Shared publicly  - 
 
МЕНУВАЛА МАЖИ КАКО ЧОРАПИ: СЕКС-СКАНДАЛ ГО ТРЕСЕ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО
Translate
Од фатална жена до угледна кралска сопруга, така накратко изгледа животниот пат на војвотката од Корнвел, Камила Паркер, сопругата на принцот Чарлс. Според пишувањата на Имоген Тејлор во неговата книга, Камила ги менувала мажите како чорапи па поради тоа добила отказ. Во шеесетите години на минатиот век таа работела на едно отмено место за дизајнери на ентериери и сакала добро да се забавува. Според „Дејли мејл“, за неа биле важни вечерите, з...
1
Add a comment...