Profile

Cover photo
Verified name
52,269 followers|32,389,388 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

BBC Persian

Shared publicly  - 
 
دو سناتور #دموکرات دیگر حمایت خود را از توافق #هسته‌ای قدرت‌های بزرگ و #ایران اعلام کرده‌اند. به این ترتیب، شمار حامیان توافق در مجلس سنای آمریکا به ۳۳ نفر رسیده است.
 ·  Translate
دو سناتور دموکرات دیگر حمایت خود را از توافق هسته‌ای قدرت‌های بزرگ و ایران اعلام کرده‌اند. به این ترتیب، شمار حامیان توافق در مجلس سنا به ۳۳ نفر رسیده است.
45
Mos tafa's profile photocna s's profile photoHadi Mansorian's profile photo
3 comments
 
ناز نکنین نازتون خریدار نداره!
 ·  Translate
Add a comment...

BBC Persian

Shared publicly  - 
 
وزیر خارجه ایران می‌گوید: "اجرای صحیح توافق #هسته‌ای فرصتی برای #آمریکا ایجاد می کند که بتواند لااقل مقداری از اعتماد از دست رفته مردم #ایران را ترمیم کند."
 ·  Translate
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران که به چند کشور آفریقایی سفر کرده، گفته است 'اجرای صحیح' توافق جامع اتمی ایران و گروه ۱+۵ (برجام) فرصتی برای اعتماد سازی از سوی آمریکا است.
66
yashar erkek's profile photobehzad ORTON's profile photoHamid Charkhabi's profile photofarhad Va's profile photo
11 comments
 
+behzad ORTON بله خیلی فراتر من به سر بلندی ایران می اندیشم به شکوه جلاش به حرف اقای رفسجانی که بیست سال پیش گفت ) برای صدور انقلاب باید اول کشور خودمون را بسازیم فکر میکنم وایمان دارم 
 ·  Translate
Add a comment...

BBC Persian

Shared publicly  - 
 
محمد یزدی، رئیس مجلس خبرگان و از فقهای شورای نگهبان ایران گفت: "ما با کسی تعارف نداریم و معتقدیم وزارت کشور مجری و شورای نگهبان ناظر است و نظارت آن نیز استصوابی خواهد بود."
 ·  Translate
محمد یزدی، رئیس مجلس خبرگان گفت: "ما با کسی تعارف نداریم و معتقدیم وزارت کشور مجری و شورای نگهبان ناظر است و نظارت آن نیز استصوابی خواهد بود." آقای روحانی پیشتر گفته بود بررسی صلاحیت کاندیداها با هیات های اجرایی و شورای نگهبان، ناظر بر این بررسی است.
48
farhad Va's profile photobehzad ORTON's profile photoyashar erkek's profile photokatayun's profile photo
10 comments
katayun
 
+Mehdi K
نه اشتباه میکنید نگفته نقش نظارتی نداره. کامنت اکبر دومینگو رو بخونید.
 ·  Translate
Add a comment...

BBC Persian

Shared publicly  - 
 
دادستانی #کویت یک ایرانی و ۲۳ کویتی را به "جاسوسی" برای ایران و حزب‌الله متهم کرده است. سه نفر از این افراد فراری هستند و غیابی متهم شده‌اند.
 ·  Translate
دادستانی کویت یک ایرانی و ۲۳ کویتی را به 'جاسوسی' برای ایران و حزب‌الله متهم کرده است. سه نفر از این افراد فراری هستند و غیابی متهم شده‌اند. هدف این افراد 'عملیات خشونت‌آمیز' برای ضربه زدن به 'وحدت و تمامیت ارضی' کویت عنوان شده است.
47
nazi saeedi's profile photo‫اکبر دومینگو‬‎'s profile photo‫فامیل دور‬‎'s profile photo
4 comments
 
همین چند روز پیش هم دو جاسوس اسراییلی و امریکایی گرفته شده بودن اقای +BBC Persian اما ملت همیشه در صحنه اونجا هیچ حرفی نزدن.... عجب...هی زمونه
 ·  Translate
Add a comment...

BBC Persian

Shared publicly  - 
 
تظاهرکنندگان در بیروت، بخش‌هایی از وزارت محیط زیست #لبنان را اشغال کردند. تظاهرات و اعتراض به مشکل زباله‌ در دو ماه گذشته بارها در #بیروت اتفاق افتاده است.
 ·  Translate
تظاهرکنندگان در لبنان، بخش‌هایی از وزارت محیط زیست این کشور را به اشغال خود در آورده‌اند. آنها می‌گویند تا استعفای محمد مشنوق وزیر محیط زیست به تحصن در این محل ادامه خواهند داد و برای تحقق خواسته‌های خود یک ضرب‌الاجل ۷۲ ساعته تعیین کرده‌اند.
31
Davoud Bazargan's profile photo‫اکبر دومینگو‬‎'s profile photo
2 comments
 
متن کامل :

تظاهرکنندگان در لبنان، بخش‌هایی از وزارت محیط زیست این کشور را به اشغال خود در آورده‌اند.
این افراد وارد دفاتر وزارت محیط زیست در بیروت شده‌ و در آن تحصن کرده‌اند.
آنها می‌گویند تا استعفای محمد مشنوق وزیر محیط زیست به تحصن ادامه خواهند داد و برای تحقق خواسته‌های خود یک ضرب‌الاجل ۷۲ ساعته تعیین کرده‌اند.
این افراد ویدئویی از خود منتشر کرده‌اند که در این وزارت‌خانه متحصن هستند و علیه وزیر محیط زیست شعار می‌دهند.
این اعتراض در ادامه جنبش "بوی گند می‌دهی" است که پس از عدم جمع‌آوری زباله در خیابان‌های بیروت و متعفن شدن آن در گرمای شدید تابستان به راه افتاد.
در چند هفته اخیر این کارزار به تدریج طبقه حاکم در لبنان را به دلیل فساد و بی‌کفایتی هدف گرفته است و معترضان خواستار اصلاحات سیاسی شده‌اند.
پس از تظاهرات بزرگی که شنبه گذشته در مرکز بیروت برگزار شد، معترضان خواستار استعفای آقای مشنوق شده بودند و اخطار کرده بودند در غیر این صورت به اعتراض خود خواهند افزود.
آنها آقای مشنوق را مسبب بحران زباله در بیروت می‌دانند که از تقریبا دو ماه پیش حل نشده باقی مانده است.
آقای مشنوق از استعفا خودداری کرده و فقط از کمیته دولتی حل بحران زباله کناره‌گیری کرده است.
اما از طرف دیگر سران جنبش نیز خود هدف قرار گرفته‌اند و اکنون اسد تبیان یکی از رهبران آن، متهم به کفر شده و پرونده شکایتی علیه او تنظیم شده است.
او حدود دو سال پیش در فیس‌بوک مطالبی نوشته و با مراسم مذهبی مسیحیان شوخی کرده بود.
اکنون به دلیل انتشار همین مطلب شکایتی علیه او در جریان است با اینکه تا به حال هیچ پرونده کفرگویی در لبنان به نتیجه نرسیده است.
به گفته سباستین آشر خبرنگار بی‌بی‌سی بسیاری از لبنانی‌ها از آقای تبیان حمایت می‌کنند.
لبنان از بیش از یک‌سال پیش بدون رییس جمهور است و مجلس این کشور چون نتوانسته بر سر قانون انتخابات جدید به نتیجه برسد، مدت نمایندگی نمایندگان مجلس تا سال ۲۰۱۷ تمدید شده است.
بحران داخلی کشور همسایه، سوریه، هم بر لبنان تاثیر زیادی گذاشته از جمله اینکه لبنان پذیرای ۱.۱ میلیون پناهجو شده که فشار اقتصادی و اجتماعی زیادی بر این کشور ۴.۵ میلیونی تحمیل کرده است.
 ·  Translate
Add a comment...

BBC Persian

Shared publicly  - 
 
مجارستان مانع از استفاده صدها #پناهجو از یک ایستگاه اصلی قطار در #بوداپست، شد. پناجویان معترض می‌گویند صدها یورو برای بلیط سفر به #اتریش و #آلمان پرداخت کرده اند.
 ·  Translate
مقام‌های مجارستان مانع از استفاده صدها پناهجو از یک ایستگاه اصلی قطار در بوداپست برای سفر به اتریش و آلمان شده‌اند. این ایستگاه قطار برای مدتی تعطیل شد اما پس از بازگشایی هم تنها مسافران غیر پناهجو مجاز به استفاده از آن هستند.
34
‫اکبر دومینگو‬‎'s profile photo
 
متن کامل :

مقام‌های مجارستان مانع از استفاده صدها پناهجو از یک ایستگاه اصلی قطار در بوداپست، پایتخت این کشور، برای سفر به اتریش و آلمان شده‌اند.
این ایستگاه قطار برای مدتی تعطیل شد اما پس از بازگشایی، تنها مسافران غیر پناهجو مجاز به استفاده از آن هستند.
پیشتر، پناهجویان در برابر این ایستگاه قطار تجمع کردند و شعار "آلمان" و "آزادی" سر دادند.
قطارهای حامل صدها پناهجو از اتریش وارد شهر مونیخ در آلمان شده‌اند.
پلیس اتریش گفته است روز دوشنبه بیش از ۳۵۰۰ پناهجو با قطار وارد وین شدند.
در همین حال آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خواستار اسکان منصفانه پناهندگان در کشورهای اتحادیه اروپا شده است. خانم مرکل، همچنین خواهان آن شده که یک سیاست واحد اروپایی در مورد مهاجرت به اجرا گذاشته شود.
شماری از پناجویان معترض در مجارستان می‌گویند صدها یورو برای بلیط پرداخت کرده اند و به همین جهت خواهان بازگشایی ایستگاه قطار شده تا بتوانند به سفرشان ادامه دهند.
ماه گذشته ۱۰۷ هزار و ۵۰۰ پناهجو به مرزهای اتحادیه اروپا رسیدند که یک رکورد به حساب می آید.
بسیاری از مهاجران برای روز ها در ایستگاه شرقی کلتی منتظر مانده‌اند. به گفته گزارشگران آنها عمدتا سوری، افغان و اریتره ای هستند.
تحت مقررات اتحادیه اروپا، پناهجویان به هنگام رسیدن به خاک اتحادیه اروپا باید به عنوان پناهجو در اولین کشور عضو این اتحادیه ثبت نام کنند. با این حال این مقررات به طور گسترده نقض شده است چون بسیاری از افرادی که به مجارستان رسیده اند اول وارد یونان شده‌اند و در آن جا موفق به ارائه درخواست پناهندگی نشده اند.
دولت آلمان پیش از این گفته بود که مقررات معمول را برای سوری هایی که به آلمان آمده اند به حالت تعلیق درآورده است.
انتظار می رود آلمان سال جاری ۸۰۰ هزار مهاجر و پناهجو بپذیرد که چهار برابر سال گذشته خواهد بود.
 ·  Translate
Add a comment...

BBC Persian

Shared publicly  - 
 
نویسنده بریتانیایی داستان‌های #جاسوسی فاش کرده است که بیش از ۲۰ سال برای واحد خارجی سرویس اطلاعاتی #بریتانیا کار می‌کرده است.
جزئیات بیشتر را در خبری در سایت فارسی بی‌بی‌سی بخوانید.
 ·  Translate
فردریک فورسایت، نویسنده بریتانیایی داستان‌های جاسوسی فاش کرده است که بیش از ۲۰ سال برای ام‌آی ۶، واحد خارجی سرویس اطلاعاتی بریتانیا کار می‌کرده است.
35
‫اکبر دومینگو‬‎'s profile photoBhram Masal's profile photo
2 comments
 
اکثر نویسندگان انگلیسی جاسوس بودن و هستن / سامرست موام مثلا جاسوس بوده 
 ·  Translate
Add a comment...

BBC Persian

Shared publicly  - 
 
ریاست جمهوری ا#فغانستان گفته است که بزرگ‌ترین اختلاف نظر میان این کشور با #پاکستان، "چگونگی حضور گروه‌های تروریستی، بویژه شبکه حقانی" در داخل خاک پاکستان است.
 ·  Translate
افغانستان اظهارات سرتاج عزیز، مشاور نخست وزیر پاکستان در رابطه با شبکه حقانی را تکرار ادعاهای مقامات این کشور در بیش از یک دهه گذشته خوانده است. آقای عزیز گفته است زیرساخت‌های این شبکه در پاکستان متلاشی شده‌اند.
33
‫غریبه اشنا‬‎'s profile photoyashar erkek's profile photo
2 comments
 
پاکستان مجریه سیاست های آمریکا در منطقست ،،، دهن مردم بیچاره ی افغانستان رو سرویس کردند، پاکستان با همه ی همسایه هاش درگیری داره بحز ایران که البته اگه زورش میرسید مطمعنا الان با ایران هم اختلافات مرزی داشت!!
 ·  Translate
Add a comment...

BBC Persian

Shared publicly  - 
 
رهبر کاتولیک‌های جهان گفته است کشیش های کاتولیک اجازه خواهند داشت از دسامبر امسال به مدت یک سال، زنانی را که سقط جنین می‌کنند و پزشکانی را که این عمل را انجام می‌دهند، مورد عفو و بخشش قرار دهند.
 ·  Translate
رهبر کاتولیک‌های جهان گفته است کشیش های کاتولیک اجازه خواهند داشت از دسامبر امسال به مدت یک سال، زنانی را که سقط جنین می‌کنند و پزشکانی را که این عمل را انجام می‌دهند، مورد عفو و بخشش قرار دهند.
47
‫اوستا هخامنشی‬‎'s profile photo‫محمد تاران‬‎'s profile photoArya Rahiminejat's profile photoHadi Mansorian's profile photo
14 comments
 
اخوندها هم میتونن؟
 ·  Translate
Add a comment...

BBC Persian

Shared publicly  - 
 
خدیجه اسماعیلووا، روزنامه‌نگار سرشناس جمهوری #آذربایجان به هفت و نیم سال زندان محکوم شده است. او به خاطر افشاگری در مورد فعالیت‌های اقتصادی رئیس‌جمهوری آذربایجان و اعضای خانواده او شناخته شده است.
 ·  Translate
خدیجه اسماعیلووا، روزنامه‌نگار سرشناس جمهوری آذربایجان در دادگاه به خاطر فرار مالیاتی و اختلاس مجرم شناخته و به ۷.۵ سال زندان محکوم شد. او به خاطر افشاگری‌هایش در مورد فعالیت‌های اقتصادی الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان معروف است.
59
1
Moosa Pazira's profile photoHadi Mansorian's profile photonosrat nasere's profile photoEbrahim Mokhtari's profile photo
9 comments
 
+bahram azari
ممنون از راهنماییت
دیکتاتورها لزوما ادمهای بدی نیستن
من شخصا رضا خان رو دوست دارم
باید در تعریف دیکتاتور بیشتر تفکر بشه که الان حوصله این بحث نیست
پس به کفته شما شاه خوبیه

 ·  Translate
Add a comment...

BBC Persian

Shared publicly  - 
 
ترانه‌ سال قحطی فریدون فروغی در ششمین برنامه رادیویی حرفی برای گفتن.
این برنامه و سایر برنامه های رادیو را در سایت ما هم می‌توانید بشنوید.
http://bbc.in/1JJH4cm
 ·  Translate
BBC Persian
حرفی برای گفتن (6): فریدون فروغی by BBC Persian
60
jalal f's profile photojalil jashireh's profile photobehzad ORTON's profile photo
3 comments
 
روحش شاد هر کس حرف حقیقت رو بزنه خاری در چشم سران جمهوری اسلامی میشه
 ·  Translate
Add a comment...

BBC Persian

Shared publicly  - 
 
"روش #بانکداری در جمهوری #اسلامی منتقدانی دارد، به طوری که محمد تقی مصباح یزدی در سال ۸۲ اعلام کرد که جمهوری اسلامی از رباخوارترین حکومت‌هاست." نظر شما درباره سیستم بانکی در ایران چیست؟ مطلبی درباره بانکداری اسلامی را در سایت ما بخوانید.
 ·  Translate
روز دهم شهریور در ایران روز بانکداری اسلامی نام گرفته است و هر سال «همایش بانکداری اسلامی» برگزار می‌شود. در شهریور سال ۱۳۶۲ قانون «بانکداری بدون ربا» تصویب شد که مشتمل بر ۲۷ ماده و چهار تبصره بود. این قانون خطوط کلی بانکداری اسلامی را تعیین می‌کرد.
47
‫ناهید  احمدی ‬‎'s profile photo‫اوستا هخامنشی‬‎'s profile photomina k's profile photoMoosa Pazira's profile photo
7 comments
 
چزی که عیان است!!!!!خدا جواب ظالم رو هر چه زودتر بده که ما هم ببینیم 
 ·  Translate
Add a comment...
People
In their circles
9 people
Have them in circles
52,269 people
Mohammad Bagheri's profile photo
hamed f's profile photo
Hamid k's profile photo
reza Najafi's profile photo
Yavar Mohammady's profile photo
erfan koshk's profile photo
Mozhgan Jalilvand's profile photo
Ramin Khatiri's profile photo
Afshin Ruhi's profile photo
Story
Tagline
Official BBC Persian Google+ Page
Introduction
صفحه رسمی بی بی سی فارسی در گوگل پلاس