Profile cover photo
Profile photo
Fatih Aydın
Görsel Yönetmen
Görsel Yönetmen
About
Posts

Post has attachment
Görsel İletişimin Önemi?
Bir düşünceyi, fikri, görüşü veya ürünü görsel yolla aktarmak “duyusal” ve “görsel” iletişimden geçer. Duyusal ve görsel iletişim kısaca açıklarsak, bilgi alışverişidir de diyebiliriz. Bireyin yaşam alanları içinde bu iletişim elemanları etkin bir yol üstlenir.

http://fatihaydin.tc/blog/gorsel-iletisimin-onemi/
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Renkler Kuramı, Goethe ve Newton’un Teorileri Arasındaki Farklar, Renklerin İnsan Üzerindeki Psikolojisi, Tasarımda Renkler ve Uyumu gibi bilgilendirici bu yazımın, sizlere faydalı olmasını dilerim. Renk Teorisi Tarihte ifade edilen renk teorileri,…
Add a comment...

Post has attachment
Tipografi Nedir? Tasarımda Tipografinin Önemi!

Bu yazımda, basılı ve dijital yayımcılığın vazgeçilmezi olan tipografi sanatıyla ilgili teknik bilgileri anlatacağım. Logo, afiş, dergi, video vb. tasarım mecralarında sıkça duyduğumuz “Tipografi Nedir? Tasarımda Tipografinin Önemi!” gibi sorularınıza yanıt bulacaksınız.

http://fatihaydin.tc/blog/tipografi-nedir-tasarimda-tipografinin-onemi/
Add a comment...

Post has attachment
3. Dünya Barışı Ne Zaman Çıkacak? Cevabı Mostar Haziran sayısında...

www.mostar.com.tr
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Hayatımız boyunca her an insanlarla iletişim halindeyiz. Profesyonel ticari hayatta ya da öğrencilik zamanlarında karşınızdaki kişi veya kişileri etkilemek için sunum tekniklerine hakim olmak gerekir. Bu yazımda sizlere sunumun önemi, sunum nasıl yapılır,…
Add a comment...

Post has attachment
Dergi nasıl yapılır ve nelere dikkat edilmeli? Hangi programla yapılır? Mizanpaj nasıl olmalıdır? Sorularınıza yanıt bulabileceğiniz bu yazımda, sizlere yapmış olduğum dergi tasarımlarını da sunacağım.

Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Kitap Kapak Tasarımları

Kapak tasarımlarında, baskı kuralları dışında kesin kriterler çoğu zaman yoktur. Tasarımcı, kapak tasarımında konuyla bağlantılı olmak kaydıyla tamamen özgürdür. Genellikle foto manipülasyon daha fazla dikkat çeker. Bu da kapak tasarımlarını keyifli hale getirir.

Kapak tasarımları bir kitabın en önemli unsurudur. İlk bakışta konuyu direk anlatmasa bile okuyucuyu etkileyici bir tasarım, satış oranlarına olumlu yansır. Şu veya bu programda yapılır gibi bir kaidesi yoktur. Bitmap tabanlı, vektörel tabanlı programlarda veya karakalem bir eskizle bile yapılabilir.

Konuyu yansıtabilmek için bir çok fikri çöpe atabilir, uzun zaman harcasanız bile içinize sinmeyen bir tasarımdan kolay vazgeçebilirsiniz. Bu işin kalitesi açısından önemlidir. Tasarım, ilk önce sizin içinize sinmeli! Konu ile fikri tasarıma nasıl rahat yansıtabilir, nasıl tasarım çizgisi oluşturabilir, tasarım nasıl popülarite sağlayabilir gibi etkenleri daha iyi oturtabilmek, bol bol tasarım yapmaktan geçiyor.
Add a comment...

Post has attachment
Manipülasyon ve Örnekleri

Dijital fotoğraflar üzerine resim veya fotoğraf işleme yöntemine manipülasyon denir. Birden fazla fotoğrafı işleyip birleştirme yoluyla yapılan deformasyon da diyebiliriz. Manipülasyon çalışmaları gerçek dışı birer hayal ürünü olduğu için her zaman daha fazla dikkat çeker.

Bir manipülasyonda dikkat edilmesi gerekenler; ışık, perspektif, doku, piksel ve çözünürlük gibi yönlerin uyumuyla başarılı bir manipülasyon çalışmasının oluşması açısından önemlidir. Ayrıca, bilgisayar ortamındaki fotoğraflar, birden fazla efektle uygulanarak yapılır. Bu yüzden program kullanım bilgisi ve gelişmiş hayal gücü ön plana çıkar.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded