Profile

Cover photo
amir h
Attended University of Tehran
Lives in tehran
698 followers|647,812 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

amir h

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

amir h

Shared publicly  - 
4
Add a comment...

amir h

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

amir h

Shared publicly  - 
 
 
یادداشتی بسیار خواندنی است. مساله «بحران خشک‌سالی» در منطقه ما آنقدر که مورد توجه ارشدترین تحلیل‌گران غربی قرار گرفته، مورد عنایت ارشدترین مقامات خودمان قرار ندارد!
- - - - - -

نقطه داغ زمین!

(توماس فریدمن-نیویورک تایمز)

درباره آینده روابط سنی، شیعه، عرب، ترک، کرد و اسراییل سر یک چیز شرط می‌بندم: اگر دست از این کشمکش‌های طولانی‌شان برندارند، مادر طبیعت تک‌تک‌شان را نابود می‌کند، خیلی پیش از آن که خودشان هم‌دیگر را نابود کنند. بگذارید به چند خبر که شاید در شلوغی بحث درباره توافق هسته‌ای ایران ندیده‌اید اشاره کنم:

۳۱ جولای، نشریه USA Today گزارش داد « در حالی که موجی از گرما خاورمیانه، یکی از گرم‌ترین مناطق زمین، را می‌پزد، در بندر ماهشهر ایران، شهری نزدیک خلیج فارس، دما به ۷۳ درجه سانتی‌گراد رسید. «این یکی از باورنکردنی‌ترین دماهایی بود که من تا به حال دیده بودم و یکی از بالاترین دماهایی است که تا به حال در جهان ثبت شده است.» این جمله آنتونی سلینی کارشناس هواشناسی است.

«درحالی که دما «فقط» ۴۵ درجه سانتی‌گراد بود نقطه شبنم به عدد غیر قابل درک ۹۰ درجه رسیده بود... ترکیب گرما و رطوبت که به وسیله نقطه شبنم اندازه‌گیری می‌شود شاخص سنجش گرما یا میزان دمای واقعی‌ای است که بدن انسان احساس می‌کند.»

بعد از آن، ما شاهد چیزی بودیم که پیش‌تر ندیده‌بودیم. بخشی از اعضای دولت عراق به علت ناتوانی در تهویه مناسب هوا از دولت اخراج شدند. دو هفته پیش، نخست‌وزیر حیدر العبادی هر سه معوان ریاست‌جمهوری و رییس دفتر نخست‌وزیر را عزل کرد و مجموعه‌ای گسترده از اصلاحات ضد فساد را پیشنهاد داد. این پیشنهاد پس از چند هفته تظاهرات در اعتراض به ناتوانی دولت در تأمین برق کافی برای دستگاه‌های تهویه هوا در بیشتر ساعات شبانه روز، در حالی که دما بیش از 50 درجه سانتی‌گراد است، بود.

آنطور که آن برنارد، خبرنگار تایمز در گزارش مورخ یک آگست می‌نویسد؛ مساله گرما در عراق «حتا مساله جنگ با داعش را هم تحت شعاع خود قرار داده‌است. نخست‌وزیر برای دور نگه داشتن مردم از آفتاب، چهار روز در هفته را تعطیل کرده است و یکی از امتیازات تشریفاتی مدیران دولت را از آن‌ها گرفته است: حق داشتن برق برای دستگاه‌های تهویه در هر ساعتی از شبانه روز...»

«چندین هزار نفر از مردم، شامل کارگران، هنرمندان و روشن‌فکرها روز جمعه در مرکز بغداد تجمع کردند. آن‌ها شعارهایی درباره فقدان برق سر‌می‌دادند و فساد را عامل آن می‌دانستند. بعضی از مردان لباس‌هایشان را درآورده بودند و فقط با یک شرت در خیابان دراز کشیده بودند، عرض حالی گویا، برای جامعه‌ای که با حیا لباس می‌پوشد...به علاوه تجمع از این جهت باعث تعجب بود که فراخوانش توسط هیچ حزب بزرگی داده نشده بود.»

در ۱۹ فوریه ۲۰۱۴، اسوشیتد پرس از ایران گزارش داده است: « نخستین مصوبه کابینه رییس جمهور جدید ایران، حسن روحانی، درباره چگونگی حل منازعات هسته‌ای کشورش با قدرت‌های جهانی نبود، بلکه درباره راه‌های جلوگیری از نابودی بزرگترین دریاچه کشور بود. بیش از هشتاد درصد دریاچه ارومیه، یکی از بزرگترین دریاچه‌های آب شور جهان در دهه گذشته خشک شده است. به گفته کارشناسان، دلیل اصلی این موضوع تغییرات اقلیمی آب و هوا، افزایش مصرف آب توسط زمین‌های زراعی منطقه و سد زدن بر رودخانه‌هایی است که به دریاجه می‌ریزند.

مظفر چراغی ۵۸ ساله که روی خرابه‌های به جامانده از قهوه‌خانه‌اش ایستاده می‌گوید: «دریاچه از بین رفته، شغلم از بین رفته، بچه‌هام رفتن و توریست‌ها هم رفته‌اند.»

فرانچسکو قمینا و کیتلین ورول مدیر موسسه مهم «مرکز اقلیم و امنیت» واشنگتن که این تغییرات را ثبت می‌کند، می‌گویند: «امسال در پاکستان تعداد کسانی که بر اثر گرما جان خود را از دست داده‌اند، بیشتر از تعداد کسانی است که بر اثر تروریسم کشته شده‌اند. ما تاکید می‌کنیم که نباید رقابتی بین تخصیص بودجه برای «تروریسم» و «بدی آب و هوا» وجود داشته باشد، اما منابعی که برای تروریسم صرف می‌شوند بسیار بسیار بیشتر از مقابله با بدی آب و هوا هستند.»

آن‌ها اضافه می‌کنند: «بر اساس یک تحقیق شواهدی قوی‌ وجود دارد که کاهش بارش‌های زمستانی در سواحل مدیترانه و خاورمیانه در بین سال‌های ۱۹۷۱ تا ۲۰۱۰ به خاطر تغییرات آب و هوایی (گرمایش زمین)‌ بوده. تقریبا تمام خشک‌ترین زمستان‌های این منطقه از سال ۱۹۰۲، در ۲۰ سال اخیر بوده‌اند.»

در نهایت آن‌ها تاکید‌ می‌کنند: «اتفاقات حاد، قرارداد اجتماعی بین دولت‌ها و مردمشان را تحت فشار قرار داده و با توجه به شرایط آب و هوایی به نظر می‌رسد اوضاع برای بسیاری از این مناطق فقط بدتر شود. دولت‌هایی که در برابر مردم پاسخ‌گو هستند احتمالا در این شرایط این قراردادهای اجتماعی را تقویت می‌کنند در حالی که دولت‌هایی که پاسخ‌گو نیستند، قراردادها را تضعیف خواهند کرد و در موارد بسیاری، این دولت‌ها به حد کافی پاسخ‌گو نیستند.»

به سوریه نگاه کنید: انقلابش همراه با خشک‌سالیِ چهار‌ساله‌ای شد که شدیدترین خشک‌سالی در تاریخ مدرن کشور است. بیش از یک میلیون کشاورز و گله‌دار زمین‌هایشان را ترک کرده‌اند و به شهرهایی رفته‌اند که دولت بشار اسد به کلی ناتوان از کمک به آن‌هاست. این مساله در آتش انقلاب دمیده است.

همه مردم این منطقه در حال بازی با آتش هستند. در حالی که بر سر این که چه کسی خلیفه است، شیعه و سنی کدام جایگزین راستین پیامبر هستند، یا خداوند سرزمین مقدس را به چه کسی وعده داده‌است می‌جنگند، مادر طبیعت بی‌کار ننشسته است. او اهل سیاست نیست. فقط قوانین فیزیک، زیست و شیمی را می‌داند و اگر این مردم مسیرشان را اصلاح نکنند، تمام‌شان را نابود می‌کند.

تنها «گرا»ی ناجی آن‌ها نه شیعه‌گرایی و نه اسلام‌گرایی که «محیط‌زیست‌گرایی» است. فهمیدن این که هوای شیعه و آب سنی وجود ندارد. فقط اشتراکات وجود دارد و اکوسیستمی که به طور مشترک از آن استفاده می‌کنند و اگر درهمکاری در مدیریت و حفظ آن اهتمام نورزند، مرگ محیط زیست به انتظار [مرگ] تمام آن‌هاست.

ترجمه: +Mohammad Afkhami 

لینک مطلب اصلی: 
http://nyti.ms/1hQjpAD
 ·  Translate
3 comments on original post
2
1
‫کامران بذار‬‎'s profile photo
Add a comment...

amir h

Shared publicly  - 
1
Add a comment...
Have him in circles
698 people
MILTON- FIRENZE's profile photo
‫سارا ح‬‎'s profile photo
Basma Mohammed's profile photo
‫خرید وی پی ان , خرید vpn, فیلترشکن‬‎'s profile photo
Claude Boillat's profile photo
Tehran Usm's profile photo
ATA Download's profile photo
Patrick ᵐᵒᵗᶤᵒᶰ ᵈᵉˢᶤᵍᶰ's profile photo
sadegh Sasa's profile photo

amir h

Shared publicly  - 
 
 
Weeky

در این بخش قصد انجام یک کار جالب را داریم. زیادند کسانی که دنبال موسیقی خوب میگردند, ولی در میان این همه قطعات, واقعا کدام زیبا و دوست داشتنی هستند ؟ همچنین کم نیستند افرادی که زمان و حوصله‌ی زیادی برای یافتن چنین آهنگهایی را ندارند !
شما با ثبت نشانی ایمیل خود, هفته ای یک آهنگ برایتان ارسال میشود. این قطعات بهترین و زیباترین آهنگهایی میباشد که شنیده اید و حاصل تجربه‌های زیاد در این زمینه است. بگذارید در هفته یکبار شما را شگفت زده کنیم :-)
توجه داشته باشید هروقت بخواهید به سادگی میتوانید از این سیستم انصراف دهید و مطمئن باشید نشانی ایمیل شما پیش ما محفوظ خواهد ماند ...
شروع فعالیت از ابتدای مهر ماه

منتظر شما هستیم
www.Weeky.xyTune.com

ریشیر و معرفی خدمات رایگان ما, باعث دلگرمی ماست
+xyTune
 ·  Translate
5 comments on original post
1
Add a comment...

amir h

Shared publicly  - 
 
 
                                        Pierre-Auguste Renoir


#art #painting #paintingart #renoir #figurativepainting #artist  
10 comments on original post
1
Add a comment...
People
Have him in circles
698 people
MILTON- FIRENZE's profile photo
‫سارا ح‬‎'s profile photo
Basma Mohammed's profile photo
‫خرید وی پی ان , خرید vpn, فیلترشکن‬‎'s profile photo
Claude Boillat's profile photo
Tehran Usm's profile photo
ATA Download's profile photo
Patrick ᵐᵒᵗᶤᵒᶰ ᵈᵉˢᶤᵍᶰ's profile photo
sadegh Sasa's profile photo
Education
  • University of Tehran
    electrical engineering, 72 - 77
  • elearnever of malasia
    MBA, 87 - 89
Basic Information
Gender
Male
Work
Occupation
engineering
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
tehran
Previously
tehran - tehran
Links
Contributor to