Profile cover photo
Profile photo
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Końskich
6 followers -
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Końskich
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Końskich

6 followers
About
Posts

Post has attachment
6 grudnia 2014 r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sielpi odbyło się kolejne już spotkanie wigilijne członków PTSR Odział w Końskich. Na spotkanie licznie przybyli członkowie Stowarzyszenia ich rodziny oraz zaproszeni goście. Świątecznie udekorowane stoły już na początku stworzyły przytulną i domową atmosferę. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Wice Przewodniczącej PTSR Oddziału w Końskich – Marii Statkiewicz, która przywitała przybyłych na spotkanie członków Oddziału i zaproszonych gości. Następnie głos zabrał dr Waldemar Brola Ordynator Oddziału Neurologii Szpitala św Łukasza w Końskich jednocześnie Patron Oddziału PTSR, który dziękując za tak liczne przybycie na spotkanie życzył wszystkim zebranym wytrwałości i realizacji zamierzonych celów.
Spotkanie miało również akcent uroczysty. Jak informowaliśmy wcześniej Rada Główna Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego postanowiła uhonorować Pana Doktora Waldemara Brolę najwyższym odznaczeniem PTSR – „AMBASADOR SM”, za zasługi w podnoszeniu świadomości na temat SM. Odznaczenie podczas spotkania wręczyli Panu Doktorowi Przewodnicząca Rady Oddziału Paulina Ligęza, oraz Członek Rady Oddziału Wojciech Rafalski.
Po części oficjalnej uczestnicy spotkania wspólnie podzielili się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie przede wszystkim zdrowia i optymizmu.Następnie wszyscy wspólnie zasiedli do stołów, które uginały się pod świątecznymi przysmakami. Nie zabrakło również ciepła i rodzinnej atmosfery. Salę przepełniały rozmowy i gromkie śmiechy. W tej miłej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i choć tematów do rozmów było bardzo wiele, musieliśmy rozejść się do domów już wybiegając w myślach do następnego spotkania.
Spotkanie opłatkowe
Spotkanie opłatkowe
ptsrkonskie.org.pl
Add a comment...

Post has attachment
Wesołych Świąt
Wesołych Świąt
ptsrkonskie.org.pl
Add a comment...

Post has attachment
W dniach 09-16 listopada 2014 r.  Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Końskich realizowało projekt: „Aktywna rehabilitacja osób niepełnosprawnych – mieszkańców województwa świętokrzyskiego chorych na stwardnienie rozsiane szansą na zwiększenie ich samodzielności i zaradności”.
Zadanie realizowane było przy wsparciu finansowym ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w 2014 r.
W ramach projektu 26 osób niepełnosprawnych – chorych na stwardnienie rozsiane (SM) legitymujących się znacznym, umiarkowanym lub lekkim stopniem niepełnosprawności w wieku 18-68 lat oraz 3 opiekunów tychże osób, zamieszkałych w następujących powiatach województwa świętokrzyskiego: konecki, włoszczowski, jędrzejowski, skarżyski, kielecki, grodzki Kielce, staszowski, starachowicki uczestniczyło w turnusie rehabilitacyjny w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Polanika” w Chrustach.
Celem głównym zadania było zwiększenie dostępności, osobom chorym na stwardnienie rozsiane, do rehabilitacji, zabiegów fizykalnych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
W ramach zadania beneficjenci uczestniczyli w zajęcia rehabilitacyjnych, zajęciach psychoterapeutycznych zarówno w grupowych jak i indywidualnych oraz w zajęciach, zajęciach integracyjnych (relaksacyjnych).
Uczestnicy turnusu byli pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu pracowników ośrodka, a także wspaniałych warunków tam będących.
Add a comment...

Post has attachment
Jeśli chorujesz na potwierdzone stwardnienie rozsiane i skończyłeś 18 lat dołącz do Rejestru osób ze stwardnieniem rozsianym wypełniając kilka kwestionariuszy, co zajmie Ci około 10 minut. Dostarczy to bezcennych informacji na temat życia ze stwardnieniem rozsianym w Polsce. Rejestr powstał z pasji i zaangażowania doktora Waldemara Broli, ze Szpitala Specjalistycznego św. Łukasza w Końskich. Zachęcamy do rejestracji.
http://home.agh.edu.pl/~rejsm/
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
"W Szpitalu Specjalistycznym im. świętego Łukasza w Końskich odbyło się w sobotę (16.11) spotkanie założycielskie pierwszego w regionie świętokrzyskim Oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego."
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded