Profile cover photo
Profile photo
Strefa Klimatyzacji LG
16 followers -
Strefaklimtyzacji! Dla fachowców i amatorów klimatyzacji!
Strefaklimtyzacji! Dla fachowców i amatorów klimatyzacji!

16 followers
About
Posts

Post has attachment
Podstawą działania klimatyzacji jest pobranie energii cieplnej w jednym miejscu, a oddanie jej w innym. Aby taki proces przebiegał prawidłowo potrzebna jest jednostką wewnętrzna i zewnętrzna, które są połączone ze sobą miedzianymi rurami. Po instalacji systemu, napełniony zostaje specjalnym czynnikiem chłodniczym, który krąży w układzie, gdzie jest sprężany i rozprężany, obniżając lub podwyższając w ten sposób temperaturę. Taki układ to klimatyzacja typu Split, jedno z najbardziej popularnych rozwiązań na rynku.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
📌 Niewątpliwie, klimatyzacja to urządzenie które poprawia komfort przebywania w pomieszczeniach, zarówno w domu, jak i w pracy. Jest zbawienna podczas letnich, upalnych dni. Jednak częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach może źle wpłynąć na nasze oczy. Aby jednak uchronić się przed tzw. „zespołem suchego oka”, wystarczy pamiętać o kilku prostych wskazówkach:
- zainwestuj w „sztuczne łzy”, dostępne w aptece, które nawilżają oko
- wypijaj codziennie małymi łyczkami 1,5l wody
- wprowadź dietę uwzględniającą witaminę A
- pamiętaj o odpowiedniej ilości snu
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Jedną z najważniejszych rzeczy w budownictwie przemysłowym i komercyjnym jest dotrzymywanie terminów, aby obiekty były gotowe do użytkowania według określonego wcześniej planu. Nie zawsze jednak okazuje się to łatwe. Urządzenia sanitarne i elektryczne oraz systemy kontroli bezpieczeństwa muszą działać bez zarzutu, a ich montaż jest czasochłonny. Zakładając systemy HVAC, musimy liczyć się z instalacją dużych, ciężkich maszyn, ich rozładunkiem i załadunkiem, co może doprowadzić do opóźnień w realizacji prac.

LG MULTI V5 jest idealną alternatywą dla wszystkich instalatorów. Zastosowane rozwiązania urządzeniu ułatwiają proces instalacji, serwisowania i obsługi. Zapewnia on 26HP dla pojedynczego urządzenia, a jego większa wersja zmniejsza liczbę potrzebnych urządzeń. Jednocześnie, jest lżejszy od swojej poprzedniej wersji – waży zaledwie 620kg, co również ma duże znaczenie w procesie montażu.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o zaawansowanych opcjach tego urządzenia, zapraszamy do zapoznania się z artykułem:

http://bit.ly/wyższeoczekiwania 👈
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Willis Carrier, nazywany „ojcem klimatyzacji” – amerykański inżynier i wynalazca, zaczął konstruować swój wynalazek na początku XX wieku.

Kiedy konstruował pierwszą klimatyzację, zakładał, że będzie to urządzenie, które nie tylko pozwoli kontrolować w pomieszczeniach temperaturę, ale i wilgotność powietrza. Nie chodziło wtedy o ludzi, ale bawełnę, która niszczała na wskutek upałów. Z biegiem czasu okazało się, że zyska na tym i człowiek. Pierwszy system klimatyzacji stworzył branżę, która bez wątpienia polepszyła warunki naszego życia w domu i miejscu pracy.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Wielogodzinne przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach wiąże się z negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Tę tendencję obserwujemy na całym świecie, a jej przyczyną jest SBS – syndrom chorego budynku.

Pojawia się najczęściej w biurowcach z przestrzeniami open space, szkołach, przedszkolach, bibliotekach, a nawet mieszkaniach czy szpitalach. Wiąże się m.in. z bólami głowy, zmęczeniem, mdłościami, dusznościami oraz problemami skórnymi. Co ciekawe, często objawy te znikają wkrótce po opuszczeniu budynku.

Jakie są przyczyny SBS? Czy można się zabezpieczyć przed tym zjawiskiem? Odpowiedź znajdziecie jak zwykle w naszej bazie wiedzy:
bit.ly/StrefaKlimatyzacji_SyndromChoregoBudynku :).
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Adaptacja starych budynków do nowych funkcji mieszkalnych to dzisiaj norma. Za takimi działaniami przemawia m.in. dogodna lokalizacja nieruchomości. Jednak warto pamiętać, że mogą pojawić się również pewne problemy i dylematy.

Jak sprawnie zarządzać obiektem, gdy jest on objęty ochroną konserwatora zabytków? Czy można sobie w takiej sytuacji pozwolić np. na montaż klimatyzacji? Z jakimi ograniczeniami formalnymi można się jeszcze spotkać? Kiedy konieczne jest zwrócenie się do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi w naszej bazie wiedzy. Już dzisiaj zapraszamy do lektury!

bit.ly/ZabytekArchitektonicznyNowoczesnaKlimatyzacja
Add a comment...

Post has attachment
Na czym polega rekuperacja?

Prawidłowa wentylacja w budynku zapewnia odpowiednią wymianę powietrza, wyklucza zaduch, chroni przed pleśnią, niskimi temperaturami, a także przegrzewaniem poszczególnych pomieszczeń. Aby ograniczyć do minimum straty ciepła, warto w systemie wentylacyjnym zamontować rekuperator. Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, umożliwia zmniejszenie nawet do 80% ilości energii, która jest niezbędna do ogrzania nawiewanego powietrza.

Jak działa rekuperator? Wyjaśniamy pokrótce. Otóż zasysa on poprzez czerpnię świeże powietrze, przekazuje je do wymiennika ciepła, gdzie zostaje ono ogrzane przez powietrze usuwane z wnętrza budynku. Następnie nawiewa je do pomieszczeń mieszkalnych. Efekt? Zdrowe i świeże powietrze, niższe rachunki za ogrzewanie i sprawniejsza wentylacja pomieszczeń. Czy warto? Odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście! :)
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded