Profile

Cover photo
مسلم گنجی
723 followers
AboutPosts

Stream

مسلم گنجی

Shared publicly  - 
 
Introducing Google's new logo. #GoogleDoodle
1

مسلم گنجی

Shared publicly  - 
 
کاش یه روز همه ما آدمها اینطوری باشیم 
اوبونتو
 
یک پژوهشگرانسان شناس، در آفریقا، به تعدادی از بچه های بومی یک بازی را پیشنهاد کرد
او سبدی از میوه را در نزدیکی یک درخت گذاشت و گفت هر کسی که زودتر به آن برسد آن میوه های خوشمزه را برنده می شود
هنگامی که  فرمان دویدن داده شد ، آن بچه ها دستان هم را گرفتند و  بایکدیگر دویده و در کنار درخت، خوشحال به دور آن سبد میوه نشستند. وقتی پژوهشگر علت این رفتار آن ها را پرسید وگفت درحالی که یک نفراز شما می توانست به تنهایی همه میوه ها را برنده شود،چرا از هم جلو نزدید؟ آنها گفتند ": اوبونتو"* ؛ به این معنا که: "چگونه یکی از ما می تونه خوشحال باشه، در حالی که دیگران ناراحت اند"؟
 
اوبونتو در فرهنگ "ژوسا" یعنی : من هستم، چون ما هستیم  
__.,._
.

__,.,_
--
فریاد را همه می شنوند، هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است
 ·  Translate
1

مسلم گنجی

Shared publicly  - 
 
 
اگر کسی سخن از خدا و پیامبران و راه حق بگوید؛ با او همان خواهند کرد که نمرودیان با ابراهیم علیه‌السلام کردند، و مگر با ما اینچنین نکردند؟ و مگر با مسلمانان سراسر جهان اینچنین نمی‌کنند؟ مگر انقلابیون فلسطینی را در آتش نمی‌سوزانند؟ مگر مسلمانان هند را مثله نمی‌کنند؟ مگر هیتلری دیگر را به جان ما نینداختند؟ مگر سعی نکردند که با زور اسلحه مدرن و تکنولوژی نظامی بر ما غلبه کنند و تنها فریاد حقی را که روی این کره‌ی خاک بلند شده در گلو خفه کنند؟
مگر اسرای بسیجی ما را در خرمشهر، جلوی قدم‌های سرلشکرهای خویش قربانی نکردند؟ مگر زنان و دختران مسلمان امت ما را در هویزه و سوسنگرد... زنده‌به‌گور نکردند؟ مگر از شهدای ما نیز گذشتند؟ مگر با حجاج ما آن نکردند که حجاج بن یوسف ثقفی نیز با اهل مدینه *نکرد؟
و راستش اگر خدا با ما، و روح خدا در میان ما نبود، اکنون از انقلاب اسلامی هیچ‌چیز، حتی یاد و نام و خاطره‌ای نیز باقی نمانده بود. اما آن آتش بر ما گلستان شد... و از این بیش باز هم خواهند دید و خواهیم دید که چگونه سخن ما که آوای اصیل فطرت الهی انسان است، قلب‌ها را
و فردای جهان را تسخیر خواهد کرد و عَلم عدالت را بر فراز این ظلم‌آباد برخواهد افراشت..

آقا سیـــد مرتضـــــــای آویـــنــــی

پ ن: حالا سازمان ملل هم دلش برای ما سوخته است، آقا!
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921207000102
 ·  Translate
2

مسلم گنجی

Shared publicly  - 
 

 نفس باد صبا آفت جان خواهد شد/ عيد می آيد و اجناس گران خواهد شد/ همسرت چند ورق ليست به تو خواهد داد/ كل اعضاي وجودت نگران خواهد شد/ ميزنی ساز مخالف دو سه روزى اما/ عاقبت هرچه كه او گفت همان خواهد شد/ پول را با علف خرس يكى ميدانند/ فكركرديد كه منطق سرشان خواهد شد/ كل عيدى و حقوقت به شبى خواهد رفت/ برسر جيب بغل، فاتحه خوان بايد شد
 ·  Translate
1
1
mojtaba khazaee's profile photo
 
احححححسنت!
 ·  Translate

مسلم گنجی

Shared publicly  - 
 
 
این بار تن به اسارات آل الله نخواهیم داد
متن زیر نامه‌ای است از شهید مدافع حرم، «محمود رضا بیضائی» به همسر خود که آنرا در شب شهادت امیرالمؤمنین (ع) در ماه مبارک رمضان در سوریه نگاشته است

بسم الله الرحمن الرحیم

…باید به خودمان بقبولانیم که در این زمان بدنیا آمده‌ایم و شیعه هم بدنیا آمده‌ایم که مؤثر در تحقق ظهور مولا باشیم و این همراه با تحمل مشکلات، مصائب، سختی‌ها، غربت‌ها و دوری‌هاست و جز با فدا شدن محقق نمی‌شود حقیقتاً.

نمی‌خواهم حرفهای آرمانگرایانه بزنم و یا غیر واقعی صحبت بکنم؛ نه! حقیقتاً در مسیر تحقق وعده بزرگ الهی قرار گرفته‌ایم. هم من، هم تو. بحمدالله. خدا را باید بخاطر این شرایط و این توفیق بزرگ شاکر باشیم. الان که این نامه را برایت می‌نویسم، شب قدر است و شب شهادت حیدر کرار (علیه السلام) و در فضای ملکوتی بین‌الحرمین ِ صبر و مصیبت و تحمل مشکلات و سختی‌ها، بین‌الحرمین ِ دو مظلومه، دو شهیده، یکی خانم زینب کبری (روحی فداها) و دیگری بنت‌الحسین، خانم رقیه (سلام الله علیها) هستم و به یادتم. نمی‌دانی بارگاه ملکوتی سه ساله امام حسین الان هم چقدر غریب است؛ در محل یهودی‌ها، در مجاورت کاخ ملعون معاویه و در محاصره وهابی‌های وحشی و آدمکش.

چه بگویم از اوضاع اینجا؛ تاریخ دوباره تکرار شده و این بار ابناء ابوسفیان و آل سفیان بار دیگر آل‌الله را محاصره کرده‌اند؛ هم مرقد مطهر خانم زینب کبری و هم مرقد مطهر دردانه اهل بیت، رقیه (سلام الله علیهما). ولی این بار تن به اسارت آل‌الله نخواهیم داد چرا که به قول امام (ره) مردم ما از مردم زمان رسول الله بهترند.

واضح‌تر بگویم؛ نبرد شام، مطلع تحقق وعده آخرالزمانی ظهور است و من و تو دقیقاً در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که با لطف خداوند و ائمه اطهار نقشی بر گردنمان نهاده شده است و باید به سرانجام برسانیمش با هم تا بار دیگر شاهد مظلومیت و غربت فرزندان زهرای مرضیه (سلام الله علیها) نباشیم. اگر بدانی صبرت چقدر در این زمان حساس در حفظ و صیانت از حریم آل‌الله قیمت دارد، لحظه به لحظه آنرا قدر می‌شماری.

معرکه شام میدان عجیبی است. بقول امام خامنه‌ای: «بحران سوریه الان مقابله جبهه کفر و استکبار و ارهاب با تمام قوا، در برابر جبهه مقاومت و اسلام حقیقی است.» در واقع جنگ بین حق و باطل. و این خاکریز نباید فرو بریزد؛ نباید. خط مقدم نبرد بین حق (جبهه مقاومت) و باطل در شام است. تمام دنیا جمع شده‌اند؛ تمام استکبار، کفار، صهیونیست‌ها، مدعیان اسلام آمریکایی، وهابیون آدمکش بی‌شرف، همه و همه جبهه واحدی تشکیل داده‌اند و هدفشان شکست اسلام حقیقی و عاشورایی، رهبری ایران و هدفشان شکست نهضت زمینه‌سازان ظهور است و بس. و در این فضای فتنه آلود، متأسفانه بسیاری از مسلمین نا آگاه و افراطی نیز همراه شده‌اند تا این عَلَم و این نهضت زمینه‌ساز را به شکست بکشانند که اگر این اتفاق بیفتد سالها و شاید صدها سال دیگر باید شیعه خود دل بخورد تا تحقق وعده الهی را نزدیک ببیند. شام نقطه شروع حرکت ابناء ابوسفیان ملعون است. و این خاکریز نباید فرو بریزد. این حرکت خطرناک و این تفکر آدمکش ارهابی، پر و بال گرفته و حمام خون بین شیعیان و سایر مسلمین راه می‌اندازد و هیچ حرمتی از حرمین شریفین زینب کبری (سلام الله علیها) و خانم رقیه (سلام الله علیها) [حفظ نخواهد کرد] که هیچ، حرمت عتبات مقدسه کربلا، نجف، سامرا، کاظمین و… را هم خواهد شکست.

جبهه جدیدی که از تفکر اسلام آمریکایی، صهیونیسم و ارهاب از کشورهای مختلف از جمله افغانستان، پاکستان، آمریکا، اروپا، یمن، ترکیه، عربستان، قطر، آذربایجان، امارات، کویت، لیبی، فلسطین، مصر، اردن و… به نام جهاد فی سبیل الله تشکیل شده است، هدف نهائیش فقط و فقط جلوگیری از نهضت زمینه‌سازان ظهور و در نهایت مقابله با تحقق وعده الهی ظهور می‌باشد و هیچ ابایی هم از کشتن و مثله کردن و سر بریدن زنان و کودکان بی‌گناه شیعه ندارد، کما اینکه این اتفاق را الان به وفور می‌توان مشاهده کرد و من دیده‌ام.

مسئولیت سنگینی بر دوشمان گذاشته شده است و اگر نتوانیم از پسش برآئیم، شرمنده و خجل باید به حضور خدوند و نبی‌اش و ولی‌اش برسیم چرا که مقصریم. کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا و بقول سید مرتضی آوینی این یعنی اینکه همه ما شب انتخابی خواهیم داشت که به صف عاشورائیان بپیوندیم و یا از معرکه جهاد بگریزیم و در خون ولی خدا شریک باشیم. ان شاء الله در پناه حق و تا [تحقق] وعده الهی و یاری دولت ایشان خواهیم جنگید.

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

فضل الله المجاهدین علی القاعدین اجرا عظیماً

ان شاء الله
 ·  Translate
1

مسلم گنجی

Shared publicly  - 
 
 
وفات حضرت معصومه (س) بر تمامی مسلمانان جهان تسلیت باد .

#نوحه  

نور دل علی بن موسی الرّضا 
اِشفَعی لَنا فی الجنّة ، بنت الزّهرا (س)

ای که عمّه ی امام زمانی
معصومه ای و فیض بی کرانی

واویلا واویلا آه و واویلا...

کریمه ای و عطایت بی قرینه
مرقد تو در شرف همچون مدینه

ای حُسن رویت ، حُسن روی زهرا (س)
از مزارت می آید بوی زهرا (س)

ای مصحف را سوره ی کوثر
مانده بر دلت داغ دیدن دلبر

غم ، عیان از شور و تاب و تبت بود
یا رضا یا رضا ذکر لبت بود

#سبک_نوحه  
http://www.aviny.com/Nohe-Shear/Voice/vafate-hazrat-masoome/noore-dele-nohe.mp3

پ_ن 1 :
به لطف کریمه اهلبیت حضرت فاطمه معصومه علیهاسلام امسال هم ران ملخی پیشکش سلیمان قلبم حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا سلام الله علیها که بیشتر با هدف ترویج فضایل بانوی دوسرا در سال گذشته طراحی گردید.
 پ_ن 2 :
لطفاً شما هم در نشر این خیر شریک باشین .
با تشکر از کلیه عزیزانی که در بازنشر این پوستر اهتمام ورزیدند
 ·  Translate
2

مسلم گنجی

Shared publicly  - 
 
روزی دانشمندی به شهر ملانصرالدین وارد می‌شود و می‌خواهد با دانشمند آن شهرگفتگویی داشته باشد. مردم، چون کسی را نداشتند، او را نزد ملانصرالدین می‌برند. آندو روبروی هم می‌نشینند و مردم هم گرد آنها حلقه می‌زنند. آن دانشمند دایره‌ای روی زمین می‌کشد. ملانصرالدین با خطی آن را دو نیم می‌کند. دانشمند تخم مرغی از جیب درمی‌آورد و کنار دایره می‌گذارد. ملانصرالدین هم پیازی را در کنار آن قرار می‌دهد. دانشمند پنجة دستش را باز می‌کند و به سوی ملانصرالدین حواله می‌دهد.
 
ملانصرالدین هم با دو انگشت سبابه و میانی به سوی او نشانه می‌رود. دانشمند برمی‌خیزد، ازملانصرالدین تشکر می‌کند و به شهر خود بازمی‌گردد. مردم شهرش از او درباره ی گفتگویش می‌پرسند و او پاسخ می‌دهد که: ملانصرالدین دانشمند بزرگی است. من در ابتدادایره‌ای روی زمین کشیدم که یعنی زمین گرد است. او خطی میانش کشید که یعنی خط استواهم دارد. من تخم مرغی نشان او دادم که یعنی به عقیده ی بعضیها زمین به شکل تخم مرغاست. و او پیازی نشان داد که یعنی شاید هم به شکل پیاز. من پنجة دستم را باز کردم که یعنی اگر پنج تن مثل ما بودند کار دنیا درست می‌شد و او دو انگشتش را نشان دادکه یعنی فعلاً ما دو نفریم.

مردم شهر ملانصرالدین هم از او پرسیدند که گفتگو درمورد چه بود و او پاسخ داد: آن دانشمند دایره‌ای روی زمین کشید که یعنی من یک قرص نان می‌خورم. من هم خطی میانش کشیدم که یعنی من نصف نان می‌خورم. آن دانشمند تخم مرغی نشان داد که یعنی من نان و تخم مرغ می‌خورم. و من هم پیازی نشانش دادم که یعنیمن نان و پیاز می‌خورم. آن دانشمند پنجة دستش را به سوی من نشانه رفت که یعنی خاکبر سرت. من هم دو انگشتم را به سوی او نشانه رفتم که یعنی دو تا چشمت کور شود
 ·  Translate
2

مسلم گنجی

Shared publicly  - 
 
درساحل دریای زندگی قدم میزدم همه جا 2 رد پادیدم، به سخت ترین لحظه ها که رسیدم فقط یک ردپادیدم, گفتم خدایا مرا در سخت ترین لحظات رها کردی؟
ندا امد: تور رادر سخت ترین لحظات به دوش میکشم !
 ·  Translate
1

مسلم گنجی

Shared publicly  - 
 
سی

سی پلاس پلاس

سی شارپ

ساختمان داده

ساختمان گسسته

سیستم عامل

سیستم های خبره

اینم هفت سین برو بچ کامپیوتری … عید نوروز همه مهندسای عزیز مبارک
 ·  Translate
1

مسلم گنجی

Shared publicly  - 
 
 
Replace Arabic character in SQL Server:

این تابع میتونه  راهی برای حذف کردن اعراب عربی در اس کیو ال باشه !!!
البته من راه بهتری پیدا نکردم اگر پیدا کردید به منم خبر بدید!!!

create function ReplaceArabicSymbol(@colText nvarchar(max))
RETURNS NVARCHAR(MAX)
AS
BEGIN
    declare @RSLT nvarchar(max)
    
    set @RSLT= REPLACE(
        REPLACE(
            REPLACE(
                REPLACE(
                    REPLACE(
                        REPLACE(
                            REPLACE(
                                REPLACE(@colText,CHAR(240),'')
                            ,CHAR(241),'')
                        ,CHAR(242),'')
                    ,CHAR(243),'')
                ,CHAR(244),'')
            ,CHAR(245),'')
        ,CHAR(246),'')
    ,CHAR(248),'')
    
    return @RSLT
end
 ·  Translate
1

مسلم گنجی

Shared publicly  - 
 
 
هولوکاست مسلمانان در آفریقای مرکزی

 ·  Translate
چقدر خوب است كه يك ملت بتواند كرامت خود، ارزش خود، پايبندى خود به آداب و اخلاق انسانى و اسلامى را نشان بدهد. ارتباط بين آحاد امت اسلامى، ارتباط قلبى است؛ اين با ارتباط آحاد ملتها با يكديگر حاصل ميشود. مسلمانان با اتحاد می توانند به جایگاه واقعی خود در جهان دست یابند هر وقتى كه ما يك احساس ضعفى ...
1

مسلم گنجی

Shared publicly  - 
 
اندر حکایات یاهوو میل
 ·  Translate
4
Basic Information
Gender
Male
Birthday
July 25, 1990