Profile cover photo
Profile photo
آراد انرژی
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
فروش انواع واقسام لوکس متر، لومن متر، کلوین متر 
این شرکت مفتخر است تا انواع لوکس متر (لایت متر ، نورسنج یا روشنایی سنج) درخشندگی سنج، لومن متر (فلوکس متر) و کلوین متر را جهت سنجش میزان روشنایی انواع لامپ ها ، سنجش میزان نور عبوری از یک سطح، کل نور خارج شده از یک منبع نور، اندازه گیری دمای نور، مختصات رنگ نور و دیگر مشخصات فنی در این زمینه را به کاربران و متخصصان ارائه نماید. این دستگاه ها با قابلیت اتصال به کامپیوتر، حافظه های داخلی و قابلیت بررسی داده ها و نوع پراب ها متمایز می شوند.
لوکس متر و مشتقات آن در برند های زیر موجود می باشد:
لوترون تایوان (lutron)- تایپو تایوان (TAIPO)- استاندارد هنگ کنگ (standard)- تستو آلمان(testo)- فلوک آمریکا(fluke)- مستچ چین(mastech)- کیمو فرانسه(kimo)- تس پروا تایوان(tes-prova)- شم تایوان(cem)
کاربرد لوکس متر چیست؟
لوکس مترها و دیگر محصولات وابسته همچون کلوین متر، درخشندگی سنج و لومن متر ها در تعیین نور فضاهای عمومی اعم از روباز یا سرپوشیده، ورزشگاه ها، کتابخانه ها، ادارات، گلخانه ها، سالن های پرورش قارچ، خیابان ها ، تونل ها، فرودگاه ها، و همچنین در صنایع پزشکی، نورپردازی، تولیدکنندگان لامپ ها و led ها ، تنظیم رنگ CTR ، تنظیم پروژکتورها و... کاربرد دارد. 
شرکت آراد انرژی:
شماره تماس دفتر تهران: 02177653788
شماره تماس دفتر مشهد: 05138473814
آدرس سایت: http://www.aradcontrols.ir
ساعت کاری شرکت از ساعت8الی18می باشد.
قیمت ترمومتر لیزری:پایین ترین قیمت لوکس متر موجود260.000 تومان 
دیگر محصولات آراد انرژی:
ابزار دقیق:
مولتی متر - کلمپ آمپر متر - تستر ولتاژ(قلمی) - پراپ ولتاژ بالا - میکرو اهم متر - میلی اهم متر - ارت تستر – میگر –LCRمتر – خازن سنج – عیب یاب کابل برق – RSTسنج توالی سنج فاز – تستر کابل شبکه – زوج یاب کابل – تستر باطری – فانگشن ژنراتور – منبع تغذیه – اوسیلوسکوپ – لوپ تستر – پاور آنالیزر – مولتی کالیبراتور – فرکانس متر – ترمومتر لیزری – ترمومتر تماسی – ترموویژن(دوربین حرارتی) – ویدئو بروسکوپ – سرعت سنج – مانومتر(فشار سنج)ومانومتر تفاضلی – وکیوم متر – رطوبت سنج هوا – رطوبت سنج خاک وگرانولی – رطوبت سنج جامدات – رطوبت سنج غلات – رطوبت سنج علوفه – رطوبت سنج دما سنج دیواری/رومیزی – WBGTمتر – صوت سنج – نویزدوزیمتر – دورسنج – لرزش سنج – گشتاور سنج – نیرو سنج –ترازوی دیجیتال – عیب یاب آلتراسونیک – سختی سنج فلزات – سختی سنج پلاستیک ولاستیک – سختی سنج میوه – زبری سنج – ضخامت سنج رنگ وفلز – تست مقاومت چسبندگی رنگ – PHمتر قلمی وپرتابل – PHمتر رومیزی – کنداکتیویتی متر – سختی سنج TDS متر –نمک سنج – کلر سنج – کدورت سنج – رفرکتومتر – پلاریمتر قطبش سنج – گوس متر(تستر میدان مغناطیس) – تستر امواج الکتریکی – تستر امواج رادیویی(نشت یاب رادیو اکتیو) – کوانتومتر – اکسیژن متر – COسنج – CO2سنج – VOCمتر – آنالیزر گازهای خروجی دودکش – نشت یاب گاز اولتراسونیک – نشت یاب گاز(شهری ویخچال) – لوکس متر – درخشندگی سنج – لومن متر – کلوین متر – یوی لایت متر – سولار متر – آنالیزر رنگ – کولیس دیجیتال – میکرومتر دیجیتال – ساعت اندیکاتور – متر لیزری – تراز لیزری – تراز لیزری وردیاب برق وفلز – تست های غیر مخرب بتن – کنترل از راه دورGSM  - ثبات اطلاعات بدون کاغذ – دیتالاگر – مولتی فانگشن ها – کالیبراتور ها – ترانسمیتر ها – پراپ ها وکابل های اتصال  
شیربرقی:
شیربرقی سلونوئیدی  - تدریجی موتوری – شیر ها وعملگر های پنوماتیک – I/p – پزیشنر 
نمایشگر ها:
کانتر تایمر – کنترلر – دیتالاگر – نمایشگر دیجیتال – رکوردر
سنسورها:
سنسنور القایی – سنسور های اینکودر – سنسور های جابجایی – سنسور خازنی – سنسور دما – سنسور فشار – سنسور های فیبر نوری – سنسور های لیزری – سنسور های نوری - لودسلبرچسب ها
لوترون تایوان، lutron، TAIPO, تایپو تایوان, standard ، استاندارد هنگ کنگ ، testo، تستو آلمان، fluke ، فلوک آمریکا، mastech، مستچ چین، kimo، کیمو فرانسه، tes-prova، تس پروا تایوان، cem، شم تایوان، لوکس متر, لومن متر, لایت متر, درخشندگی سنج، فلوکس متر، نور سنج, روشنایی سنج، کلوین متر، نورسنج دیتالاگر، 


تهران-خیابان شریعتی-پایین تر از سه راه طالقانی-آمل-پلاک79-طبقه اول
http://www.aradcontrols.ir
02177653788

لوترون تایوان
Lutron
TAIPO
تایپو تایوان
standard 
استاندارد هنگ کنگ 
Testo
تستو آلمان
fluke 
فلوک آمریکا
Mastech
مستچ چین
Kimo
کیمو فرانسه
tes-prova
تس پروا تایوان
Cem
شم تایوان
لوکس متر
لومن متر
لایت متر
درخشندگی سنج
فلوکس متر
نور سنج
روشنایی سنج
کلوین متر
نورسنج دیتالاگر
PhotoPhotoPhotoPhoto
2015-08-08
4 Photos - View album

Post has attachment
ترمومتر لیزری چیست؟ 
سنجش فاکتورهای محیطی و فیزیکی از دیرباز برای بشر دغدغه ای فراگیر بوده است و هرچه آگاهی بشری رو به افزایش دارد، نیاز او به سنجش، کنترل و در نتیجه به خدمت درآوردن محیط اطرافش برای رسیدن به اهداف پیش رو بیشتر می شود. 
سنجش دمای محیط نیز از این قاعده مستثنی نیست و انسان از آغاز خلقت تا کنون نیاز به سنجیدن دمای محیط و اشیاء اطراف خود دارد. شاید اولین دماسنجی که انسان به کار برده باشد، انگشتان دست خودش باشد که البته نتایج ناگوار آن را هم می توان حدس زد.
اما بعدها بشر وسایلی را برای سنجش دما درست کرد. ساخت نخستین وسیله علمی سنجش دما را در سال 1592 میلادی به گالیله ایتالیایی نسبت می دهند. اما این وسایل نمی توانستند از اختلاف دقیق دو محیط  آگاهی به ما بدهند. بعدها نیز تغییراتی در دماسنج ها (Thermometer) ایجاد شد. اما واقعیت این است که تا سالهای 1723 و 1724 میلادی که آندرس سلسیوس و گابریل فارنهایت نتایج تحقیقات خود را منتشر ساختند و وسایلی را که تا آن روز ساخته شده بود طبق اصولی علمی درجه بندی و تدقیق نمودند، کار علمی دقیقی صورت نگرفته بود. این دو تقریبا از یک روش ولی با موادی متفاوت به درجه بندی دما پرداختند. 
با پیشرفت علم باز هم نیاز به سنجش دقیقتر و دماهای بالاتر احساس می شد. دماسنج های دقیقتری نیز اختراع شدند، اما با وارد شدن علوم به عرصه دیجیتال بازهم دقت ، کیفیت و راحتی بیشتری در کار با دماهای متفاوت، به انسان هدیه شد. این ترمومترها به دو دسته ترمومتر تماسی و ترمومتر غیر تماسی تقسیم می شوند.    
یکی از روشهای سنجش دمای اجسام سنجش میزان و شدت اشعه مادون قرمز ساطع شده از اجسام مختلف است و باید دانست که هرچه حرارت جسمی بیشتر باشد میزان ساطع کردن این اشعه نیز بیشتر است. دریافت و سنجش این اشعه همان خاصیتی است که خداوند در جانوران مختلفی مثل مارها قرار داده است که از این طریق موجودات اطراف خود را که دمای بدن آن ها از محیط اطرافشان گرمتر است شناسایی و شکار می کنند. بشر نیز با الگو گرفتن از این موضوع اقدام به ساختن ابزارهایی نموده است که با دریافت این اشعه و اندازه گیری و تبدیل آن به پارامترهای دیجیتال، در مکان هایی که نزدیک شدن به آن ها جهت سنجش دما، خطرآفرین یا دشوار است، کار سنجش دما را به صورت غیرتماسی و با راحتی و دقت بالا انجام می دهد. 
پس در واقع این ترمومتر یا دماسنج ها با استفاده از امواج Infrared  یا مادون قرمز به سنجش دما می پردازند و به آنها Infrared Thermometer  یا به اختصار IR Thermometer می گویند. 
شاید بپرسید پس چرا این ابزار به ترمومتر لیزری معروف شده است؟ جواب این است که: چون این ابزارها برای سنجش از دور طراحی شده اند بعضا این ترمومتر ها را به یک یا دو یا حتی سه اشعه لیزر مجهز می کنند تا دقت استفاده کننده از دستگاه در نشانه گیری هدف بالاتر رفته و نشانه گیری و اندازه گیری با سهولت و دقت بیشتری انجام گیرد. زیرا اشعه لیزر مسیر مستقیم را طی می کند و با برخورد اشعه لیزر با هدف مقابل به راحتی می توان ترمومتر را دقیقا رو به محل مورد نظر گرفت و دمای آن نقطه را سنجید. البته بعضی از ترمومترهای اینفرارد مجهز به لیزر نیستند، اما دستگاه های پیشرفته تر که برای سنجش دماهای بیشتر از راه های دورتر تهیه شده غالبا مجهز به این اشعه هستند و این راز نامیدن این ترمومترها به ترمومتر لیزری است. البته این ترمومتر ها به خاطر شکل ظاهری اغلب آنها به ترمومتر تفنگی نیز معروف شده اند.
مزیت های ترمومترهای لیزری به شرح ذیل است:
- نیازی به نزدیک شدن به اماکن خطرآفرین و صعب نیست.
- با ترمومتر لیزری می توان تا 2000 درجه سانتیگراد را از فاصله حدود 50 یا 60 متری(بسته به نوع دستگاه) اندازه گرفت.
- با نصب مدلهای ثابت این ترمومتر ها در خطوط تولید می توان دائما به تست و اندازه گیری دما پرداخت.
- ترمومتر های لیزری پرتابل عمدتا در سایزهای کوچک طراحی شده و قابلیت حمل آسانی دارند. 
- این دستگاه ها می توانند دمای اجسام در حال حرکت را هم نشان دهند. 

برای انتخاب و استفاده از ترمومتر لیزری (Laser Thermometer  ) چند نکته را باید مدنظر داشت.
 اول)  این که فاصله ای که این ترمومترها می توانند در آن به سنجش دما بپردازند متفاوت است. به این منظور و برای راحتی انتخاب ترمومتر غیرتماسی، نسبت فاصله ترمومتر به قطر هدف را تعیین و به صورت D:S نشان می دهند. (D علامت اختصاری فاصله و S اختصاری اندازه نقطه است که با یک واحد سنجیده می شوند. یعنی اگر به متر بخواهیم فاصله را بسنجیم اندازه نقطه نیز به متر خواهد بود.) مثلا نسبت فاصله به قطر در ترمومتری 10:1 است ، یعنی در فاصله 10 متری ترمومتر قادر به سنجش دمای دایره ای به قطر یک متر می باشد. هر چه این نسبت بیشتر باشد ترمومتر از فاصله دورتر توان سنجش این دایره یک متری را دارد.
دوم) ضریب تشعشع امواج مادون قرمز یا Emissivity است که برای هر جسم متفاوت است و جهت دریافت دقیقتر تشعشع اجسام این قابلیت در برخی از دستگاهها قرار داده شده تا با انتخاب Emissivity همان جسم، دمای دقیقتری بدست آورد.
سوم) دانستن این نکته ضروری است که ترمومتر های لیزری بر روی اجسام شفاف و صیقلی دقیق عمل نکرده و برای سنجش دمای این موارد بایستی به طریقی (مثلا رنگ های نسوز) رنگ یا صیقلی بودن آن را تغییر داد. 
چهارم) برخی از این ترمومترهای غیرتماسی قابلیت این را دارند که با اتصال پراب های سنجش دما، به صورت تماسی نیز دمای شیء مورد نظر را نشان دهند. 
پنجم) قابلیت های دیگر این دستگاهها اعم از: اتصال به کامپیوتر و انتقال آمار دریافتی با نرم افزارهای مخصوص؛ حافظه داخلی؛ آلارم هشداردهنده و قابل تنظیم بر روی یک دما؛ تحلیل ابتدایی داده ها و.... از جمله موارد امتیاز برخی از این ترمومترهاست. 
Photo

Post has attachment
Photo
Wait while more posts are being loaded