Profile

Cover photo
Tomas Vallo
Works at PSA Peugeot Citroën
132 followers|93,592 views
AboutPostsPhotosYouTube+1's

Stream

Tomas Vallo

Shared publicly  - 
 
No Gravity
1
Add a comment...

Tomas Vallo

Shared publicly  - 
 
Už dlho som nevidel tak skvelo (po každej stránke) spravený film. Hudba, herci, dej, skvelý zážitok...toto všetko s kopou akcie a dobrodružstva priniesol Ron Howard v snímke V srdci mora. Čo je ale skutočne výborné je rozprávanie filmu...pri koncových titulkoch som si ani neuvedomil, že film skončil. A aj keď poznám zhruba príbeh bielej veľryby Moby-Dick, tento film mi ho vyrozprával v surovom a veľmi pútavom kabáte...Skvelý film!
SOUNDTRACK: Po veľmi dlhom čase sa mi do ucha dostala totálna bomba! Konečne prišlo niečo iné, nové, zaujímavé, neobohrané...jednoducho to nie je ono keď sa pod každý (dobrý) soundtrack podpíše aj keď skvelý ale dosť identický Hanz Zimmer. Roque Baňos skomponoval fantastické a skutočne odlišné tóny, ktoré som aspoň ja osobne na poli OST už veľmi dlho nepočul. Soundtrack je pomerne rozmanitý, veľmi dobre sa počúva a celý chod je veľmi dobre namixovaný. A aj keď som si nespomínal v ktorej časti filmu hrala tá ktorá skladba, názvy skladieb to vedia zľahka pripomenúť a poslucháč sa razom ocitá zase na mori kde môže opäť prežiť tento veľký príbeh. Prekvapivo fantastický soundtrack, ktorý v spojení s filmom priniesol zážitok nad moje očakávania.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Tomas Vallo

Shared publicly  - 
 
Twelve Years a Slave (2013), 79%
http://www.csfd.cz/film/304544
Technicky aj filmársky perfektne zmáknutý snímok pri ktorom som sa, ale neubránil pocitu prvoplánovosti a jeho tvorby len pre odovzdávanie cien Akadémie. Príbeh pomerne slušne odsýpal a herci sa s postavami vyhrali, no dej bol mnoho krát predvídateľný desiatky minút vopred (nakoniec už názov filmu dosť napovedá). V každom prípade vyobrazenie krutosti doby do ktorej bol dej zasadený bolo dokonalé (môj pocit). Čierny ľud to skutočne nemal ľahké a ich kasta sa často nachádzala pod úrovňou zvierat. Kto vlastnil negra mohol si s ním spraviť čo len chcel...až na niektoré výnimky sa tak choval každý biely, ktorý mal aký taký majetok a tým aj moc. Na film som sa chystal dlho...možno až moc. Či to bolo na Oscara mi neprináleží hodnotiť...ale videl som už oveľa strhujúcejšie Oscarovky...no...2013 bol asi suchý na lepšie snímky (už si nepamätám).
 ·  Translate
1
Add a comment...

Tomas Vallo

Shared publicly  - 
 
Zootopia (2016), 85%
http://www.csfd.cz/film/407365
Svieži a zábavný vánok zavial do rozprávkového sveta. Neviem či je tento snímok úplne vhodný a hlavne pochopiteľný najmenšími návštevníkmi kina no u dieťaťa v mojich rokoch zafungoval bezchybne. Dlho som sa na kreslenom filme tak nezasmial. Super.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Tomas Vallo

Shared publicly  - 
 
Film s pomerne ambicióznym a dobre prepleteným scenárom ktorý vo finále nezapôsobil ako som čakal. Herecké trio Duhamel/Hopkins/Pacino sa prediera filmom za pomoci dobých dialógov, no miestami sa zdá, že sa chce príliš podobať na Diablovho Advokáta a to je možno práve kameň úrazu. Na jedno pozretie je to ok, ale to je asi všetko...nedostalo sa mi toho na čo som čakal. Fraktúra alebo už spomenutý Diablov Advokát sú o triedu lepšie a rád si ich pozriem niekedy znovu.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Tomas Vallo

Shared publicly  - 
 
120 minút vykrádania prvého dielu. Nebyť tolerantný človek, požiadam o vrátenie času i peňazí, ktoré som do toho investoval. Roland Emmerich klesol s týmto snímkom na totálne kinematografické dno smradľavého filmového močiara (a to mám jeho filmy vcelku rád). Žiaden nový nápad, žiadne nové gagy, nič, len prasprosté okopírovanie mustry deja pôvodného filmu, stávka na istotu so starými hercami a zaškolenie nových pre prípadný ďalší diel..no a jasné, niečo nové predsa len bolo, efekty...to je ale žalostne málo...Roland Roland...po 20 rokoch priniesť takúto srágoru na plátna kín...20 rokov mali na to aby niečo vystrúhali, naviazali na úspech kultovej jednotky. Takto sa to proste robiť nemá. #nomoreindependenceday
 ·  Translate
1
Add a comment...
Have him in circles
132 people
Martin Martanovič's profile photo
Michal Galbavý's profile photo
Martin Partl's profile photo
Milan Ujlaky's profile photo
Janka Bacova's profile photo
Bear Grylls's profile photo
Eva Godovicova's profile photo
Peter Godovic's profile photo
Peter Valenčík's profile photo

Tomas Vallo

Shared publicly  - 
 
Zbesilá krvavá a riadne prehnaná akčná béčková sci-fi (ozaj len trošku sci-fi) jazda...no tento krát sa na to ide z vlastného pohľadu. Tento nápad síce nie je vo filme prvý krát, no ak sa nemýlim, je prvý krát hlavnou náplňou plnej stopáže celovečerného filmu. A ono to fakt fungovalo. Rusáci sa pochlapili, zhrabli nejaké US doláre a spravili parádne béčko, ale v dosiaľ nevídanom kabátiku, ktorý filmu pristal. Nečakajte brutálny príbeh (nejaký ľahký náznak tam ale je), dostanete len brutálnu akciu (tej tam je neúrekom). Pre milovníkov PC hier snáď povinnosť pozrieť si to. Bolo to mäso...a riadne krvavé :)
V každom prípade, pozerať sa 90 minút z vlastného pohľadu na brutálnu márovačku a strieľačku nie je pre každého...a aj na mňa to bolo dosť. Kamera sa často mihá prirýchlo, efekty sú veľa krát slabučké, tie počítačové ale nie sú až dak dôležité a tie mechanické a bábkarske do tej zbesilej akcie dobre zasadli.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Tomas Vallo

Shared publicly  - 
 
Toto sa Kórejcom moc vydarilo. Skvelý historický thriller s výborne napísaným scenárom a dobre hrajúcimi hercami dáva vo výsledku skutočne veľmi pozitívny zážitok. Čakal som nejaké mega bitky one to one, to sa mi nedostalo, dostalo sa mi ale kvalitného príbehu, ktorý bol slušne zapletený s kúskami tajomna, dostalo sa mi tiež dosť streleckých akcií a fantastickou svadobnou scénou...za mňa Výborné!
 ·  Translate
1
Add a comment...

Tomas Vallo

Shared publicly  - 
 
Miracles from Heaven (2016), 73%
http://www.csfd.cz/film/56932 'Zázrak' - je to dej alebo udalosť, ktorá nie je vysvetliteľná logicky či vedecky pomocou známych prírodných zákonov a je často pripisovaná Bohu či duchom alebo iným nadprirodzeným bytostiam. Ak má termín Zázrak vlastnú definíciu popísanú vyššie, môže podľa nej vôbec vo svete vedy a logiky existovať?
Úvod trošku na zamyslenie a tak poďme k filmu. Začnem hudbou...vôbec si ju nepamätám...len veľmi krátke pasáže kde som si povedal, že to pekne pasuje. Ono to vôbec nevadí pretože tento film (podľa skutočnej udalosti) má zaujať a aj zaujme svojim príbehom a ten je skutočne perfektne vyrozpravaný. Príbeh ťažko chorej Annabele (nie, nie je to horor aj keď meno sa s nejedným zhoduje), jej rodiny, trápiacich sa veriacich rodičov, ktorí sa v záplave nemohúcnosti odvrátia od Boha aby znovu našli stratenú vieru po Anninom záhadnom vyliečení. Skvele spravený film, ktorého dej je na zamyslenie...logici a vedci môžu bádať, veriaci v tom majú jasno...určite sa oplatí vidieť.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Tomas Vallo

Shared publicly  - 
 
The Legend of Tarzan (2016), 64%
http://www.csfd.cz/film/268037
Mr.Tarzan ani nenadchol ani nesklamal i keď osobne som čakal trošku viac. Autori pomocou flashbackov pripomínajú minulosť opičieho muža a hlavná dejová línia plynie od jeho už dlhšieho pobytu po návrate do "civilizácie". Trikovo si mohli dať tvorci oveľa viac záležať, bol to asi hlavný vizuálny kameň úrazu. Nie zle spravené zvery, ale práve samotný hlavný hrdina v akčných skákačkách a hojdačkách na lianách. Ďalší kamienčok úrazu bola špičková hudba ktorá vysoko prevyšovala kvality snímku a vždy keď hrala ma zobrala viac než dej. Herecky nemám čo vytknúť Alexandrovi padla rola viac ako prdelka na šerblík, Margot sa tiež pekne našla v tej svojej, Christoph so Samuelom sa tiež nestratili a odohrali to výborne. Ako celok pozerateľné no niečo tomu chýbalo...inak pohodový popcorňák...
 ·  Translate
1
Add a comment...

Tomas Vallo

Shared publicly  - 
 
Film, ktorý sa vymyká bežným štandardom a možno preto ma až tak neoslovil. Bolo to dlhé a nudné aj keď vývoj postáv bol veľmi dobre spravený, tiež dialógy, kamera a hudba boli na dobrej úrovni. Dialógy dokresľuje najmä použitá starobritská angličtina (skutočnú oriešok pre angličtinárov), a práve ona stačila na to aby mal snímok tú správnu temnú kresťansko-diabolskú atmosféru. Ťažko ohodnotiť tento film, na jednej strane filmová nuda, na druhej dobre zahrané zaujímavé postavy a diabolská atmosféra. Treba si to asi pozrieť a spraviť si názor sám.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Tomas Vallo

Shared publicly  - 
 
For the Vikings, teda For the Horde! Presne na takúto fantasy kúzelnícko-bojovú akciu som čakal od čias prvého Pána prsteňov. Hoc som dúfal, že to prinesie nový film na motívy mojej môjho srdcového Zaklínača (2017), predbehol ho Warcraft. Hlavná dejová linka veľmi jednoducho pochopiteľná (príbeh nemal čím extra oslniť ale o to tu ani nešlo) aj pre nehráčov a neznalcov sveta, drobné odkazy zase určite potešili fanúšikov série. Všetky CGI postavy boli zmáknuté tutti frutti, o to viac som mal po filme chuť vidieť takýto film v kompletnej produkcii Blizzardu v ich plne animovanom kabátiku...ich videá a animačky sú legendárne a vymakané do najmenších detailov. Celkový pocit bol ale super, kúzlilo sa vo veľkom, mlátilo sa, aj občas hláškovalo, zabavil som sa proste výborne až mám chuť prebehnúť sa mapami Warcraft 3 a tento krát si dať majzla najmä na príbeh. Travis Fimmel bol výborný, sledujem ho dlhšie v seriáli Vikingovia a tieto role bojovníkov mu idú krásne od ruky.
SOUNDTRACK: Pri prvom hodnotení soundtracku som nebol moc nadšený, ale pripisujem to jednej zásadnej chybe ktorú už nespravím. Soundtrack som počúval v aute...Obrovská chyba. Teda, zostávam verný tvrdeniu, že hudba nie je príliš ikonická, stále je to v podstate priemerný soundtrack. Vo filme však bol fantastický a následne v slúchadlách som si ho patrične užil. Pár skladieb je z hier, zvyšok spravený pre film, no je to dobre odvedená práca a počúva sa celkom dobre .Možno si nezapamätáte žiaden motív, nenájdete tam nič co by ste si mohli pohmkávať ako main title z Braveheartu no Warcraft OST neurazí a verím, že sa k nemu ešte pár krát vrátim.
 ·  Translate
1
Add a comment...
People
Have him in circles
132 people
Martin Martanovič's profile photo
Michal Galbavý's profile photo
Martin Partl's profile photo
Milan Ujlaky's profile photo
Janka Bacova's profile photo
Bear Grylls's profile photo
Eva Godovicova's profile photo
Peter Godovic's profile photo
Peter Valenčík's profile photo
Basic Information
Gender
Male
Apps with Google+ Sign-in
  • Z Origins - (Z The Game)
  • Survival Run with Bear Grylls
  • Defenders
  • skisafari2
Work
Employment
  • PSA Peugeot Citroën
    PSI, 2006 - present
Links
Other profiles
Tomas Vallo's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
V srdci moře / In the Heart of the Sea (2015)
www.csfd.cz

V zimě roku 1820 byla velrybářská loď z Nové Anglie napadena čímsi neuvěřitelným: velrybou mamutích rozměrů s obrovskou vytrvalostí a téměř

Čarodějnice / The VVitch: A New-England Folktale (2015)
www.csfd.cz

V polovině sedmnáctého století měli lidé blíž k přírodě, blíž k Bohu, blíž k iracionálním jevům, které dnes považujeme už jen za pohádky. Se

Den nezávislosti: Nový útok / Independence Day: Resurgence (2016)
www.csfd.cz

Věděli jsme, že se jednou vrátí. Využili jsme proto k obraně všech možností a zdrojů Země. Studovali jsme ukořistěné mimozemské technologie,

Warcraft: První střet / Warcraft (2016)
www.csfd.cz

Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Co

Cellular (2004)
www.csfd.cz

Jessica Martinová (Kim Basinger) je ničím z průměru nevyčnívající milující manželka a matka, která učí na střední škole. Zcela nenadále je v

Pátá vlna / The 5th Wave (2016)
www.csfd.cz

V novém filmu Pátá vlna nalézáme většinu Země zničenou čtyřmi vlnami stále se stupňujících smrtících útoků. Cassie (Chloe Grace Moretz) prch

Rivalové / Rush (2013)
www.csfd.cz

Závratná rychlost, adrenalin proudící v žilách, krásné dívky a nezkrotná touha po vítězství. Závody Formule 1 jsou místem, kde jediná chyba

Bohové Egypta / Gods of Egypt (2016)
www.csfd.cz

Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve

Fúsi (2015)
www.csfd.cz

Hrdinou filmu je zavalitý čtyřicátník Fúsi, který sbírá odvahu vstoupit do dospělého světa. Prochází životem jako náměsíčný, jeho všední dny

Spectre (2015)
www.csfd.cz

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží

Temný rytíř povstal / The Dark Knight Rises (2012)
www.csfd.cz

Je tomu již osm let, co se Batman vytratil do noci, čímž se tak z hrdiny změnil v uprchlíka. Tím, že za něj padla vina za smrt Harveyho Dent

Marťan / The Martian (2015)
www.csfd.cz

Astronaut Mark Watney (Matt Damon) během mise na Mars málem zahynul v prašné bouři. Zbytek jeho posádky planetu opustil v domnění, že je mrt

Hotel Transylvánie / Hotel Transylvania (2012)
www.csfd.cz

Málokdo o Draculovi ví, že není jen princem temnoty, ale také vlastníkem stylového Hotelu Transylvánie - luxusního pětihvězdičkového resortu

Dárek / The Gift (2015)
www.csfd.cz

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne

Pixely / Pixels (2015)
www.csfd.cz

Když si mezigalaktičtí mimozemšťané chybně vyloží videozáznamy klasických videoher jako vyhlášení války, zaútočí na Zemi s armádou jednotek,

Paralelní světy / Upside Down (2012)
www.csfd.cz

Adam je obyčejný kluk žijící v neobyčejné realitě. Vede skromný život a stále myslí na dívku, kterou kdysi potkal. Eva však pochází ze zcela

Hrdina Max / Max (2015)
www.csfd.cz

V armádě neslouží pouze muži a ženy oddaní své vlasti, příběh služebního psa Maxe je tomu důkazem. Po tragických událostech v Afghánistánu s

Macík 2 (2015)
www.csfd.cz

Některým plyšovým medvědům nestačí, že umí chodit, mluvit, hulit a milovat se s prsatými blondýnami. Někteří si dokonce chtějí pořídit vlast