Profile cover photo
Profile photo
Tarhokar CO
1 follower -
شرکت فنی مهندسی طرح و کار طراح و مجری سیستم های تصفیه آب و فاضلاب، خطوط انتقال و ایستگاههای پمپاژ
شرکت فنی مهندسی طرح و کار طراح و مجری سیستم های تصفیه آب و فاضلاب، خطوط انتقال و ایستگاههای پمپاژ

1 follower
About
Posts

Post has attachment
راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی توسط شرکت طرح و کار
Add a comment...

Post has attachment

نتایج استفاده از شبکه جمع آوری فاضلاب
امروزه با توجه به کاهش بارش های آسمانی، افزایش جمعیت شهری و همچنین رشد صنعت و کشاورزی، بیش از پیش کشور ما با مساله خشکسالی مواجه شده است. یکی از راههای مقابله با خشکسالی و کمبود آب که در بسیاری از کشورهای توسعه یافته تجربه گردیده است، استفاده مجدد از فاضلاب یا پساب و بازگرداندن آن به چرخه محیط زیست می باشد.
در کشور ما از دیرباز به منظور دفع فاضلاب شهری از چاههای جاذب استفاده می گردید. اما امروزه مطالعات نشان داده که این روش علاوه بر ایجاد آلودگی های شدید خاک، به آبهای زیر زمینی نیز آسیب زده است. غلظت بالای یون نیترات در بسیاری از منابع زیر زمینی، گواهی بر این مدعا است.
شبکه جمع آوری فاضلاب در کنار تصفیه خانه می تواند نتایج زیر را به وجود بیاورد:
1- جلوگیری از انتقال آلودگی و رشد میکروارگانیزم ها در محیط شهری
2- عدم آلودگی منابع آب و خاک توسط فاضلاب
3- امکان بازگرداندن فاضلاب به چرخه محیط زیست و مقابله با خشکسالی
4- امکان تولید برق و کود شیمیایی از فاضلاب
Add a comment...

مزایای و نتایج ساخت تیکنر
مهمترین مزیت استفاده از تیکنر در صنایع معدنی، سنگبری و کاشی و سرامیک، را می توان تصفیه و استفاده مجدد از آب و کاهش TSS دانست. آب به عنوان یک سرمایه ملی به وسیله این روش به ابتدای خط تولید بازگردانده می شود که ضمن کاهش هزینه های آب بها مصرفی، سبب حفاظت از محیط زیست نیز می گردد. به طور کلی مزایای طراحی و ساخت تیکنر در صنایع شامل موارد ذیل می باشد:
1) صرفه جویی در مصرف آب و کاهش هزینه های جاری واحد تولیدی
2) بازگرداندن آب تصفیه شده به ابتدای خط تولید با طراحی و ساخت اصولی تیکنر
3) مساحت زمین مصرفی بسیار محدود به جای سد های باطله و یا مخازن تبخیر پساب
4) امکان کاهش کیک یا لجن خروجی به پودر تقریبا خشک به وسیله فیلتر پرس
5) راهبری و نگهداری آسان
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

سیستم UV(ultraviolet)
از اشعه ماورای بنفش جهت میکروب زدایی در سیستم تصفیه RO و سیستم تصفیه فاضلاب استفاده می-شود.اشعه ماورابنفش بر اساس تفسیم بندی بر مبنای طول موج به کلاس A-B-C دسته بندی می¬گردد. در مباحث تصفیه آب و فاضلاب طول موج 250 تا 270 نانومتر دارای خاصیت میکروب زدایی می¬باشد. یعنی همان کلاس C. با زدن قوس الکتریکی، لامپ حاوی بخار جیوه را باردار می کنند این عمل موجب تولید انرژی شده و اشعه فرابنفش منتشر می شود.
این اشعه با تاثیر بر روی پروتوپلاسم و آنزیم سلولها سبب نابودی آنها می¬گردد. این اشعه قادر است فرم فعال باکتری، ویروس، تک یاخته و اسپور را غیر فعال و از تکثیر آنها جلوگیری کند. بسیاری از میکروارگانیزم¬های بیماری زا عمر کوتاهی دارند و در صورت غیر فعال شدن، از بین می¬روند.
برای بهره برداری از تکنولوژی ماورای بنفش در تصفیه آب، لامپ را یا در خارج از آبی که قرار است تصفیه شود، قرار می دهند، یا اینکه آن را در درون آب معلق می¬کنند. اگر قرار باشد این لامپ¬ها درون آب معلق شوند، آن¬ها را درون لوله های کوارتزی موسوم به Sleeve قرار می¬دهند تا سرد نشوند. اب در معرض این اشعه قرار می¬گیرد، وعمل ضدعفونی صورت می¬گیرد.
سیستم تصفیه آب به روش UV یا ماوراء بنفش یکی از بهترین و مطمئن¬ترین روشهای تصفیه آب¬هایی است که دارای آلودگی¬های بسیار خطرناک و جدی می¬باشند. در این روش لامپی که داخل یک استوانه شیشه ای است روشن شده و آب بدور استوانه به گردش در می¬آید. اجزا اصلی لامپ یوی وی عبارتند از :
1 – لامپ 2 – استوانه شیشه ای 3 – محفظه فولادی یا آلومنیوم ضد زنگ 4 – آدابتور یا مبدل برق شهری.
کاربرد اشعه فرابنفش:
1. برای ضد عفونی کردن آب¬ها
2. تحریک پذیری شدید روی اعضای حسی سطحی
3. تخریب نسوج
4. تخریب باکتری¬ها

راندمان این سیستم در بحث گندزدایی آب 99 درصد می باشد. و به صورت اتوماتیک وبرخلاف کلرزنی نیازی به احیا مواد اولیه نخواهد بود.
در طراحی و انتخاب پکیج UV باید به بحث TSS و کدورت توجه ویژه داشت.
Add a comment...

سیستم اکسیداسیون پیشرفتهAOP

فرایند اکسیداسیون پیشرفته عبارت است از استفاده از رادیکال هیدروکسید آزاد (o HO) به عنوان یک اکسیداسیون قوی برای شکست موادی که اکسیداسیون¬های متعارف مانند اکسیژن، ازن وکلر قادر به شکست آن-ها نمی¬باشند. بعد از فلوئر رادیکال هیدروکسیل قوی¬ترین اکسیداسیون می¬باشد.
در این فرایند رادیکال هیدروکسیل با انجام یک سری واکنش¬های اکسیداسیون، به¬طور کامل مواد آلی را به مواد معدنی تبدیل می¬کند. مزایای دیگر این فرایند عبارتند از:
1- جهت انجام فرایند به دما یا فشار خاصی نیاز نیست.
2- همه واد در این فرایند اکسید می¬شوند.
3- مواد زائد ثانویه در این فرایند وجودندارد.

نحوه تولید رادیکال هیدروکسیل در داخل فاضلاب:
1- ترکیب ازن و UV
2- ترکیب ازن و آب اکسیژنه
3- ترکیب UV و آب اکسیژنه


Add a comment...

Post has attachment
فرآیند تصفیه آب دریا یا آب شیرین کن دریایی
در آب شیرین کن دریایی همانند پکیج اسمز معکوس RO اجزا مشابهی وجود دارند. تجهیزات و تاسیسات شیرین سازی آب دریا در دو بخش تجهیزات پیش تصفیه و تجهیزات اسمز معکوس تقسیم بندی می شوند. تفاوت عمده واحد آب شیرین کن دریایی در تصفیه آب دریا با پکیج اسمز معکوس RO در شوری و کدورت آب ورودی به آنها می باشد.
با توجه به اینکه آب دریا شوری 2 الی 4 درصدی دارد و کدورت، ذرات معلق و موجودات زنده دریایی در آن به وفور یافت می شوند، بنابراین بایستی تجهیزات پیش تصفیه و اسمز معکوس RO را متناسب با کیفیت آب دریا انتخاب نمود.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
تصفیه آب دریا - آب شیرین کن دریایی

آب شیرین دریایی به منظور تصفیه آب دریا به جهت مصارف آشامیدنی، کشاورزی، صنعتی و تفریحی به کار می رود. یکی از روشهای شیرین سازی و تصفیه آب دریا استفاده از اسمز معکوس (RO) می باشد. با استفاده از اسمز معکوس RO در دستگاه آب شیرین کن دریایی می توان آب با شوری کمتر از 500 میلی گرم بر لیتر از آب دریا تولید نمود.
استفاده از آب شیرین کن دریایی در تصفیه آب دریا به روش اسمز معکوس با توجه به هزینه اولیه سرمایه گذاری و همچنین با توجه به سهولت بهره برداری نسبت به سایر روشهای تصفیه آب دریا مانند تقطیر و MED از اولویت برخوردار است. هزینه بهره برداری از آب شیرین کن دریایی RO شامل هزینه برق و مواد شیمیایی آن می باشد.
http://www.tarhokar.com/
Photo
Add a comment...

شرح فرآیند دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس
دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO از دو بخش کلی تشکیل شده است. بخش اول پیش تصفیه می باشد که به منظور محافظت هرچه بیشتر از غشاءها (ممبران ها) و افزایش طول عمر مفیدشان طراحی می گردد. بخش دوم سیستم اسمز معکوس یا همان RO می باشد.
Add a comment...

ممبران اسمز معکوس
ممبران ها در سیستم تصفیه آب اسمز معکوس RO به عنوان هسته مرکزی واحد تصفیه آب قرار دارند. تمامی املاح محلول و آنچه به طور کلی به آن TDS اطلاق می شود در این بخش از آب حذف و تصفیه می شوند. این ممبران ها با سطح موثر بسیار بالا و قطر حفره های کمتر از نانومتر از جنس پلی آمید ساخته می شوند.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded