Profile cover photo
Profile photo
Harmony centrum
About
Posts

Post has attachment
Vibromuskulárna harmonizačná technika (VHT), je založená na Bowenovej metóde. Jedná sa o dynamickú metódu, pri ktorej je celé telo (t.j. všetky svaly) ošetrované trojfázovým pohybom.
Masážna technika prebieha v pomerne rýchlom slede, keď sa na jednotlivé telesné partie aplikujú série pohybov – jemných, neinvazívnych, ale s dôkladným ohniskom a presnou lokalizáciou. Ošetrujú se nielen povrchové svaly, ale i svaly ťažko dostupné tzv. hlboké svaly.
Add a comment...

Post has attachment
Thajská masáž je kombináciou tlačenia na energetické body tela a preťahovacích cvikov na uvoľnenie napätých svalov a stuhnutých kĺbov. Počas masáže majú klienti oblečené pohodlné oblečenie a terapeut používa svoje ruky, lakte, kolená a chodidlá na navrátenie tela do stavu harmónie.
Thajská masáž pomáha znižovať stres, podporuje krvný obeh, zvyšuje vitálnu energiu a zlepšuje rozsah pohybu.
Pri tejto masáži sa nepoužívajú oleje.
Add a comment...

Post has attachment
Masáž REMINA pristupuje k telu holisticky - okrem uvoľnenia svalov sa zameriava aj na odbúranie energetických blokov. REMINA je holistická masáž, ideálna na obnovenie telesnej a psychickej rovnováhy. Jemným dotykom pri masáži môžeme liečiť, povzbudiť, zmierniť bolesť a odstrániť napätie.
Add a comment...

Post has attachment
Reflexná masáž je masáž reflexných bodov, tzv. receptorov. Reflexná masáž je založená na princípoch reflexov, ktoré sú uložené v rukách a nohách, a sú spojené s každým orgánom, žľazou, respektíve s každou časťou tela.
Je to forma špeciálnej reflexnej terapie, pri ktorej sa liečebný zásah vykonáva predovšetkým cestou nervových spojov a zakončení v oblasti zvolených reflexných oblúkov. Ide o manuálny liečebný zásah na povrchu tela, a to v miestach ochorením vyvolaných reflexných zmien.
Add a comment...

Post has attachment
Myofasciálna masáž je technika uvoľňovania a naťahovania šľách a svalov stláčaním bodov čím sa eliminuje bolesť a svalové napätie. Masáž pozostáva z ischemickej kompresie, stláčania tzv. spúšťových bodov (body, ktoré sú zdrojom bolesti a dysfunkcie svalov) a z masáže postihnutých svalov za účelom odstránenie lokálnej kontrakcie (skrátenia) a napätia svalových vlákien.
Add a comment...

Post has attachment
Medová masáž je pôvodom stará ruská technika, využívajúca priľnavosť medu nanášaného priamo na pokožku klienta na intenzívnu prácu s podkožím. Najskôr sa z hĺbky telesných tkanív vysajú usadeniny a jedy a po tejto očiste organizmu sa dodajú účinné látky z medu.
Add a comment...

Post has attachment
Masáž lávovými kameňmi je starobylá technika známa už dávno pred naším letopočtom, používali ju v starej Číne i Indii na odstraňovanie bolesti a akupresúru. Lávové kamene sa vyznačujú úžasnou schopnosťou absorpcie a odovzdávania tepla, využívajúc studené alebo vodou zohriate kamene na aplikáciu tlaku a zohriatie organizmu. Terapeut môže takisto využiť aj kamene natreté olejom.
Add a comment...

Post has attachment
Lymfatická masáž (lymfodrenáž) je jemná masážna technika, pri ktorej miernymi, presne definovanými ťahmi a hmatmi, a jemným tlakom na povrch tela sa aktivujú lymfatické cievy. Táto masáž vďaka zlepšeniu prúdenia miazgy (lymfa) prispieva k odvádzaniu nečistôt z krvi. Lymfatický systém odvádza z tkaniva tekutiny, bielkoviny, cudzorodé a škodlivé látky, a vracia ich do krvi. Tým dochádza k zmenšeniu opuchov a telesného objemu vôbec, ako aj k celkovému prečisteniu organizmu.
Add a comment...

Post has attachment
Klasická masáž zbaví strachu a úzkosti, vyvolá pocit pokoja, radosti a sebadôvery, uvolní energiu zadržovanú vplyvom stresu a prílišného fyzického i psychického vypätia.
Naviac zlepšuje prekrvenie masírovanej oblasti, vstrebávanie opuchov či výronov, relaxuje (podľa zamerania hmatov), zlepšuje výživu tkaniva a zmierňuje bolesť.
Add a comment...

Post has attachment
Športová masáž je špecifický druh klasickej masáže. Tento typ masáže je prevedený vo vyššom tempe a s väčšou intenzitou tlaku i frekvencie jednotlivých ťahov. Vhodná je hlavne po nadmernom zaťažení.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded