Profile cover photo
Profile photo
Sosyal Değişim Derneği
29 followers -
Dernek, demokratik ve insan haklarına saygılı bir sivil toplumu hedefler.
Dernek, demokratik ve insan haklarına saygılı bir sivil toplumu hedefler.

29 followers
About
Sosyal Değişim Derneği's posts

Post has attachment
Sosyal Değişim Derneği, Anne Frank House ve ABD Holocaust Memorial Museum işbirliği ile gerçekleştirilecek olan bu seminer, Anne Frank’ın insanlığa bıraktığı mirası kullanarak, toplumda temel insan hakları bilincinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Post has attachment
İkinci Dünya Savaşı ve Nazi döneminde ırkçı ayrımcılığa maruz kalarak, yaşamını bir Nazi kampında yitiren Anne Frank’ın anılarını ve dönemin koşullarını konu eden “Anne Frank – Günümüz için Bir Tarih” adlı sergi, Ankara’da ilk kez sergilenecek. 
Bugüne kadar dünyanın dört bir yanında on milyonun üzerinde kişi tarafından ziyaret edilen serginin açılışı, 21 Aralık Cumartesi günü, Anne Frank’ın üvey kız kardeşi Eva Schloss, Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Büyükelçiliği, Anne Frank House yetkilileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla, Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nde (AFSAD) gerçekleşecek. Sergi, 11 Ocak 2014 tarihine kadar AFSAD sergi salonunda ziyaret edilebilecek.

Post has attachment
Raporda, inanç özgürlüğü hakkı, bu hakkın temel bileşenlerini oluşturan, inanma, inancını değiştirme, inancını ibadet, öğretim, uygulama ve törenlerle açıklama hakları başlıkları altında inceleniyor.

Post has attachment
Kırka yakın gönüllünün katıldığı toplantıda, çok sayıda sivil toplum örgütünün temsilcisi de yer aldı. Uluslararası Af Örgütü İstanbul Aktivist Grubu, Göçmen Dayanışma Ağı, Pozitif Ayrımcılık Derneği, Helsinki Yurttaşlar Derneği, Yuva Derneği, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği, Toplum ve Hukuk Araştırmaları Vakfı, Hayata Destek Derneği, Gola Derneği, Akad, Dünya Dayanışma Hareketi ve Ray Performans Kolektifi gibi örgütlerinden gelen temsilciler, uzmanlık alanları temelinde tecrübelerini paylaşırken, çözüme ilişkin önerilerini sundular.

Post has attachment
Katılımcılara, tarih, Holokost (Soykırım) ve insan hakları konusunda, ulusal ve uluslararası düzeyde geliştirilmiş yeni eğitim teknikleri tanıtılacaktır. Geçmişteki insan hakları ihlalleri gözden geçirilerek, günümüz toplumlarında ayrımcılık ve önyargının oluşumu ve bunun sonuçları ele alınacaktır. Aktif katılım içeren seminerde, katılımcılar karşılıklı etkileşimle çalışmalar gerçekleştirecek ve ileride kendi çalışmalarında kullanabilecekleri materyaller sağlanacaktır. İsteyen katılımcılara “Anne Frank House Uluslararası İnsan Hakları Eğitimi Sertifikası” verilecektir. 

Post has attachment
İkinci Dünya Savaşı sırasında ırkçılığa dayalı ayrımcılığa maruz kalmış olan ve hikâyesi ölüm kampında son bulan Anne Frank’ın hayatıyla ilgili sergi, eğitimlerde bize rehberlik edecek. Soykırım, önyargı, ırkçılık, insan hakları ihlalleri konularında, 21 ve 22 Aralık 2013 tarihlerinde Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD) sergi ve eğitim salonunda gerçekleşecek olan seminerde, “Anne Frank House Uluslararası İnsan Hakları Eğitimi Sertifikası” alabilir ve Amsterdam’da 2014’te gerçekleşecek olan “Uluslararası Anne Frank Etkinliklerini”ne katılmaya hak kazanabilirsiniz.  

Post has attachment
Sulukule Çocuk Sanat Atölyesi’nin talebiyle gönüllülerimize yaptığımız destek çağrısı büyük ilgi gördü. Farklı arka planlardan birçok insanın Sulukuleli çocukların eğitimine katkıda bulunmak ve gönüllü olarak destek vermek istemesi, sivil toplum alanında çalışan bizim gibi insan hakları kuruluşları açısından son derece sevindirici.

Post has attachment
30 Ekim Çarşamba günü 18.30’da, İstanbul’da zor şartlar altında yaşayan Suriyeli sığınmacılarla dayanışmak için neler yapabileceğimizi konuşacağımız bilgilendirme toplantısına ilgilenen herkesi bekliyoruz.
Not: Toplantıda Göç-Der ve İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul şubesinden arkadaşlar da bizimle olacaklar.

Post has attachment
Sulukuleli genç arkadaşlarımızla tanışmak ve onların yaşam mücadelesine destek vermek ister misiniz? Genç arkadaşlarımız, onlara okul derslerinde yardımcı olacak abi ve ablalarını bekliyor.

Eğitim yılı boyunca düzenli olarak belli saatlerinizi ilkokul, orta ve lisede okuyan gençler için matematik ve fen derslerinde okul destek çalışmalarına ayırabilirim diyorsanız, sizi 24 Ekim Perşembe günü düzenleyeceğimiz bilgilendirme toplantısına davet ediyoruz.

İlgilenen herkesi bekliyoruz.

Sosyal Değişim Derneği

 

Tarih: 24 Ekim Perşembe,
Saat: 18.30
Yer: Sosyal Değişim Derneği
Adres: Sarayarkası Sokak, No: 31/1, 34437 Gümüşsuyu – Beyoğlu, İstanbul
Tel: 0212-292 3439

Toplantı yerini haritada görmek için: http://goo.gl/Quh9ku

Atölye öncesinde sizden aşağıdaki linkte yer alan ön kayıt formunu doldurmanızı rica ediyoruz.

Önkayıt formu: http://goo.gl/zkmEmB

Sulukule Çocuk Sanat Atölyesi: www.sulukulecocuksanatatolyesi.wordpress.com

Sulukule Çocuk Sanat Atölyesi, 2010 senesinden bu yana aktif olarak çalışmalarını yürütüyor. Faaliyetlerin bir parçası olarak açılan atölye, müzik birikiminin kuşaktan kuşağa aktarılması, dağılmak zorunda bırakılan Roman toplumunun gençlerinin birlikteliğinin sürdürülmesi, Karagümrük’teki diğer gençlerle ve çocuklarla kaynaşmaları,  sanatsal bilgi ve birikimlerinin gelişmesi, yeteneklerine uygun eğitim olanaklarına ulaşmaları,  konser ve gösterilerle tanınmaları, kendilerine ve çevreye güvenlerinin artması amacıyla faaliyet yürütüyor.

Post has attachment
Added photos to Uluslararası Romanlarla Dayanışma Etkinlikleri.
Wait while more posts are being loaded