joinchat/Bbrw30C4czBooTfWn7chBA
Photo

✅ روش ايجاد نيم فاصله بین کلمات ✅
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻


از رايج ترين مشکلاتي که کاربران word را درگير مي ‌کند، ايجاد نيم فاصله در ميان حروف و کلمات است که اين فاصله نصف فاصله ‌اي است که توسط دکمه space وارد مي ‌شود.

براي ايجاد نيم فاصله در متون فايل word کافي است بعد از تايپ متن مورد نظرتان به جاي کليد space از فشار دادن همزمان هر کدام از کلید های ترکیبی زیر می توانید نیم‌فاصله بین کلمات ایجاد نمایید :
☑️ ctrl+shift+z
☑️ ctrl + –
☑️ Ctrl+Shift+2

💯نکته: کلید های ترکیبی Ctrl+Shift+2 نه تنها در نرم افزار word بلکه در انواع مرورگر ها و حتی تلگرام و ... نیز به خوبی عمل میکند👌

🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻
🔜https://telegram.me/joinchat/Bbrw30C4czBooTfWn7chBA

Post has attachment
🌀 چگونه خودپردازهای اطرافمان را پیدا کنیم؟
🔎🗺📱🗺🔍


پيدا کردن ATM هاي نزديکمان به لطف تکنولوژي ديگر کار سختي به حساب نمي‌آيد.در این مطلب با آموزش پيدا کردن خودپرداز هايي که در اطرافمان هستند به وسيله گوگل مپس (google maps) همراه ما باشيد.
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻

اين روزها براي هر کسي که صاحب گوشي هوشمند باشد مهم است تا براي انجام راحت‌تر کارهاي روزانه خود از قابليت‌هايي که درون گوشي نهفته است استفاده کند. يکي از ويژگي‌هاي جالب و کارامدي که برنامه گوگل مپس در اختيار کاربران قرار داده است امکان جستجو و مشاهده نزديک‌ترين خودپرداز‌هاي اطراف است. اگر چه اينترنت بانک کم کم جاي خودپرداز‌ها را در آينده‌اي نزديک مي‌گيرد اما هنوز هم بايد براي دريافت وجه نقد به خودپرداز‌هاي داخل شهر رجوع کردو بسياري از افراد انجام امور بانکي خود را با استفاده‌ از ATM ها انجام مي‌دهند.


براي مشاهده خودپردازهاي نزديک مراحل زير را انجام دهيد:

ابتدا برنامه گوگل مپس را روي گوشي خود نصب کنيد.

وارد برنامه Google Maps شويد.

نوار بالاي صفحه را لمس کنيد و عبارت "atm" را تايپ کنيد.

اکنون مي توانيد ATM هاي اطرافتان را مشاهده کنيد.


#آموزش_اینترنت
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
🔜https://telegram.me/joinchat/Bbrw30C4czBooTfWn7chBA
Photo

Post has attachment

🔎 چگونه در گوگل حرفه ای جست و جو کنید / بخش آخر

👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻


✅جستجوی فایل‌ها با فرمت خاص

در صورتی که جستجوی شما محدود به نوع خاصی از فایل‌ها (به‌عنوان مثال پاورپوینت یا پی‌دی‌اف) می‌شود این امکان وجود دارد تا با استفاده از عملگر filetype: نتایج جستجو را محدود کنید. به عنوان مثال می‌توانید با تایپ productivity filetype:pdf تنها فایل‌های پی‌دی‌اف موجود در زمینه موضوع مورد نظر خود را بیابید.
🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

✅جستجوی معکوس تصاویر

در صورتی که از قابلیت جستجوی معکوس تصاویر در گوگل استفاده کنید این امکان را خواهید داشت تا نسخه بزرگ‌تر و یا باکیفیت‌تر عکسی که در اختیار دارید را مشاهده کنید. به این منظور کافی است به Google.com مراجعه کنید و با کلیک روی گزینه Images در قسمت بالا، سمت راست صفحه نمایش، عکس مورد نظر را کشیده و روی صفحه بازشده رها کنید و یا اینکه روی آیکون دوربین کلیک کرده و آدرس اینترنتی عکس خود را الصاق کنید. با آپلود شدن تصویر، کافی است کلید اینتر را بزنید تا نمونه‌های ایندکس شده عکس مورد نظر شما در فضای آنلاین، پیش رویتان قرار گیرند. درنظر داشته باشید که این روش الزاما منبع اصلی عکس را پیش روی شما قرار نخواهد داد اما راهکاری مناسب برای بررسی این موضوع است که تصویر یادشده، پیش از این در چه وب‌سایت‌هایی استفاده شده است.
🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

✅یافتن وب‌سایت‌های مشابه

در صورتی که هدف شما یافتن محتویاتی متمرکز در حوزه‌ای مشخص است با استفاده از عملگر realated: می‌توانید شرایط رابه‌گونه‌ای رقم بزنید تا وب‌سایت‌های مشابه با آنچه درنظر دارید پیش رویتان قرارگیرد. به عنوان مثال با جستجوی عبارت related:www.express.com می‌توانید لیستی از فروشگاه‌های مشابه و فعال در زمینه عرضه پوشاک را مشاهده کنید.
🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

✅ جستجو در بدنه متن، عنوان و یا آدرس وب‌سایت

این امکان وجود دارد تا جستجوی خود را به آنچه در داخل متن است، تیترها و یا خود آدرس وب‌سایت محدود کنید. در این بخش، سه عملگر کاربردی وجود دارد:

استفاده از inurl: نتایج جستجوی شما را به عبارت‌های داخل آدرس اینترنتی محدود خواهد کرد.
به‌کارگیری intext: جستجوی عبارت‌های مختلف را در بدنه متن امکان‌پذیر خواهد ساخت.
استفاده از intitle: جستجو به دنبال عبارت‌های مورد نظر شما در عنوان متن یا صفحه اینترنتی را به همراه خواهد داشت.

#آموزش_اینترنت
🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻
🔜https://telegram.me/joinchat/Bbrw30C4czBooTfWn7chBA
Photo

Post has attachment
💯اولین کامپیوتر all in one مایکروسافت

https://telegram.me/magicube/169

🔎 چگونه در گوگل حرفه‌ای جست وجو کنید / بخش اول

👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻


اکثر ما در طول روز بارها و بارها از موتور جستجوگر گوگل برای یافتن محتویات دلخواه خود استفاده می‌کنیم و همین تکرار استفاده از این ابزار کاربردی، مهارت ما را به ظاهر افزایش داده است. با این وجود، راهکارهای متفاوتی وجود دارند که حتی بدون استفاده از گزینه جستجوی پیشرفته (Advanced Search) نیز می‌توانند نتایج جستجو را هدفمندتر و با دقت بالاتری پیش روی ما قرار دهند.

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹
✅ جستجو در وب‌سایت یا دامنه‌ مشخص

اگر به دنبال مشاهده نتایج جستجو از وب‌سایت مشخصی هستید، این امکان وجود دارد تا با استفاده از عملگر site: دامنه جستجو را محدود کنید. به عنوان مثال اگر به دنبال جستجو برای یافتن مطالب مرتبط با بزرگ‌داده‌ها در وب‌سایت آی‌تی ایران باشید می‌توانید از ترکیب
big data:itiran.com
و یا حتی
بزرگ داده:itiran.com

در کادر جستجو استفاده کرده و پس از اتمام تایپ، کلید اینتر را بزنید. با این روند، تمامی نتایج، محدود به محتوایی خواهد بود که در وب‌سایت آی‌تی‌ ایران پیرامون این موضوع منتشر شده است.

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹
✅ جستجو برای لغتی خاص

در صورتی که به دنبال جستجو برای یافتن نتایج مرتبط با یک کلمه یا اصطلاح خاص هستید می‌توانید از ترکیب محدود کننده یعنی " استفاده کنید. به‌عنوان مثال، جستجوی برای عبارت Amazon Echo review چیزی در حدود 22.5 میلیون نتیجه مستقل را پیش روی شما قرار می‌دهد اما در صورتی که “Amazon Echo review” را جستجو کنید، نتایج جستجو با تمرکز بیشتر، به 91700 مورد کاهش خواهد یافت.

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹
✅ حذف سایت یا کلمه‌ای مشخص از نتایج جستجو

در صورتی که علاقه‌ای ندارید تا محتویات یک وب‌سایت و یا حتی کلمه‌ای خاص در نتایج جستجوی شما قرارگیرد کافی است از - پیش از کلمه یا عملگر دلخواه خود استفاده کنید. به عنوان مثال برای اینکه در نتایج جستجو تنها Amazon Echo را مشاهده کنید ولی خبری از کلمه Dot نباشد کافی است از ترکیب Amazon Echo –Dot استفاده کنید.

این راهکار، به عنوان مثال در مواردی که قصد جستجو برای یافتن اطلاعات یک حیوان مشخص را دارید اما نمی‌خواهید نتایج مربوط به خودرویی با نام مشابه در خروجی ظاهر شود، مفید فایده خواهد بود. به عنوان مثال، جستجوی Jaguar –car تنها نتایج مرتبط با پلنگ خالدار را پیش روی شما قرار خواهد داد. درنظر داشته باشید که این ترفند، نتایج مرتبط با خودروهای جگوار را فیلتر نمی‌کند بلکه خروجی‌های مرتبط با پلنگ را برجسته‌تر خواهد کرد. برای اعمال محدودیت بیشتر می‌توانید از ترکیب‌هایی با تاکید بیشتر نظیر Jaguar –car –auto استفاده کنید.

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹
✅ اصطلاحاتی که به یاد نمی‌آورید

در صورتی که تنها قسمتی از ضرب‌المثل‌ها و یا اصطلاحات قدیمی که زمانی از مادربزرگ خود شنیده‌اید را به‌یاد می‌آورید و یا اینکه تنها قسمتی مشخص از شعر آهنگ مورد علاقه خود را به‌خاطر دارید، استفاده از * می‌تواند نسخه کامل اصطلاح یا شعر یادشده را پیش روی شما قرار دهد. به عنوان مثال استفاده از ترکیب "هرکه بامش* " مطمئنا در خروجی جستجو ضرب‌المثل هرکه بامش بیش، برفش بیشتر را پیش روی شما قرار خواهد داد.

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹
✅ مشاهده نسخه کَش‌شده وب‌سایت

در صورتی که پیش از این وب‌سایت یا صفحه خاصی را در اینترنت نشان کرده‌اید تا سرفرصت مجددا به آن مراجعه کنید، باید در نظر داشته باشید که این احتمال وجود دارد تا وب‌سایت یادشده پس از مدتی و به دلایل مختلف از دسترس خارج شود و امکان مشاهده اطلاعات آن را نداشته باشید. با این اوصاف، در صورتی که در نوار آدرس مرورگر (و نه در کادر موتور جستجوی گوگل) از ترکیب
cache:
قبل از آدرس سایت موردنظر خود استفاده کرده و کلید اینتر را بزنید، این احتمال وجود دارد که نسخه کش شده صفحه دلخواه شما همچنان در پایگاه اطلاعاتی گوگل وجود داشته باشد و بتوانید آن‌را مشاهده کنید. درنظر داشته باشید که نسخه کش‌شده از صفحات وب برای همیشه در دسترس نخواهند ماند.

🔄 ادامه دارد...
#آموزش_اینترنت
🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻
🔜https://telegram.me/joinchat/Bbrw30C4czBooTfWn7chBA

🔰 چگونه بازی های دیتا دار را در سیستم عامل اندروید نصب کنیم؟
📲🕹👾🎮📱


یکی از این مشکلات که اکثر کاربران اندروید با بازی های دیتا دار دارند پیدا کردن پردازنده مورد نیاز برای گوشی است. بعضی از بازی ها فایل های نصبی زیادی دارند که باید نصبت به پردازنده دانلود شوند، به طور مثال فایل نصبی بازی مورتال کامبت ایکس برای پردازنده های adreno، mali، powervr، tegra وچود دارد. شما باید مدل گوشی خودتان را در گوگل جست و جو کنید یا نرم افزار هایی مانند cpu z را نصب کنید تا پردازنده گوشی مشخص شود. به طور مثال اگر پردازنده گوشی شما mali بود فایل نصبی و دیتا mali را از بین بقیه انتخاب و دانلود کنید.

بعد از این که سخت افزار گوشی را چک کردید باید سراغ دیتا بروید و اگر فشرده (ZIP) بود با استفاده از نرم افزار مدیریت فایل آن را استخراج نمایید.

مسیر دیتا همیشه در پوشه ی Android در حافظه داخلی گوشی شما است که داخل این پوشه، دو پوشه دیگر به نام data و Obb وجود دارد.

🔘حال در کدام پوشه دیتا را کپی کنیم؟

برای این که نوع دیتا را تشخیص دهید و بفهمید که کجا باید انتقال دهید کافی است وارد پوشه دیتا دانلود شده بروید و پسوند فایل را چک کنید.

اگر فایل با پسوند .obb وجود داشت، شما باید دیتا را در مسیر sd:Android/obb انتقال بدهید و اگر با پسوند های مختلف بود، باید دیتا را به مسیر sd:Android/data انتقال بدهید.

⚠️نکته1: دیتای بعضی از بازی های اندرویدی در حافظه جانبی (sd card) قابل شناسایی نیستند سعی کنید دیتا را در حافظه اصلی گوشی انتقال دهید

⚠️نکته2: بازی های شرکت گیم لافت در فولدر Gameloft و برای دیگر شرکت ها ، در فولدر Android ساخته می شود.

⚠️نکته3: اگر پوشه obb در پوشه Android وجود نداشت، شما باید یک پوشه با همین نام ایجاد کنید.

#آموزش_اندروید
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
🔜https://telegram.me/joinchat/Bbrw30C4czBooTfWn7chBA
Wait while more posts are being loaded