Profile cover photo
Profile photo
Zespół Szkolno – Przedszkolny
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
Światowy Dzień Walki z Głodem
Co 7 osoba na świecie jest niedożywiona. Oznacza to, że prawie bilion ludzi na świecie cierpi z powodu głodu, a ponad połowa z nich to kobiety i dzieci. Na naszym globie żyje 146 milionów niedożywionych dzieci, a co 6 sekund jedno z nich umiera. 98% głodujących na świecie żyje w krajach rozwijających się, głownie w Indiach, Chinach, Bangladeszu, Kongo, Indonezji, Pakistanie i Etiopii.

Według Światowej Organizacji Zdrowia głód jest jednym z największych problemów współczesnego świata. Właściwe odżywianie ma wpływ na rozwój zarówno fizyczny jak
i emocjonalny. Dzieci oraz młodzież są szczególnie narażenie na negatywne skutki niedożywienia.

W 1947 Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa Organizacji Narodów Zjednoczonych (FAO) ogłosiła 16 października Światowym Dniem Walki z Głodem. W tym dniu na całym świecie zbierane są fundusze na programy dożywiania.
Problem ten nie jest nam obojętny. Dlatego w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych zorganizowali akcję pod hasłem „Podziel się kanapką z kolegą i koleżanką.” W tym dniu uczniowie przynieśli kanapki dla siebie oraz dla swoich kolegów, z którymi chętnie się dzielili. Jesteśmy przekonani, że w tym dniu nikt w naszej szkole nie był głodny.

PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
19.10.2017
8 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Wojkowiccy gimnazjaliści wicemistrzami powiatu !!!
W strugach deszczu, kałużach i wśród opadających liści uczniowie naszego zespołu rywalizowali o miano najlepszych biegaczy powiatu oraz rejonu. To „Park Zielona” w Dąbrowie Górniczej przyjął zawodników takimi trudnymi warunkami. Ale cóż, dla wszystkich były jednakowe. 10 października najpierw do walki stanęli podopieczni pani Soni Borkowskiej z gimnazjum. Konkurencja była duża, bo wystartowało aż 13 drużyn z całego rejonu.
Dziewczęta w składzie: Roksana Rygalska, Karolina Korzec, Oliwia Dziedzic, Nikola Gubała, Martyna Korzec, Maria Michalska - nie dały za wygraną i po zaciętej walce zajęły piąte miejsce, co w klasyfikacji powiatu będzińskiego dało im drugą pozycję.
Jeszcze lepiej wypadli chłopcy, którzy w składzie: Maciej Korzec, Kacper Salamon, Klaudiusz Koźlak, Michał Wacławczyk, Adrian Nowak, Piotr Cichoń zajęli bardzo wysokie czwarte miejsce, co także dało im tytuł wicemistrzowski w powiecie będzińskim.
Uczniowie szkoły podstawowej, podopieczni pana Tomasza Bratka w składzie: Jakub Drygalak, Kacper Popielski, Dominik Kolman, Piotr Wysoski, Oskar Madej, Patryk Mysera zajęli siódme miejsce w klasyfikacji powiatowej.
Gratulujemy sukcesów

Photo
Photo
11.10.2017
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Dominacja Wojkowickich Biegaczy
Dnia 5 października odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe. W rywalizacji brali uczniowie wszystkich szkół naszej gminy. Zawody polegały w jak najszybszym pokonaniu dystansu 800 metrów (dziewczęta) i 1000 metrów przez każdego zawodnika z sześcioosobowego zespołu sztafetowego.
Jako pierwsze wystartowały dziewczęta ze szkoły podstawowej. Podopieczne pana Tomasza Bratka, po ekscytującej walce zajęły II miejsce. W składzie drużyny były: Maja Dziuba, Kamila Dziuba, Wiktoria Lis, Emilia Cichoń, Magdalena Cieślik, Aleksandra Stępień.
W kolejnej stawce byli chłopcy: Oskar Madej, Dominik Kolman, Jakub Drygalak, Kacper Popielski, Patryk Mysera, Piotr Wysocki nie dali szans rywalom i tak jak rok temu, zajęli I miejsce.
Dziewczęta z gimnazjum także utrzymały passę zwycięstwa z zeszłego roku i z bardzo dużą przewagą nad uczennicami z Siewierza, Żelisławic i Brudzowic ukończyły bieg na pierwszym miejscu. Drużynę reprezentowały: Karina Barczyk, Nikola Gubała, Karolina Korzec, Maria Michalska, Oliwia Dziedzic oraz Roksana Rygalska.
Chłopcy z gimnazjum nie mogli wypaść gorzej od dziewcząt. Męska duma wzięła górę i w pasjonującym wyścigu: Maciej Korzec, Klaudiusz Koźlak, Michał Wacławczyk, Adrian Nowak, Kacper Salamon i Piotr Cichoń zdobyli tytuł Mistrza Gminy
Już 10 października wszystkie zwycięskie drużyny czyli chłopców szkoły podstawowej pod opieką pana Tomka Bratka oraz dziewczęta i chłopcy z gimnazjum pod opieką pani Sonii Borkowskiej wezmą udział w rywalizacji powiatowej i rejonowej w Dąbrowie Górniczej.
Życzymy powodzenia
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
08.10.2017
16 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2017
Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2017 już za nami. 26 września uczniowie naszej szkoły podjęli ważną dla siebie decyzję, głosując na swoich kandydatów. W tym roku szkolnym, swoje kandydatury zaproponowało 8 uczniów. Po pełnej wrażeń kampanii wyborczej, a następnie demokratycznych wyborach, uczniowie naszej szkoły wybrali swoich przedstawicieli. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w ZSP w Wojkowicach Kościelnych została Karolina Korzec, uczennica klasy IIIB gimnazjum, zastępcą została Kinga Gawron, uczennica klasy VII SP, skarbnikiem Oliwia Dziedzic z klasy IIIA gimnazjum, a sekretarzem Emilia Kielan z IV A SP. Mamy nadzieję, że wszystkie postulaty przygotowane przez nasze koleżanki zostaną spełnione, a ich zaangażowanie i praca na rzecz szkoły będą dobrze przyjęte przez wszystkich uczniów.
GRATULUJEMY!!!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
04.10.2017
8 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
SIEWIERZ - Smart Dzieciaki - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych
Add a comment...

Post has attachment
W dniu 27.09.2017 uczniowie klas 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 Gim pod opieką pani Sylwii Wolańskiej i Małgorzaty Sikory wzieli udział w zajęciach z mkroskopi skaningowej, które zorganizowała i przeprowadziła pani dr Jagna Karcz. Pani doktor na wstępie przedstawiła historie i znaczenie mikroskopii skaningowej w róznych dziedzinach biologii, medycyny i kryminalistyki. W drugiej części uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych podczas których ogladali preparaty pod lupą, a także wykonali preparaty do obserwacji pod mikroskopem skaningowym.
Kolejnym punktem wyjazdu był udzial w cyklu wykładów w ramach Spotkania z nauką organizowanych przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. Wykład obejomował trzy tematy: "Do tańca" i "od serca"- różne mięśnie-różne ruchy, "Z tlenem źle , lecz bez tlenu jeszcze gorzej" oraz "Zobaczyć myśli, sterować myślą". Podczas wykładu uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak wygląda zapis EKG, zapis pracy mięśni szkieletowych. Prowadzący zademonstrowali pracę płuc, oraz przedstawili zuzycie tlenu w spoczynku i podczas wysiłku. Duże zainteresowanie wzbudził zapis EEG – pracy mózgu w czasie pracy i spoczynku. Uczestnicy starali się znaleźć odpowiedźż na pytanie: Czy można zobaczyć mysli?, Jak silne sa ludzkie płuca?, oraz Czym jest oddychanie?
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
02.10.2017
15 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Jesteśmy w Megamisji!
W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie uczęszczający na zajęcia do świetlicy szkolnej podczas zajęć realizują program edukacyjny MegaMisja.
MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, którego celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli, wychowawców świetlic oraz ich uczniów. Zajęcia motywują dzieci do wspólnej zabawy i aktywności. Dzieci pomagają bohaterom Cyfrowego Laboratorium: Julce i Kubie naprawić szkody wyrządzone przez Psotnika i dzięki temu zdobywają wiedzę i umiejętności dotyczące korzystania z mediów. Zajęcia rozpoczęliśmy od miesiąca września. Już po czterech pierwszych zajęciach dzieci dowiedziały się już m.in. jak: porządkować i segregować oraz znajdować wiarygodne źródła informacji. Podczas następnych zajęć będziemy się uczyć jak: bezpiecznie korzystać z mediów, chronić swojej prywatności w sieci, przestrzegać praw autorskich, oraz poznawać zasady skutecznej i kulturalnej komunikacji. Udział w zajęciach to mądra nauka przez zabawę rozwijająca kompetencje cyfrowe dzieci, przygotowując je do życia w środowisku informacyjnym.
Za swoją pracę dzieci zdobywają punkty oraz nagrody, które będą wykorzystywane podczas zajęć. Walczymy o materiały plastyczne, tablet, książki i gry..
Sprawozdania dotyczące realizacji programu są dostępne na stronie programu MegaMisji: https://platforma.megamisja.pl
Organizatorem programu jest Fundacja Orange #MegaMisja. Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Cyfryzacji, a honorowym ambasadorem jest autor książek dla dzieci - Grzegorz Kasdepke.
W naszej szkole zajęcia z MegaMisji odbywają się we wtorki oraz czwartki na siódmej godzinie lekcyjnej.
Lider świetlicy szkolnej: Dorota Bańdura.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Projekt Erasmus+ realizowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych.
Projekt Erasmus + „Zdrowe życie to szczęśliwe życie” będzie realizowany w naszej szkole przez okres dwóch lat – od 1.IX.2017 do 31.VIII.2019r. Krajem koordynującym projekt jest Turcja a partnerami szkoły z Hiszpanii, Rumunii, Bułgarii i Włoch. Projekt ma na celu promocję zdrowego stylu życia poprzez podejmowanie działań służących ochronie środowiska i aktywności sportowej oraz budowę zrównoważonego rozwoju emocjonalnego i intelektualnego uczniów. Skierowany on jest do uczniów szkoły podstawowej. Angażując się w wielorakie działania wynikające z realizacji zadań tego projektu uczniowie będą mogli doskonalić swoje umiejętności językowe, komputerowe i medialne, nawiązywać relacje z uczniami szkół partnerskich oraz podejmować się nowych wyzwań. Udział w projekcie stwarza możliwość wyjazdów zagranicznych zarówno uczniom jak i nauczycielom, ale przede wszystkim służy wzmacnianiu europejskiego wymiaru edukacji. Jest to także okazja do poznania innych regionów geograficznych, lokalnych zwyczajów, wymiany doświadczeń. Dla młodzieży to szansa na przeżycie niezwykłej przygody, poznania historii i kultury innych narodów.
Założenia projektu zachęcają uczniów do prezentacji własnych pomysłów i swojego punktu widzenia na forum międzynarodowym poprzez ‘e-learning’, pracę w zespołach, uczestnictwo w debatach i warsztatach. Dzięki temu uczniowie wzbogacą swoją wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej, pierwszej pomocy czy uzależnień. Problemy zdrowotne takie jak otyłość, cukrzyca, alergie, złe nawyki żywieniowe, brak aktywności fizycznej czy zanieczyszczenie środowiska naturalnego to zjawiska powszechne w wielu krajach Europy. Spędzanie zbyt dużo wolnego czasu przed komputerem i niezdrowa dieta wywierają negatywny wpływ na wyniki uczniów w nauce, powodują problemy emocjonalne, wyzwalają zachowania agresywne. Dlatego działania zmierzające podniesieniu świadomości uczniów i rodziców w dziedzinie zdrowego stylu życia wychodzą naprzeciw problemom współczesnego świata.
Rezultatami końcowymi tego projektu będą gazetki, ulotki, prezentacje power point, film zamieszczony na kanale youtube.com/ZSPWK, słownik obrazkowy, strona Internetowa, bilbordy czy kalendarz z elementami projektu.

Photo
Add a comment...

Post has attachment
„Dzień Rodziny”
1-go czerwca przedszkolaki z grupy „Motylki” wspólnie z rodzicami oraz wychowawcą grupy świętowały Dzień Mamy i Taty połączony z Dniem dziecka. Impreza odbyła się na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojkowicach Kościelnych. Tego dnia dopisała nam przepiękna słoneczna pogoda, a do tego zapach pieczonych kiełbasek i radosny śmiech dzieci, a wszystko poprzedzone występami artystycznymi przedszkolaków. Cóż można chcieć więcej? Cała impreza przebiegła w miłej atmosferze i była okazją do zintegrowania zarówno dzieci jak i rodziców. Wszyscy zadowoleni i z uśmiechem na twarzy wrócili do domów.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
28.06.2017
11 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Sprawozdanie z wycieczki 8 – 10 maja 2017r.
Wambierzyce – Szczeliniec Wielki – Duszniki Zdrój – Skalne Miasto i ZOO Safari w Czechach – Kotlina Kłodzka – Złoty Stok

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Wambierzyc, gdzie zobaczyliśmy Sanktuarium Matki Bożej oraz podziwialiśmy Bożonarodzeniową Ruchomą Szopkę i panoramę miasta. Następnie udaliśmy się na Szczeliniec Wielki, który jest najwyższym szczytem Gór Stołowych, najatrakcyjniejszym i najczęściej odwiedzanym miejscem. Na samym szczycie było cudownie a widoki przepiękne, zobaczyliśmy stamtąd sąsiednie pasma górskie i pobliskie wsie. W godzinach popołudniowych dotarliśmy do Duszników Zdrój. Po zakwaterowaniu się i zjedzeniu obiadokolacji udaliśmy się na spacer po mieście, podczas którego obejrzeliśmy atrakcyjne miejsca w Dusznikach, m.in. Muzeum Papiernictwa, Dworek im. F. Chopina i Park Zdrojowy.
Drugiego dnia zaopatrzeni w dowody osobiste lub paszporty opuściliśmy granice Polski i udaliśmy się do Czech. Zwiedzanie na czeskiej ziemi rozpoczęliśmy od Skalnego Miasta. Spacer rewelacyjną trasą turystyczną między fantastycznymi formami skalnymi, szmaragdowe jezioro, wodospady i przepiękne widoki. Następnie udaliśmy się do ogrodu zoologicznego ZOO Safari w Czechach. Zobaczyliśmy tutaj wiele ciekawych zwierząt, m.in. zwierzęta drapieże (lwy, tygrysy), małpy, flamingi, zebry i inne. Ale najwięcej emocji wzbudziło afrykańskie Safari, gdzie z uwagi, że na kilkunastu hektarach biegają luzem liczne zwierzęta, poruszaliśmy się autobusem i z jego pokładu oglądaliśmy zwierzęta.
Trzeciego dnia zwiedziliśmy Twierdzę Kłodzką, z której mogliśmy podziwiać wspaniałą panoramę Kłodzka oraz słynne schody z filmu „Czterej pancerni i pies”.Pani przewodnik opowiedziała nam ciekawe anegdoty związane z pobytem bohaterów w Twierdzy Kłodzkiej i kręceniem scen do filmu. Następnie udaliśmy się do Średniowiecznego Parku Techniki. Mogliśmy tam zobaczyć i wypróbować działanie zdobyczy techniki z czasów średniowiecza. Najwięcej emocji dostarczył nam Dom Kata, Ścieżka Strachu i przejazd czołgiem średniowiecznym. Na zakończenie czekała nas „gorączka złota”, płukanie złota, poszukiwanie diamentów oraz zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku.
Przez całą wycieczkę dopisywała nam pogoda oraz humor. Mimo zmęczenia, trochę żal, że ta wycieczka tak szybko minęła. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ poznaliśmy i zwiedziliśmy dużo nowych i ciekawych miejsc oraz miło spędziliśmy ze sobą czas. A na twarzy każdego z nas gościł uśmiech . Pełni wrażeń, bogatsi w wiedzę i doświadczenie, wróciliśmy do domów.

Uczestnicy wycieczki
Uczniowie klasy IV - Karolina, Oliwia, Marta, Martyna, Natalia, Hubert, Jakub, Klaudiusz, Krystian, Krzysztof, Krzysztof, Mateusz, Mateusz, Oliwier, Szymon, Wiktor,
Uczniowie klasy VI - z opiekunami Dagmara, Ewelina, Julia, Karolina, Kinga, Oliwia, Sonia, Weronika, Wiktoria, Aleksander, Damian, Dawid, Kacper, Olaf, Oliwier, Piotr, Robert, Seweryn, Wiktor,
Opiekunowie – Dorota Bańdura, Katarzyna Reda, Urszula Warmuz.

PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
22.06.2017
138 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded