Profile cover photo
Profile photo
majidreza noruzi
645 followers
645 followers
About
majidreza's posts

Post has shared content

وقتی آرامش درونی داشته باشی و واقعا درباره خودت مثبت بیندیشی، غیر ممکن است که دیگری بتواند چیزی را به تو تحمیل کند یا فریبت دهد.
Photo

Post has shared content
"نلسون رولیهلاهلا ماندِلا"  (زادهٔ ۲۶ تير ۱۲۹۷ خورشيدی برابر با ۱۸ ژوئیه ۱۹۱۸)

نخستین رئیس جمهور آفریقای جنوبی است که در انتخابات دموکراتیک عمومی برگزیده شد، وی پیش از ریاست جمهوری از فعالان برجستهٔ مخالف آپارتاید در آفریقای جنوبی و رهبر کنگره ملی آفریقا بود او به دلیل دخالت در فعالیت‌های مقاومت مسلحانه مخفی محاکمه و زندانی شد مبارزه مسلحانه، برای ماندلا، آخرین راه چاره بود، او همواره پایبند به عدم توسل به خشونت بود.

ماندلا در طول ۲۷ سال زندان، که بیشتر آن را در یک سلول در جزیره روبن سپری کرد، مشهورترین چهرهٔ مبارزه علیه آپارتاید در آفریقای جنوبی شد گرچه رژیم آپارتاید و ملت‌های طرفدار آن وی و کنگره ملی آفریقا را کمونیست و تروریست می‌دانستند، مبارزه مسلحانه بخشی جدایی‌ناپذیر از مبارزه علیه آپارتاید بود.

ماندلا پس از آزادی از زندان در سال ۱۹۹۰، سیاست صلح‌طلبی را در پیش گرفت، و این امر منجر به تسهیل انتقال آفریقای جنوبی به سمت دموکراسی‌ای شد که نماینده تمامی اقشار مردم باشد او پس از دریافت جوایزی در طول چهار دهه، هم اکنون یک چهره سرشناس دولتمرد است که همچنان در مورد مسائل مهم عقاید خود را ابراز می‌دارد.

او را در آفریقای جنوبی اغلب تحت عنوان مادیبا می‌شناسند، این عنوان افتخاری را بزرگان خاندان ماندلا به وی داده‌اند. این عنوان دیگر مترادف با نام نلسون ماندلاست. بسیاری از مردم آفریقای جنوبی نیز به نشانه احترام وی را مخولو "پدربزرگ" صدا می‌زنند.
Photo

Post has shared content
.
انجام وظیفه، لازمه جهش بسوی پیشرفت است.

(دكتر حسابی)
.
Photo

Post has shared content
.
انجام وظیفه، لازمه جهش بسوی پیشرفت است.

(دكتر حسابی)
.
Photo

Post has attachment
Norooz in IRAN
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
NOROOZ (8 عکس)
8 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded