Profile

Cover photo
Arash Hooshmand
710,260 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Arash Hooshmand

Shared publicly  - 
 
...; Bahrain judiciary system is as wild as Iran´s one. They have started execution of revolutionary people of the Arab Spring and the illegitimate regime of the minority is no more legal than that of Assad in Syria. Both must be eradicated to let the majority choose their own leaders with absolute freedom.https://www.theguardian.com/global-development/2017/jan/13/human-rights-abuses-bahrain-cast-shadow-over-2m-uk-aid-support
1

Arash Hooshmand

Shared publicly  - 
 
...; Free Iran´s real President Mir Hossein Mousavi!


https://www.youtube.com/watch?v=zsbEaXDSI4E
 ·  Translate
1

Arash Hooshmand

Shared publicly  - 
 
... آیت الله بیات زنجانی گفتند اصل ولایت فقیه نه از اصول دین است و نه انکارش کفرآور. پس اگر آخوندی غير از این گفت پشت سر او نمی شود نماز خواند. آيت الله العظمی سيد صادق روحانی هم در پاسخ به گفته های حائری شيرازی (امام جمعه اسبق شيراز) که در شبکه خبر اعلام کرده بود ولی فقيه حتی اگر يزيد هم باشد واجب الاطاعه هست گفت: اگر کسی چنين چيزی گفته باشد از حرف های خلاف شرع و از بينه فساد می باشد. وی ادامه داده حتی اگر ولی فقيه يک عمل خلاف شرع بنمايد از ولايت فقيه منعزل ميشود چه رسد به يزيد بودن. آيت الله صادق شيرازي: جوانان! مواظب شستشوي مغزي باشيد. دولت بني اميه با صرف ميليونها دينار پول و ده ها هزار منبر نمازجمعه مردم را شستشوي مغزي دادند. به ظاهر، حكومتي اسلامي است و در رأس آن شخصي مانند يزيد (حاكمي اسلامي كه خود را اميرالمؤمنين مي ناميد!) مردم نماز مي خوانند، روزه مي گيرند، حج مي روند... پس امام حسين (عليه السلام) چرا مي خواهد امنيت كشور را بهم بزند؟! سپاهيان يزيد "قربة الي الله" براي كشتن امام حسين (عليه السلام) آمده بودند. عمربن سعد لشكر خود را "خيل الله" يعني سپاه خدا مي ناميد. امام حسين (عليه السلام) به اصطلاح امروزي ضد انقلاب، ضددين و ضد اسلام معرفي شده بود... احمد قابل: نظریه “ولایت فقیه” از نظر فقهی قابل اثبات نیست....

http://www.rahesabz.net/story/7783/

http://www.rahesabz.net/story/7766/

...
...
 ·  Translate
2

Arash Hooshmand

Shared publicly  - 
 
... علی ملکی محقق علوم دینی و از شاگردان آیتالله منتظري: محارب، حکومتی است که بر مردم‌اش اسلحه می‌کشد.
در پی حوادث عاشورای تهران، این بار تهدید‌ها از مرز باید و نبایدها فراتر رفت.

فرمانده نیروی انتظامی، احمدی مقدم و جانشین‌اش رادان که برخی حضور او را در جریانات کهریزک پررنگ‌تر از گزارش تحقیق و تفحص مجلس می‌دانند، پیش از این قول برخورد شدید تر را داده بودند.

اما بعد از جریان عاشورا اتهام دیگری به معترض‌ها وارد شد که جنبه‌های بررسی را فراتر از حدود قوانین مدنی می‌کرد: محاربه

این عنوان که جرمی فراتر از قوانین به حساب می‌آید بر کسانی وارد می‌شود که از نظر فقهی به حرب یا مبارزه با رسول خدا و نبی بپردازند؛ که مجازات آن بر اساس قوانین جزای اسلامی مرگ است.

برخی این عنوان را پیش‌درآمدی بر ایجاد فشارهای بیش‌تر و اجرای احکام سنگین دانسته‌اند.

در این خصوص با حجت‌الاسلام علی ملکی محقق علوم دینی و از شاگردان آیت‌الله منتظری گفت‌وگو کردم و از او خواستم شرایط و وجوه محاربه را از نظر فقه اسلامی روشن کند.

اخیرا قوه‏‌ی قضاییه‏ی ایران اعلام کرده است افرادی که بر علیه نظام می‏جنگند، محارب هستند. معنای محارب به لحاظ فقهی چیست؟

محارب از کلمه حرب (جنگ) می‏آید؛ یعنی کسی که دارد جنگ انجام می‏دهد.

وقتی می‏گوییم فردی محارب است، یعنی چه؟ محارب با چیست؟ از نظر فقهی با چه چیزی سر جنگ دارد؟

آقایان جنگ با خدا، بنده‏ی خدا، رسول خدا و… را قاطی کرده‏اند. اما معنای لغوی فقهی محارب از «حرب» به معنای جنگیدن می‏آید.

اگر کسی دارد می‏جنگد، طبیعی است که باید در مقابل‏اش جنگید. اما اسلام برنامه‏ای نسبت به جنگ ندارد که بخواهد روی جنگ تأکید کند. بل‌که جنگ‏ورزی را چیز خوبی نمی‏داند. اسلام روی صلح تأکید می‌گذارد و بر صلح‏جویی بیش‌تر تأکید کرده است.

در سوره‏ی انفال آیه‏ی ۶۰ (یا ۶۱) خداوند به پیغمبرش می‏گوید: «اگر دشمن شما را به صلح دعوت کرد، این صلح را بپذیر. ولو این‌که احتمال می‏دهی در آن فریب‏کاری است. چون پیشنهاد صلح شده، باید آن صلح را حتماً بپذیری».

بنابراین اسلام بیش‌ترین اهمیت را به صلح داده است و این‌که آقایان افرادی را به‌عنوان محارب قلم‏داد کرده‏اند، هرچند خیلی مسائل را اعلام کرده‏اند اما مبنای فقهی و عقلی ندارد.

این که کسی را محارب اعلام می‏کنند، تشخیص آن چگونه و با چه کسی است؟

محارب یعنی کسی که در جنگ است. قانون هم مشخص کرده که کسانی که سلاح برداشته‏اند و همین الان سلاح در دست داشته و دارند می‏جنگند، محارب هستند.

اگر همین محارب سلاح را بر زمین گذاشت و تسلیم شد، حق کشتن‏اش را ندارند. اسلام اجازه‏ی کشتن‏اش را نمی‏دهد. بر مبنای آن‏چه اسلام روی آن تاکید کرده، محارب کسی است که در حال حرب است.

مصوبه‏ای در دستور کار مجلس است که مهلت تجدیدنظرخواهی در حکم محاربه، از ۲۰ روز به ۵ روز کاهش یابد و دادستان نیز در کیفرخواست خود اعلام کرده، پنج نفر از دستگیرشدگان روز عاشورا محارب هستند. آیا از نظر فقهی به این سرعت می‏توان تشخیص داد و محرز کرد که فردی محارب است؟

همه‏ می‏دانند که این جریان، جریانی سیاسی است.عده‏ای در مجلس نشسته‏اند که هیچ نمایندگی‏ای از ملت ندارند و با نظر استصوابی شورای نگهبان روی کار آمده‏اند، طبیعی است که آن‏ها نظریه‏ای بهتر از این نمی‏توانند داشته باشند.

‏آنان می‏خواهند به هر شکلی که شده، با اتهام محارب و یا مفسد، جامعه را به آرامشی که خودشان می‏خواهند بکشند. اما به این شکل، قطعا موفق نخواهند شد.

در قانون قضایی ایران، وقتی اتهام محارب به شخصی وارد می‏شود، به معنای محاربه با خدا است. یعنی آن فرد با خدا جنگیده است که امروز به این افراد وارد کرده‏اند…

کسی هم که با بنده‏ی خدا بجنگد محارب است و فقط به گروه‏ها و افراد اطلاق نمی‏شود. من در جایی نوشته‏ام که محارب تنها شامل فرد، گروه و حزب و دسته‏جات نمی‏شود، بل‌که شامل حکومت‏ها هم خواهدبود.

حکومت‏هایی که بر علیه ملت قیام کنند، ملت را به کشتن بدهند و برخلاف عدل و انصاف با مردم رفتار کنند، حکم محاربه شامل‏شان می‏شود. آن‏ها نیز مستثنی نیستند.

اما در جوامع امروز، این احکام را فقط به افراد، حزب و دسته و گروه مصداق می‏دهند. در صورتی که این احکام شامل حال حکومت‏های مستبد هم می‏شود و اگر قرار باشد حکمی اجرا شود، باید نسبت به همه یک‏سان باشد.

آیه‏ی قرآن می‏گوید: کسانی‌که در زمین فساد می‏کنند؛ کار حکومتی که با برنامه‏ی انتخاباتی، تقلب‏ و مسایل دیگری که در جامعه به‌وجود می‏آورد بحران ایجاد می‏کند، سعی در ایجاد فساد نیست؟

علت این‌که جامعه‏ی ما امروز به بحران کشیده شده چیست؟ آیا جامعه خودبه‌خود به حرکت درآمده است؟ در حالی‌که ۳۰ سال صبر کرده و ایستاده است.

علت شرایطی که امروز در جامعه به وجود آمده چیست؟ آیا دولت نقشی در این جریان نداشته؟ طبیعی است که آن‏ها نیز در این جریان نقش داشته‏اند و اگر حکمی باشد، نسبت به آن‏ها نیز هست.

اگر فردی اصل «ولایت مطلقه‏ی فقیه» را که از اصول قانون اساسی ایران است، قبول نداشته باشد؛ یا به آن معترض باشند و بخواهد این اعتراض را رودرو طرح کند، می‏تواند از مصادیق محاربه با خدا محسوب شود؟

ابداً! حتی قبول نداشتن پیغمبر هم مصداق محاربه نیست. ما ادیان الهی را قبول داریم و به رسمیت می‏شناسیم. مگر آن‏ها امام زمان ما و یا پیغمبر ما را قبول دارند؟ یا مگر ولی فقیه ما را قبول دارند؟ در این صورت، همه‏ی این‏ها محارب محسوب می‏شوند.

نه این‏طور نیست که کسی چون ولی فقیه را قبول ندارد، محارب باشد. حتی اگر امام زمانش را هم قبول نداشته باشد، محارب نیست.

محارب از واژه‏ی جنگ می‏آید و به معنای کسی است که با خدا و بندگان خدا جنگ می‏کند.

محاربه می‏تواند شامل حکومت‏ها هم باشد. یعنی با این تعبیر اگر امروز حکومتی بر روی مردم اسلحه بکشد، این حکومت می‏تواند جزو محاربین محسوب شود؟

هر حکومتی که با ملت‏اش بجنگد، محارب محسوب می‏شود. ما بر این مبنا در مقابل نظام شاهنشاهی ایستادیم.

اگر یادتان باشد، امام ۳۰ سال پیش حکومتی را که بر روی مردم اسلحه کشید، به عنوان محارب اعلام کرد.http://zamaaneh.com/analysis/2010/01/post_1321.html
 ·  Translate
1

Arash Hooshmand

Shared publicly  - 
 
... بخشی از خاطرات مهندس سحابی از بازجویی وی توسط حسین شریعتمداری:
عزت الله سحابی در كتاب " اقتصاد سیاسی جهموری اسلامی " كه در سال 81 منتشر شده است، در صفحه 53 به صراحت بیان می كند كه در سال 69 هنگامی كه در بازداشت بوده است بازجویش حسین شریعتمداری مدیر مسئول كیهان بوده است و حتی بخشی از بازجویی هایش را بیان كرده است .

لازم به ذكر است كتاب فوق الذكر مجموعه ای از مصاحبه با روسای سازمان برنامه و بودجه و بانك مركزی بعد از انقلاب از جمله آقایان سحابی, عادلی , روغنی زنجانی و نجفی می باشد كه توسط بهمن احمدی امویی كه اكنون در زندان است، جمع آوری شده و توسط انتشارات گام نو منتشر شده است.

البته اینجانب همانند جناب شریعتمداری معتقدم كه بازجو بودن در جمهوری اسلامی امری مذموم نیست اما سوال این است كه دلیل تكذیب ان توسط مدیر مسئول متعهد كیهان چیست؟

بخشی از كتاب صفحه 53

در سال شصت ونه كه بازداشت شدم حسین شریعتمداری مدیر مسئول كیهان بازجوی من بود.بازجویی من تمام شده بود ویكی دو ماه هم گذشته بود كه یكباره ایشان من را احضار كردند.با چشم بسته به اتاق بازجویی رفتیم.ایشان گفت جریان این كه گفته ای ولایت فقیه كار آمریكاست چیست؟

من گفتم بنده چنین حرفی نزده ام.گفت موضوع آیت وبقایی چیست؟من هم آن تحلیلی را كه به آن رسیده بودیم تعریف كردم.خود شریعتمداری در تایید صحبتهای من حرفهای زیادی زد.در آن زمان آیت رابطه اش با بقایی را انكار می كرد و می گفت: من با بقایی بوده ام اما دو سه سالی است كه با او قهر هستم. اما شریعتمداری می گفت دروغ می گوید او چنان مرید بقایی یود كه حتی اصلاح سرش را هم مانند بقایی انجام می داد. یعنی تا این حد شیفته بقایی بود.

آن زمان من نا مه‌های آیت را ندیده بودم. بعدها در آن كتابی كه منتشر شد آن هارا دیدم و فهمیدم چقدر به بقایی ارادت داشته است. اما خودش رابطه با حزب زحمتكشان را پنهان می كرد . شریعتمداری گفت تحلیل شما از گردش 180 درجه ای بقایی در سه ماه بعد چیست؟ گفتم ما عقیده داشتیم او یك رند سیاسی بوده است . او این مسئله را مطرح كرده تا ما را یعنی تیپ روشنفكران مذهبی را كه زیر بار ولایت فقیه نمی رفتند از صحنه كنار بزند. مثل قماربازها كه یكباره ورقی را رو می كنند و همه را كنار می زنند. به این ترتیب فقط خودش می ماند و سپس به طریقی سلطنت را باز می گرداند .

شریعتمداری گفت شما سیاسی ها می خواهید همه كارها را تحلیل كنید و اطلاعات لازم را ندارید. گفتم آن اطلاعات چیست ؟ گفت در این فاصله سه ماهه , ارتشبد اویسی دو بار به بقایی تلفن كرده است .http://www.iran-emrooz.net/index.php?/news2/20634/
 ·  Translate
یكی از بینندگان آینده در پیامی نوشت: دیشب در جریان مناظره آقایان شریعتمداری و كواكبیان، در پاسخ به شوخی كواكبیان كه وی را بازجو خطاب كرد، وی پاسخ داد كه متاسفانه هیچ وقت توفیق و ثواب بازجو بودن در جمهوری اسلامی را نداشته است . این در حالی است كه ایشان بارها خود به "گفتگو" هایی كه با كیانوری، از سران حزب ...
2

Arash Hooshmand

Shared publicly  - 
گروهی از شرکت کنندگان در مراسم خاکسپاری آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی با سر دادن شعارهایی به حمایت از میرحسن موسوی و مهدی کروبی پرداخته و خواستار رفع حصر از آنان شدند. آنها همچنین در شعارهایی با اشاره به درگذشت آیت الله رفسنجانی شعارهایی نظیر «دیکتاتور، دیکتاتور عزت خدادادیه» سر دادند.
1

Arash Hooshmand

Shared publicly  - 
 
...؛ دهباشی: در و دیوار شهر را پُر کرده‌اند از عکس نگاه‌های خندان و مهربان این دو رفیق قدیمی انگار برعکس باز می‌گرداند آبِ رفته را به جوی! می گویم وقتی بختیار در اولین مصاحبه های پس از مرگ خمینی ویژگی مبرز خامنه ای رهبر منتخب جدید را "بی شخصیت بودن" معرفی می کرد فکر می کردم غرض دارد ولی پس از سالها فهمیدم بصیرت داشته است. بی شخصیتی که نتیجه اش شد حکومت پست و یکدست بی شخصیت ها: حداد عادل و علم الهدی و جنتی و آملی لاریجانی و احمقی نژاد. مجلس خبرگان اول که خاک بر سرشان آن اشتباه و خیانت تاریخی را مرتکب شدند امیدوارم مجلس خبرگان به زودی کثافت کاری تاریخی را جبران کند تا چنین برداشت نشود که کار مجلس خبرگان فقط کثافت کاری و انتصاب بی شخصیت ها در مقامات عالی نظام است.
 ·  Translate
1

Arash Hooshmand

Shared publicly  - 
 
...; We urge any new governor in the world including any prime minister of Pakistan to pursue all possible previous criminal cases to just courts to bring the criminals into justice.

http://www.newyorker.com/magazine/2011/09/19/the-journalist-and-the-spies
The murder of a reporter who exposed Pakistan’s secrets.
1

Arash Hooshmand

Shared publicly  - 
 
...؛ و به طور ویژه بترسید از آن قاضی نماهایی در قوه قصابیه جمهوری سعید اسلامی که نزدیک بازنشستگی شان است که این ها سرمایه های رئیس دادگستری های استان ها و دیگر کاسبان ویرانه بیدادگستری کشورند و آماده برای خوردن بالاترین رشوه ها و حکم دادن به نفع بزرگ ترین ناحق ها چه سیستم قوه شیرین را طوری طراحی کرده اند که تقریبا پیگیری حکم باطلی که قاضی نمای آن بازنشست شده به طور بی منطقی غیر ممکن است که نه تنها ریاست دادگستری استان مثل سگ از پرونده محافظت کرده مانع به جریان افتادن دوباره آن می شود بلکه راه برای شکایت از قاضی نمای بازنشسته در دادگاه انتظامی قضات نیز با این بهانه مسخره که این دادگاه به شکایت علیه کسانی رسیدگی می کند و حکم احتمالی بر علیه شان صادر می کند که قاضی هستند و نه قاضی بوده اند لذا یک خلا قانونی به کثیفی خلای پر شده و بی فاضلاب آخوندی ایجاد کرده اند که وقتی می خواهند در پرونده درشتی حق کسی را بخورند آن را به قاضی نمای در حال بازنشستگی ارجاع می دهند و بقیه ماجرا با خیال راحت مختومه است.
 ·  Translate
1

Arash Hooshmand

Shared publicly  - 
 
...; «بشار اسد و برادرش» برای نخستین بار به دست داشتن در حملات شیمیایی سوریه متهم شدند: خبرگزاری رویترز در گزارشی اختصاصی خبر داده است که بازرسان بین‌المللی برای نخستین بار گفته‌اند به گمان آنها، بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه و برادرش مسئول استفاده از سلاح‌ شیمیایی در درگیری‌های این کشور هستند.

این خبرگزاری روز جمعه ۲۴ دی ماه گزارش داد که سند تهیه‌شده از سوی بازرسان بین‌المللی در این زمینه را رویت کرده است.

بر اساس این گزارش، تحقیقات مشترک سازمان ملل و «سازمان نظارت جهانی بر ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی» پیشتر تنها واحدهای ارتش را متهم کرده بود و به نام هیچ یک از فرماندهان و مقام‌های سوری اشاره‌ای نداشت.

به گفته یک منبع نزدیک به این تحقیقات، اکنون فهرستی از افراد تهیه شده است که بازرسان آنها را به یکسری حملات با گاز کلر در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ مرتبط دانسته‌اند که این فهرست شامل بشار اسد، برادر جوانش ماهر و سایر چهره‌های عالی‌رتبه سوریه است.

او اشاره کرده که تصمیم به استفاده از گازهای سمی از سوی مقام‌های ارشد سوریه گرفته شده است.

به گفته خبرگزاری رویترز، امکان دسترسی به خانواده اسد برای اظهارنظر در این زمینه فراهم نشده است ولی یک مقام حکومت سوریه گفته است این اتهام که نیروهای دولتی از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده‌اند «عاری از حقیقت است».

حکومت سوریه مرتباً استفاده از چنین سلاح‌هایی را در جریان جنگ داخلی که شش سال است ادامه دارد، تکذیب کرده و گفته است که تمام حملات مورد اشاره در این تحقیقات، کار شورشیان یا گروه شبه نظامی داعش بوده است.

به نوشته رویترز، فهرست مورد اشاره که در دسترس عموم قرار نگرفته است بر پایه شواهد جمع‌آوری شده از سوی تیم سازمان ملل و سازمان نظارت جهانی بر ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی در سوریه و همچنین اطلاعات سازمان‌های امنیتی غربی و منطقه‌ای تهیه شده است. منبع این خبرگزاری نخواسته است که نامش فاش شود.

رویترز می‌گوید که نتوانسته است به طور مستقل شواهد گردآوری شده را بررسی یا تاییدیه آنها را بگیرد.

تحقیقات مشترک برای شناسایی متهمان

تحقیقات مشترک سازمان ملل و سازمان نظارت جهانی بر ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی- معروف به سازوکار تحقیق مشترک- کار گروهی است که از سه کارشناس مستقل تشکیل شده و از سوی یک تیم فنی و اداری حمایت می‌شوند.

شورای امنیت سازمان ملل خواستار شناسایی افراد و سازمان‌های مسئول در حملات شیمیایی سوریه شده است.

ویرجینیا گامباف، مسئول این تیم تحقیقاتی، منکر آن شده است که تاکنون فهرستی از افراد متهم در زمینه حملات یاد شده گردآوری شده است. او از طریق‌ ای‌میل به رویترز گفته است: «تا این زمان هیچ فردی شناسایی نشده است».

فهرست تیم تحقیقات مشترک ۱۵ نفر را مشخص کرده که «در ارتباط با استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط نیروهای مسلح جمهوری عربی سوریه در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ باید به دقت زیر ذره‌بین قرار گیرند». این فهرست به سه بخش تقسیم شده است. نخستین بخش با عنوان «حلقه داخلی رئیس‌جمهور»، شامل شش نفر از جمله بشار اسد، برادرش که فرمانده «لشگر چهارم زرهی» متشکل از زبده‌ترین نیروهاست، وزیر دفاع و رئیس سازمان اطلاعات ارتش سوریه است.
بر اساس معاهدات بین‌المللی، استفاده از سلاح‌ شیمیایی ممنوع است و می‌تواند جنایت جنگی قلمداد شود.

از آنجایی که این تحقیقات فاقد قدرت قضایی است، اشاره به نام متهمان می‌تواند راه را برای تعقیب قضایی آنها باز کند. سوریه عضو دادگاه بین‌المللی کیفری نیست ولی موارد جنایت جنگی می‌تواند از سوی شورای امنیت سازمان ملل به این دادگاه ارجاع شود- هرچند اختلاف میان قدرت‌های جهانی درباره جنگ داخلی سوریه چشم‌انداز چنین اقدامی را در حال حاضر منتفی می‌کند.

هنوز مشخص نیست که فهرست تیم تحقیقاتی مشترک از سوی سازمان ملل یا سازمان نظارت جهانی بر ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی چه زمانی منتشر خواهد شد.

افراد درگیر در حملات شیمیایی سوریه

فهرست یاد شده ۱۵ نفر را مشخص کرده که «در ارتباط با استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط نیروهای مسلح جمهوری عربی سوریه در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ باید به دقت زیر ذره‌بین قرار گیرند». در این فهرست، نقشی که متهمان بازی کرده‌اند مشخص نشده ولی سمت‌های آنها آمده است.

این فهرست به سه بخش تقسیم شده است. نخستین بخش با عنوان «حلقه داخلی رئیس‌جمهور»، شامل شش نفر از جمله بشار اسد، برادرش که فرمانده «لشگر چهارم زرهی» متشکل از زبده‌ترین نیروهاست، وزیر دفاع و رئیس سازمان اطلاعات ارتش سوریه است.

در بخش دوم این فهرست، نام فرمانده نیروی هوایی همراه با چهار فرمانده دیگر بخش‌های مختلف این نیرو آمده است. از جمله این بخش‌ها می‌توان به «لشکر بیست‌ودوم نیروی هوایی» و «تیپ شصت‌و‌سوم هلی‌کوپتری» است که تحقیقات پیشین اشاره کرده بودند بمب‌های حاوی گاز کلرین را پرتاب کرده‌اند.

بخش سوم این فهرست عنوان «سایر کادرهای ارشد نظامی مرتبط» را بر خود دارد که در آن، نام دو سرهنگ و دو سرلشگر آمده است.

سوریه پس از حملات شیمیایی به «غوطه» در حومه دمشق در اوت ۲۰۱۳ که با استفاده از گاز سارین صورت گرفت، بر اساس توافق میان روسیه و آمریکا به معاهده بین‌المللی منع سلاح‌های شیمیایی پیوست. حمله یاد شده صدها کشته بر جای گذاشت.

این مرگبارترین حمله شیمیایی در جهان پس از کشتار سال ۱۳۶۷ حلبچه در کردستان عراق در پایان جنگ ایران و عراق بود. بمباران حلبچه دستکم پنج هزار نفر کشته برجای گذاشت.

حکومت سوریه در آن زمان هرگونه دست داشتن در حمله شیمیایی یاد شده به حومه دمشق را تکذیب کرد ولی پذیرفت که ذخایر ۱۳۰۰ تنی شیمیایی خود را به خارج منتقل کند و برنامه نابودی سلاح‌های شیمیایی‌اش را تحت نظارت بین‌المللی به اجرا در آورد.

سازمان ملل و سازمان نظارت جهانی بر ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی در حال تحقیق هستند تا بررسی کنند آیا دمشق به تعهداتش در چارچوب این توافق عمل کرده است. توافق یاد شده باعث شد که دخالت نظامی آمریکا در سوریه منتفی شود.
http://www.radiofarda.com/a/f4_assad_linked_syrian_chemical_attacks_first_time/28232252.html
 ·  Translate
خبرگزاری رویترز در گزارشی اختصاصی خبر داده است که بازرسان بین‌المللی برای نخستین بار گفته‌اند به گمان آنها، بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه و برادرش مسئول استفاده از سلاح‌ شیمیایی در درگیری‌های این کشور هستند.
1

Arash Hooshmand

Shared publicly  - 
 
... سخنان دکتر مسعود علی محمدی در تریبون آزاد دانشگاه تهران ۱۶ دی آخرین تریبون آزادش در دانشکده فیزیک دانشگاه تهران. خلاصه از این دست حرف ها بزنید اسرائیل ترورتان می کند هرچند رشته تان اصلا نظامی و هسته ای نباشد فاعتبرو یا اولی الابصار که همان نقشی که سال ۸۸ به طور محدود توسط هزبول های لبنان انجام شد اینبار در آینده توسط جنایتکاران افغانی و پاکستانی موسوم به مدافعان حرم بسیار گسترده تر انجام تواند شد.http://greenrevolutioniran.blogspot.com.es/2010/01/blog-post_1506.html
 ·  Translate
مجموعه‌ ای از تصاویر ویدیویی تظاهرات و اعتراضات مردم ایران
1

Arash Hooshmand

Shared publicly  - 
 
...؛ روحانی اگر دوباره رای می خواهد باید برای عمل به اصلی ترین وعده انتخاباتی خود که رفع حصر بود اکنون که موقعیتی تاریخی با حضور و اعلام نظر قاطع مردم در تشییع جنازه هاشمی پیش آمده اقدامات صریح و قاطع و موثری انجام دهد و با شفافیت به مردم هم گزارش دهد تا حصر در روزهای آینده برطرف شود و پس از ۳.۵ سال یک توئیت ساده مبهم روی توئیتر که از این فضا برای دوستی استفاده کنیم و به جای دیوار پل بسازیم کافی نیست و نشان از عزم راسخ وی بر کاری نکردن در این زمینه حکایت خواهد داشت.

http://www.radiofarda.com/a/f3-unheard-voice-doesnot-remain-silent/28225628.html
 ·  Translate
فرداکاتور: صدایی که خاموش نماند! طرحی از شاهرخ حیدری
1
Collections Arash is following
Work
Occupation
Some consulting, and studying, studying and studying (Engineering, IT, Medicine, Languages, Physics, Chemistry, Biology, Bioinformatics, Law, Economics, Business, Political Sciences, ..., ...)
Links
Story
Introduction
...;
 
I want to become Imam Jafar Sadiq : )

Explanation to those who did not get what I mean: I'd like to be similar to those great multimath who knew a lot of different branches of science of their age e.g. Ali, Jafar Sadiq, Avicenna and so forth. It is never possible to learn everything, but it is possible to optimize the use of lifetime, Universities and other structures are not optimized and cannot offer the best suggestions at all.
Bragging rights
Survived people :-))
Basic Information
Gender
Male
Birthday
October 22