Profile cover photo
Profile photo
NORDIQA.com
1 follower -
Internetowa wymiana walut
Internetowa wymiana walut

1 follower
About
Posts

Post has attachment
Od nowego roku w Norwegii dostępna jest nowa forma rozliczenia podatków przez pracowników zagranicznych. Sprawdźcie, kto podlega pod nowe regulacje, jak wybrać system, w którym będą rozliczone nasze podatki oraz jakie są jego zalety i wady.

https://nordiqa.com/blog/nowy-system-podatkowy-dla-zagranicznych-pracownikow-w-norwegii

#norwegia #emigracja #pracazagranica #koronanorweska #wymianawalut #nordiqa
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Czy opłaca się pracować w Szwecji? Ile kosztuje życie w tym kraju?
Add a comment...

Post has attachment
Norwegia deklaruje wsparcie dla Wielkiej Brytanii. Chodzi o pomoc w ponownym dołączeniu do Europejskiego Sojuszu Wolnego Handlu (EFTA), po opuszczeniu przez Zjednoczone Królestwo struktur Unii Europejskiej. Według norweskiej polityk najważniejsze jest zachowanie równowagi ekonomicznej w Europie. Nie bez znaczenia pozostaje zapewne fakt, że Wielka Brytania jest głównym partnerem handlowym Norwegii.

Premier Norwegii podkreśla, że jej kraj również nie należy do Unii Europejskiej, ale utrzymuje z nią bliskie kontakty gospodarcze i właśnie w tym obszarze oferuje pomoc i sprawdzone rozwiązania.

Jednym słowem Brexit może mieć duże znaczenie dla kraju fiordów, zwłaszcza biorąc pod uwagę duże zainteresowanie podjęciem pracy w Norwegii w przypadku braku odpowiednich porozumień, jakie wykazują obywatele Unii pracujący w tej chwili na Wyspach.
#brexit #wielkabrytania #norwegia #unia #europejska

-
NORDIQA - Pierwszy polsko-skandynawski kantor internetowy.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Szwedzi robią przerwy według własnego uznania. W ciągu roku przepracowują o 132 godziny mniej, niż wynosi średnia. Mimo tego Szwecja zajmuje 6 miejsce w globalnym rankingu konkurencyjności.
Add a comment...

Post has attachment
Norwegia spadła w rankingu krajów z najlepszymi programami emerytalnymi. W 2018 roku uplasowała się na 6 pozycji (spadek z 4). Tym samym została wyprzedzona przez pozostałe kraje skandynawskie (Szwecję, Danię i Finlandię). W badaniach oceniono programy emerytalne w 34 krajach na podstawie ponad 40 kryteriów. Jak wynika z raportu Melbourne Mercer Global Pension Index statystyczny pracownik w Norwegii może liczyć na emeryturę w wysokości 48,8 procent swoich zarobków. #emerytura #norwegia #szwecja #dania #finlandia #nordiqa
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Od początku przyszłego miesiąca w Norwegii zaczną obowiązywać nowe stawki minimalne za godzinę pracy w wybranych branżach. Zmiany dotyczą wszystkich pracowników, nie tylko tych zrzeszonych w związkach zawodowych. #norwegia #praca #nordiqa #zarobki https://nordiqa.com/blog/nowe-stawki-godzinowe-w-norwegii
Add a comment...

Post has attachment
Altinn.no to norweski portal, który umożliwia składanie formularzy do Norweskiego Urzędu Podatkowego.
Za pomocą tej platformy można:
– rozliczyć podatek VAT,
– złożyć zeznanie podatkowe,
– rozliczyć podatek,
– zamówić zaliczki na podatek dochodowy,
– założyć lub zamknąć firmę.
Logowanie na portalu odbywa się za pomocą kodów jednorazowych, które można uzyskać na podstawie swojego numeru personalnego lub kodów wystawionych przez swój bank. Jest też możliwość zalogowania się na podstawie karty elektronicznej (akceptowanej przez Buypass AS) lub uzyskanie specjalnego pendriva zamówionego w CommfidesNorge AS.

#podatki #norwegia #vat #nordiqa
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Narodowy Dzień Zazdrości. Tak New York Times nazwał to, co się dzieje 1 listopada w Finlandii. O co dokładnie chodzi? W tym dniu fiński rząd umożliwia wszystkim swoim obywatelom wgląd w dowolne zeznanie podatkowe. Każdy może sprawdzić, ile kto zarabia. Tamtejsze dzienniki tworzą szczegółowe zestawienia najlepiej zarabiających Finów. W tym roku wygrał Ilkka Paananen, którego firma działa na rynku gier mobilnych. Za swoją pracę pobrał 62,5 mln euro. Jak myślicie? Taki zwyczaj przyjąłby się w Polsce? ;) #nordiqa #finlandia #podatki #biznes
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Szwecja aspiruje do miana pierwszego kraju, w którym gotówka stanie się reliktem przeszłości. Jak się okazuje trochę na to za wcześnie. Szwedzki Bank Centralny we współpracy z komisją parlamentarną opracowują regulacje nakazujące niektórym instytucjom akceptowanie rozliczeń gotówkowych.

#nordiqa #szwecja #koronaszwecka #sek #waluty #gotowka
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded