Profile cover photo
Profile photo
sara kh
3,582 followers -
منتظر واقعي ظهورامام مهدي (عج) باش.
منتظر واقعي ظهورامام مهدي (عج) باش.

3,582 followers
About
sara's interests
View all
sara's posts

Post has attachment
Public
سلام ارباب سلام
Photo

Post has shared content
Public
در راستای مناسبت امروز عرض کنم خدمتتون که عفاف و حجاب فقط به بحث لباس و پوشیدگی نیست. اینکه خانم و آقا توی شبکه های اجتماعی با هم شوخی می کنن و برای همدیگه شکلک های مختلف میفرستن یکی از مصادیق واضح بی حجابی و بی عفتی حساب میشه.
بزرگوارانی تا حالا بارها و بارها به اشکال مختلف این نکته رو تذکر دادن ولی متاسفانه روز به روز داره بیشتر میشه.
خواهر و برادر بزرگوار، شکلک و اسمایلی فرستادن برای جنس مخالف خودش به صورت ناخودآگاه یه جور زمینه سازی برای عادی سازی روابط و خروج از محدوده مجاز شرعیه.
و همین طور شوخی کردن...
و امان از شوخی کردن
و امان از شوخی کردن
بیشتر دقت کنیم...

Post has shared content
Public
کسي که در مسير طولاني نيل به قرب الي الله گام مي‌سپرد، نيک مي‌داند که در هر قدمي که برمي‌دارد نيازمند ياري خداست و پيوسته بايد از خداوند مدد جويد که توجه‌اش را از او قطع نگرداند و از سقوط او به جهنم جلوگيري کند. وقتي نيازها در ما خود مي‌نمايانند، مثلا نياز به غذا پيدا مي‌کنيم و يا شاگرد نياز به استاد و درس پيدا مي‌کند و يا نيازهاي اجتماعي براي انسان رخ مي‌دهد، براي تأمين هر بخش از نيازهاي خود به کساني مراجعه مي‌کنيم که توان برآورده ساختن آن نيازها را دارند. اما گاه هفته‌ها و ماه‌ها فراموش مي‌کنيم که ما نيازمند خدا هستيم و در درجه اول بايد سراغ او برويم تا نيازهايمان را برآورده سازد. کسي که بيمار مي‌گردد، از افراد گوناگون درباره پزشک متخصص که به‌خوبي درد او را تشخيص دهد و به‌درستي او را معالجه کند تحقيق مي‌کند و گاه مکرر از واسطه‌ها مي‌خواهد که نزد آن پزشک به سفارش او پردازند و گاه چندين ماه منتظر نوبت معالجه خود مي‌ماند و پيوسته به اسباب و وسايل توجه دارد و به ذهنش خطور نمي‌کند که به دعا و توسل به درگاه خدا بپردازد و از غني مطلق بخواهد که او را شفا دهد و نيازش را برآورده سازد.

کساني که اعتقادي به خداوند ندارند طبيعي است که سراغ خداوند نروند، اما ما که به خداوند ايمان داريم و اهل نماز و طاعت هستيم، گاه فراموش مي‌کنيم که براي رفع نيازهايمان به خداوند مراجعه کنيم. وقتي بيمار مي‌گرديم به سراغ پزشک مي‌رويم، اما از اينکه سراغ خداوند شفادهنده دردها برويم غفلت مي‌کنيم. يا از هنگامي که براي تحصيل علم در مدرسه ثبت نام مي‌کنيم، تا پايان دوره تحصيلي‌مان
که گاه پانزده سال به طول مي‌انجامد، مکرر نزد اساتيد گوناگون مي‌رويم و در آن مدت طولاني فراموش مي‌کنيم که براي کسب علم محتاج خداوند هستيم و بايد سراغ او نيز برويم.

اما آن بندگان سالک و اسوه خوبي‌ها، در همه حال در خانه خدا مي‌روند و دايم دست نياز به‌سوي خداوند مي‌افرازند و براي غيرخدا شأني قائل نيستند. آنان گرچه به هنگام گرسنگي غذا مي‌خورند و در هنگام بيماري به پزشک مراجعه مي‌کنند و براي همه نيازهاي خود از اسباب و عوامل مادي استفاده مي‌کنند، ولي دل آنها هميشه پيش خداست و سررشته کار را به دست خدا مي‌بينند و مي‌دانند که اگر خدا بخواهد، اسباب و عوامل اثر مي‌گذارند و اگر نخواهد بي‌تأثيرند و حتي گاهي تأثير معکوس دارند؛ چنان‌که گاهي پزشکي اشتباهي دارو تجويز مي‌کند و بيمار خود را از پا در مي‌آورد. آنان نيک آموخته‌اند که در همه حال و براي هر نياز و هر کاري بايد سراغ خانه خدا بروند؛ چنان‌که در حديث قدسي آمده است که خداوند به حضرت موسي(عليه السلام) فرمود: يَا مُوسَى سَلْنِي کلَّ مَا تَحْتَاجُ إِلَيْهِ، حَتَّى عَلَفَ شَاتِک وَ مِلْحَ عَجِينِک؛ «اي موسي، هرچه بدان نيازداري حتي علف گوسفند و نمک خورشتت را از من بخواه».

انسان بايد اين روحيه را در خود تقويت کند که همه‌چيز از خداست و براي هرچيزي و رسيدن به هر خواسته‌اي به درِ خانه خدا برود. اين بدان معنا نيست که اسباب و وسايل را رها کند و به دستوراتي که خداوند براي استفاده از اسباب و وسايل جهت کسب رزق، علم، سلامتي و... داده عمل نکند؛ چراکه خداوند بر اساس حکمت خود امور اين عالم را از راه اسباب اداره مي‌کند. غرض اين است که انسان به اين باور برسد که خداوند همه‌کاره عالم است و اسباب و وسايل و همه عوامل با اراده و مشيت او موثر واقع مي‌شوند.


Photo

Post has shared content
Public
در باب رزق

* رزق مقدر و مقسوم است و رزاق خداست. رزقمان هنر ما نیست و حرص و تقلای ما آن را زیاد نخواهد کرد.
* آرام به طرف دنیا بروید، خدا اگر خواست زیادش را می‌دهد. مقدار رزق به تقلای فرد بستگی ندارد.
* حتی یک ساعت به فکر رزقت نباش. به دنبال کسب و کار هم که می‌روی، بدان که در رزق، فاعل تام خدای متعال است: «ان الله هو الرزاق ذو القوة المتین»: هر آینه خداوند همان روزی دهنده‌ی نیرومند و محکم کار است.
* رزق دو گونه است: یکی آنکه تو را طلب می‌کند و یکی آنکه تو در طلب او هستی، و عاقبت به تو نمی‌رسد جز آنچه در طلب توست. رزق روحی هم همین طور است.
* خداوند امور دنیای بندگان را خود متکفل و متعهد گردیده و از آنها پرداختن به امور آخرت (شکر عطایای خدا) را خواسته است. اما بندگان به تلاش در تهیه دنیایشان پرداخته‌اند، گویا که خداوند توانایی برآوردن نیازشان را ندارد، و از آخرت باز مانده‌اند و آن را به خدا محول کرده‌اند.
* اگر امور دنیایی خود را به خدا واگذار کنیم امور اخروی را نیز خدا تامین خواهد کرد، اما اگر بخواهیم امور دنیایی خود را با تقلای خودمان تامین کنیم ضمن اینکه چون رزق مقدر و مقسوم است، تقلای بیهوده و بی ثمری است، آخرتمان را هم تباه نموده‌ایم.
* تا به حال هر چه خدا برای تو بریده بود به تو رسیده است و غیر آن به تو نرسیده است. خیالت راحت باشد که هیچ مال غیر را نخورده‌ای و فقط رزق خودت را خورده‌ای. از این به بعد هم همین طور است. اگر به این حقیقت اعتماد کنی و یقین بیاوری، دیگر تقلای بیهوده و تعدی به دیگران نمی‌کنی. کار کردنت هم از آن پس تنها به قصد فرمان بردن از خدا خواهد بود نه به این گمان که کارت سبب رزق تو است.
* تا به حال آنچه رزقت بوده مصرف کرده‌ای و آنچه رزقت بوده مصرف کرده‌ای و آنچه رزقت نبوده به تو نرسیده است. حتی آنچه را از راه حرام تهیه کردی و خوردی، حرص و تقلایت آن را نجس کرد و الا اگر صابر بودی همان رزق از راه حلال، همان وقت به دستت می‌رسید. پس زاهد حقیقی تو هستی، چون ذره‌ای بیش از رزق خود نخورده‌ای. از این به بعد هم همین طور خواهد بود. پس نه نسبت به گذشته غصه داشته باش و نه نگران آینده باش.
* هر چیز که به تو نرسید بدان که از اول ما تو نبوده است.
* غم و شادی های دنیا را اگر منها کنیم چیزی نمی‌ماند و طلبی نداریم. تا حالا هر چه بنا بوده، به ما رسیده است و هر چه مال ما نبوده نرسیده است. بعد از این هم همین طور است «قل لن یصیبنا الا ما کتب الله لنا»: بگو جز آنچه خداوند برای ما مقرر نموده به ما نمی‌رسد. «ما اصابک لم یکن لیخطئک و ما اخطاک لم یکن لیصیبک»: آنچه به تو رسید، نمی‌شد از تو بگذرد و نرسد، و آنچه از تو رد شد و به تو نرسید، نمی‌شد به تو برسد.
* خدا قبل از عالم تشریع، رزقی را برای بنده‌ای مثلا در روز ماه رمضان بریده است. حالا او در روز ماه رمضان فراموش می‌کند که روزه است و آن غذا را می‌خورد، بعدا یادش می‌افتد که روزه بوده است. نه روزه‌اش باطل است و نه قضا دارد. این خدا بود که این فراموشی را به او مسلط کرد تا رزقی را که برای او مقدر کرده بود به او بخوراند.
امیر المؤمنین علی «علیه السلام» می‌فرماید: وقتی خداوند امری را اراده کند، عقل عبد را می‌گیرد و آن کار را به دست او جاری می‌کند، بعد عقلش را به او باز می‌گرداند. بسیاری از خیراتی که خدا به ما رسانده، این گونه بوده است و الا اگر به عقل خودمان بود آن کار را نمی‌کردیم.
* خدا عبادت وعده‌ی بعد را نخواسته است، ولی ما روزی سالهای بعد را هم می‌خواهیم، در حالی که معلوم نیست تا یک وعده‌ی بعد زنده باشیم.
* اگر غلام خانه زادی پس از سالها بر سر سفره‌ی صاحب خود نشستن و خوردن، روزی غصه دار شود و بگوید: فردا من چه بخورم؟ این توهین به صاحبش است و با این غصه خوردن صاحبش را اذیت می‌کند. بعد از عمری روزی خدا را خوردن، جا ندارد برای روزی فردایمان غصه دار و نگران باشیم.
* دندان طمع دنیا و آخرت را بکن، ولی هر چه خدا عطا کرد بپذیر.
* دوست اهل بیت دست به دهان است. چیزی گیرش آمد به قدر نیاز می‌خورد و بقیه را می بخشد. چیزی ذخیره نمی‌کند.
* انسان اول غرق طبیعت است و حلال و حرام سرش نمی‌شود و هر چه می‌رسد می‌خورد. بعد می‌فهمد که حلال و حرامی هست و در پی رزق حلال می‌افتد. بعد می‌فهمد اگر از دنیا به قدر رفع ضرورت استفاده کند، مثل اکل میته که برای فردی که از گرسنگی در معرض مرگ است جایز می‌باشد، برای او هم جایز خواهد بود. بعد می‌بینید که خدا چنان بر خلقش مسلط است که روزی حرام به آنها نمی‌دهد، لذا هر چه خدا برای او پیش آورد را رزق حلال می‌داند و بی دغدغه می‌خورد و استفاده می‌کند.
* از داده‌های خدا آنچه را که می‌بینی، اندازه دارد، ولی آنها را که نمی‌بینی، بزرگتر است و لا حد است. ان شاء الله هر چه را لطف فرموده است خودش نشانمان بدهد. هر چه اندازه‌ی خود ما بزرگتر شود مقدار بیشتری از عطایای خدا را می‌بینیم. خداوند بغیر حساب داده است، یعنی بی حد و اندازه داده است. از آنچه داده از ما حساب نمی‌کشد، ما هم حساب نمی‌کردیم که چنین روزگاری برای ما پیش بیاید و بی حساب به ما بدهد.
* «ان الله یرزق من یشاء بغیر حساب». بغیر حساب سه معنی دارد:
1) آنچه را می‌دهد، به این حساب نبوده که در قبال حسناتی باشد که انجام داده‌ای.
2) از آنچه داده حساب نمی‌کشد.
3) بی اندازه و بی حساب و زیاد می‌دهد.
* خدا در مورد روزیی که به مؤمنین داده است از آنها حساب نمی‌کشد و سؤال نمی‌کند، بلکه از دلشان و محبتشان که امانت خدا نزد مؤمن است سؤال می‌کند که به چه کسی سپرده‌اند. حالا که خدا از روزی سؤال نمی‌کند تو هم از او سؤال نکن. چون دستور دادن به صاحبخانه عیب است. گله و شکایت هم نکن. اگر هم یک وقت از دهانت پرید زود استغفار کن.
* قرآن فرمود : «من قدر علیه رزقه فلینفق»: هر کس روزیش تنگ شد پس باید از همان چیزی که دارد انفاق کند. امیر المؤمنین علی «علیه السلام» هم فرمود: «اذا املقتم فتاجروا الله بالصدقة»: هنگامی که فقیر شدید پس با صدقه دادن با خدا تجارت کنید. صدقه کلید رزق است.
* پیامبر اکرم «صلی الله علیه و آله» فرمود: «انا و علی ابوا هذه الامة»: من و علی دو پدر این امتیم. فرزندان بر سر سفره‌ی پدرشان رزق می‌خورند و از پدرشان ارث می‌برند. مگر ندیدی که حضرت امیر «علیه السلام» به در خانه‌های نیازمندان غذا می‌برد؟ حالا این کار را نمی کند؟

دولابی ره

Photo

Post has shared content
Public
" یا من اسمه دوا و ذکره شفا... "

چند روز قبل نوشتم : یکی از پسرهای خوب محله پدری م فرزند طلاقه و مادرش به سختی بزرگش کرده و تازه 18 سالش شده /امروز 20 هزار تومن نیاز داشته و چون مادرش نداشته ماشین داییش رو قرض گرفته بره مسافرکشی کنه / تو راه تصادف کرده و قطع نخاع شده

امروز باخبر شدم که اول بیمارستان شهید رجایی قزوین بستری بوده که اونجا میگن قطع نخاع شده و تمام
این بندگان خدا هم ناامید نشدن بردنش بیمارستان دی تهران پزشک مجربی گفته نخاعش کامل قطع نشده و در صورت عمل ترمیمی احتمال 50 درصد موفقیت وجود داره

خرج عمل رو تقریبا 80 میلیون تخمین زدن. چیزی که می دونم این رقم از توان کل فامیلشون هم خارجه. چه برسه به مادرش

خواهش می کنم هرجوری که در توان و وسعتونه تو این روزهای اخر ماه مبارک کمکی کنید که به لطف خدا این خانواده از این شرایط نجات پیدا کنن. قطعا خدا این کارتون رو بی جواب نمیذاره.

هرنوع کمکی: دعا/ مالی/ ریشیر/ اطلاع رسانی/ منشن کردن و ...
شماره کارت بانک ملی ارسلان جمالی نژاد
6037
9971
0324
8127

کربلا نصیبتون...


پ ن: سوالی اگر داشتید، تلگرام در خدمتم 09302416731
یا اینکه از همسرم +Arsalan Jamali​ بپرسید

Post has shared content
Public
بورژوازی؛ پشت "چادر" و "روضه" و "نذری" و "زیارت عاشورا"


این خانم سناتور جوان یک فرد نیست، او یک جریان و یک پدیده است. او نماینده یک طبقه اشرافی مذهبی، یک نوع بوروژوازی تسبیح به دست است که با ویکتورین های قرن نوزدهم انگلستان قابل مقایسه است. طبقه ای که تجسم آن حرف مارکس است که ایدلوژی روبنا است تا به مثابه یک روکش، بده بستانهای اقتصادی و به تاراج رفتن طبقه پایین را پنهان کند
. این همان طبقه ایست که زیارت عاشورا میخواند و نذری میدهد و به ظواهر شرعی به شدت پایبند است اما فقط کافی است وارد منزلش شوید، آنجاست که مبلهای گرانقیمت و لباسهای برند و مدرسه های خصوصی و سفرهای خارجی و میهمانی های آنچنانی زنانه و کیف و کفش و ساعت های مارکدار خودنمایی میکند.
این همان طبقه است که در مراسم خواستگاری حدیث و آیه و روایت میخواند اما تا مطمئن نشود که میتواند خون بوروژایی و موازنه ثروت و قدرت را حفظ کند دست به وصلت نمیزند و اگر هم بزند مسلمان حرف میزند، اما بورژوا عمل میکند. این همان طبقه است که علیرغم آنکه از قدرت ارتزاق میکند، از قضا هر از چند گاهی ژست اپوزوسیون میگیرد و در مجموع ترجیح میدهد با بوروژای سکولار دسته بندی شود تا با طبقه مذهبی پایین. این همان پاژیرو سوار چادری است و این چادر همان است که از آن زور و زور و تزویر میچکد. و اما سیاستمداری او، این نیز تصادفی نیست، این هم یک جریان است. او نماینده سیاستی رانتی است. سیاستی که سیاستمدارانش کم و بیش همه شبیه به هم اند و نماینده هایش معلوم نیست از کجا آمده اند، کجا درس خوانده اند قبلا چه کرده اند و بعدا قرار است چه کنند. این همان سیاستی است که به جای برنامه به لیست رای میدهد، به ژست های ایدلوژیک رای میدهد، به پاچه خواری برای بزرگان رای میدهد. همان سیاستی که اپوزوسیون آن از پوزیسیون آن بدتراست. این همان سیاستی است که پروژه ندارد، برنامه ندارد و و غایتش حفظ وضع موجود است. این همان سیاستی است که همه اش لابی است و اقازاده و براساس اعتماد و رفاقت، تیم بندی میکند نه کارآمدی و تعهد. این همان سیاستی است که در آن "استیت" همه چیز را مصادره کرده است و در آن اگر انقلاب یک هیات پرشور و شعور بود الان تنها "سفره" ای از آن باقی مانده است.
میشل فوکو در یک فرمولی گفت: "هرجا قدرت هست، مقاومت هم هست." اما این گزاره فوکو در اینجا مصداق ندارد. مقابل این طبقه، نه بروژای سکولار می ایستد و نه طبقه غیر مرفه مذهبی. اولی با او مبارزه نمیکند چرا که هردو از یک تبارند و دومی در جنگ طبقاتی با بالا با دیدن چادرو روضه، متحیر گونه دست از مقابله میکشد. یک نوع نئوفرقانیسم درراه است. فرقان دولتی نبود.

یادداشت خیلی خوب میلاد دخانچی
Photo

Post has shared content
Public
حضرت امیرالمومنین علی (ع):🌿🌸
مؤمن آن کسى است🌿🌸
که
خود را به جهت رفاه مردم در زحمت بیندازد🌿🌸
ودیگران ازاودرامنیت و آسایش باشند🌿🌸
بحارالأنوار: ج 75، ص 53
Photo

Post has shared content
و گواهی میدهم که نور خدا مهدی بیش از هزار سال است که در پشت کوهستان غیبت مانده و تاریکی هزار سال است که همه جا را پوشانده و از نور خبری نیست
و هزار سال است که قناریها نخوانده اند و هزار سال است که گلها پژمرده شده اند و هزار سال است که علفهای هرز،دشت و زمین و صحرا و کوهپایه ها را فرا گرفته است
و هزار سال است که زمستان است و هزار سال است که زمین بهاری ندیده است و هزار سال است که قلبها یخزده اند و هزار سال است که سفره های زمین تشنه اند.
هزار سال است که بشر بیمار است و طبیبی نیست
هزار سال است که شیاطین بر روی زمین میتازند
هزار سال است که محبوب از ما رو برگرفته
هزار سال است که بیدار و هوشیار نشده ایم و در غار کهف و اصحاب رس به خواب فرو رفته ایم
هزار سال است که میدویم و نمیرسیم
هزار سال است که تاریکی بشر را دفن کرده
هزار سال است که در جهنم زندگی میکنیم
هزار سال است که دعاهایمان مستجاب نشده است

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

به نام خداوند بخشنده مهربان

اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن

خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّة بن الحسن

صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی

كه درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد

هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی كُلِّ سَاعَةٍ

در این لحظه و در تمام لحظات

وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ

سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر

دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ 

و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى

طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

كه خوشایند اوست ساكن زمین گردانیده،

و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازىبِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ
إِلَهِي عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفَاءُ وَ انْكَشَفَ الْغِطَاءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجَاءُ وَ ضَاقَتِ الْأَرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمَاءُ وَ أَنْتَ الْمُسْتَعَانُ وَ إِلَيْكَ الْمُشْتَكَى وَ عَلَيْكَ الْمُعَوَّلُ فِي الشِّدَّةِ وَ الرَّخَاءِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ أُولِي الْأَمْرِ الَّذِينَ فَرَضْتَ عَلَيْنَا طَاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنَا بِذَلِكَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنَّا بِحَقِّهِمْ فَرَجا عَاجِلا قَرِيبا كَلَمْحِ الْبَصَرِ أَوْ هُوَ أَقْرَبُ يَا مُحَمَّدُ يَا عَلِيُّ يَا عَلِيُّ يَا مُحَمَّدُ اكْفِيَانِي فَإِنَّكُمَا كَافِيَانِ وَ انْصُرَانِي فَإِنَّكُمَا نَاصِرَانِ يَا مَوْلانَا يَا صَاحِبَ الزَّمَانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي السَّاعَةَ السَّاعَةَ السَّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِينَ 

خدايا گرفتارى بزرگ شد،و پوشيده بر ملا گشت،و پرده كنار رفت،و اميد بريده گشت،و زمين تنگ‏ شد،و خيرات آسمان دريغ شد و پشتيبان تويى،و شكايت تنها به جانب تو است،در سختى و آسانى‏ تنها بر تو اعتماد است،خدايا!بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست آن صاحبان فرمانى كه اطاعتشان را بر ما فرض نمودى،و به اين سبب مقامشان را به ما شناساندى،پس به حق ايشان به ما گشايش ده،گشايشى زود و نزديك‏ همچون چشم بر هم نهادن يا زودتر،اى محمّد و اى على،اى على و اى محمّد،مرا كفايت كنيد،كه تنها شما كفايت‏كنندگان منيد،و يارى‏ام دهيد كه تنها شما يارى‏كنندگان منيد،اى مولاى ما اى صاحب زمان،فريادرس،فريادرس،فريادرس، مرا درياب،مرا درياب،مرا درياب،اكنون،اكنون،اكنون،با شتاب،با شتاب،با شتاب،اى مهربان‏ترين مهربانان به حق محمّد و خاندان پاك او.


Photo

Post has shared content
اندر احوالات ما....
🔸شخصي از امام صادق(ع) پرسيد:
بين 2حاكم در ترديدم، چه كنم؟
امام فرمودند: عادل،صادق،فقيه و با تقواترين را انتخاب كن
-اگر به تشخيص نرسيدم؟
امام(ع):ببين افرادمتدين به كدام مايلند؟
-اگر نفهميدم؟
امام(ع): بنگر مخالفان آيين ماكدام رابيشتر مي پسندند،او را كنار بگذار و ببين كدام بيشتر آن هارا خشمگين ميكند،او را برگزين.

(كافي،ج۱،ص68)Post has shared content
تاکید این روزهای آقا بر واژه امنیت و نفوذ 
رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع جوانان نخبه کشور:
تا هنگامی‌ که حرکت و تفکر انقلابی در کشور وجود دارد، پیشرفت و نفوذ روزافزون ایران و تسلط روحی و معنوی در منطقه و خارج از منطقه، روزبه‌ روز بیشتر خواهد شد.
اکنون شعارها و اهداف انقلابی در جامعه به‌ گونه‌ای زنده است که حتی برخی افراد غیرمعتقد به این شعارها، مجبور به همراهی ظاهری هستند و انقلاب اسلامی به صراط مستقیم خود ادامه می‌دهد که این، از استثناهای انقلاب‌های بزرگ دنیا است.
 علت اصلی عصبانیت دشمنان از ملت ایران، همین موضوع است و بر همین اساس می‌گویند مقابله با ایران تا زمانی که شعارهای انقلابی زنده است، مشکل خواهد بود.
ایران اکنون در حالی به رتبه‌ ی بالای علمی رسیده است که در طول بیش از سه دهه‌ ی گذشته، با جنگ تحمیلی، فشارهای سیاسی و تحریم‌های اقتصادی مواجه بوده است.
اگر امنیت نباشد، تحقیق و پژوهش و دانشگاه و پیشرفت علمی نیز نخواهد بود.
این جایگاه برتر علمی که به‌ دست آورده‌اید به برکت امنیت کشور نیز بوده است، بنابراین باید قدردان تأمین‌ کنندگان امنیت همچون شهید سردار همدانی باشید.
پیشرفت‌های شگرف علمی کشور در زمینه‌های نانو، سلول‌های بنیادی و انرژی هسته‌ای، توهم نیستند بلکه واقعیاتی هستند که همه‌ی دنیا از آنها اطلاع و آگاهی دارند، بنابراین دلسرد کردن جوانان و انکار حرکت عظیم و سریع علم و فناوری، خیانت به کشور و ناموس ملی است
 به‌جای آنکه خود را در هاضمه‌ ی بی‌رحم و آزمند جوامع بیگانه، قرار دهید، سازنده‌ی هندسه‌ ی صحیح سلامت کشور و تضمین‌کننده‌ی مغز و سلسله اعصاب و استخوان‌ بندی جامعه‌ ی خود باشید.
اگرچه غربی‌ها در مسائل علمی و فناوری پیشرفت‌های زیادی کرده‌اند اما نباید مرعوب این موضوع شد زیرا توانایی بالقوه‌ی جوان ایرانی بسیار بالاتر است و اگر قرار بر مقایسه باشد باید بیش از سه دهه‌ ی کنونی ایران با بیش از سه دهه‌ی آن کشورها بعد از استقلال آنها، مقایسه شود.
khamemei.ir
Photo
Wait while more posts are being loaded