Profile cover photo
Profile photo
ganomakale
About
Posts

Post has attachment
Reishi Sporları ve Miselyum

Sağlık eklerinde kırmızı Reishi mantarlarının meyve cisimciliğini kullanmanın etkinliği, birçok şirket Reishi mantarının sağlık ürünlerinde kullanılmak üzere diğer yönlerini kullanmaya hevesli davrandılar.

Son zamanlarda, Reishi sporlarından yağ ekstrakte ederek hazırlanan takviyelerin, geleneksel kırmızı Reishi ürünlerinden daha tıbbi değere sahip olup olmadığı konusu üzerinde çok tartışmalar oldu. Geçmişte, Reishi yağı oksidasyonunun hoş olmayan bir koku yarattığı ve insan hücrelerine zararı olduğu gösterildi. Bununla birlikte, bu Reishi sporu yağ ürünlerinin halihazır pazarlamacıları, sporların parçalanması ve toplanan lipid yağının oksidasyon tarafından bozulmasını önleme teknolojisini mükemmelleştirdiğini iddia ediyor.Hong Kong Tüketici Konseyi Seçimi dergisi şimdiye kadar Reishi'nin tıbbi etkinliği hakkında yorum yapmaktan kaçındı

Reishi sporu Kırık spor

tüketicilerin bir karar vermeden önce bu ürünlerde daha bilimsel araştırma ve klinik çalışmalar beklemeleri gerektiğini belirten spor yan ürünleri.

Mycelium Reishi endüstrisindeki yeni bir trend, bazı ürünlerdeki olgun Reishi mantar özü yerine miselyumu kullanmaktır. Mycelium, Reishi yaşam döngüsünde spor ve olgun mantar arasındaki aşamadır.

Reishi miselyum

ürünler, tipik olarak, miselyumun sterilize edilmiş soya fasulyesi, pirinç veya diğer taneler ile bir su bulamacında karıştırılmasıyla üretilir. Elde edilen karışım daha sonra

kurutulur ve tabletler veya kapsüller içinde kullanılmak üzere toz haline getirilir. Miselyum bazı sağlık artırıcı özelliklere sahip olabilirken, uzmanlar şu ana dek yapılan araştırmaların hepsinin, miselyumdan değil, Reishi mantarının kendisinin sağladığı çeşitli sağlık yararları üzerine odaklandığına işaret ediyor. Dolayısıyla, spor yağı ürünleri ile ilgili duruma benzer şekilde, Miselyum midedeki ürünlerin, kırmızı Reishi'nin meyve yapraklarıyla yapılmış ürünlerle aynı faydaları sağlayabileceğini iddia eden Reishi miselyumun halen yeterli kanıtı yoktur. Miselyum kullanımı Kuzey'de yaygındır

Amerika için zamanla test edilmiş yetiştirme tekniklerine sahip olmaması, çoğu miselyum yetiştiriciliğinin, optimum kaliteden daha düşük olan besin maddelerini kullanarak seralarda yer almasına neden olmuştur. Tahıl bulamaç küvetlerinde Reishi miselyumu büyütmek oldukça fazladır,doğal olgun mantar üretmek için bir sonraki büyüme aşaması boyunca Reishi miselyumunu almaktan daha hızlı ve daha ucuzdur. Buna karşılık, miselyumdan yetişen olgun Reishi mantarları büyük, gölgeli seralarda 6-8 ek ay sürer sofistike sterilite, sıcaklık ve nem kontrolleri ile donatılmıştır. Birçok üretici, Reishi'nin bu yöntemle olgunlaşmak için organik olarak yetiştirilmesi için ek maliyet ve zamanı bulur ve eğer varsa miselyumun potensini sulandıran daha ucuz bir vat metodunu tercih eder. Bu maliyet düşürme uygulaması Amerika'da yaygın olarak kabul edilmesine rağmen, Çin ve Japonya'da küçümseyerek bakılıyor; buna Reishi'nin en uzun geçmişi olduğu her iki ülkedeki şirketler, miselyumu sağlık ürünlerinde kullanmayı reddetti.

Reishi spor yağı veya miselyumdan türetilen ürünleri kullanmak isteyen tüketicilerin bu konuları dikkatlice araştırmaları ve böyle bir ürünü tüketmeden önce kalifiye bir sağlık uzmanına danışmaları önerilir.
Photo

Post has attachment
Sizin için Doğru Reishi Ürününü Seçme

Dejeneratif hastalıklara ve koşullara karşı koruyucu önlemler sunan diğer doğal takviyelerde olduğu gibi, kırmızı reishi mantarı ürünleri normal diyet / vitamin programınızın bir parçası olarak en çabuk etkilidir.

Zavallı alışkanlıklarınızın ve diyetinizin sağlığınıza etkisi zamanla önemli ölçüde birikebilirse de, kırmızı reishi mantarının olumlu faydaları birikimlidir. Böylece, otuzlu yaşlarınızda Reishi'yi kullanmaya başlarsan, vücudunu güçlendirebilir ve bağışıklık kazanabilirsin.

Sistem, yaşlandıkça zaman denemelerine daha iyi dayanması için. Kırmızı reishi mantarı tüketicileri için her yıl artan sayıda ürün seçimi, çeşitli markalar ve ürün formları kolayca bunaltıcı olabilir. Japonya'daki şirketlerin son derece yüksek kalitede kırmızı reishi mantarı ürünleri ürettiklerinin giderek artan bir şekilde tanınması nedeniyle, bazı üreticiler arasında, ürünlerini Japonya'da üretilen gibi yanlış tanıtan, aslında Çin'de üretildikleri ya da Çin'de paketlendikleri rahatsız edici bir eğilim var.

Kuzey Amerika, burada kırmızı reishi mantarı endüstrisinin çok az düzenlemesi var. Hong Kong Tüketici Konseyi tarafından yayınlanan Choice dergisinde yakın tarihli bir araştırma, tüketicilerin piyasadaki mevcut 32 Reishi ürünündeki aktif maddelerin etkinliğini karşılaştırarak en iyi Reishi ürününü seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyordu.

Çalışma, Reishi ürünlerinde bulunan maddelerden polisakaritlerin en önemli sağlık artırıcı etkilerini araştırıyordu. Daha sonra, 32 ürünün potansiyeli, polisakkarit içerik düzeyine göre karşılaştırıldı. Test sonuçlarına göre, diğer Reishi ürünleri% 0.06 kadar bir polisakkarit içerik seviyesine sahipken, Japonya'da yapılan belirli bir kırmızı Reishi ürünü, tüm test ürünleri arasında en yüksek miktarda% 29.7 polisakkarit içeriyordu.

Choice dergisi sayısı # 286, Hong Kong Tüketici Konseyi tarafından yayınlandı

Tüketici Konseyi Nisan 1974'te Hong Kong'da kuruldu. Konseyin işlevi, taşınmaz malların ve hizmet alıcıların ve tüketicilerin çıkarlarını korumak ve geliştirmektir. Konseyin bazı hedefleri, kullanıcılara mal ve hizmetlerin değerlendirilmesi için testler, anketler ve araştırma yapmak; Tanıtım ve medya kampanyaları yoluyla tüketici hakları ve sorumlulukları konusunda halkın bilinçlenmesini teşvik etmek; bağımsız ve objektif tüketici bilgileri sağlanması için aylık bir "Choice" dergisi yayınlayacak.

Dergide ayrıca, kırmızı reishi mantarının tüketim için ticari olarak üretilen ürüne karşı tonik hazırlamak için kaynamakla karşılaştırıldığı bir çalışmadan bahsedildi. Çalışma ekibi 15 gram kırmızı Reishi dilimleri kullandı ve (yaklaşık bir kap) bir saat su içinde 300 cc'de kaynattı. Analiz, ekstrakte edilen polisakarit miktarının yaklaşık 0.068 gram olduğunu gösterdi ve çalışma, tüketicinin bu kaynama yönteminin yoğun bir emek olduğunu ve aslında hazır endüstriyel olarak işlenmiş Reishi ürünlerini tüketmekten daha pahalı olduğu sonucuna vardı.

Reishi Ürünlerinde Neler Var

En etkili ve en güvenli kırmızı Reishi ürününü araştırırken göz önüne almanız gereken bazı önemli faktörler: Ürün içinde bulunan polisakkaridlerin miktarı

Polisakkaritler, araştırmacılar tarafından kırmızı reishi mantarının en aktif sağlık katkı maddesi olduğu tespit edildiğinden, daha fazla etki için en fazla polisakkarit içeriğine sahip bir ürünü seçmelisiniz. Marka ismi ve ürün tarihinin ünü Reishi ekimi otuz yılı aşkın bir süredir geliştirilmiş ve rafine edilmiştir ve önde gelen Reishi ürün üreticilerinin çoğu, en yüksek kalite Reishi'yi elde etmek için en iyi yetiştirme yönteminin oluşturulmasında yer alan araştırma ve geliştirmenin ön saflarında yer alıyordu. Bir şirketin web sitesini veya geçmişini ürünlerini satın almadan önce dikkatlice araştırmakla biraz zaman harcamalısınız. Üreticinin menşei ülkede kırmızı reishi mantarı yetiştiriciliği artık mümkün olsa da, Japonya'daki şirketler, sektörün sıkı hükümet düzenlemeleri nedeniyle hâlâ birinci sınıf kırmızı reishi mantarı üreticileri olarak görülüyor. Bazı vicdanı olmayan şirketler, ürün ambalajını Japon kökenli gibi tasarlayarak bu konudan yararlanmaya çalıştılar - üreticinin adını ve adresini listeleyen bir ürüne karşı dikkatli olmalısınız.

Kırmızı Reishi Kullanırken Diyetinizi İyileştirme İpuçları

Düzenli olarak kırmızı reishi mantarı ürünlerini kullanmanın yanı sıra, diyetinizi değiştirerek genel sağlığınızı da geliştirebilirsiniz.

Beslenme uzmanları aşağıdakileri önermektedir:

• Rafine şekeri kullanmayın. Yerine saf bal veya meyve şekeri koyun.

• İşlenmiş gıdalardan (örn. Konserve gıdalar, hazır erişte, soda, vb.) kaçının

• Beslenme dengesini korumak için her besin grubundan sağlıklı bir doğal gıdalar karışımı yiyin. Diyetinize, özellikle sap ve kökleri olan her türlü sebzeyi ekleyin.

• Daha fazla su için. Günde 8 bardak içmeyi deneyin
Photo

Post has attachment
Kırmızı Reishi ile Daha İyi Sağlık Yolunda

Sağlıklı bir yaşam tarzını aktif olarak sürdürmezsek, bedenlerimiz bozulur ve giderek azalan bu sağlık durumuna kademeli olarak alışırız. Kazandığımız kilo kaybedilebilir ve önemli bir sorun ortaya çıkıncaya kadar doğal güzellikteki gerilemeyi fark etmeyebiliriz. Zamanla, aktif olmayan bir vücut toksinleri biriktirdiği ve bunun genel sağlıklılığın bozulmasına katkıda bulunduğu düşünülmektedir. Düzenli olarak kırmızı reishi mantarı ürününü tüketmenin bu toksinlerin bir kısmını temizlediği düşünülmektedir.Başlangıçta, bir kullanıcı "yeniden başlama" dönemi yaşayabilir; burada vücudu "temizlik" işaretleri sergileyebilir. Birikmiş zehirlerin atılımı ve çeşitli metabolik aktivitelerde artış, iyileşmenin normal bulguları olup, kırmızı reishi mantarının düzenleyici özelliklerinin etkili olduğunu göstermektedir. Sık karşılaşılan "iyileşme" semptomları baş dönmesi, kemik ağrıları, cilt tahrişi, ishal ve kabızlık dahil olmak üzere bağırsak hareketlerindeki değişiklikler ve vücudun çeşitli yerlerinde görülen sivilce benzeri lekeleri içerebilir. Bu semptomların zaman çizelgesi kişiden kişiye değişebilir, ancak vücut daha iyi bir sağlıklı duruma ayarlanana ve kırmızı reishi mantarının düzenli alımına alışana kadar genellikle birkaç gün sürer. Büyük miktarda suyun günlük tüketimi önerilir. Yine bu fizyolojik reaksiyonların ilaçlardan kaynaklanan yan etkilerden farklı olarak sadece geçici olduğunu belirtmek önemlidir.
Photo

Post has attachment
Kırmızı Reishi Mantarı fiziksel görünüşünü nasıl geliştirebilir?

Obsesyon, kişinin kendine güvenini etkileyebilir ve kişinin kendi imajını olumsuz etkileyebilir. Buna ek olarak, diyabet ve kardiyovasküler hastalıklara yol açabilir. Araştırmalar kırmızı reishi mantarının düzenli tüketiminin vücudun birikmiş toksinler ve aşırı lipidleri (yağ) temizlemesine yardımcı olduğunu bulmuştur. Vücudun yağ işleme şeklini düzenlemesine ek olarak, kırmızı reishi mantarı ürünleri cildin durumunu iyileştirebilir. Kırmızı reishi mantarının yaşlanma karşıtı özellikleri, iyileşen kan dolaşımı ve besinlerin cilde daha fazla verilmesi ile ilişkili olabilir. Güneşten zarar görmüş cildin onarım sürecinde de yardımcı olabilir. Reishi'yi düzenli olarak kullananlar sivilceleri ve diğer lekeleri de azalttığını fark ettiler.

Akne lekelerinin iyileşmesi

Cilt renginin sağlıklı olması

İnce çizgileri en aza indirir ve yaşlılık noktalarını hafifletir

Düzenli kırmızı reishi mantarı tüketimi vücuda sakinleştirici ve stres azaltıcı bir etkiye sahiptir ve uyuşturucu ile yaygın olarak görülen sedasyon olmadan uyku düzenini geliştirir gibi görünür. Birinin fiziksel görünümünü iyileştirmek için bu faydaların birleştiği açık şekilde anlaşılmalıdır. Düzenli kırmızı reishi mantarı alımı, sağlıklı bir diyet ve aktif yaşam tarzıyla birlikte vücudunuzun normal, sağlıklı bir duruma etkili bir şekilde dönüşmesini kolaylaştırabilir.
Photo

Post has attachment
Reishi mantarının akciğer, böbrek, kanser, diyabet, prostat, aids üzerine etkisi

Akciğer

Kırmızı Reishi Mantarı astım, kronik bronşit ve yaygın alerjenlerden muzdarip olanlar için bazı yararlar sağlamıştır. Enflamasyonun mediatörlerini bloke ederek, astım semptomları hafifletilebilir ve bağışıklık sistemini artırarak soğuk algınlığı ve grip azaltılır ve astımın daha da alevlenmesi engellenebilir. Kırmızı Reishi Mantarı ürünleri kalıcı öksürüğü bastırmak için bir anti-tussif olarak kullanılmıştır ve salgıları gevşetmek için bir balgam söktürücü olarak kullanılır. Kırmızı Reishi Mantarının trakeal ve küçük havayolu epitelyumunun yenilenmesini bile geliştirdiği düşünülmektedir -sigara içen ve kronik bronşit (sigara içenlerin öksürüğü) olan hastalarda özellikle de önemlidir.

Böbrek Yönetmeliği

Böbrekler vücuttaki kimyasallar ve sodyum, potasyum ve diğer elektrolitler gibi elementlerin uygun dengesinin sağlanmasından sorumludur. Aynı zamanda kanı sürekli olarak filtreler ve sabit asitlik (pH) ve moleküler konsantrasyonu muhafaza eder. Kırmızı Reishi Mantarı böbreklerin düzenleyici işlevlerine yardımcı olabilir.

Kanser

Kanserli hücreler anormal büyüme çoğalmaları ile belirgindir. Normal hücrelerin nasıl kanserli hale geldiği henüz belli değilse de, bunun bir viral kaynaktan ya da belki de vücudun doğal savunmasındaki bir değişikliğe (örn. bağışıklık sistemi). Son zamanlarda, bazı bireylerin genetik olarak kansere yatkın olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle, yaşlandıkça ve bağışıklık sistemi zayıflarsa, birinin belirli kanser türlerine karşı daha duyarlı hale gelmesi şaşırtıcı değildir. Düzenli Kırmızı Reishi Mantarı tüketiminin vücudumuzda üretilen güçlü doğal anti-kanser maddeleri olan interferon ve interlökin I ve II üretimini teşvik ettiği gösterilmiştir.

Ayrıca araştırmacılar, Beta-1,3-D-glukan ve Beta-1,6-D-glukan olarak adlandırılan polisakaritlerin güçlü anti-tümör özelliklerine sahip oldukları gösterildiğini iddia ediyor. Bu polisakaritler, virüsler, bakteri ve maya gibi mikrobiyal davetsiz misafirlere karşı vücudumuzun ilk savunma hattındaki temel immün hücreler olan makrofajları da aktive edebilirler.

Diyabet

Diyabet kötü kan şekeri regülasyonunun bir hastalığıdır. 2 tip şeker hastalığı vardır. Tip I, pankreas tarafından salgılanan bir hormon olan insülin üretiminin eksikliğinden kaynaklanır - bunun fonksiyonu kan şekerini düzenlemektir. Tip II genelde yetişkinlerde görülür ve insülin direncine bağlıdır. Bu form daha sık obezite, zayıf beslenme ve egzersiz eksikliği ile ilgilidir. Diyabet tedavisinin başlıca dayanağı, insülin enjeksiyonları ya da oral ilaçlar, ki bunların her ikisi de doğasında olan yan etkilere sahiptir. Kırmızı Reishi Mantarının kan şekeri düşürücü özellikleri vardır ve ilaçların yan etkileri olmaksızın borderline Tip II vakalarında glikoz düzeylerini düzenlemeye yardımcı olabilir.

Prostat Hastalığı

Erkekler yaşlandıkça, benign prostat hiperplazisi (BPH) olarak adlandırılan prostat boyutunda normal bir artış vardır. Bu, normal idrar çıkışında, gece boyunca sık idrara çıkma sıklığında ve diğer prostat sorunlarında azalmaya neden olabilir. Ek olarak ileri yaş önemli ölçüde prostat kanseri insidansını arttırır. Prostat spesifik antijen (PSA) kan testi her iki koşulda da artar ve prostat kanseri tedavisi de dahil olmak üzere prostat hastalığını taramak, algılamak ve izlemek için kullanılır. Kırmızı Reishi Mantarı, diğer bitkiler ile kombine edildiğinde, Prostat Spesifik Antijen (PSA) düzeylerini önemli ölçüde azaltabilir olduğuna dair kanıtlar vardır. Mekanizma bilinmiyor, ancak tedavi sonrası bir ay gibi erken bir zamanda ortaya çıkabilir.

HIV Hastalığı

Kırmızı Reishi mantarında anti-HIV maddeler ve proteaz inhibitörleri (HIV / AIDS'i tedavi etmek için kullanılan önemli bir ilaç sınıfı) bulunmaktadır. Bunun, viral yükü düşürdüğü ve CD4 sayılarını arttırdığı hakkında anekdot kanıtı vardır.

Özet

Sonuç olarak, tıbbi araştırmalar ve bireysel vaka incelemeleri, Kırmızı Reishi Mantarının çeşitli hastalıkları tedavi etmede etkili olduğunu göstermişken, düzenli Kırmızı Reishi Mantarı tüketiminin kanıtlanmış en büyük yararı vücudunuzun genel sağlığının iyileştirilmesi olduğunun bir kez daha vurgulanması önemlidir. Saflaştırma, iyileştirilmiş kan akışı, bağışıklık modülasyonu, detoksifikasyon, gençleştirme ve canlanmaya dayalı Kırmızı Reishi Mantarı, vücudun ileri yaşlarla birlikte daha sık ortaya çıkan hastalıklar gibi sayısız hastalıkla mücadele kabiliyetini artırabilir.
Photo

Post has attachment
Reishi mantarı kalp-karaciğer-sindirim sistemine etkileri

Kan dolaşımı ile ilgili durumlar

Kırmızı Reishi özütünün, aspirine benzer şekilde platelet agregasyonunu (pıhtı oluşturan hücreleri) azaltarak kan pıhtılaşmasını azaltabileceği düşünülmektedir. Ek olarak, kırmızı kan hücrelerini dönüştürmek ve daha kolay kan damarları içinde dolaşımını mümkün kılarak tıkanma şansını azaltarak düşürme ve kalp krizlerine engel olması olasıdır. Geliştirilmiş dolaşım, sürekli küçük arter hastalığı geliştiren diyabet hastalarında son derece önemlidir.

Kalp

Kırmızı Reishi'nin düzenli tüketiminden dolayı birçok kardiyovasküler faydalar gösterilmiştir. Bunlar arasında şunlar bulunur:

• stres yüzünden bazı aritmilerin düzeltilmesi

• "BAD" LDL kolestrol ve Trigliseridlerin düşürülmesi (başka bir tür kanlı yağ)

• kan basıncının düşürülmesi - yayınlanmış insan çalışmalarında gösterilir

• Kan dolaşımının iyileştirilmesi, yukarıda ana hatları verilen tüm faydalar.

Karaciğer Bozuklukları

Karaciğerin başlıca işlevi, ilaçları ve zehirleri metabolize etmek ve zehirlemektir.

Buna ek olarak, kolesterol ve bazı proteinlerin sentezlendiği yerdir. Karaciğer hasarları, sarılık (cildin sararması), kilo verme, yorgunluk, iştah kaybı ve diğer birçok hastalık için toksinlerin ve yan ürünlerin birikmesine neden olabilir. Araştırmalar, kırmızı Reishi'nin hepato (karaciğer) koruyucu özelliklere sahip olduğunu gösterdi. Kırmızı Reishi'nin düzenli tüketimi gerçekten karaciğer hücrelerini canlandırabilir, hayati işlevlerini yerine getirmesini sağlar.

Sindirim Bozuklukları

Kırmızı Reishi tüketiminin, aşırı miktarda peptik ve mide ülseri oluşumuna neden olan gastrik asidi azalttığı da gösterildi. Ayrıca, bağırsak hareketlerini düzenleyen, irritabl bağırsak sendromunda olduğu gibi kabızlık ve diyare semptomlarını giderecek şekilde de gösterilmiştir.
Photo

Post has attachment
Kırmızı Reishi Mantarının Sağlık Uygulamaları

Çağlar boyunca, kırmızı reishi mantarı tüketimi, geniş bir hastalık yelpazesine, yaygın rahatsızlıklara ve koşullara bağlıdır. Astımdan zonaya, kırmızı reishi mantarının uygulamaları çok sayıda vücut organıyla ilişkili gibi görünüyor. Bazı ürün üreticilerinin bu bilgileri, kırmızı reishi mantarının bu hastalıkları doğrudan tedavi etmek için kullanabileceğinin kanıtı olarak kullanmasına rağmen, bugüne kadar bu iddiayı destekleyecek yeterli tıbbi kanıt bulunmamaktadır. Bununla birlikte, yapılan bilimsel araştırmaların çoğu, normalleştirilmesi ve vücudun organlarının ve işlevlerinin düzenlenmesi yoluyla tıbbi faydalar sağlayabilecek bir beslenme takviyesi olan normalleştirici bir madde olarak kırmızı reishi mantarının rolünü kuvvetle desteklemektedir. Bir önceki bölümde, kırmızı reishi mantarı tüketiminden elde edilen genel faydaların genel bir taslağı verilmiştir. Aşağıda, kırmızı Reishi'nin düzenli olarak tüketilmesi ve otantik kırmızı Reishi özütünün oluşturduğu ürünlerin bazı faydalı etkileri olduğu gösterilen belirli koşulların bir listesi verilmektedir. Aşağıda listelenen tıbbi başvurulardan birçoğu hem araştırmacılar tarafından hem de tıbbi bakımdan desteklenmektedir.

Beslenme bilimi alanlarında, aşağıdaki bilgiler, Reishi'nin etkililiğinin garantisi veya onaylanması değil, bireysel vakalara dayanılarak zamanla toplanan gözlemler olarak ele alınmalıdır. Özel vaka raporları veya veriler için, lütfen Çin tıbbı uzmanlığı ile bir doktora danışın. Araştırma çalışmaları ve ek bilgiler kütüphaneler vasıtasıyla veya internet üzerinden bulunabilir. Yerel sağlık kuruluşlarınıza da başvurabilirsiniz.
Photo

Post has attachment
Vücut ve Zihin Sağlığını İyileştirmek için Kırmızı Reishi Kullanımı

Belki de kırmızı reishi mantarının en büyük potansiyel tıbbi yararı, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirebilme yeteneğidir. Kırmızı Reishi Mantarı tüketimi bu nedenle belirli bir hastalığın tedavisi yerine koruyucu ve bağışıklık geliştirici olarak kabul edilir.

Kırmızı Reishi Mantarı, Royal Medical Society'nin "adaptogen" olarak adlandırdığı şeyin potansiyel bir örneği olarak güvenini kazanmaktadır - vücudun çeşitli streslere uyum sağlamasına yardımcı olduğu söylenen bir tedavi konseptidir; bu stresörler sıcaklık, travma, uyku yoksunluğu, toksinlere maruz kalma, radyasyon, enfeksiyon veya psikolojik stres olabilir. Adaptojenler gibi, kırmızı reishi mantarı da düzenli tüketimle hiçbir yan etkiye neden olmama özelliklerini paylaşıyor; çok çeşitli hastalıklarla mücadelede etkilidir ve yardımcı olarak organizma normal ve dengeli bir hale geri döner. Ayrıca, düzenli olarak kırmızı reishi mantarı tüketilmesi, bağışıklık sisteminin işleyişini önemli ölçüde artırabilir. Kırmızı Reishi Mantarı, immün modülatör olarak görev yapar - bağışıklık sistemini düzenler ve ince ayarlar. Bağışıklık sisteminin birincil sorumluluğu, vücuda giren virüsler, bakteri ve diğer mikroplar gibi patojenleri tespit etmektir. Normal koşullar altında, bozulmamış bir bağışıklık sistemi, bu organizmaların çoğunu herhangi bir hasara neden olmadan önce caydırma yeteneğine sahiptir. Bununla birlikte, eğer bağışıklık sistemi tehlikeye girerse, virüsler, bakteriler, parazitler ve mantarlar çoğalabilir ve hastalığa neden olabilir. Mevcut tedavinin temel dayanağı, antibiyotikler, anti-viral ajanlar ve anti-fungal ilaçlardır. Etkili olabilmelerine rağmen, her tedavi potansiyel bir yan etki taşır. Buna ek olarak, bu ilaçların tekrar tekrar kullanılması, mikropların mutasyona uğramasına ve direncin gelişmesine neden olabilir. Kırmızı Reishi Mantarı tüketirken bu sorunlar ortadan kalkar.

Kırmızı Reishi Mantarı, radyasyon ve kanser tedavisi için kemoterapi ile ilgili hoş olmayan yan etkilerle mücadele için yardımcı bir madde olarak kullanımını kabullenmeye başladı. Otantik kırmızı reishi mantarı ürünleri, hafızayı iyileştirmeye, gerginliği azaltmaya ve konsantrasyonu keskinleştirmeye yardımcı olan olağanüstü anti-stres özellikleri sergiledi. Alzheimer hastalığı, demans ve diğer formları gibi başta yaşlıları etkileyen dejeneratif hastalıkların tedavisinde dikkat çekicidir.
Photo

Post has attachment
Kırmızı Reishi Mantarının Fiziksel Özellikleri ve Kimyasal Bileşimi

Mantarlar sağlıklı bir diyetin vazgeçilmezi haline geldiğinden, mantarların biyolojik incelemesinde çok bilgi toplandı. Aşağıdaki bölümün amacı, bu tür çalışmaların kapsamlı bir açıklamasını tekrarlamak değil, daha çok, kırmızı reishi mantarlarının fiziksel bileşenlerini ve kimyasal bileşenlerinin genel bir tanımını sağlamaktır.

Kırmızı Reishi Mantarının gövdesi üç ana bölümden oluşur:

• böbrek şeklinde bir başlık

• mantarın gövdesi veya şaftı

• sporlar

Bitkinin gövdesi besleyici maddeleri büyüdüğü tahtadan çeker. Doğada mantar esasen ölü erik, guercus serrata veya pasonia ağaçlarının kurutulmuş gövdelerinde gelişirken, Japonya'da yetiştirilen kırmızı reishi mantarı genellikle Reishi mantarlarının yaşlanmış Japon meşesine aşılanmasıyla üretilir. Tıpkı "biz yediğimiz gibi" olarak, kırmızı reishi mantarının kalitesi de büyük oranda yetişme ortamında bulunan besin maddelerine bağlıdır. Bu besin maddelerinin miktarı ve kalitesi, mantar kapağının boyutunu belirler.

Kırmızı Reishi Mantarı olgunluğa yaklaşırken,

sporlar üretilir ve nihayetinde havaya bırakılır. Bu sporların sert dış kabukları, çimlenmenin yan tarafa yayılmasını imkansız kıldığı gibi vahşi doğada da nadiren bulunmalarına neden olmaktadır. Kırmızı Reishi Mantarları öncelikle polisakkaritler, triterpeniodlar, proteinler ve amino asitler olarak adlandırılan karmaşık karbonhidratlardan oluşur. Çalışmalar, kırmızı Reishi'de hasattan 3 hafta önce bulunan bu polisakkaritlerin vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren en aktif element olduğunu ortaya koymuştur.

Çin ve Japonya'daki tıbbî uygulayıcılar, kanser hastalarının maruz kaldığı kemoterapi yan etkilerini azaltmak için uzun süredir ginseng, brasenia ve astragalus gibi bitkileri kullandılar - ki bunların hepsi kırmızı Reishi'nin yüksek polisakkarit içeriğini paylaşıyorlar -. Buna ek olarak, kırmızı Reishi'deki ganoderik asitler de histamin salınımı da dahil olmak üzere iltihaplanmanın kimyasal aracılarını inhibe ederek yaygın alerjileri hafifletmeye yardımcı olmak için gösterilmiştir. Son derece yüksek polisakkarit içeriğinin yanı sıra, kırmızı reishi mantarında, mantarın dikkate değer sağlık artırıcı kabiliyetleri için algılanabilen münhasır veya benzersiz bir madde tanımlanmamıştır. Mantarın potansiyeli kimyasal bileşenlerin birleşiminde yatmaktadır - "bütünün parçalarının toplamından daha fazlası" olduğu fikrinin doğal bir örneği olması muhtemeldir.
Photo

Post has attachment
Ganoderma Reishi Mantarı Çeşitleri

2000'den fazla bilinen Reishi türü olmasına rağmen, potansiyel sağlık kazanımlarını (kırmızı, siyah, mavi, beyaz, sarı ve mor Reishi) ortaya çıkarmak için sadece altı tür incelenmiştir. Bu altı çeşidin siyah ve Kırmızı Reishi Mantarı en önemli sağlığı geliştirici etkileri gösterdi ve bu nedenle her ikisi de bugün küresel sağlık takvimi piyasasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, kırmızı reishi mantarının bağışıklık sistemini, birçok bedensel fonksiyonları ve hayati organları arttırarak genel sağlığını geliştirmede en etkili olduğu kanıtlanmıştır.Black Reishi (Ganoderma sinensis), oldukça yaygındır ve çoğu Çin bitkisel dükkânında bulunabilir. Bu Ganoderma türü, düzensiz şekilli olma eğilimindedir ve çoğu olgun örneği yaklaşık altı inç çapında olmasına rağmen çapı on inç kadar ölçebilir. "Vahşi" Reishi kullandıklarını iddia eden Reishi ürünlerinin çoğunluğu genellikle siyah Reishi kullanıyor.Altı çeşit Reishi mantar toniği, siyah Reishi, düşük polisakarit içeriğinden dolayı kırmızı Reishi'den daha düşük olduğu düşünülmektedir. Vahşi mor Reishi, Çin'in Jilin eyaletinde Kuzey Kore'nin kuzeyinde Chang Bai Dağları'nda yetişir. Çok nadirdir ve görünüşte kırmızı Reishi'ye çok benzer, ancak mantar kapağının kalbinde belirgin mor rengi vardır. Otantik mor Reishi örneklerinin azlığı nedeniyle, bu tür Reishi üzerinde sınırlı araştırma ve test yapılmıştır. Kırmızı Reishi'deki polisakkaritlerin (karmaşık şekerler) çok yüksek içeriğidir ve bu da özellikle onu güçlü hale getirir.Bununla birlikte, zorlu çevresel koşullar, doğadaki kırmızı Reishi mantarının istikrarsızlığı ve kirlilik, hastalık ve böcek istilalarına karşı savunmasızlığı nedeniyle, kaliteli kırmızı Reishi örneklerinin sayısı

vahşi olarak tam olgunluğa ulaşabilen nadirdir. Sonuç olarak, yaklaşık 30 yıl önce, bilimadamları ve çiftçiler seri üretimle yetiştirmek için farklı yöntemlerle deneme yapmaya başladılar

O zamandan beri özellikle Japon üreticileri,

Böbrek şeklinde kırmızı reishi mantarı kuru meyve gövdesi, en kaliteli kırmızı reishi mantarı yetiştirme ününü kazandı,hükümetin kalite ve ticaret standartlarını koruması ile kısmen Japonlar tarafından belirlenen sıkı düzenlemelere teşekkürler.

Japon bilim adamları ve çiftçiler tarafından geliştirilen karmaşık yetiştirme süreci, bu kitapçıkta Bölüm 5'de ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Kırmızı Reishi'nin sağlığa olan faydalarını ve piyasadaki kırmızı reishi mantarı ürünlerinin çoğalmasını araştırmak için yapılan kapsamlı araştırma nedeniyle, bu kitapçık öncelikle bu belirli Reishi'ye odaklanmaktadır.
Photo
Wait while more posts are being loaded