Profile cover photo
Profile photo
Dům Gustava Mahlera
1 follower
1 follower
About
Dům Gustava Mahlera's posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Šárka Radová - Kontrasty
V den 155. výročí narození Gustava Mahlera, 7. 7. 2015, bude v Domě Gustava Mahlera slavnostně zahájena výstava s názvem Šárka Radová - Kontrasty. Vernisáž začíná v 17:00. Úvodní slovo pronese výtvarník, kunsthistorik a publicista Jan Dočekal.
Šárka Radová se narodila v Praze, kde studovala Střední všeobecně vzdělávací školu, a následně Vysokou školu Uměleckoprůmyslovou, obor keramiky. Je členkou Umělecké besedy, Sdružení výtvarných umělců keramiků a skupiny ART.I.UM.
Výtvarnice se pravidelně účastní mezinárodních keramických i kamenosochařských sympozií, která ji zavedla do italského Bassano del Grappa (1975), německé porcelánky Kahla (1994), čínského Fupingu (2013) a dalších destinací. V roce 2009 obdržela stipendium Visegrádského fondu na rezidenční tvůrčí pobyt v Mezinárodním keramickém studiu v Kecskemétu v Maďarsku. Samostatné výstavní činnosti se věnuje od roku 1974. O tři roky později získala zlatou medaili na Mezinárodní výstavě užitého umění v Jablonci nad Nisou a v roce 1982 stříbrnou medaili na Mezinárodní výstavě keramiky ve Vallauris ve Francii.
Tvorba Šárky Radové vychází z rodinné keramické tradice. Autorka nicméně překračuje materiálová omezení ke svobodnému vyjádření vnitřních pocitů i existenciálních témat, k čemuž využívá působivou a jemnou modelaci. Svá díla vytváří z různorodých materiálů. Mimo keramiky a porcelánu využívá papírovou hmotu. Tato kontrastní metoda vzbuzuje napětí a vrhává lidské postavy, klíčový aspekt jejího díla, do existenciálních dramat. Těmi jsou však vedeny s láskou k lidské bytosti a vědomím absurdity dilemat, jejichž černobílá východiska jsou součástí nepřeberného množství barev obklopujícího světa.
Výstava Kontrasty potrvá od 8. 7. do 23. 8. a bude přístupná v od úterý do neděle v čase 10 – 12 a
13 – 18 Kompletní informace k nalezení na www.mahler.cz a http://facebook.com/mahler.jihlava

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded